Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Mar 2018 19:29 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 9
Na temat malarii to tak czy siak nie ma żadnej szczepionki (oficalnie).

@Kasica88, a szczepisz się ze względu na realne (?) zagrożenie, czy przepisy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 13 Mar 2018 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@Karherop
Przezorny zawsze ubezpieczony, a te zalecenia jakoś mnie dodatkowo zachęciły ;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:48 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ? Podać jakieś wiarygodne źródło inne niż radio rzucające losowe newsy ?


http://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/ne ... Id,2609899

"
Do niektórych krajów nie wjedziemy, jeśli nie jesteśmy zaszczepieni. Tak jest na przykład w przypadku Brazylii. Panuje tam obecnie żółta gorączka, dlatego nie można przekroczyć granicy bez "żółtej książeczki". W tej chwili jest to bezwzględnie wymagane. Powinniśmy się zaszczepić na żółtą gorączkę, czyli tzw. "żółtą febrę". Do tego - jeśli ktoś wybiera się do Brazylii - warto pamiętać o szczepieniu na żółtaczkę, tyfus i wściekliznę. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Lip 2018 21:59 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
http://www.who.int/ith/ith-country-list.pdf WHO mówi że tylko zalecane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: szczepienia
#25 PostWysłany: 27 Lip 2021 18:23 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Na febrę szczepić się można za darmo na miejscu w Brazylii.
A odnośnie malarii. Co jest lepsze? Malarone czy Plaquenil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: szczepienia
#26 PostWysłany: 12 Sie 2021 10:32 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Gdzie w Brazylii można się zaszczepić za free? jakieś namiary?


Ostatnio edytowany przez puhacz, 13 Sie 2021 03:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: szczepienia
#27 PostWysłany: 12 Sie 2021 22:02 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
W każdym mieście szczepią za free przeciwko zółtej gorączce.
W punktach medycznych (szpital/klinika medyczna). Ja akurat się będę szczepił w Recife
W Recife tak mi napisał właściciel hostelu:
"Hello! You can take it for free in any health center in Brazil. I don't think it's possible to take it in the airport, but there are several health centers spread in Recife."
Adresów nie znam. Dowiem się na miejscu. Koło mego miejsca zamieszkania są akurat 2 szpitale wiec żaden problem.
Jeszcze dodam, aby uściślić, że trzeba mieć ze sobą paszport/ID oraz unijny certyfikat szczepienia. Tak to na dzień dzisiejszy wygląda.


Ostatnio edytowany przez puhacz 13 Sie 2021 03:09, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Sie 2021 22:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Sie 2021 22:35 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Zeus napisał(a):
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)

Szczepionkę należy podać minimum 10 dni przed wyjazdem w teren zagrożony żółtą febrą. A w przypadku Brazylii, Manaus jako duże miasto nie jest terenem zagrożonym żółtą febrą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Sie 2021 06:47 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Zeus napisał(a):
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)
Mi po całej serii szczepionek w tym na zolta febrę jedynie ręką bolała i miałem stan podgorączkowy. Więc to zależy indywidualnie od organizmu jak reaguje.
Tak samo z Malarone. Mi nic nie było, ale znajomi mieli koszmary i bardzo źle znosili ten lek, tylko że wyjścia za bardzo nie ma, trzeba brać i do tego pryskanie się przeciwko komarom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Sie 2021 10:08 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
mathew77 napisał(a):
Zeus napisał(a):
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)

Szczepionkę należy podać minimum 10 dni przed wyjazdem w teren zagrożony żółtą febrą. A w przypadku Brazylii, Manaus jako duże miasto nie jest terenem zagrożonym żółtą febrą.

Ale już 4 dniowa wycieczka w Amazonkę chyba tak, poza tym to robię szczepienie dla siebie, więc warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Sie 2021 13:08 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
tamtam napisał(a):
Zeus napisał(a):
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)
Mi po całej serii szczepionek w tym na zolta febrę jedynie ręką bolała i miałem stan podgorączkowy. Więc to zależy indywidualnie od organizmu jak reaguje.
Tak samo z Malarone. Mi nic nie było, ale znajomi mieli koszmary i bardzo źle znosili ten lek, tylko że wyjścia za bardzo nie ma, trzeba brać i do tego pryskanie się przeciwko komarom.

