Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3488 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 175  Następna
Autor Wiadomość
#3161 PostWysłany: 14 Maj 2021 15:57 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
marcinsss napisał(a):
Druga dawka Pfizera zaplanowana na 31.05, Cypr wpuszcza zaszczepionych bez ograniczeń, bilety na 3-6.06 na mailu.
Co mogłoby pójść nie tak? 8-)
Cytuj:
Termin Twojej wizyty został zmieniony na 2021-06-04
T...

A niech to dunder świśnie... :cry:

Bez wiary w sukces dzwonię na 989. Pan nawet wykazał się chęcią pomocy, ale nic nie mógł zrobić. Tak, jak już tu było pisane, tylko punkt może coś zmieniać.

Jutro od rana dzwonię do punktu szczepień...

Zmienione bez problemów na 01.06 8-)
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3162 PostWysłany: 14 Maj 2021 17:51 
Awatar użytkownika

HON fly4free
dg72 napisał(a):
A na poważnie, w Polsce nie da się zmienić pkt przyjęcia drugiej szczepionki, a co dopiero podzielić szczepienia między różne kraje :)

Da się zmienić punkt przyjęcia drugiej dawki. Sam dowiadywałem się na infolinii, lecz gdy usłyszałem jaka to procedura i ile trwa, sam zrezygnowałem.
Trzeba zgłosić się do punktu, gdzie byłą pierwsza dawka, wskazać im punkt, gdzie chce się drugą dawkę. Oba punkty muszą się dogadać i wymieniają dokumentację, a następnie trzeba zgłosić się na infolinię i dokończyć procedurę. Trwa to min. kilka dni i jest zależne od dobrej woli punktów szczepień.
 Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.

#3163 PostWysłany: 14 Maj 2021 19:50 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Poprawiam swój post sprzed tygodnia. Po kilku dniach absolutnej niemożliwości dodzwonienia się do punktu szczepień w końcu wisiałem na linii przez 40 minut i udało się. Wystarczyło podać pesel i nie było najmniejszych problemów z terminami. Ale ja się szczepię w Rzeszowie, więc wiadomo - elita.

Przy okazji hitem był mój szwagier, który pojechał na kebaba i stwierdził, że skoro jest blisko to się może zaszczepi. Udało się. ;)
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#3164 PostWysłany: 15 Maj 2021 01:08 

skrzat napisał(a):
dg72 napisał(a):
A na poważnie, w Polsce nie da się zmienić pkt przyjęcia drugiej szczepionki, a co dopiero podzielić szczepienia między różne kraje :)

Da się zmienić punkt przyjęcia drugiej dawki. Sam dowiadywałem się na infolinii, lecz gdy usłyszałem jaka to procedura i ile trwa, sam zrezygnowałem.
Trzeba zgłosić się do punktu, gdzie byłą pierwsza dawka, wskazać im punkt, gdzie chce się drugą dawkę. Oba punkty muszą się dogadać i wymieniają dokumentację, a następnie trzeba zgłosić się na infolinię i dokończyć procedurę. Trwa to min. kilka dni i jest zależne od dobrej woli punktów szczepień.
Rzeczywiście taką informację podaje infolinia, ale rzeczywistość jest trochę inna. Mi się udało dzisiaj zmienić punkt drugiej dawki z powodu takiego, że chciałem zmienić termin, a mój punkt nie miał dostaw szczepionki na wcześniejszą datę. W kazdym razie proces wyglądał tak:
- w punkcie #1 telefonicznie anulowałem drugi termin. Dostałem potwierdzenie SMS i zniknął on z IKP. Ten punkt *podobno* nie miał możliwości przepisać mnie do innego punktu szczepień
- pojechałem osobiście do rejestracji w punkcie #2 i zapisałem się na drugą dawkę. Technicznie było to proste, ale wymagało negocjacji, bo początkowo spotkałem się z odmową.
 Relacje PM off
Nosacz uważa post za pomocny.

#3165 PostWysłany: 15 Maj 2021 05:14 

HON fly4free
To super że i to się w końcu zmienia na plus
Choć łatwo nie jest

Przypominam tylko, że odnosimy się do postu forumowicza, który wymyślił sobie że pierwszego Pfizera przyjmie w Anglii, a drugiego podczas wakacji w Polsce
 Relacje PM off  

#3166 PostWysłany: 15 Maj 2021 05:29 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
Myślę że teoretycznie jest to możliwe. Tylko w obu systemach będzie figurował jako jednodawkowiec.
Nie wierzę absolutnie że jest do ogarniecia aby był zakwalifikowany gdziekolwiek jako w pełni zaszczepiony

#3167 PostWysłany: 15 Maj 2021 12:55 

niebieski
A to nie działa tak, że na przylotach pokazuje papierek / qr code z UK pt 'Przyjął pfizera 10 czerwca' oraz drugi papierek / qr code z PL pt 'Przyjął pfizera 3 sierpnia' , a jak wiadomo 1+1=2 na całym świecie, więc w czym bedzie problem? :)
 Relacje PM off  

#3168 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:00 

Loty: 843
Kilometry: 790 741
platynowy
Wbrew pozorom dla wielu urzędników 1+1 nie równa się 2. Przykładem są chociażby wpisy do żółtej książeczki - ja musiałem się wykłócić o wpis dwóch dawek, żona też dostała tylko jeden wpis (bo szczepienie, to szczepienie) i teraz będę musiał jeszcze raz jechać i się kłócić.
Zeus lubi ten post.

