Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2014 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Kilku forumowiczów już było, wielu w najbliższym czasie się wybiera. Czy ktoś ogarnął temat mobilnego Internetu w Brazylii? Przede wszystkim interesują mnie:

- ceny karty z przykładowym pakietem 1 czy 2GB
- dostępność kart nano sim
- czy jest konieczność rejestracji karty/jeśli tak czy to czy da się to zrobić będąc obcokrajowcem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:41 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Podbijam temat

Czy ktoś w Was zna odpowiedzi na powyższe pytania ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2014 11:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 41
Kilometry: 119 639
Informacje na tej stronie chyba wyczerpują temat:

http://prepaidwithdata.wikia.com/wiki/Brazil
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Sty 2016 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja kupiłem na ebayu starter sieci TIM (standard/micro) i aktywowałem (każdą kartę trzeba aktywować telefonicznie podając swoje dane i nr paszportu ) po przylocie. Po aktywacji poprosiłem o aktywacje internetu ( domyślnie są tylko połączenia głosowe)? dodatkowo mimo pustego konta dostałem dostęp do neta na 24h za free. Prepaidy można doładowywać w kioskach podając nr tel lub online.

Sms-em można aktywować Pakiet Infinity WEB 200 -200Mb/dzień kosztuje coś ok 3BRL i ta kwota codziennie ściągana jest z konta do momentu wysłania sms z poleceniem dezaktywacji pakietu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2016 23:41 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
A czy na lotnisku (np. w Sao Paulo) można kupić kartę sim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Sty 2016 01:49 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Niestety już nie można.Szukałem 2 tygodnie temu i nic z tego nie wyszło.Jedynie w centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2016 19:11 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Prepaid kupiony w sieci Vivo - podobno najwiekszy operator. Calosc zalatwiona w sklepie oficjalnym Vivo w Rio na Copacabanie tutaj:
https://goo.gl/maps/xyghiGviPb82

Cena za karte sim 12$ (sama karta i chyba 2$ na koncie). Karta sim we wszystkich rozmiarach.
Doladowania np. po 15$
Wybralem pakiet vivo tudo.
Jest to pakiet tygodniowy za 10$ w cenie smsy i rozmowy do wszystkich sieci oraz 400MB. Pakiet odnawia sie automatycznie po tygodniu. Mozna dokupic dane smsem.
Wlaczanie pakietu bezplatnym sms-em na numer 9006 o tresci: pre. Uwaga po smsie zwrotnym trzeba potwierdzic piszac smsa o tresci SIM.
Sprawdzenie stanu konta: sms o tresci saldo na numer 8000.

Z rejestracja bylo jakos dziwnie. Pytali mnie o paszport po czym w ogole go nie sprawdzili/spisali do rejestracji numeru. Komunikacja po angielsku zerowa.
Na lotniskach GRU SDU i CGH nie udalo mi sie znalezc autoryzowanych sklepu zadnego operatora.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2018 01:48 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Moje doświadczenia z brazylijskim prepaidem w TIM wyglądają następująco: za kartę SIM zapłaciłem 10 Rs, za pakiet 1GB na tydzień - dodatkowe 10 Rs.
Kartę SIM (dostępne wszystkie rozmiary) kupiłem w Sao Paulo w salonie TIM na Av.Paulista 1765 (w pobliżu MASP) - akurat był tam człowiek władający (słabo) angielskim.
W innym salonie TIM na Av.Paulista nie byli w stanie mi pomóc - być może mało się starałem ale nie udało się nawiązać zadowalającej łączności z pracownikiem salonu i się w końcu poddałem (chyba ku jego radości) :-)

Po upływie ważności pakietu, można uruchomić kolejny 1GB - za 10 Rs. W takim przypadku (tzn. odnowienia pakietu) przyznawany jest bonus 250MB-1GB w zależności od tego który raz odnawiamy pakiet.
Kontem można zarządzać przez stronę www lub aplikację TIM - ale nie udało mi się doładować konta z wykorzystaniem polskich kart płatniczych. Można to zrobić w punktach TIM podając numer telefonu oraz kwotę doładowania. Jest też wiele innych punktów, które umożliwiają doładowania konta ale z nich nie korzystałem.

Co do rejestracji to było podobnie jak u poprzednika, tzn. poproszono mnie o paszport ale chyba w ogóle nic z niego nie wykorzystano bo przy logowaniu przez stronę www jestem witany jako "Sebastiao" :-) Chyba pracownik zarejestrował kartę na siebie...

