Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie

[ 3433 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 172  Następna
Autor Wiadomość
#3021 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:12 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
AZ o tyle dobra, że nawet jak zostanie to się nie zmarnuje. Można ją w lodówce pół roku trzymać

#3022 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:12 

platynowy
Ale rozumiem, że jesteście specjalistami od szczepionki AZ, i wiecie lepiej niż producent, który zaleca podanie 2 dawki od 4 do 12 tygodni po pierwszej, sam znam kilkadziesiąt osób, które przyjęły 2 dawkę po 8 tygodniach w tym moja żona, wiec bym się nie spieszył z tezą, że jak ja nie słyszałem to znaczy że nikt tak nie miał, na razie jeszcze żyję i czuję się dobrze, pozdrawiam
 Relacje PM off  

#3023 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
@dg72
Pisałem już, że w czwartek zapisywałem znajomą. Wszedłem do systemu o 11:00, 10 min. później zarezerwowałem Zabrze na ten sam dzień a to i tak po długim wybrzydzaniu między Gliwicami a Czerwionką również w te same dni - oczywiście wszystko Pfizer. Znajomi w czwartek zapisali się na spokojnie na piątek (Pfizer - Czerwionka).

Wczoraj wieczorem widziałem na dzisiaj sporo Pfizera bodajże w Sosnowcu. Jest tego dużo - zwłaszcza u nas.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#3024 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Jak się uparła tak dopięła swego.
Żona po dwóch miesiącach po covid dostała skierowanie na szczepienie od lekarza.
Wczoraj 1 strzał Pfizerem. Myślę, że czuje się nadspodziewanie dobrze.... Mariusz odswiezylibysmy sobie kolor w sypialni, zresztą w kuchni i salonie też byś pomalował.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3025 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:49 

HON fly4free
Tyle, że sytuacja bieżąca jest dynamiczna, zmienna i zależna od wielu czynników 8-)

Jedno się nie zmienia, wtajemniczeni klikają do skutku w szukaj
....
Warto pamiętać, że mając aktywne e-skierowanie nie musimy posiadać profilu zaufanego
Klikamy czy wchodzimy do kalendarza przez link

Relacje PM off  

#3026 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:50 

platynowy
@correos
To niepożądane działanie szczepionki na wzrok? ;)
2 ludzi lubi ten post.

#3027 PostWysłany: 08 Maj 2021 13:56 

kemot napisał(a):
Właśnie pierwszy raz słyszę żeby ktokolwiek dostał drugą dawkę AZ po tak krótkim czasie, najkrótsze przypadki o jakich mi dotychczas było wiadomo to 10 tygodni więc różnica kolosalna i zdaje się, że te 6 tygodni to jest kompletnie poza obecnie obowiązującymi u nas zasadami, a ktoś kto wydał na takie szczepienie zgodę to powinien za to beknąć.
Muszą skrócić te 11-12 tygodni dla Astry bo inaczej nikt się tym do września nie będzie szczepił, bo pierwsza dawka teraz, a druga za 11 tygodni to paszport szczepionkowy na połowę sierpnia i wakacje w plecy. Na dziś też bym się Astrą nie zaszczepił nawet jak bym miał pod domem i na już i polował do na Pfizera albo j@j nawet z dojazdem, albo staniem w kolejce z wakacyjnych powodów właśnie.

#3028 PostWysłany: 08 Maj 2021 14:07 

Turystyka szczepionkowa dalej trwa...

Przeglądam terminy na Śląsku, w swojej okolicy, z IKP :)
punkty szczepień masowych w okolicy (Zabrze, Bytom, Gliwice) aktualnie do końca czerwca nie mają terminów na Pfizera prawie wcale (no chyba że będą dorzucane dodatkowe jeszcze, nie wiem jak to działa)......
Natomiast Astrą w Katowicach można się zaszczepić od ręki, jeszcze dziś jakby ktoś (jednak) chciał, a W Gliwicach (Astrą) od ręki jutro :)

Można upolować terminy na Modernę na połowę maja w średnich albo mniejszych powiatach, wnioskuję, że tam, kto chciał to już się raczej zaszczepił albo ma już termin na dniach...

