Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#21 PostWysłany: 19 Gru 2014 19:12 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
szczepienia-ameryka-poludniowa,744,26958&p=240067&hilit=szczepienia+peru#p240067

proponuje połączyć dwa wątki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Szczepienia
#22 PostWysłany: 19 Gru 2014 20:01 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Popieram to co pisze jacek96, jeśli coś nie jest bezwględnie wymagane i człowiek nie pcha się poza cywilizację
nie ma sensu się szczepić, no oczywiście z wyjątkiem WZW i tężca, które to w Polsce też mogą być przydatne.
Koleżanka - lekarz, 2 lata temu zaszczepiła się na żółtą febrę przed wyjazdem do Wenezueli, niestety nie pojechała z powodu poważnych powikłań, które trwają do dziś dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2015 15:54 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Mam wątpliwości dot. szczepienia przeciwko żółtej gorączce - będziemy się przemieszczać z Brazylii: Rio - Iguazu - Cuiaba do Boliwii oraz dalej do Chile. Czy w tym przypadku szczepienie i posiadanie żółtej książeczki jest konieczne? Czy jeśli nie mamy zamiaru przebywać w obszarze dżungli amazońskiej, to nas to nie obowiązuje? Tylko skąd pogranicznik w Boliwii będzie wiedział czy w tej dżungli byliśmy czy nie? :?
Poratujcie pliz bo im więcej czytam tym mniej wiem :|
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#24 PostWysłany: 22 Wrz 2015 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
bylem w krajach o ktorych piszesz i nigdzie na granicach mnie nie pytali o zadne szczepienia...
Góra
 Profil Relacje PM off
ara lubi ten post.
ara uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#25 PostWysłany: 02 Lip 2017 21:27 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Odświeżając nieco temat: czyli w każdym kraju Ameryki Południowej i Środkowej nie ma obowiązku szczepienia przeciwko żołtej febrze? A warto to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#26 PostWysłany: 03 Lip 2017 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 51
@ind_globtroter
http://www.szczepieniadlapodrozujacych. ... tml#showme
W tabeli masz wypisane większość państw świata z adnotacją na temat zalecanych i obowiązkowych szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#27 PostWysłany: 11 Lip 2017 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
ind_globtroter napisał(a):
Odświeżając nieco temat: czyli w każdym kraju Ameryki Południowej i Środkowej nie ma obowiązku szczepienia przeciwko żołtej febrze? A warto to zrobić?
.

Wszystko zależy gdzie dokładnie się wybierzesz. Np. w Boliwii uważa się, że ryzykiem zachorowania są objęte obszary lasów górskich, a więc nie typowa dżungla nizinna/sub-andyjska (czyli np. Rurrenabaque). Od 10 lat jednakże w Boliwii nie było przypadku zachorowania na tę chorobę (o czym poniżej).

No właśnie - teoretycznie od lutego tego roku na przy wkraczaniu do Boliwii możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu. W styczniu pojawił się pierwszy przypadek żółtej febry, którą przywlekł podróżny z zagranicy (nie został zarażony w Boliwii).
Inne kraje też mają swoje regulacje i określają kiedy może być wymagane szczepienie. Jeszcze nie spotkałem się by ktoś został poproszony o przedstawienie zaświadczenia, ale teoretycznie jest to możliwe.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#28 PostWysłany: 23 Lip 2017 21:12 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
W tamtym roku wybierając się do Paragwaju przeczytałem, że wjeżdżając z Brazylii wymagane są szczepienia na żółtą febrę. Praktycznie tylko dlatego zdecydowałem się na szczepienie, wybierałem się na parę dni i chciałem mieć pieczątkę w paszporcie (mimo, że granicę w Foz można przekroczyć bez żadnej kontroli). Na miejscu okazało się, że nikt się nawet nie zająknął o żadną żółtą książeczkę, ani nie o nic nie pytał. Dlatego trochę żałowałem decyzji, ryzyko zachorowania w miastach i ogólnie "poza dżunglą" jest na tyle niewielkie, że wg mnie nie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group