#3169 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Na chłopski rozum, wiele rzeczy jest 1+1=2, ale dla innych to 2+2=5 (Radiohead)

Po co komplikować?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3170 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:04 

niebieski
Po to ze w UK bedac młodym i zdrowym musisz tygodniami czekac cierpliwie na swoja kolej, a w PL 'twoja kolej' jest nawet jutro.
Nie czmychnąłbys po coś do Grecji (z która masz koneksje) gdyby cos przyslugiwało ci szybciej tam niz w Polsce i byłyby z tego czegos wymierne korzysci?

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 16 Maj 2021 14:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#3171 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Poleciałbym 2 razy do Grecji, niż się bawić biurokracją, bo szkoda mojego czasu chodzenie po ambasadach i ZUSach walczyć o 1+1=2
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3172 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
Jac napisał(a):
A to nie działa tak, że na przylotach pokazuje papierek / qr code z UK pt 'Przyjął pfizera 10 czerwca' oraz drugi papierek / qr code z PL pt 'Przyjął pfizera 3 sierpnia' , a jak wiadomo 1+1=2 na całym świecie, więc w czym bedzie problem? :)
Jakbym kogoś kontrolował i widział coś takiego to zaraz by mi się lampka ostrzegawcza włączała.
Absolutnie nie rozumiem po co sobie tak komplikować. W styczniu może bym zrozumial, teraz- zupełnie nie
2 ludzi lubi ten post.

#3173 PostWysłany: 15 Maj 2021 13:30 
Awatar użytkownika

niebieski
Teoretycznie szczepienie w różnych punktach nie jest możliwe. W Polsce za szczepienie płaci NFZ po drugiej dawce - dlatego pilnuje się, żeby drugie szczepienie było w tym samym miejscu - w momencie zaszczepienia pierwszą dawką, skierowanie przestaje być aktywne i jest "w realizacji". Jest jednak podobno możliwość zapłaty za jedną dawkę (pewnie łatwiej za pierwszą, a za drugą niekoniecznie - bo właśnie te skierowanie jest nieaktywne)- aczkolwiek problemy są techniczno-systemowe - więc nikt nie chce się pakować się w kłopoty. W praktyce nie ma pewnie problemu z zaszczepieniem pierwszą planową naszą dawką (u osoby zaszczepionej w i odpuszczenie drugiej dawki. Problemem może być też wpis w żółtą książeczkę - jeden wpisze, drugi nie. Byłby to pewnie jakiś dowód, z jednej strony na podwójne zaszczepienie, z drugiej dowód na planowe niezaszczepienie drugą dawką. Poza tym, są różne sytuacje - i można sobie wyobrazić, że ktoś zaszczepiony za granicą jedną dawką pojawił się u nas i nie może wrócić na drugie szczepienie - nie wyobrażam sobie takiej sytuacji , że "traci" drugą dawkę. Pewnie jak to w życiu niektórym będzie łatwiej coś uzyskać, innym trudniej.
j_a lubi ten post.

#3174 PostWysłany: 15 Maj 2021 16:24 

platynowy
Ktoś może wie gdzie można spotkać mobilne punkty szczepień blisko Poznania, potrzebna szczepionka j&j, w internecie ciężko o aktualną informację
 Relacje PM off  

#3175 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:30 
Awatar użytkownika

niebieski
@kostek966
Medikor Braniewska, dzwoń do nich. Mieli wolne dawki JJ na dzisiaj.
kostek966 lubi ten post.

#3176 PostWysłany: 16 Maj 2021 23:36 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 147 989
srebrny
info dla ozdrowiencow. mozna juz sie rejestrowac, sa w niektorych wojewodztwach terminy na JJ nawet na jutro. widzialem dosc duzo w Szczecinie, w pozostalych miastach pojedyncze terminy
 Relacje PM off  

#3177 PostWysłany: 16 Maj 2021 23:48 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Potwierdzam, od 1h siedzę na profilu brata-ozdrowieńca. Tylko o tej porze niewiele się zmienia, co najwyżej ubywa wolnych terminów (w woj. śląskim dużo Pfizera na jutro - Ruda Śląska oraz Moderny - Chorzów, Sosnowiec). Najlepiej "bawić się" w dzień ;)
 Relacje PM off
twójbyły uważa post za pomocny.

#3178 PostWysłany: 16 Maj 2021 23:57 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 147 989
srebrny
ja sprawdzalem jeszcze wczesnym wieczorem na githubie i w zasadzie poza Szczecinem nie bylo JJ nigdzie na jutro. ale pozniej odswiezylem i znalazlem dwa terminy na Podlasiu :) oczywiscie hurtowych dawek nie nalezy sie spodziewac o tej porze ale pojedyncze sloty czemu nie ;)
 Relacje PM off  

#3179 PostWysłany: 17 Maj 2021 00:19 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Musiało dużo ozdrowieńców wejść do systemu o północy bo nagle wywiało Pfizera w śląskim na tydzień a wcześniej można było przebierać... ;)

Na teraz jeśli ktoś chce to wrzucili J&J w Szczecinie na 17 i 20 maja - po 8 terminów na dzień.
 Relacje PM off  

#3180 PostWysłany: 17 Maj 2021 00:34 

Loty: 28
Kilometry: 61 265
Cytuj:
monroe napisał(a):
Musiało dużo ozdrowieńców wejść do systemu o północy bo nagle wywiało Pfizera w śląskim na tydzień a wcześniej można było przebierać... ;)

Od północy mogą się na Pfizera rejestrować 16 i 17-latki, pewnie dlatego wywiało.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

[ 3488 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 175  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości