Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie

[ 3434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 172  Następna
Autor Wiadomość
#3121 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:07 
Awatar użytkownika

złoty
Zawsze możesz na szybko założyć sobie jakieś darmowe konto bez karty.
 Relacje PM off  

#3122 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:14 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 156 874
niebieski
Poprosiłem kolejny raz ladnie w rejestracji, zostawiłem namiary i w końcu się udało. Właśnie dzwonili że przyśpieszyli mi druga dawkę Pfizera o tydzień, czyli finalnie po 4 tygodniach. No i fajnie :-)

Ostatnio edytowany przez Shaq, 11 Maj 2021 16:38, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3123 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:35 

HON fly4free
macio106 napisał(a):
@panprofesor82 @brzemia Jak na złość mojego banku nie ma.
@dg72 Nie chce wyrabiać PZ i niech tak zostanie, nie jest mi on potrzebny do szczęścia.

Zostanę przy opcji @bonifacy i przed rejestracją spytam się w punkcie czy mi takie zaświadczenie by wydrukowali.

Jak wydrukują to po 2 szczepionce, oczywiście po 1 J&J

Dopiero wtedy generuje się potwierdzenie PDF w 2 językach oraz kod QR
 Relacje PM off
macio106 lubi ten post.

#3124 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:38 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
To miałem na myśli, zaświadczenie wydaje się w pełni zasczepionym

#3125 PostWysłany: 11 Maj 2021 16:39 

platynowy
A masz nowy dowód osobisty?
 Relacje PM off  

#3126 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:53 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 225 377
niebieski
albo podpis elektroniczny

#3127 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 79 350
@Aron @brzemia Nie, nie i dobrze mi z tym.

Dzięki za odpowiedź sprawa jasna. W punkcie szczepień powinni wydrukować w pełni zaszczepionym.
 Relacje PM off  

#3128 PostWysłany: 11 Maj 2021 19:23 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@macio106

Powinni wydrukować, tak samo jak powinni wpisać do żółtej książeczki. A że praktyka nie zawsze pokrywa się z teorią, można przeczytać w wielu miejscach tego wątku.
 Relacje PM off
macio106 lubi ten post.

#3129 PostWysłany: 11 Maj 2021 20:20 
Awatar użytkownika

Jakby kogoś interesowało, "podróżniczy" J&J w ilościach półhurtowych w GDN.

Załącznik:
GDJohnson1_11.05.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.

#3130 PostWysłany: 12 Maj 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Pewnie ktoś już wspominał nie raz jednak warto przypomnieć - można zapisać się na szczepienie w systemie (pełna funkcjonalność wybierania terminu jak przez IKP) BEZ profilu zaufanego. Wystarczy tylko nr PESEL i nr telefonu (przychodzi kod weryfikacyjny).

Jeśli z Mazowieckiego ktoś szuka J&J to na dzisiaj i kolejne dni jest dużo terminów: Sochaczew, Różan, Wiśniew, Kampinos, Radom i Mińsk Mazowiecki.

Śląskie - właśnie na dzisiaj wrzucili dużo J&J w Katowicach - Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej Leopolda Markiefki 87, Katowice.

Stan na moment pisania posta ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3131 PostWysłany: 12 Maj 2021 11:12 

HON fly4free
Konieczne aktywne e-skierowanie

Ale tylko sprawdzicie wolne terminy i się zarejestrujecie na szczepienie

Do wydrukowania potwierdzenia pełnego zaszczepienia niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego, by móc się zalogować na IKP Internetowe Konto Pacjenta
 Relacje PM off  

#3132 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:01 

złoty
"Zima zaskoczyła drogowców" - Polska niegotowa do testów unijnych paszportów szczepionkowych.
Ewidentnie jakieś urzędnicze "niedasię", bo polski system działa i opiera się na tych samych założeniach, czyli QR weryfikujący autentyczność. Ale komuś nie chciało się połączyć A i B.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... =BoxOpImg2
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#3133 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:14 

Ekspansja napisał(a):
@benedetti
Proszę, daj znać jak będzie po drugiej dawce. 18 kwietnia miałam pierwszą AZ i niestety przez 2 dni było ze mną MEGA kiepsko. Ponoć druga dawka jest obarczona mniejszymi objawami ubocznymi.

Z niemałą przyjemnością donoszę, że po przyjęciu wczoraj drugiej dawki AZ ani mnie, ani szczepionym znajomym, z których wszyscy kiepsko znieśli pierwszą, nie dolega kompletnie nic. Ludowa/miejska legenda o lepszym reagowaniu na drugą dawkę AZ na razie się zatem potwierdza.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#3134 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:52 

Loty: 843
Kilometry: 790 741
platynowy
To nie jest miejska legenda, ale potwierdzają to także specjaliści w tym zakresie.
Cieszymy się razem z Tobą.
2 ludzi lubi ten post.

#3135 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:57 
Awatar użytkownika

srebrny
O, też miałam napisać, że wczoraj drugą dawką AZ szczepiła się duża grupa nauczycieli akademickich z mojego miejsca pracy (a ja razem z nimi) i też wszyscy czują się dobrze (ja również). Pierwsza dla 90% skończyła się gorączką w okolicach 37,5-38 stopni i innymi objawami grypopodobnymi (przy czym ja - wnioskując z rozmów z innymi - zniosłam pierwszą nie najgorzej; albo po prostu mało narzekam ;)).
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3136 PostWysłany: 12 Maj 2021 19:02 

niebieski
No i pierwszy "jab" już za mną. Kto się wybiera na Stadion Narodowy w Warszawie, wejście jest bramą 5, a to brama praktycznie już od strony Wisły, widać z niej plażę nadwiślańską... Nadrałowałam się od bramy głównej przy Moście. Jest osobne wejście dla pieszych i osobny wjazd dla zmotoryzowanych na parking dolny.

Wewnątrz wszystko zorganizowane wzorowo, wszędzie informacje, chociaż czułam się jak na lotnisku, dużo chodzenia, jeżdżenie schodami ruchomymi, kontrole, mundurowi...

Na razie nie ma skutków ubocznych, ale mam dziwny metaliczny posmak w ustach...to pewnie od tego metalowego czipa, co to Iluminaci mi wszczepili razem ze szczepionką :lol:

Aktualizacja: rano boli mnie ramię (do przewidzenia), następny zastrzyk 16.06
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.

#3137 PostWysłany: 13 Maj 2021 08:16 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Warto dodać, że jeśli ktoś przyjeżdża komunikacją miejską, a nie chce mu się drałować, to może od Waszyngtona podjechać autobusem 902. ;)

BTW: jednak dołączamy:

Cytuj:
Polska jednak przystąpi do testów systemu tzw. certyfikatów covidowych

Od poniedziałku poszczególne kraje UE testują system informatyczny, który umożliwi m.in. zaszczepionym obywatelom Unii swobodne podróżowanie. Testy mają trwać dwa tygodnie. Polska – o czym pisaliśmy w środowym wydaniu „Rzeczpospolitej” – nie uczestniczy w testach. Ale jak się dowiedzieliśmy – tuż po naszej publikacji – do konsorcjum tworzącego unijny system nadeszło zgłoszenie naszego kraju o gotowości do integracji.

Teraz konsorcjum budujące system będzie badało, czy polskie rozwiązania są kompatybilne z certyfikatami wystawianymi przez inne kraje i czy działa ich wzajemna weryfikacja. – Realizacja tej fazy testów i zgłoszenie Polski zostało zaplanowane na 20 maja – wyjaśnia nam resort zdrowia.

Nowe rozwiązanie będzie obejmowało wydawanie i weryfikacje trzech certyfikatów: potwierdzające przebycie choroby, negatywny wynik testu i szczepienie. Nadal nie są znane ważne szczegóły, np. czy ozdrowieńcy, ale jeszcze nieszczepieni, będą mogli podróżować, a także jakie szczepionki będą uprawniały do otrzymania dokumentu. Czy tylko te dopuszczone przez Europejską Agencję Leków, czy także rosyjską i chińskie, które kupili Węgrzy i nimi szczepią.
Kod w aplikacji

Polacy oraz zaszczepieni w Polsce cudzoziemcy już otrzymują zaświadczenie o szczepieniu w aplikacji mObywatel – jest to funkcjonujący od kilku lat cyfrowy portfel na dokumenty i usługi. Obecnie można mieć w nim cyfrowe prawo jazdy czy legitymację szkolną oraz e-receptę. Kod QR z potwierdzeniem szczepienia wystawiany jest po otrzymaniu pełnej dawki (w przypadku szczepionki Johnson & Johnson tylko jednej) – wprowadza ją pracownik przychodni.

Polski rząd na razie nie wydał decyzji, czy ten dokument będzie mógł być wykorzystywany także w kraju do odblokowania imprez sportowych i koncertów.
https://www.rp.pl/Covid-19/305129932-Polska-jednak-przystapi-do-testow-systemu-tzw-certyfikatow-covidowych.html
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3138 PostWysłany: 13 Maj 2021 09:08 

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
Warto dodać, że jeśli ktoś przyjeżdża komunikacją miejską, a nie chce mu się drałować, to może od Waszyngtona podjechać autobusem 902. ;)

Generalnie przy samej bramie jest jakiś przystanek i kilka autobusów, można sprawdzić w Internetach.
 Relacje PM off  

#3139 PostWysłany: 13 Maj 2021 12:18 

HON fly4free
macio106 napisał(a):
To teraz pytanie z innej beczki. Nie mam IKP, i nie chce mieć. Jak uzyskać zaświadczenie że jestem zaszczepiony?

Zanim Bruksela nie przyjmie “zielonego certyfikatu", wjazd do większości krajów europejskich ułatwi zaświadczenie o szczepieniu przeciw koronawirusowi. Dokument zwalnia z obostrzeń - kwarantanny i testów na Covid-19. Zaświadczenie można wydrukować samemu na stronie Internetowego Konta Pacjenta, ściągnąć na darmową aplikację mObywatel albo poprosić o wygenerowanie kodu QR w punkcie szczepień.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/raporty/rapor ... ign=chrome
 Relacje PM off
macio106 lubi ten post.

#3140 PostWysłany: 13 Maj 2021 21:24 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
Druga dawka Pfizera zaplanowana na 31.05, Cypr wpuszcza zaszczepionych bez ograniczeń, bilety na 3-6.06 na mailu.
Co mogłoby pójść nie tak? 8-)
Cytuj:
Termin Twojej wizyty został zmieniony na 2021-06-04
Twoje szczepienie odbędzie się
2021-06-04 o godzinie 10:05
...
O zbliżającym się terminie szczepienia przypomnimy Ci SMS-em.
Prosimy o punktualne przybycie.
Jeżeli chciałbyś umówić się na szczepienie w innym terminie,
skontaktuj się z punktem szczepień lub zadzwoń pod numer 989.

A niech to dunder świśnie... :cry:

Bez wiary w sukces dzwonię na 989. Pan nawet wykazał się chęcią pomocy, ale nic nie mógł zrobić. Tak, jak już tu było pisane, tylko punkt może coś zmieniać.

Jutro od rana dzwonię do punktu szczepień...
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 3434 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 172  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości