Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3433 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 172  Następna
Autor Wiadomość
#3181 PostWysłany: 17 Maj 2021 00:36 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Dzięki za przypomnienie!
 Relacje PM off  

#3182 PostWysłany: 17 Maj 2021 05:46 

Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
Zerkałem na IKP i potwierdzam że ozdrowieńcy mogą sie rejestrować - jak już ktoś decyduje sie. U mnie była izolacja 15-24.04.21. Tylko jak się szczepić jak jeszcze człowiek ma powikłania i po lekarzach chodzi. No ale to inna bajka.
 Relacje PM off  

#3183 PostWysłany: 17 Maj 2021 12:50 

Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
A czy ozdrowieńców szczepi się obecnie jedną dawką?
 Relacje PM off  

#3184 PostWysłany: 17 Maj 2021 12:53 
Awatar użytkownika

złoty
@tunczaj @monroe o jakich ozdrowieńcach mówicie? ja jestem ozdrowieńcem i już dawno zaczipowany pierwszą dawką za 2 tygodnie druga, żona ozdrowieniec też zaczipowana itd.
 Relacje PM off  

#3185 PostWysłany: 17 Maj 2021 12:55 
Awatar użytkownika

złoty
@cypel
O ozdrowieńcach, którzy chorowali w ostatnim czasie - do dzisiaj trzeba było odczekać 3 miesiące, od teraz jest tylko miesiąc od zachorowania :)
Ty chorowałeś w październiku/listopadzie więc zarówno Ciebie jak i mnie to i tak nie dotyczyło ;)
 Relacje PM off
cypel lubi ten post.

#3186 PostWysłany: 17 Maj 2021 12:55 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 142 683
srebrny
Do tej pory trzeba było czekać 90 dni na możliwość uzyskania skierowania na szczepienie. Od dzisiaj skrócono ten okres do 30 dni.
 Relacje PM off
cypel lubi ten post.

#3187 PostWysłany: 17 Maj 2021 13:48 
Awatar użytkownika

srebrny
ozdrowieniec maszeruje do lekarza dostaje skierowanie i moze uprawiac szczepionkowa akupunkture od zaraz
moja Zona po niespelna dwoch miesiacach po covid dostala termin na szczepienie, srednio mi sie to podobalo
pytalem nawet na forum skad wymog tych 3 m-cy itd, a teraz juz miesiaca

niebawem masz covid no problem dostajesz szczepionke łatwiesz przejdziesz zakazenie ;)
 Relacje PM off  

#3188 PostWysłany: 17 Maj 2021 17:31 
Awatar użytkownika

złoty
z0mb3k napisał(a):
A czy ozdrowieńców szczepi się obecnie jedną dawką?

Nie, dwiema (oczywiście poza jednodawkowym J&J :) ).
 Relacje PM off  

#3189 PostWysłany: 17 Maj 2021 22:14 

Amcio napisał(a):
Zerkałem na IKP i potwierdzam że ozdrowieńcy mogą sie rejestrować - jak już ktoś decyduje sie. U mnie była izolacja 15-24.04.21. Tylko jak się szczepić jak jeszcze człowiek ma powikłania i po lekarzach chodzi. No ale to inna bajka.
Wbrew pozorom to dokładnie ta sama bajka. Wieść gminna zza oceanu niesie, że szczepionka bardzo pomaga na long / post COVID.

Jeśli postać ostra / infekcyjna za Tobą, to moim zdaniem nie ma czasu do stracenia.
 Relacje PM off  

#3190 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:08 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
padma napisał(a):
Cytuj:
monroe napisał(a):
Musiało dużo ozdrowieńców wejść do systemu o północy bo nagle wywiało Pfizera w śląskim na tydzień a wcześniej można było przebierać... ;)

Od północy mogą się na Pfizera rejestrować 16 i 17-latki, pewnie dlatego wywiało.

No właśnie nie bardzo. Wczoraj zgłosiło się najmniej z wszystkich grup wiekowych.
 Relacje PM off  

#3191 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:16 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 444 982
złoty
Ale jednak jakieś 70 tysięcy się zapisało. Pfizer na najbliższe dni zdecydowanie przetrzebiony.

#3192 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:57 

Ostrzeżenia: 1
Młodzież jest również zapisywana w szkołach, czego jeszcze nie widać w rejestracjach.
Tak czy inaczej obecne 70 tyś. na ponad dwa miliony szczepień w tygodniu nie powinno mieć dużego wpływu na dostępność Pfizer’a.

#3193 PostWysłany: 18 Maj 2021 11:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Część z nich to drugie dawki, więc nie są widoczne jako dostępne.
Zeus lubi ten post.

#3194 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:44 

Czy gdzieś jest wzór prawidłowo wypełnionej żółtej książeczki? Pytam na wszelki wypadek gdybym trafił na lekarza, który pierwszy raz wypełnia taki dokument.
 Relacje PM off  

#3195 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Slyszal ktos moze o przypadku gdy osoba dostala 1 dawke za granica i zglosila sie w PL po druga? Akurat mam taka sytuacje, dzis mam pierwsza w UK, a w czerwcu bede w PL wiec teoretycznie dalbym rade zalapac sie na druga po miesiacu od pierwszej.. ale sam nie wiem czy w ogóle to jest wykonalne, jak i czy zaakceptowali by szczepionke wykonana gdzie indziej, zlwaszcza w krajach trzeciego swiata (tj. poza UE :D )
 Relacje PM off  

#3196 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:58 
Awatar użytkownika

niebieski
@JanuszJanuszewski
Na jednej ze stron żółtej książeczki jest instrukcja dla lekarza. W skrócie:
  • Najważniejsze żeby był i podpis i pieczątka.
  • Miesiąc w dacie powinien być wpisany słownie po angielsku, np. "19 MAY 2021".
  • Dla szczepienia na COVID dobrze, żeby był nr partii szczepionki.
 Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
JanuszJanuszewski uważa post za pomocny.

#3197 PostWysłany: 19 Maj 2021 13:04 

Loty: 227
Kilometry: 356 164
niebieski
@LonDynia czysto praktycznie da się to zrobić. Gorzej z potwierdzeniem pełnego zaszczepienia. W UK będziesz zaszczepiony/a jedną dawką, a w PL ta druga dawka zostanie potraktowana jako pierwsza.
LonDynia uważa post za pomocny.

#3198 PostWysłany: 19 Maj 2021 13:11 
Awatar użytkownika

niebieski
LonDynia napisał(a):
nie wiem czy w ogóle to jest wykonalne, jak i czy zaakceptowali by szczepionke wykonana gdzie indziej, zlwaszcza w krajach trzeciego swiata (tj. poza UE :D )

Problem jest. W Polsce NFZ płaci po obu dawkach podanych, więc za jedną nie płaci, teoretycznie. Masz dwa wyjścia - jeśli masz skierowanie, to po prostu zgłaszasz się na pierwsze szczepienia i reszta Cię nie obchodzi. Ale wtedy masz kłopot z dokumentacją. Drugie wyjście to wizyta w punkcie szczepień, myślę, że najlepiej jakimś dużym - typu Stadion Narodowy, inny powiązany jakoś z rządem, przedstawiasz problem i to już ich rola by to ogarnęli. Prawo masz, więc wymagasz ;) Pod warunkiem, że masz skierowanie z ministerstwa.
Ew wersja trzecia, rozpoczynasz procedurę od początku i masz 3 dawki. (lub druga J&J), raczej nie zaszkodzi ;)
LonDynia uważa post za pomocny.

#3199 PostWysłany: 19 Maj 2021 14:30 
Awatar użytkownika

srebrny
Ok tego sie obawialem, wiec chyba raczej odpuszcze temat, poczekam 3 mce w UK na druga.. a tak myslalem ze moze sie uda ze w drodze powrotnej ominelyby mnie kwarantanny itd.
1+1 <> 2, jedna dawka w UK, jedna dawka w PL.. i praktycznie w pelni zaszczepiony ale kraje by to uznawaly jak dwa razy niekompletnie zaszczepiony - wiec juz widze problemy z tym zwiazane w przyszlosci w podrózach.
Dzieki!

@pawel p na trzecia czasu nie starczy, a takie bawienie sie 1 w UK, 1 w PL i jeszcze potem 1 w UK to w niczym nie pomoze (poza pelna ochrona szybciej), ale wg mnie tez troche nieetyczne, zwlaszcza ze wiele krajów nie stac na dawki a ja bede bral 3 :lol:

Ostatnio edytowany przez LonDynia, 19 Maj 2021 14:32, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#3200 PostWysłany: 19 Maj 2021 14:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Kur.. post nie zapisał się...

Jakiś czas temu, Grek chciał zaszczepić pierwszą dawką tu, a drugą w Grecji, jak będzie na wakacjach. Po wielu godzinach gadania/pisania z konsulatamy obu krajów plus ZUS, stwierdził ze szkoda zachodu, taniej wyjdzie przylecieć i zrobić w PL drugą dawke, niż siedzieć nad papierologią.
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 3433 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 172  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], LaMancha, Liu oraz 7 gości