Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

[ 1994 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następna
Autor Wiadomość
#1921 PostWysłany: 08 Kwi 2021 20:22 

niebieski
dg72 napisał(a):
To jest problem niestety pokolenia wykluczonego informatycznie :roll:

Dzięki temu wnukowie mogą tu napisać jak to.... obchodzą system czy jak to sobie radzą :D

No wiesz, ale tak nie powinno być. Społeczeństwo nie bazuje (przynajmniej teoretycznie i deklaratywnie) na haśle "śmierć frajerom". Też kiedyś będziesz taki wykluczony, choć trudno w to uwierzyć :roll:
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1922 PostWysłany: 08 Kwi 2021 20:25 
Awatar użytkownika

Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
j_a napisał(a):
@kate1974 Dokładnie potwierdzam, rzeczywistość Dworczyka nijak się ma do realu :roll: Dziś znowu próbowałem znaleźć termin dla 80+ (pisałem, ograniczona mobilność). Na infolinii koleżanka szukała i nic. Nawet w Siedlcach, w których niedawno szczepiła się Warszawa :lol: nic nie znalazła przed 15.05. Najbliższy termin 16.04 na stadionie, w okolicach np. Mińska Maz. wyskakiwały jej terminy w połowie maja, drugiej połowie. Albo dziewczyna mało kumata, albo nie wiem. W przyszłym tygodniu znowu spróbuję, wygląda jakby ostatnio wolnych terminów w tej okolicy (ani w Waw) nie dorzucali. Do Rzeszowa nikt nie będzie jechał :mrgreen: (priorytetem jest jednak nie narażanie kuzynki na takie niedogodności jak wyprawa na pół dnia). Aha, w lokalnej przychodni stwierdzili, że nie mają dodatkowych dostaw. Słabo w to wierzę, gdyby naciskali to sądzę, że coś by dostali, z drugiej strony za bardzo awantury robić nie chcę, wiadomo jak to jest w niedużych miejscowościach ;)

Znajomy 60+ dziś dzwonił, bez problemu terminy na jutro, sobotę, poniedziałek w Warszawie. I nie stadion
 Relacje PM off  

#1923 PostWysłany: 08 Kwi 2021 20:37 

niebieski
@ormo Ja miałem taką rozmowę, jaką miałem :roll: Kiedy udało mi się umówić w miarę szybko, a potem nawet przyśpieszyć termin to o tym napisałem. Być może jakaś nierozgarnięta osoba była na infolinii, ale to też część systemu. Rodziców 70+ też umówiłem stosunkowo szybko i wygodnie, tyle że szczepią się tego samego dnia co ja. System jest dziwny i loteryjny, przynajmniej ja tak odbieram. Jeśli twórcom o to chodziło, żeby zmobilizować ludzi do podróży i kombinacji, to faktycznie sukces 8-)
Ps. Zależy jaka szczepionka, z jakiej puli miejsc i cholera wie co jeszcze.
 Relacje PM off
potek7 lubi ten post.

#1924 PostWysłany: 08 Kwi 2021 21:05 

Loty: 62
Kilometry: 84 550
niebieski
ormo napisał(a):
j_a napisał(a):
@kate1974 Dokładnie potwierdzam, rzeczywistość Dworczyka nijak się ma do realu :roll: Dziś znowu próbowałem znaleźć termin dla 80+ (pisałem, ograniczona mobilność). Na infolinii koleżanka szukała i nic. Nawet w Siedlcach, w których niedawno szczepiła się Warszawa :lol: nic nie znalazła przed 15.05. Najbliższy termin 16.04 na stadionie, w okolicach np. Mińska Maz. wyskakiwały jej terminy w połowie maja, drugiej połowie. Albo dziewczyna mało kumata, albo nie wiem. W przyszłym tygodniu znowu spróbuję, wygląda jakby ostatnio wolnych terminów w tej okolicy (ani w Waw) nie dorzucali. Do Rzeszowa nikt nie będzie jechał :mrgreen: (priorytetem jest jednak nie narażanie kuzynki na takie niedogodności jak wyprawa na pół dnia). Aha, w lokalnej przychodni stwierdzili, że nie mają dodatkowych dostaw. Słabo w to wierzę, gdyby naciskali to sądzę, że coś by dostali, z drugiej strony za bardzo awantury robić nie chcę, wiadomo jak to jest w niedużych miejscowościach ;)

Znajomy 60+ dziś dzwonił, bez problemu terminy na jutro, sobotę, poniedziałek w Warszawie. I nie stadion

Ale to jest pierwsza dawka szczepionki i +70. To nie jest sukces. W wielu miejscach w Polsce zaszczepiły się osoby +40, to dlaczego nie zaszczepiono wcześniej osób +70? Nie można dostarczyć szczepionek punktowo do wyznaczonych miast w wystarczającej ilości? Wtedy Ci starsi ludzie czuli by się komfortowo, zadbani, docenieni. To właśnie jest dziwne, stronnicze? Zemsta na większych miastach? Za co? To nie powinno mieć miejsca, to są nasi (wszystkich) seniorzy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1925 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:30 

HON fly4free
j_a napisał(a):
dg72 napisał(a):
To jest problem niestety pokolenia wykluczonego informatycznie :roll:

Dzięki temu wnukowie mogą tu napisać jak to.... obchodzą system czy jak to sobie radzą :D

No wiesz, ale tak nie powinno być. Społeczeństwo nie bazuje (przynajmniej teoretycznie i deklaratywnie) na haśle "śmierć frajerom". Też kiedyś będziesz taki wykluczony, choć trudno w to uwierzyć :roll:

Nic nie zrozumiałeś

Spora liczba ludzi starszych bazuje tylko na rejestracji telefonicznej, do tego zaufali propagandzie tv info itp, by dzwonili i rejestrowali się tylko w swoich przychodniach
I teraz przy takiej dystrybucji szczepionek czekają na swój przeważnie póki co majowy termin
 Relacje PM off  

#1926 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:39 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
@dg72
U mnie rodzice nie czekali na termin tylko na informację z przychodni kiedy będą szczepionki żeby terminy wyznaczyć. Wiec jest absurdem, że terminy do szczepienia są w Warszawie a szczepionki są potrzebne w Pcimiu.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#1927 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:46 

niebieski
@potek7 Nie sądzę, żeby to była zemsta na dużych miastach, w tym momencie właśnie duże punkty typu Stadion mają najwcześniej wolne terminy. Nie wiem dlaczego sytuacja w mniejszych miejscowościach wygląda tak jak opisałem na przykładzie okolic Warszawy. Wiem, że trudno w to uwierzyć oglądając tv, ale ja piszę wyraźnie o tym co usłyszałem na infolinii oraz w przychodni i to nie raz. Sobie przyspieszyłem termin w Warszawie w zeszłym tygodniu bez problemu, osobie 80+ pod Warszawą nie mogę (wczoraj pytałem o miejsca w dwóch powiatach).

Niektórzy w styczniu się tu ekscytowali tempem szczepień u nas, patrzyli na tabelki jak to szczepimy prawie najszybciej w UE. Wtedy już było oczywiste, że sprawdzian przyjdzie wiosną. Co mamy w kwietniu? Jakaś dziwna niemoc, trudno to wytłumaczyć. Przecież szczepionki płyną do nas szerokim strumieniem, teoretycznie do końca kwartału można by zaszczepić połowę dorosłych w Polsce :!: . Btw, starą metodą zastosowaną do covidowych statystyk teraz trudniej będzie cokolwiek sprawdzić:

W każdym razie: wszystko wskazuje na to, że w II kwartale trafi do Polski ponad 20 mln szczepionek. Ile dokładnie, nie wiadomo, bo rząd przestał podawać harmonogram dostaw tłumacząc się tym, że wciąż on się zmienia. Rzeczywiście w I kwartale AstraZeneca, Pfizer i Moderna informowały o zmniejszeniu dostaw, a pod koniec kwartału znajdowały „zaskórniaki” .
https://oko.press/szczepienia-w-kwartale/
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1928 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:48 

niebieski
Myślę, że największym problemem jest niemożność przeglądania w IPK terminów, jak się już jeden wybrało. Anulowanie może tylko stworzyć większy problem.

Ojciec jest internetowy więc zarezerwował termin w IKP, ale teraz to może tylko dzwonić na infolinię, czy akurat w danym momencie wykonywania telefonu jest coś "lepszego" dla niego. I co ma tak dzwonić co 5 minut?

A tak z jednej strony miałby zaklepany jakiś termin a z drugiej strony mógłby nadal szukać sobie innego dogodniejszego terminu.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1929 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:52 

niebieski
kate1974 napisał(a):
ale teraz to może tylko dzwonić na infolinię, czy akurat w danym momencie wykonywania telefonu jest coś "lepszego" dla niego. I co ma tak dzwonić co 5 minut?