Wojciech Cejrowski kiedyś powiedział będac w Amazonii - żadnych leków na malarie, gdyż wszystkie one maja mniejsze lub wieksze skutki uboczne, tylko moskitiera, krem na komary i sprej przeciw komarom. Oraz odpowiednio się ubierac.
W moim przypadku nie wiem co wziąć na malarię gdyż jade na 2-3 m-ce do Ameryki Pd i nie każdy lek na malarie jest odpowiedni:
Malarone nie za bardzo się nada bo trzeba przyjmować codziennie czyli 90 tabletek
Doksycyklina - działa jak Malarone
Chlorochina - stosuje sie raz na tydzień czyli w sumie 12 tabletek. Ale skutki uboczne zniechecaja do stosowania :(
Meflochina - zabroniony w Polsce - wywołuje halucynacje psychiczne
Ktoś coś poradzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Sie 2021 17:04 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Uzupełniając mój wpis o darmowym szczepieniu w Brazylii na żółtą gorączkę (yellow fever), podaję namiar na szczepienia w Recife.
Może się komuś przydać, gdy ktoś tam będzie.
Na 100% mam potwierdzenie, że szczepienie jest darmowe. Obiekt znajduje się 200m od stacji metra: Aeroporto (Linha Sul, 8 stacja od strony Recife).
Centro de Saúde Dom Miguel de Lima Valverde
St. Feliciano José de Farias 195, Boa Viagem.
Phone number: (81) 3355-0160
Czynne pn-pt, 7-17. Sobota i niedziela - zamkniete
WWW: http://www.gov.br/saude/pt-br

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Sie 2021 18:16 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
tamtam napisał(a):
Zeus napisał(a):
Warto wiedzieć ze trzeba poczekać 7-10 dni do pełnego "zabezpieczenia " się po szczepionce. Tak samo o skutkach ubocznych po szczepieniu (koszmary i problem z spaniem u mnie)
Mi po całej serii szczepionek w tym na zolta febrę jedynie ręką bolała i miałem stan podgorączkowy. Więc to zależy indywidualnie od organizmu jak reaguje.
Tak samo z Malarone. Mi nic nie było, ale znajomi mieli koszmary i bardzo źle znosili ten lek, tylko że wyjścia za bardzo nie ma, trzeba brać i do tego pryskanie się przeciwko komarom.


Szczepionka na żółtą febrę jest dość specyficzna i na forum jest kilka postów osób które miały po nim problemy, z pobytem w szpitalu włącznie.
Ja też nie miałem żadnych skutków ubocznych, ale myślę że szczepienie się w Brazylii ze względu na możliwość powikłań i zmarnowanych kilku dni wyjazdu jest dość ryzykowne.
W Polsce jest to chyba jedyna szczepionka, do której kwalifikacji może dokonać wyłącznie lekarz medycyny podróży.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 14 Sie 2021 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Sie 2021 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
A ktoś zamierza dłuższy czas przebywać w dżungli z tubylcami?, jak nie to nie zawracajcie sobie głowy szczepieniami tylko korzystajcie, bo piękniejszego i z bardziej przyjaznymi ludźmi kraju nie znajdziecie, byłem w Brazylii 3 razy i wróciłbym jakby tylko okazja się trafiła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Sie 2021 23:09 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
mathew77 napisał(a):
...
W moim przypadku nie wiem co wziąć na malarię gdyż jade na 2-3 m-ce do Ameryki Pd i nie każdy lek na malarie jest odpowiedni:
Malarone nie za bardzo się nada bo trzeba przyjmować codziennie czyli 90 tabletek
Doksycyklina - działa jak Malarone
Chlorochina - stosuje sie raz na tydzień czyli w sumie 12 tabletek. Ale skutki uboczne zniechecaja do stosowania :(
Meflochina - zabroniony w Polsce - wywołuje halucynacje psychiczne
Ktoś coś poradzi?


Zasadniczo to skonsultuj się z lekarzem medycyny tropikalnej, lepsze to niż programy Cejrowskiego i opinie na forum. Dużo zależy od miejsca, w które jedziesz i ryzyka. Ostatnio przyznam, do Azji Pd-Wsch. tylko woziliśmy Malarone, żeby móc zażyć w przypadku wystąpienia objawów malarii. Popytaj lekarza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 26 Sie 2021 08:53 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy Malarone dostępny jest w Brazylii bez recepty? Może ktoś wie ile kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Sie 2021 20:02 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
kostek966 napisał(a):
A ktoś zamierza dłuższy czas przebywać w dżungli z tubylcami?, jak nie to nie zawracajcie sobie głowy szczepieniami tylko korzystajcie, bo piękniejszego i z bardziej przyjaznymi ludźmi kraju nie znajdziecie, byłem w Brazylii 3 razy i wróciłbym jakby tylko okazja się trafiła


Ja tylko wspomnę, że żółta febra nie jest roznoszona przez tubylców ani miłych, czy niemiłych ludzi :lol:

Zaszczepić się warto, bo jeśli się trafi na choć jednego komara z serii Aedes y Haemogogus to można się zarazić.
A z komarami jest taki problem, że jest ich po prostu drakońsko dużo. Jest sens zabawy w totolotka?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 28 Sie 2021 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
A byłaś kiedyś w Ameryce Południowej? , bo ja wróciłem 3 tygodnie temu, i przez dwa tygodnie pobytu nie zauważyłem żeby było gdziekolwiek dużo komarów, raczej prawie wcale, więc nie pisz bzdur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Sie 2021 20:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Ja brałem Chlorochine i nie miałem żadnych skutków ubocznych. Oczywiście nie w Brazylii .
Pewnie kwestia indywidualna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group