J&J prawie nie widać, widzę coś w ....Koniecpolu :P więc jakby ktoś chciał na wakację I dawkę - to Koniecpol zaprasza :)

Co ciekawe trzeba przeglądać na różne sposoby, czasem wyklikując poszczególne NZOZy czy konkretne pkt szczepień, bo dziwnie przy podaniu np tylko nazwy pewnego powiatu - nic nie wyskakuje mi w maju, a jak się wgłębi w konkretne punkty to nagle termin dostępny wylatuje...? coś dziwne...

Ostatnio edytowany przez EnSa, 08 Maj 2021 14:09, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#3029 PostWysłany: 08 Maj 2021 14:08 

niebieski
@monroe Sprawdź przy okazji jak to wygląda w Warszawie, tak z ciekawości. Co i rusz ktoś ze znajomych szuka i nie jest to takie proste znaleźć mRNA na szybko. Ja na razie nie będę miał osobiście okazji sprawdzać terminy przez IKP ;)
 Relacje PM off  

#3030 PostWysłany: 08 Maj 2021 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
@EnSa
Wchodzimy na IKP, wybieramy śląskie, zawężamy zakres dat i klikamy. Tylko jak już pisaliśmy wielokrotnie - najlepiej w trakcie dnia roboczego, wtedy zmienia się najwięcej.

Od 2 tygodni zapisując kilkanaście osób (w tym siebie) nie miałem żadnych problemów, żeby znaleźć termin w woj. śląskim na max. 2 dni do przodu (prawie wszystkie terminy to był Pfizer). Czasami trwało to 2 min. a czasami 2h...

Jeśli ktoś niecierpliwy wchodzi do systemu na 5 min. wieczorem i nic ciekawego nie widzi to naturalne, że się zniechęci.

@j_a
W najbliższym czasie raczej nie będę miał szans na buszowanie w systemie Teoretycznie mógłbym w poniedziałek ale podejrzewam, że córa znajomej zapisze się jednak sama dzisiaj. Dlatego nie sprawdzę ale nie wiem czemu niby w mazowieckim miałoby być inaczej niż u nas. Na podawanej w wikipoście stronie było wczoraj w nocy dużo Pfizera w Piasecznie na najbliższe dni (nie pamiętam dokładnie które).
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3031 PostWysłany: 08 Maj 2021 14:52 
Moderator forum

LaMancha napisał(a):
Ja natomiast przed majówką miałem umiarkowaną przyjemność przyjęcia szczepionki w kultowym już CM Medyk w Rzeszowie. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale terminy w tamtym miejscu dosłownie na "za 5 minut". Ale mniejsza z tym. Słabe jest to, że praktycznie nie ma możliwości zmiany terminu podania drugiej dawki. Infolinia ogólnopolska powinna mieć taką możliwość, tymczasem można to zrobić tylko w punkcie w którym było się szczepionym, a do którego dodzwonić się oczywiście nie ma szans.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Bez problemu zmiana o tydzień wcześniej, moderna. Znajomi pfizerka również przyśpieszyli.

#3032 PostWysłany: 08 Maj 2021 15:24 

niebieski
Czy w ostatnim czasie ktoś miał jakieś doświadczenia z przyspieszeniem drugiej dawki z własnej woli ? (Pfaizer)
 Relacje PM off  

#3033 PostWysłany: 08 Maj 2021 15:28 

monroe napisał(a):
@EnSa
Od 2 tygodni zapisując kilkanaście osób (w tym siebie) nie miałem żadnych problemów, żeby znaleźć termin w woj. śląskim na max. 2 dni do przodu (prawie wszystkie terminy to był Pfizer). Czasami trwało to 2 min. a czasami 2h...
.

