Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

[ 2951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 148  Następna
Autor Wiadomość
#2061 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:45 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Kilka dni temu napisalem tu ze kto bardzo chce i sie postara to zorganizuje sobie szczepienia.

Zaostalem zjedzony przez niektore.

Informuje ponownie zamiast czekac do 11.05 przejechalem kilka kilometrow i zaszczepilem sie, i zona tez. i rodzina rez. i przyjaciele tez.

Rzeklbym ze szczepienia sa juz dostepne dla wszystkich nawet dla ludzi ponizej 40 lat
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.

#2062 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:55 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 16 373
A czy ktoś się orientuje czy w łódzkim jest szansa się teraz zaszczepić osoba 20+ ?
 Relacje PM off  

#2063 PostWysłany: 15 Kwi 2021 21:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 166
Kilometry: 183 215
Przeczyściłem dwie ostatnie strony. Ze względu na ważność tematu, apeluje o niespamowanie w powyższym wątku. Osoby szukające w tym temacie konkretnych informacji muszą potem przebijać się przez niepotrzebne dogryzki i złośliwości.

Ostatnio edytowany przez klapio 15 Kwi 2021 21:57, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2064 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:01 
Awatar użytkownika

platynowy
Umówmy się że jak ktoś ma wystawione skierowanie to zaszczepienie się nawet jutro nie jest żadną sztuką niezależnie od tego jaki termin się wcześniej zabukowało i co mówią na infolinii. Sztuką wciąż pozostaje zaszczepienie się bez posiadanego skierowania mimo pojedynczych zdarzających się przypadków.
 Relacje PM off
Shaq lubi ten post.

#2065 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:02 

Kian napisał(a):
Kilka dni temu napisalem tu ze kto bardzo chce i sie postara to zorganizuje sobie szczepienia.

Informuje ponownie zamiast czekac do 11.05 przejechalem kilka kilometrow i zaszczepilem sie, i zona tez. i rodzina rez. i przyjaciele tez.

Rzeklbym ze szczepienia sa juz dostepne dla wszystkich nawet dla ludzi ponizej 40 lat

Poniżej 40? W jaki sposób? Chętnie się dowiem, zapewne jak i wielu poniżej 40r. Jak na razie to my skierowania dostać nie możemy.
 Relacje PM off
frach582 lubi ten post.

#2066 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:14 

srebrny
W miniony piątek i sobotę przychodnia Top Med w Sulechowie zaszczepiła na COVID-19 około 5 tys. osób. Szczepionkę można było dostać bez wcześniejszej rejestracji w rządowym systemie. Wieść rozniosła się pocztą pantoflową, w kolejce po wakcynę ustawiły się tysiące mieszkańców całego regionu.

Pierwszeństwo miały mieć osoby powyżej 60. roku życia, ale decydowało głównie miejsce w kolejce. Szczepiono także osoby z grupy 50+, dla których rejestracja ruszy dopiero 21 kwietnia i w dniach kolejnych. Z relacji osób, które zgłosiły się do przychodni, wynika, że szczepionkę otrzymać mogli wszyscy chętni, także osoby przed 50. rokiem życia.

Przychodnia dysponowała dużą liczbą szczepionek o krótkim terminie ważności – nie chciała, by się zmarnowały i dlatego zarządziła masowe szczepienia.

Wydarzenie wzbudziło kontrowersje, bo przed punktem szczepień zgromadziły się tysiące ludzi, powodując duże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Krytyka dotknęła nie tyle samą przychodnię, co polskie państwo i rządowy system Narodowego Programu Szczepień. Czytelnicy „Wyborczej” skarżyli się, że wielu z nich chęć zaszczepienia się zadeklarowało już w styczniu, czekają na wyznaczone terminy, podczas gdy w praktyce wystarczy wstrzelić się w okazję. Inni wciąż czekają na możliwość zapisania się na szczepienie. Zastanawiają się też, dlaczego niektóre przychodnie otrzymały tak dużą liczbę szczepionek, że potem rozdawać je muszą w ekspresowym tempie wszystkim chętnym.
 Relacje PM off  

#2067 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:26 

Okej. Ale to dalej jest kwestia jednego konkretnego miejsca a nie ogólnego dostępu osób 40 i mniej do szczepień na już. Podoba akcja była w Rzeszowie, Wrocławiu, zapewne i wielu innych, ale to się niestety ucina (jak info na ten temat wyjdzie szerzej), a potem jest robienie dziwnej natury problemów w mediach. W dziwnym kraju żyjemy jednak.
 Relacje PM off  

#2068 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:39 
Awatar użytkownika

platynowy
@Kian mówisz o pojedynczych sytuacjach występujących dzisiaj tu a jutro tam i których występowania nikt nie neguje, a nie o powszchnym zjawisku.
 Relacje PM off  

#2069 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:45 

srebrny
Nie. Mowie o wielu mozliwosciach zaszczepienie. Nie moge Ci tu napisaj jak to sie zalatwia. Ale mysle ze nawet tu na forum jest wiele osob zaszczepionych poza normalna kolejnoscia.
 Relacje PM off  

