Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

[ 3037 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 152  Następna
Autor Wiadomość
#2001 PostWysłany: 12 Kwi 2021 11:36 

Ostrzeżenia: 2
złoty
Wnioskuję, że być może dlatego iż IKP i PZ działają - to zainteresowanie "dzisiejszego" rocznika jest skromne.
A szczepionki (podobno) jadą w milionach...
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#2002 PostWysłany: 12 Kwi 2021 12:02 

Loty: 112
Kilometry: 244 773
platynowy
@sanchopan: wszystko na to wskazuje że zaraz "chętnych" zabraknie a magazyny będą pełne... https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... en/lh9dz0w
 Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
YKS uważa post za pomocny.

#2003 PostWysłany: 12 Kwi 2021 12:04 

HON fly4free
radko93 napisał(a):
Niestety nie mam wglądu w IKP a chciałem zapisać na szczepienie kogoś innego. Jak wygląda aktualnie wybór szczepionki? Czy da się zapisać na Pfizer w IKP czy lepiej dzwonić na infolinię?

Przy kalendarzu jest możliwość wyboru szczepionki
Dzwoń i próbuj z nr pesel umówić na 989, choć na IKP samodzielne klikanie do skutku bywa lepsze/szybszy termin np. na już

Już Wy na tym etapie o chętnych się nie martwcie, nie dotyczy oczywiście AZ
 Relacje PM off
radko93 uważa post za pomocny.

#2004 PostWysłany: 12 Kwi 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Podobno do końca kwietnia ma zostać wykonanych 20 mln szczepień. Myślałem, że to błąd z tym do końca kwietnia i że chodzi o kwartał ale coraz więcej portali powtarza, że jednak do końca tego miesiąca...

Jeśli to prawda (nie wierzę...) to codziennie średnio od jutra musiałoby być wykonywane prawie 700 000 szczepień. Nawet w weekendy.
Jak i komu? :shock:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2005 PostWysłany: 12 Kwi 2021 15:35 

niebieski
@monroe
20 mln to łączna liczba ukłuć od początku roku - a nie tylko w kwietniu. Ale tak, też wydaje mi się ambitna
 Relacje PM off  

#2006 PostWysłany: 12 Kwi 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
@abelincoln
Wiem o tym, napisałem ile musieliby szczepić do końca kwietnia przecież... ;)
 Relacje PM off  

#2007 PostWysłany: 12 Kwi 2021 18:06 

Loty: 199
Kilometry: 442 858
Dworczyk potwierdził, że szczepionka J&J najpierw będzie skierowana do zespołów wyjazdowych, które szczepią pacjentów z ograniczoną mobilnością https://polskatimes.pl/dla-kogo-na-pocz ... 1-15540094
 Relacje PM off  

#2008 PostWysłany: 12 Kwi 2021 18:40 

niebieski
Dziś Ojciec lat 76 zapisany na 20.05 został odgórnie przez Ministerstwo Zdrowia przepisany na 23.04 ze szczepionką JJ. Więc chyba jednak nie tylko zespoły wyjazdowe.

Dostał e-maila bez konsultacji z nim z nowym terminem (na szczęście to samo miejsce). Problem w tym, że w tym terminie ma inne zabiegi lecznicze już przełożone z jesieni i chce na nie pójść, zwłaszcza że kręgosłup daje mu się we znaki.

Jutro dzwoni na infolinię, żeby mu znaleźli inny termin.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#2009 PostWysłany: 12 Kwi 2021 19:03 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
@kate1974
Dzwońce bezpośrednio do placówki gdzie ma być szczepiony.
 Relacje PM off  

#2010 PostWysłany: 12 Kwi 2021 19:54 

niebieski
Ależ ojciec próbował, na 5 podjętych prób - udanych 0 :lol: Nie był raczej zdziwniony, jako że z 7 chorobami jest "weteranem walk" z różnymi przychodniami... :mrgreen:

Chyba szybciej na tą infolinię może być inne miejsce niż obecne (Nieporęt), nawet w Warszawie, byle był dojazd jakimś autobusem lub czymś podobnym, bo z podwózką dla niego może być kiepsko.
 Relacje PM off  

#2011 PostWysłany: 12 Kwi 2021 20:00 
Awatar użytkownika

Loty: 455
Kilometry: 707 055
srebrny
@kate1974
wydaje mi się, że bez problemu zmieni termin na infolinii, zapewne zmieni też preparat jeśli o to poprosi. Dzwoniłem ostatnio 2 x w sprawie znajomej starszej osoby, mieszkającej w okolicach Warszawy - infolinia okazała się bardzo pomocna.
 Relacje PM off  

#2012 PostWysłany: 12 Kwi 2021 20:57 

srebrny
MZ wprowadziło teraz całkiem przyjemną podstronę, gdzie bez logowania do IKP można sprawdzić czy skierowanie na szczepienie już zostało wystawione - oczywiście jest to bardziej istotne dla roczników, które jeszcze nie były uprawnione do szczepień, bo wystarczy podać sam numer PESEL, bez logowania się po kilka razy (a kto się logował profilem zaufanym np. mBanku, ten wie, ile trzeba się naklikać z wpisywaniem smsów itd.).

Link: https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/

Jeżeli admini/modzi uznają to za pożyteczne, to sam link podpiąłbym w wikipost, bo ciężko znaleźć odnośnik do tego LP'ka na stronach rządowych.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#2013 PostWysłany: 12 Kwi 2021 23:47 

Podobno kolejna zmiana systemu -nauczyciele na drugą dawkę nie będą kierowani przez dyrektorów szkół, ale mają to sami ogarniać indywidualnie w punktach szczepień, gdzie dostali pierwszą. Ma ktoś jakieś bliższe informacje jak to ma działać?

#2014 PostWysłany: 13 Kwi 2021 00:04 

Ostrzeżenia: 2
złoty
trocha napisał(a):
Nie wiem jak teraz to działa bez udziału banków, ale kiedyś "jak jeszcze bankom się to nie śniło" trzeba było pójść i odtąd w kolejce, chyba co rok żeby się uwierzytelnić.
Poza tym jak logujesz się hasłem, to rozumiem, że bez uwierzytelniania dwuskładnikowego

Jedyna pierwsza i ostatnia wizyta była w momencie zakładania profilu - tutaj jest jedyna korzyść "dzisiejszych czasów". ;)
Trzeba było odnowić co rok, ale przez internet - w trakcie ważności. Dopiero jak się było "zapominalskim sklerotykiem", to trzeba było od nowa się uwierzytelnić. Znowu Kolega miesza, bo tak mu się wydaje - bez urazy. :D
Co do uwierzytelniania dwuskładnikowego to - po pierwsze - loguję się TYLKO z własnego komputera stacjonarnego(!) i - po drugie - wszędzie mnie prosi o kod SMS z wyjątkiem... no właśnie: pacjent.gov.pl :lol:
 Relacje PM off  

#2015 PostWysłany: 13 Kwi 2021 09:30 

niebieski
Nie wiem czy to info już przewinęło się w tym temacie, ale wczoraj rozpoczęto (?) szczepienia pracowników firm z branż strategicznych. Kolega pracuje pod Poznaniem w firmie produkującej m.in. opakowania do leków i zaszczepiono Pfizerem około 1/3 załogi, resztę (chętnych, jakieś 70% wszystkich pracowników) mają zaszczepić do czwartku.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#2016 PostWysłany: 13 Kwi 2021 11:23 

niebieski
Wracając do tematu szczepienia seniora 80+ o którym pisałem, udało mi się zmienić termin na kwietniowy. Punkt szczepień też w rozsądnej odległości ~20km. Szkoda, że nie w tej miejscowości, ale ten system tak już ma :? Jeśli dana przychodnia olewa temat, niewiele da się zrobić. Jeśli działa prężnie, szczepi wszystkich nie oglądając się na oficjalne grupy, daty, itd.

Ostatnio słyszałem o akcji, znajomi z Warszawy dostali cynk, że w niedużym miasteczku jakieś 170 km dalej :lol: szczepią jak leci (sądzę, że mogli tam kogoś znać). Pojechali i się zaszczepili, co z tego że ich rocznik jeszcze nie jest nawet oficjalnie zapisywany :mrgreen: System systemem, a znajomości znajomościami.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2017 PostWysłany: 13 Kwi 2021 11:38 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Image

Image

Image

To nie jest więc tak, że brakuje szczepionek. Jest po prostu zator. Z powodu małej ilości punktów szczepień oni starają się jak mogą przedłużyć sam proces przekazywania szczepionek do tych punktów.

A wystarczyło nie iść na udry z samorządami tylko pozwolić im ogarnąć swoje punkty...
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#2018 PostWysłany: 13 Kwi 2021 11:55 

Ostrzeżenia: 1
Pan Jacek jest mało zorientowany, w ciągu siedmiu dni zużyto 1,1 mln dawek, a przyjechało 960 tys.
Samorządy organizują swoje punkty.
DMW lubi ten post.

#2019 PostWysłany: 13 Kwi 2021 11:57 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Już chyba wystarczająco ci opisałem, że nie organizują, bo im waadza zabroniła. Znów będziesz udawał, że nic nie wiesz i mimo to bronił czegoś nie do obronienia?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2020 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:02 

Loty: 123
Kilometry: 291 994
Dzisiaj zaszczepiła się moja mama ( Astra ) bez kolejek, bez opóźnień. Pani pielęgniarka mojej mamie powiedziała, że teraz nie mają problemu ze szczepionkami. Brakuje rąk i punktów szczepień, ale powiedziała też, że wkrótce brakować to może chętnych do szczepień, a nie samych szczepionek. :lol: Rocznikowo to idzie szybciej ale % rejestracji wcale nie jest tak duży, a niechęć do szczepionek młodszych jest znacznie większa. Tak się właśnie zastanawiam, kiedy zbliżymy się do tego progu, w którym szczepionki zaczną zalegać, a chętnych będzie brakować.. Jesień ?
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

[ 3037 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 152  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], miro13 oraz 2 gości