Akurat szukam dla kogoś, nie dla siebie, dlatego patrzę w obrębie powiedzmy 15 km (Gliwice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Chorzów). Pfizera na najbliższe dni wcale nie widzę, wyrzuca mi na II połowę Maja - trochę terminów Moderny w niektórych punktach masowych (Astrę odrzuciliśmy, J&J nie widać, a z różnych newsów wynikało(by) że prawdopodobnie ma sporo niższą skuteczność niż pozostałe więc tego...). Jako że nie nie mam/y w tym przypadku wielkiego ciśnienia, jeszcze poobserwuję/my czy, jak piszecie, coś dorzucą z Pfizera, ew. zostaje Moderna...
 Relacje PM off  

#3034 PostWysłany: 08 Maj 2021 16:38 

niebieski
@monroe No właśnie jeszcze tydzień temu było bardzo kiepsko z terminami. Klikam tylko w tę stronę https://szczepienia.github.io/mazowieckie bo w sumie nie mam już potrzeby, ale jeszcze ~2 tygodnie temu siostra szukała i nie było mRNA, w zeszłym tygodniu koleżanka upolowała Modernę sporo od Warszawy i była bardzo zadowolona. Na tej stronie przez parę dni pokazywało w Warszawie tylko AZ. Teraz faktycznie widać trochę terminów pod koniec maja. Widzę, że trudno w to uwierzyć, ale tak to wyglądało na przełomie IV/V, sam się dziwiłem ale cóż, osobiście nie sprawdzałem.

@Zjadacz Kolega przyśpieszył ale chyba jest dobry w negocjacjach, rozmawiał osobiście w dużym punkcie szczepień. ;)
 Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.

#3035 PostWysłany: 08 Maj 2021 18:46 
Awatar użytkownika

dzisiaj już maja inną gadkę na 989

parę dni polowałem na JJ jak najszybciej i dzwoniłem pare razy dziennie, nie było nic więc zostałem ze starym terminem za 10dni

dzwoniąc zawsze było jaką się chce taką dostajesz , a teraz jest że zapiszemy na X ale jeśli nie będzie to nie do nas pretensje. Czyli trochę sugerują że szansę są 50-50. Chociaż patrząc na terminy JJ to po 18tym ciągle jest ich dużo więc chyba nowa partia jest w drodze 8-)
 Relacje PM off  

#3036 PostWysłany: 08 Maj 2021 23:27 

niebieski
Może komuś przyda się info, że w Szczecinie w Netto Arena nie robia problemu z wpisem do żółtej ksiażeczki. Na Sowińskiego również bezproblemowo.
 Relacje PM off  

#3037 PostWysłany: 09 Maj 2021 01:15 

niebieski
kostek966 napisał(a):
Ale rozumiem, że jesteście specjalistami od szczepionki AZ, i wiecie lepiej niż producent, który zaleca podanie 2 dawki od 4 do 12 tygodni po pierwszej, sam znam kilkadziesiąt osób, które przyjęły 2 dawkę po 8 tygodniach w tym moja żona, wiec bym się nie spieszył z tezą, że jak ja nie słyszałem to znaczy że nikt tak nie miał, na razie jeszcze żyję i czuję się dobrze, pozdrawiam

No ale nikt tu nie napisał, że ktoś umrze, czy też nie będzie się czuł dobrze, jeśli dostanie drugą dawkę po sześciu lub ośmiu tygodniach, tylko że to zmniejsza skuteczność szczepionki, co zostało naukowo udowodnione. Liczby przeciwciał w organizmie raczej nie ocenisz na podstawie samopoczucia albo tego, że żyjesz ;)

Zalecenie producenta to jedno, a ustalenie harmonogramu szczepień na podstawie dostępnych danych naukowych to drugie. Może nie szedłbym tak daleko, że to niezgodne z jakimiś przyjętymi regułami, bo pewnie jest zgodne, tym bardziej w kontekście zaleceń producenta, o których pisałeś. I punkt szczepień na pewno miał prawo przyspieszyć drugą dawkę. Chodzi tylko o to, że właśnie nie powinien mieć takiego prawa, bo to dość wyraźnie osłabia jej działanie. Wychodzi na to, że punkty szczepień mogą do terminu podchodzić elastycznie. A tak być nie powinno. Dopuszczając szczepionkę do użytku, powinno się termin drugiej dawki ustalać w taki sposób, aby skuteczność była maksymalnie wysoka, na ewentualne odstępstwa zezwalając tylko w wyjątkowych sytuacjach, a nie z powodu wygody punktu szczepień czy szczepionego.