Tu chyba jakiś informatyk z ramienia rzadu wymyślił, że ktoś może stworzyć sobie bota, który będzie czatował na bliższy termin dla petenta. Może dlatego zablokowali te możliwość
 Relacje PM off  

#1930 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:53 

niebieski
@dg72 Kiedy to w ogóle nie jest problem wykluczenia cyfrowego, ale niedziałających kanałów rejestracji
(delikatnie mówiąc, jeśli poważnie kierujemy jakąś ofertę do seniorów, to nie zakładamy tylko rejestracji przez internet, chyba że chcemy ich spławić).
Sam korzystałem z infolinii i poszło akurat dość sprawnie. Mam dostęp do IKP, ale do niczego nie było mi to potrzebne.
 Relacje PM off  

#1931 PostWysłany: 09 Kwi 2021 09:55 

srebrny
kate1974 napisał(a):
Myślę, że największym problemem jest niemożność przeglądania w IPK terminów, jak się już jeden wybrało. Anulowanie może tylko stworzyć większy problem.

Ojciec jest internetowy więc zarezerwował termin w IKP, ale teraz to może tylko dzwonić na infolinię, czy akurat w danym momencie wykonywania telefonu jest coś "lepszego" dla niego. I co ma tak dzwonić co 5 minut?

A tak z jednej strony miałby zaklepany jakiś termin a z drugiej strony mógłby nadal szukać sobie innego dogodniejszego terminu.

Niekoniecznie, przedwczoraj wszedłem sprawdzić u siebie terminy (40+) i nic nie było wcześniejszego niż moja data klepnięta więc wróciłem do swojego wcześniej wybranego. Można to ogarnąć tylko trzeba szybko i sprawnie to zrobić, żeby ktoś "Twojego" anulowanego terminu nie zaklepał ;)
Wczoraj znowu sprawdzałem i było ich sporo, zmieniłem sobie na najwcześniejszy możliwy dla mnie na 11.05-pfizer.

Ostatnio edytowany przez jar188, 09 Kwi 2021 10:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1932 PostWysłany: 09 Kwi 2021 10:03 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
A propos wczorajszej rozmowy o znacznie większej ilości punktów szczepień już w tym miesiącu:

Cytuj:
Nici z masowych szczepień w Warszawie? Trzaskowski: rząd pozwolił tylko na jeden punkt szczepień zamiast 13

Stołeczny samorząd chciał uruchomić w Warszawie 13 punktów masowych szczepień. Miały powstać m.in. na stadionie Legii i na trzech stacjach metra. Na tworzenie takich punktów pozwoliły zmiany w narodowym programie szczepień przeciw COVID-19. - Zależy nam bardzo na tym, aby jak najszybciej zaszczepić jak największą liczbę naszych mieszkańców. Planujemy szczepić 80 tys. mieszkańców tygodniowo, od 19 kwietnia - mówiła we wtorek Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w czwartek wieczorem na swoim profilu facebookowym zakomunikował jednak, że stolica nie dostała zgody od rządu na uruchomienie tylu punktów, ile planowała.

"Dziś ze slajdów na konferencji prasowej (bo jakże inaczej!) dowiedzieliśmy się, że nie 19 kwietnia, a 20. I że ruszy nie 13 punktów szczepień, ale tylko jeden (jeden!) – w dodatku pilotażowy. Pozostałe proponowane przez nas lokalizacje będą »badane« przez NFZ. I że »może« dołączą. W maju? Później? O ile będą szczepionki?" - napisał Trzaskowski

Pisząc o "slajdach na konferencji", Trzaskowski miał na myśli dzisiejszą konferencję Mateusza Morawieckiego w Skierniewicach, na której premier zapowiedział, że w każdym powiecie będzie przynajmniej jeden powszechny punkt szczepień - w halach sportowych, remizach strażackich, szkołach. - Zapewnimy to, żeby każdy mógł się zaszczepić jak najbliżej swego miejsca zamieszkania - podkreślił Morawiecki. - Dzięki temu w maju odnotujemy już naprawdę gwałtowne przyrosty osób zaszczepionych - przekonywał.