#2070 PostWysłany: 15 Kwi 2021 22:47 
Awatar użytkownika

platynowy
Czyli klasyczne wiem ale nie powiem co w praktyce oznacza, że nic nie wiem ale za to lubię zasiać ferment.
Jak spędzali Wielkanoc w Rzeszowie, pojechali w sobotę do Sulechowa albo byli wczoraj na stadionie we Wrocławiu bo usłyszeli od kogoś znajomego o takich możliwościach to jasne że są zaszczepieni i nikt nie neguje obecności takich osób wśród nas, cała reszta ewentualnie zaszczepionych poniżej 40 rż i bez skierowania zrobiła to naginając przepisy czyt. zostając na jeden dzień nauczycielem, pracownikiem DPSu, itp. a nie o takich rzeczach tutaj rozmawiamy.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#2071 PostWysłany: 16 Kwi 2021 02:59 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Kian napisał(a):

Pisałeś o jakimś "podziemiu szczepionkowym" i o tym, że nagle postanowiłeś się zaszczepić bo nikt Ci nie pomoże jak zachorujesz i że bardzo się boisz. Udowodniłem Ci wtedy, że dorabianie do tego takiej ideologii w Twoim przypadku jest nieładne bo kłamałeś. Nie zmieniaj więc faktów. Wspomnę też o tym, że jeszcze w styczniu brzydziłeś się takim rozwiązaniem ale o tym wszystkim można poczytać w mało ciekawej historii Twoich postów na forum.

Poza tym:
1. Jeśli coś wklejasz z netu to dajesz źródło (artykuł z zielonogórskiej Gazety o szczepieniach w Sulechowie). Inaczej znowu wprowadzasz w błąd bo wygląda jakbyś to Ty pisał.
2. Sprawdzaj swoje posty przed wysłaniem bo błędów mnóstwo (chyba że kopiujesz artykuły).
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#2072 PostWysłany: 16 Kwi 2021 08:42 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Podsumowując.
Obecnie możliwość otrzymania szczepionki poza kolejnością jest wtedy gdy:
1) W mieście, w którym mieszkasz, są wybory
2) Jakaś placówka ma szczepionki z krótkim terminem ważności - każdy, do którego dojdzie wieść pocztą pantoflową.
3) Masz znajomego z grupy uprzywilejowanej, który rezerwuje dla ciebie miejsce (na krótko zostajesz wtedy pracownikiem oświaty, szpitala, DPS).
4) Masz znajomego, który ma znajomego z grupy uprzywilejowanej, który rezerwuje dla ciebie miejsce (w Warszawie taki numerek kosztuje 200 zł).
5) Dzwonisz po punktach z zapytaniem czy nie ma wolnych slotów i próbujesz zostawiać dane (jedni spisują te dane, inni nie). Opcja mało wydajna.

Najśmieszniejsze jest to, że gdy kolega (co ciekawe antyszczepionkowiec) zaproponował mi punkt 4, jednocześnie oświadczył, że termin byłby na majówkę.

I napiszę rzecz pewnie niepopularną. Mamy połowę kwietnia. Większość z nas tutaj jest primaaprilisowych i ma termin na połowę maja. Czy naprawdę przyspieszenie tego terminu o tydzień, dwa jest warte tego stresu, szukania, wydawania pieniędzy ekstra? Oczywiście rozumiem, gdy ktoś skorzystałby z możliwości 1, 2. Sam spróbowałem skorzystać z możliwości 5. Możliwość 3 uważam za nieetyczną i nawet nie pytałem się znajomych o to. Jednak za cholerę nie rozumiem tych, którzy korzystali z punktu 4.

Ostatnio edytowany przez klapio 17 Kwi 2021 01:51, edytowano w sumie 2 razy
ot
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#2073 PostWysłany: 16 Kwi 2021 08:53 

Ostrzeżenia: 2
złoty
Dlatego pytałem gdzie i kiedy konkretnie - ale oczywiście zostałem zbluzgany i zwyzywany od trolli. Zaszczepiliście się? Dobrze. Albo zostawcie do dla siebie - albo napiszcie konkretnie (prosiłem nawet o priv, ale nikt nie ma odwagi, nie umie napisać) gdzie i kiedy.
A jeżdżenie po punktach pt.: "a może się uda" jest faktycznie bez sensu, jeśli ktoś ma termin na połowę maja. Chyba że ktoś ma punkt albo znajomości - jak pisałeś - obok siebie. To wtedy może sobie codziennie dreptać na zasadzie tejże właśnie, bo "może się uda". A jak się nie uda, to zbytnio nie jest stratny ani czas ani pieniądze :)

Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Kwi 2021 10:13, edytowano w sumie 1 raz
ot
 Relacje PM off  

#2074 PostWysłany: 16 Kwi 2021 09:03 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
@sanchopan, szczerze radzę (przejrzałem wczoraj wywalone stąd posty): mniej emocji, mniej emotikonek, mniej ataków personalnych (Zeus naprawdę lubi pomagać, ale się wkurza, i słusznie, jeśli ktoś się pyta o to samo po raz n-ty, a na modach nie ma co się wyżywać).

Gdzie i konkretnie nikt Ci nie napisze, bo przecież doskonale wiesz, że termin wolny o 9.01 będzie zajęty o 9.02. Jeśli bardzo mocno zależy Ci na przyspieszeniu szczepień (a z Twoich postów wynika, że tak), to musisz sam dzwonić, dzwonić i dzwonić. Ja tylko mogę Ci powtórzyć to, co mi znajoma (psycholog) powiedziała, że największe szanse są pod koniec tygodnia i miesiąca.
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#2075 PostWysłany: 16 Kwi 2021 10:45 

Ostrzeżenia: 2
złoty
Emocje są ludzkie - jak ich nie masz, to może cyborg? :mrgreen:

Objechaliśmy od rana kilkanaście punktów, zrobiliśmy kilkadziesiąt km. Nie ma nic. Nie wiem, może ja mieszkam w regionie, gdzie mieszkają ludzie mądrzejsi i wszyscy ruszyli tłumnie do szczepień. A u was poziom wiedzy jest dużo niższy i mało kto się chce szczepić, stąd wolne terminy. A może znajomości - nie wiem.

Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Kwi 2021 10:59, edytowano w sumie 1 raz
Litości
 Relacje PM off  

#2076 PostWysłany: 16 Kwi 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Loty: 455
Kilometry: 727 485
platynowy
Ponad 100 dodatkowych dawek Pfizera na weekendy 24-25 kwietnia oraz 1-2 maja.
Czudec pod Rzeszowem. Bez ograniczeń wiekowych ze skierowaniem.
Kod:
tel. 782 400 112
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
greg1291 uważa post za pomocny.

#2077 PostWysłany: 16 Kwi 2021 13:22 
Awatar użytkownika

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
I napiszę rzecz pewnie niepopularną. Mamy połowę kwietnia. Większość z nas tutaj jest primaaprilisowych i ma termin na połowę maja. Czy naprawdę przyspieszenie tego terminu o tydzień, dwa jest warte tego stresu, szukania, wydawania pieniędzy ekstra? Oczywiście rozumiem, gdy ktoś skorzystałby z możliwości 1, 2. Sam spróbowałem skorzystać z możliwości 5. Możliwość 3 uważam za nieetyczną i nawet nie pytałem się znajomych o to. Jednak za cholerę nie rozumiem tych, którzy korzystali z punktu 4.

Nie wszyscy tu są 40+, i nie wszyscy załapali się na prima aprilisową akcję. Samemu będąc w pierwszej grupie gdybym miał taką możliwość z chęcią skorzystałbym z punktu 4, nawet dokładając do tej kwoty jedno zero.

Ostatnio edytowany przez Mareckipl, 16 Kwi 2021 13:41, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2078 PostWysłany: 16 Kwi 2021 13:38 

warsawreceiver napisał(a):
I napiszę rzecz pewnie niepopularną. Mamy połowę kwietnia. Większość z nas tutaj jest primaaprilisowych i ma termin na połowę maja. Czy naprawdę przyspieszenie tego terminu o tydzień, dwa jest warte tego stresu, szukania, wydawania pieniędzy ekstra?

no to akurat proste jak budowa kalendarza - Pfzer/Moderna np. 14 maja (przy założeniu że nie nastąpi: ups. dojechała tylko Astra reflektuje Pan?), to druga dawka 18 czerwca i tzw. paszport szczepionkowy 5 lipca - komu to wystarczy nie kombinuje , kto ma plany jeszcze na czerwiec kombinuje,

patrząc po sobie - syn do 9 lipca jest na obozie żeglarskim, więc Astra wzięta 9 kwietnia, druga dawka 25 czerwca w pełni mnie urządza, bo wyjazdy planuję po 12 lipca i na sierpień, stąd zmieniłem majowego Pfizera na dachu na kwietniową Astrę w garści - także dla pewności, żeby się w maju nie zdziwić jakąś niespodzianką

#2079 PostWysłany: 16 Kwi 2021 13:50 

W Legnicy w poniedziałek 19.04 rusza Punkt Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 zlokalizowany w Hali Sportowej przy ul. Lotniczej, który ma zapewnić min. 1000 szczepień dziennie. Szukają wolontariuszy, dla których oferują możliwość szczepienia - tel. 882 019 45.
https://legnica.naszemiasto.pl/legnica- ... c1-8233641
 Relacje PM off
Grzenio1970 lubi ten post.

#2080 PostWysłany: 16 Kwi 2021 14:00 

Ostrzeżenia: 1
Dobra wiadomość, do tej pory maskara, siedem punktów na 97 tys. mieszkańców. Najgorzej na Dolnym Śląsku. Teściowe musieli sobie „jakoś” zorganizować szczepienie poza miastem.

[ 2951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 148  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot], j_a, yanas, Yandex [Bot] oraz 5 gości