Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Jak wyglądaj wypełniona żółta książeczka:
szczepienia-p-covid-w-polsce,18,156535?start=2240#p1430138

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#2841 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:22 

piekara114 napisał(a):
Ja bez poglądu :? synowi dopiero w niedzielę odblokują skierowanie, a poluję na J&J, bo PF lub Modernę musiałbym go do 13 maja zaszczepić, a nie wiem czy się uda, a większe wyjazdy odpuszczam.....

Myślę że dasz radę :lol:
Teraz mi w Małopolsce więcej się pokazuje ...
Np 7 maja JJ - Wysowa Zdrój, 14 maja JJ Trąbki :lol:
 Relacje PM off  

#2842 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:24 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@piekara114

Na teraz chyba najłatwiej vel najlepiej Pfizer, bo nawet tego samego dnia i 2 szczepienie po 5 tygodniach

Mam podobny dylemat, tyle że po 7.05

Ps podejście młodego z kumplami: nawet wodą, byle dostać kwit by móc znowu podróżować :)
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

#2843 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:46 

Szczepił się ktoś tym J&J w weekend?
Wprowadzają to do systemu na bieżąco czy są obsuwy?

Umówioną wcześniej wizytę wywalają oni z systemu czy samemu trzeba?
 Relacje PM off  

#2844 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:49 
Awatar użytkownika

platynowy
Akcja ze szczepieniami w tych mobilnych punktach nabiera rozmachu (czyt. będzie kontynuowana w podobnej formie co w ostatni weekend w kolejnych miejscach) i duże pokłady Johnsona będą w dalszym ciągu szły właśnie tam także jak komuś tak bardzo zależy na J&J to wychodzi na to, że najlepiej będzie jednak ustawić się w kolejce bo w punktach tradycyjnych nie dość że będzie jej mniej to jeszcze może last minute z tych punktów znikać ze względu na przekierowania do punktów mobilnych na wypadek dużego zapotrzebowania i osoby zapisane tradycyjnie mogą kończyć albo ze zmienionym terminem albo ze zmienioną szczepionką.
 Relacje PM off  

#2845 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:51 

Loty: 43
Kilometry: 75 954
Jak wróciłem do domu po nieco ponad godzinie to już miałem szczepienie w ikp. Zarezerwowany termin nadal wisi w systemie. W punkcie weekendowym mówili że anuluje się samo
 Relacje PM off
Andrewxxxxx lubi ten post.
Andrewxxxxx uważa post za pomocny.

#2846 PostWysłany: 04 Maj 2021 11:54 

Loty: 20
Kilometry: 27 736
niebieski
dg72 napisał(a):
@piekara114

Na teraz chyba najłatwiej vel najlepiej Pfizer, bo nawet tego samego dnia i 2 szczepienie po 5 tygodniach
U mnie Moderna na wywołanie jest dostępna. Ale właśnie syna chce JJ szczepić. Właśnie rozmawialam z panią z poz (przesunęła mi jeszcze szczepienie na wcześniejsza godzinę, więc pracy prawie nie zarwę jutro) i JJ będzie, a chetnych średnio.....

Aga, te Trąbki to nie tak daleko....
 Relacje PM off
dg72 lubi ten post.

#2847 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:20 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
bruce09lili napisał(a):
Jak wróciłem do domu po nieco ponad godzinie to już miałem szczepienie w ikp. Zarezerwowany termin nadal wisi w systemie. W punkcie weekendowym mówili że anuluje się samo

No chyba nie anuluje się, chyba że szybko poprawią:

"Osoby, które były szczepione w weekend preparatem Johnson & Johnson, a miały już umówione szczepienie w innym miejscu i czasie, muszą teraz same anulować te terminy. Inaczej rezerwacje się zmarnują. Bo w systemie zaszczepieni w majówkę figurują jako niezaszczepieni - podaje RMF FM."

Tyle na teraz a propos pisania 'by polować bo uwolni się sporo terminów'
 Relacje PM off  

#2848 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:34 

złoty
Sudoku napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Mam pytanie o stronkę https://szczepienia.github.io/, bo pokazuje się, że ostatnia aktualizacja 8 godzin temu i nie wiem, czy tak zawsze jest, czy może coś im się zawiesiło albo jest twórca zaszczepił się i już jej nie odświeża? :o

Pojawiła się nast. informacja na stronie:
Cytuj:
Niestety na chwilę obecną strona nie jest aktualizowana, dam znać gdy uda mi się naprawić problem. Jeśli się dzisiaj nie uda to zapraszam w niedzielę 9 maja.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... =BoxOpLink
Tam m.in.:
"Podpowiada też, w jaki sposób korzystać z oficjalnego systemu do wyszukiwania terminów szczepień w sposób bardziej efektywny. - Trzeba zawężać zakres dat, oczywiście dodać miasto i często określić zakresy godzinowe. Od tego wszystkiego zależy, czy się zobaczy termin na najbliższy dzień/tydzień. A on często jest w systemie - stwierdza.
...
Specjalista podzielił się też doświadczeniami związanymi z godzinami dodawania nowych terminów. - Z moich obserwacji terminy są dodawane gdy pracownik danego ośrodka ma na to czas. Często są dodawane rano (około 8-9), czasami po południu (po 14), ale reguły tu nie ma. Wiadomo, że czasami wolne terminy pojawiają się w środku nocy. "
 Relacje PM off  

#2849 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:39 

Loty: 55
Kilometry: 120 474
srebrny
Miałem mieć jutro szczepienie J&J we Wrocławiu i właśnie dostałem SMS, że termin został przesunięty o ponad tydzień.
 Relacje PM off  

#2850 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:13 

piekara114 napisał(a):
U mnie Moderna na wywołanie jest dostępna. Ale właśnie syna chce JJ szczepić. Właśnie rozmawialam z panią z poz (przesunęła mi jeszcze szczepienie na wcześniejsza godzinę, więc pracy prawie nie zarwę jutro) i JJ będzie, a chetnych średnio.....

Aga, te Trąbki to nie tak daleko....

Te wszystkie infolinie, e-rejestracje i inne, to o d...pe potłuc :roll:
Od rana nic mi nie chciało znaleźć w Radomiu ani Warszawie ... :twisted:
Sąsiadka-pielęgniarka poleciła mi bardzo przyjazny punkt szczepień w Radomiu ... zadzwoniłam i jutro o 10.45 dziecko me ma szczepienie - Pfizer :D

A ja durna do Bałegostoku jechałam :oops: :mrgreen:
 Relacje PM off  

#2851 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 569 471
Godzinka klikania i JJ w Sochaczewie na sobote. Zakres dat i godzin jest bardzo istotny
3 ludzi lubi ten post.

#2852 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:19 

platynowy
@mysza73
Cytuj:
zadzwoniłam i jutro o 10.45 dziecko me ma szczepienie - Pfizer

Małe dzieci można szczepić?

#2853 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:23 

Takie co mają 21 lat już tak :lol:
 Relacje PM off  

#2854 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:26 

platynowy
A to sorry...
Myślałem, że takie to już same dzwonią do punktów szczepień. ;)
4 ludzi lubi ten post.

#2855 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:32 

boots
Pewnie by i zadzwoniła ... po pracy.
A skoro mamusia ma więcej czasu, to załatwiła szybko szczepienie cobyśmy mogły do Rzymu se polecieć :D

Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Maj 2021 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#2856 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 182
Kilometry: 201 784
Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy tak dużej dostępności, ale po sekundzie od zalogowania udało mi się zapisać dziewczynę przez IKP na
Pfizera w Warszawie na 8 maja.
 Relacje PM off  

#2857 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 288
Kilometry: 569 471
@klapio te terminy sie pojawiaja i znikaja. Z 10 razy trafiłem Warszawę na JJ z terminami za 5-6 dni ale zawsze byłem za wolny :D
2 ludzi lubi ten post.

#2858 PostWysłany: 04 Maj 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
niebieski
Kasuja kolejne JJ niestety. Mi wyleciał 13.05. Za to Moderna we Wro od ręki na stadionie.
 Relacje PM off  

#2859 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:06 
Awatar użytkownika

platynowy
No to brać z pocałowaniem ręki, w końcu Moderna najdroższa więc i deal najlepszy! 8-)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2860 PostWysłany: 04 Maj 2021 14:26 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
niebieski
@kemot
No moderna to takie C, fajzer Y+ J&J to jak FR/W6 jako dolot przed dalszą trasą. No a Astra to lokalne loty ATR72 na Kubie - niewygodnie, niby dostępne, ale pozmieniają Ci dużo spraw i nigdy nie będziesz do końca zadowolony :D
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

[ 3675 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: taktyk oraz 0 gości