Saldo konta najłatwiej sprawdzić po zalogowaniu na stronie TIM (o hasło należy poprosić-przyjdzie SMS-em) lub przy pomocy aplikacji TIM na smartphona. Można też wysłać SMS "web" na numer 4141-informacja o wykorzystaniu pakietu (w jęz. portugalskim) jest odsyłana również SMS-em.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2019 13:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ja kupiłem SIM w Sao Paulo, w centrum handlowym (Shopping Light) w punkcie TIM.
Nie pamiętam teraz dokładnie kosztów - czy to było 20 reali za kartę+doładowanie, czy 20+20. Raczej to drugie (cena luty 2019).

R. Cel. Xavier de Toledo, 23 - Centro Histórico de São Paulo, São Paulo
https://maps.app.goo.gl/c5RduiXdDxp37Z6h8

To bardzo blisko Teatru Miejskiego, który jest jednym z częstych punktów do obejrzenia w SP.

Jeśli ktoś zatrzyma się w Novotel Jaragua Sao Paulo, to dojdzie tam pieszo - jakieś 500 metrów w prawo po wyjściu z hotelu (tak jak by się szło do metra Anhagabau, ale jeszcze za stacją metra).
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sie 2019 00:02 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Ja używałem Claro for visitors. Najlepiej udać się do sklepu sieci, gdyż rejestrację załatwią za Ciebie. Czasem w hotelach można poprosić o pomoc przy rejestracji karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Paź 2019 12:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
A czy kartę SIM można kupić na lotnisku w Rio?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Lis 2019 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Podbijam pytanie powyzej,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lis 2019 15:54 

Rejestracja: 07 Paź 2017
Posty: 21
Loty: 63
Kilometry: 138 055
-- 24 Lis 2019 14:54 --

Jest stoisko, gdzie sprzedają karty sim , ale nie pamiętam jakiego operatora. Za kartę chciał 160 riali. Ja kupiłem na mieście w salonie TIM za 89 riali z pakietem internetu 6GB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lis 2019 23:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
https://www.tim.com.br/sp-interior/para ... l-visitors
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2021 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy ktoś, kto wrócił ostatnio w BRA ma może na sprzedaż ciągle aktywną kartę SIM prepaid? najlepiej Vivo, ale każdą inną też rozważę.
Ew. czy wiecie gdzie można kupić w PL? najlepiej już zarejstrowaną, niezarejestrowana (wydaje mi się że) zupełnie mnie nie urządza.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Update:
Aktualnie poza lotniskiem kartę sim bez posiadania numeru CPF można kupić tylko w salonie sieci Oi. We wszystkich pozostałych tzn. Vivo, Claro oraz Tim wymagane było posiadanie CPF.
Cena za 50gb + nielimitowane social media to 49 reali.

Odnośnie posiadania CPF w pozostałych salonach to myślę, że sprawe rozwiązałby generator CPF - dostępny na pierwszej lepszej stronie w Google.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Lis 2021 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
O którym lotnisku piszesz, GRU, czy GIG?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lis 2021 22:51 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Nie ma absolutnie najmniejszego sensu kupować karty sim w salonie. Jest to mega czasochłonne, trzeba znać portugalski i zapłaci się 10x więcej niż normalnie.
Polecam moje ciężko wypracowane rozwiązanie braku dostępności kart sim.
Wystarczy pojechać na dowolną dużą stację metra. Ja korzystałem z Rue Uruguaiana.
W okolicach większych stacji kwitnie handel. Wystarczy podejść do Pana ze zdjęcia i kupić kartę SIM (można płacić kartą). Dostępne wszystkie sieci, po zakupie karty śmiało doładowujemy w dowolnym sklepie, wszystko działa i nie jest to żadne wyłudzenie. Startery najczęściej występują w stylu 5GB za 25BRL.

Załączniki:
Pan sim.jpg
Pan sim.jpg [ 563.54 KiB | Obejrzany 3153 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 16 Lis 2021 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
@tropikey mowa o lotnisku GIG

@rqs co do znajomości portugalskiego, czasochłonności oraz cen się nie zgodzę. Na wejściu dostajemy angielską ulotkę pokazujemy, który chcemy pakiet i za 10 minut mamy aktywną kartę sim w telefonie. Cena 50gb za 49 reali również wydaję się dość rozsądna.
Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba szukać konkretnego salonu, który zrobi to bez CPF. Dzięki za poradę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Cze 2022 17:30 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 124
Mam do sprzedania brazylijską kartę , operator TIM.Na karcie zostało ok.7gb , cena - 20 zeta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group