Prezydent Warszawy na swoim profilu facebookowym dał wyraz rozczarowaniu. "Po prostu brak mi słów. To rząd narzucił samorządom wyśrubowane terminy dla stworzenia punktów masowych szczepień. My stanęliśmy na wysokości zadania – zgłosiliśmy gotowość, aby otworzyć nie po 2, ale o wiele więcej takich miejsc, bo przecież wciąż jest mnóstwo roczników i grup w kolejce do szczepień! A teraz cała nasza praca, gotowość personelu, a wraz z nimi nadzieje na skuteczną walkę z wirusem i zaszczepienie Polaków mają zostać wyrzucone do kosza?" - pyta z goryczą.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26961902,nici-z-masowych-szczepien-w-warszawie-trzaskowski-rzad-pozwolil.html

Bo Narodowy Program Szczepień to ma być sukces rządu, a nie samorządu. :lol:
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#1933 PostWysłany: 09 Kwi 2021 10:05 

niebieski
Coś mi mówi, że samorządowy punkt będzie szczepił tylko AZ :lol:
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#1934 PostWysłany: 09 Kwi 2021 10:06 

srebrny
Niech wystawiają po pierwszej dawce "paszport covidowy" to się trochę ludzi do tej AZ ustawi ;)
 Relacje PM off  

#1935 PostWysłany: 09 Kwi 2021 10:08 

niebieski
jar188 napisał(a):
Można to ogarnąć tylko trzeba szybko i sprawnie to zrobić, żeby ktoś "Twojego" anulowanego terminu nie zaklepał ;)

No właśnie, tu tkwi problem...A te boty...pewnie ktoś by i tak robił, ale większość Polaków to pewnie nie zna się na tym.

A wojna rządu z samorządami (szczególnie w W-wie lub innych miastach PO) to niestety do absurdu już prowadzi.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#1936 PostWysłany: 09 Kwi 2021 10:13 

złoty
Odwołanie terminu i "szybki" powrót do niego w IKP jest obarczona OGROMNYM ryzykiem. To nie jest tak, że 1-2 osoby zaledwie "czyhają" na wolny termin np. 11 maja, ale w skali ogólnopolskiej są to teoretycznie setki tysięcy lub w przyszłym tygodniu miliony (statystycznie) osób. Do tego mnóstwo z nich może to zrobić przez IKP i jeszcze więcej przez 989. Wszystko zależy "jak się trafi".
11 maja - też mam takowy - uważam za mimo wszystko atrakcyjny.

A wracając do tego, co przed chwilą mówił Dworczyk, to - mimo iż nie pałam do niego sympatią - uważam, iż jest to DOBRY pomysł, żeby na listę rezerwowych wrzucać tylko tych, co mają wystawione skierowanie. Bo już oczyma wyobraźni widziałem tysiące ludzi pod każdym z punktów masowych. :lol: Oczywiście wiem, że takowe skierowanie można wystawić "po znajomości", ale to już jest mniejsza skala.

Nie wiem tylko jak to w praktyce ma wyglądać: jako posiadający skierowanie mam stanąć rano w kolejce i stać do nocy, bo "może coś skapnie"? Czy będą prowadzić jakieś faktyczne listy/zapisy w tychże punktach...?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1937 PostWysłany: 09 Kwi 2021 11:02 

Okazało się, że na zamieszaniu primaaprilisowym jestem jednak dodatkowo stratny - zadzwoniłem dziś do mojego rodzinnego w sprawie recepty na szczepienie na odkleszczowe zapalenie mózgu i przy okazji spytałem się czy mogę wejść na jakąś listę rezerwową co do covida jakby ktoś nie dotarł itp. i miła pielęgniarka powiedział mi, że robiły taka listę pacjentów "z urzędu" bo na astrę ludzie nie przychodzą, ale zobaczyły w systemie że na 7 kwietnia mam termin na Pfizera w innym punkcie, wiec nawet nie zadzwoniły.
A byłbym już od tygodnia zaszczepiony pierwszą Astrą, druga dawka połowa czerwca i wakacje z paszportem covidowym stałyby otworem :cry:
 Relacje PM off  

#1938 PostWysłany: 09 Kwi 2021 11:18 

niebieski
Chyba jednak zyskałeś ;) Drugą dawkę Pfizera dostaniesz szybciej.
 Relacje PM off  

#1939 PostWysłany: 09 Kwi 2021 11:26 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 95 017
srebrny
No raczej nie bo mu Pfizera anulowali :?

#1940 PostWysłany: 09 Kwi 2021 11:34 

Jak dostanę - aktualnie pierwszy termin mam na 17 mają i Pfizer, ale jak tu już pisano skierowanie nie jest wiążące i na miejscu może być astra. Termin mogą w ogóle odwołać itp. Więc lepszą astra w garści jak dałaby mi covidpass przed 1 lipca niż Pfizer na dachu.
 Relacje PM off  

[ 1994 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], YeahBunny oraz 4 gości