E: Dodam, bo w Waszych wcześniejszych rozmowach zrobiło się delikatnie nerwowo ;) Moim zdaniem jeśli zgodnie z prawem można przyspieszyć szczepienie, to nikt nie powinien mieć personalnie zastrzeżeń do Ciebie, że z tego skorzystałeś. Zresztą, z tego co zauważyłem, chyba nikt ich nie miał. Da się, to korzystasz - proste. Zastrzeżenia są raczej co do tego, że taka możliwość w ogóle jest i nie została przez zarządzających programem szczepień ograniczona. Więc nie odbieraj tego personalnie, a jako krytykę systemu.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#3038 PostWysłany: 09 Maj 2021 12:10 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Gadekk napisał(a):
LaMancha napisał(a):
Ja natomiast przed majówką miałem umiarkowaną przyjemność przyjęcia szczepionki w kultowym już CM Medyk w Rzeszowie. Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale terminy w tamtym miejscu dosłownie na "za 5 minut". Ale mniejsza z tym. Słabe jest to, że praktycznie nie ma możliwości zmiany terminu podania drugiej dawki. Infolinia ogólnopolska powinna mieć taką możliwość, tymczasem można to zrobić tylko w punkcie w którym było się szczepionym, a do którego dodzwonić się oczywiście nie ma szans.

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Bez problemu zmiana o tydzień wcześniej, moderna. Znajomi pfizerka również przyśpieszyli.

W jakim sensie wprowadzam w błąd? Na infolinii IKP powiedziano mi wyraźnie, że tylko punkt szczepień zmienia termin 2 dawki. Na profilu IKP też zrobić tego nie można. A punkt nie odbiera telefonu w ogóle od kilku dni, a wisiałem na linii nawet 45 minut.
 Relacje PM off  

#3039 PostWysłany: 09 Maj 2021 12:13 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 3 276
Rozważane jest skrócenie czasu między pierwszym a drugim szczepieniem. Pfizer i Moderna do 21 dni, Astra Zeneca do 6 tygodni. Ewentualna decyzja rządu w przyszłym tygodniu po rekomendacji Rady Medycznej. Źródło https://www.rmf24.pl/raporty/raport-pro ... Id,5220714
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.

#3040 PostWysłany: 09 Maj 2021 14:25 

niebieski
Jestem zdziwiony wczorajszymi ortodoksyjnymi postami o skracaniu terminu drugiej dawki AZ.
Producent zawsze podawał okres od 4 do 12 tygodni. Fraza „astrazeneca second dose timing” wypluwa mnóstwo odpowiedzi, ale praktycznie wszystkie opowiadają o jedynym badaniu:

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 40-6736(21)00432-3/fulltext

Porównywano tam skuteczność drugiej dawki po 6 i po 12 tygodniach i faktycznie dłużej było lepiej.
A co byłoby po 8 czy 10 tygodniach? Jednocześnie przyznano, że 12 tygodni wybrano w większości krajów z powodu deficytu szczepionek i zapewnienia jak najszybciej przynajmniej jednej dawki.

To jest zresztą to samo badanie, w którym wyszło że najlepiej podawać pół dawki na początku i pełną jako „booster”, z czego zrezygnowano z praktycznych względów, a co wydaje się mało intuicyjne.

Podobnie zresztą z pytaniem dlaczego niby dwie dawki AZ w krótszym terminie miałyby nie mieć i tak znacznej przewagi nad innymi jednodawkowymi szczepionkami wektorowymi.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 3433 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155 ... 172  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości