Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#41 PostWysłany: 17 Sty 2015 19:57 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Szczepienia
#42 PostWysłany: 18 Sty 2015 18:17 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 62
dd89 napisał(a):
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?


http://www.szczepienia.waw.pl/

Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#43 PostWysłany: 25 Sty 2015 23:18 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Danny napisał(a):
dd89 napisał(a):
Orientujecie się, gdzie w Warszawie obecnie najbardziej opłaca się zrobić szczepienia? Wszędzie trzeba doliczyć koszt wizyty lekarskiej czy sa miejsca, gdzie konsultacja jest bezpłatna?


http://www.szczepienia.waw.pl/

Ja tam robiłem ze znajomymi przed Gambią, bardzo miła pani doktor konsultacja była w cenie. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.



Dzięki! Byłam, pierwsze szczepienia zrobione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#44 PostWysłany: 29 Sty 2015 21:58 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach...
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#45 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:05 

Niestety ceny takich szczepionek w Polsce sa wysokie :( Dlatego jeżeli ma się taką możliwość to warto zaszczepić się w publicznej służbie zdrowia na 'zachodzie'. Albo liczyć na akcje typu 'Żółty Tydzień' itd.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#46 PostWysłany: 03 Lut 2015 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych.
I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#47 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:22 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 67
Loty: 2
Kilometry: 2 927
paweł p napisał(a):
Polecam stacje Sanepidu- są w całej Polsce. Ceny szczepionek generalnie są wysokie, gdy korzystałem z sanepidu w Warszawie rok temu należały do niższych.
I był kompetentny lekarz, nie namawiał do wszystkiego jak leci , jak to robią niektóre strony sponsorowane przez firmy farmaceutyczne.

Ja w zeszłym roku szczepiłam się w Sanepidzie, ale w tym roku się na to nie zdecydowałam, ponieważ znajoma Pani Doktor powiedziała, że w jej ośrodku (Ursynów) są kolejki i nie da się umówić na godzinę, tylko trzeba czekać, a na to to ja niestety nie mam czasu w dni pracujące. Co więcej, wcale nie takie tanie akurat tam mają szczepionki - sprawdzałam też w Lux Medzie, gdzie mam abonament i w LX same szczepionki były w większości tańsze, tyle, że trzeba byo zapłacić za wizytę (niestety nie jest to w abonamencie, ale jest jakaś zniżka na wizytę + szczepionki dla tych co mają abonament) - ostatecznie wychodziło podobnie cenowo w obu miejscach. Być może zależy jakie to szczepionki, ja teraz interesowałam się tymi mniej podstawowymi, więc może te podstawowe faktycznie by były tańsze w Sanepidzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#48 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
W zaszłym tygodniu dokładnie interesowałam się sprawami szczepień podróżniczych.
W Warszawie w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym ul. Wolska 37, codziennie w godz. 10:30 - 13:00 możesz przyjść bez skierowania i bez kolejki zaszczepić się na co tam potrzebujesz. Cena wizyty to 80 zł + koszt szczepionek.
A tu macie aktualny cennik szczepionek: http://zakazny.pl/attachments/364_PCHZ_Cennik_2013_B.pdf
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#49 PostWysłany: 03 Lut 2015 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Czy istnieje jakiś standardowy wzór dokumentu potwierdzającego odbycie szczepień?
Z Sanepidu poznańskiego mamy tylko takie białe książeczki kartonowe, czterostronnicowe, gdzie są daty, nazwy i pieczątka lekarza, jedynie po polsku. Znajomi, kiedy lecieli do Ameryki południowej, mieli jakieś żółte książeczki, wielostronnicowe i kilkujęzyczne. Szczepili się jakoś prywatnie.
Wybieramy się do Brazylii/Argentyny i zastanawiamy się czy może to być problem, że nie zrozumieją naszych książeczek. Na przejściu Foz do Iguacu/Puerto Iguazu ktoś wymaga tego w ogóle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#50 PostWysłany: 03 Lut 2015 17:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W Krakowie, w szpitalu JPII, dostaje się Żółtą Książeczkę za darmo:

Image

A w niej są wszystkie szczepionki, kiedy je zrobiłeś i do kiedy ważne, po angielsku i po polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#51 PostWysłany: 03 Lut 2015 17:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Dokładnie, dostajesz tak zwaną "Żółtą książeczkę" i masz ją (no no :D ) do końca życia. Niektóre szczepienia są ważne rok, niektóre 10 lat.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#52 PostWysłany: 03 Lut 2015 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2011
Posty: 25
Potwierdzam, żółtą książeczkę można dostać np. w Warszawie na ulicy Żelaznej 79, gdzie można dokonać też konsultacji i szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#53 PostWysłany: 03 Lut 2015 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Warto tylko dodać, że obecnie punkt szczepień z Żelaznej został przeniesiony na Ursynów (ul. Nugat 3). Tak tylko informuję, w razie jakby się ktoś już rozpędził na Żelazną;)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 03 Lut 2015 23:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#54 PostWysłany: 03 Lut 2015 23:51 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
travelIsFUN napisał(a):
Moze to bedzie pomocne dla niektorych forumowiczow mieszkajacych w uk. Jesli jestesmy zarejestrowani w NHS to poprostu dzwonimy do najblizszej placowki, wyjasniamy, ze z powodu podrozy (np Peru) potrzebujemy wykonac szczepienia. Przeprowadzalem taka akcje na ponizsze choroby(ang): hepatis a+b, typtyhim, polio, tetanus, diphtheria - wszytkie powyzsze bezplatnie. Za yellow fever trzeba bylo doplacic £47. Uwaga, aby uzyskac darmowo te szczepienia nalezy odpowiednio z wyprzedzeniem w czasie sie zarejestrowac. Na ostatnia minute, niestety trzeba wykonac zabieg prywatnie w specjalistycznych przychodniach...

Wielkie dzieki, nie wiedzialam o tym. A szczepiles sie pomimo, ze te szczepionki nie sa wymagane czy akurat byly wymagane z kraju do ktorego podrozowales? My lecimy do Tanzanii i zadne szczepionki nie sa wymagane i mamy troche odmienne zdania z mezem. On chce sie szczepic ja nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#55 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:25 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Może komuś pomoże nasz sposób, albo już takie info tu było. Jak my się szczepiliśmy to ceny szczepionek nie były zbyt atrakcyjne w specjalistycznych punktach szczepień. Do tego dochodziła konieczność konsultacji lekarza przed itp. Itd… więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności… Oczywiście jakieś szczepienie na początku naszych przygód z podróżami mieliśmy w miejscu, gdzie otrzymywaliśmy żółtą książeczkę szczepień, więc wszystko jest udokumentowane…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#56 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:45 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 44
Loty: 248
Kilometry: 361 659
Co do Warszawy, to polecam za pierwszym postem (dzięki, skorzystałam w zeszłym roku) szpital MSWiA:

http://cskmswia.pl/csk/kliniki-i-poradn ... html?poz=2

zdaje się, że wciąż są jedną z tańszych opcji (na pewno tańszą niż Sanepid).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#57 PostWysłany: 05 Lut 2015 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja za to polecam (również w Warszawie) szczepienia w Szpitalu Zakaźnym na Wolskiej http://www.zakazny.pl/index.php/kontakt - może ktoś akurat tam będzie miał blisko :) Tylko pamiętajcie o wzięciu gotówki, nie można płacić kartą, ale na szczęście jest bankomat po drugiej stronie w razie co :D Ale lepiej się przygotować od razu :) Również otrzymuje się żółtą książeczkę szczepień ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#58 PostWysłany: 06 Lut 2015 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Pado napisał(a):
więc robiliśmy tak, że szliśmy do lekarza rodzinnego, badał nas, mówiliśmy o co chodzi i przepisywał nam na receptę szczepionki. Kupowaliśmy je w aptece (ważny jest ich transport np. w termosie, chodzi o temperaturę!) i jechaliśmy z powrotem do naszego ośrodka zdrowia, gdzie podawano nam je… nie wiem jak na dzień dzisiejszy, ale kilka lat temu dawało to spore oszczędności…


Wiadomość z wczoraj - nadal można tak robić i faktycznie jest to duża oszczędność (nie płacimy za wizytę u specjalisty, czyli, w zależności od miejsca, ok 100 zł). Do lekarza rodzinnego trzeba wziąć żółtą książeczkę, on wypisuje receptę na szczepionkę, kupujemy ją sami w aptece (można nawet w aptece bezpłatnie wypożyczyć torbę termiczną do przenoszenia szczepionki) i szczepią nas w gabinecie zabiegowym przychodni. Bez pierwszej wizyty u specjalisty jednak się nie obejdzie (żeby jakieś tam szczepionki już w niej mieć i w ogóle dostać żółtą książeczkę :)
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#59 PostWysłany: 09 Lut 2015 13:50 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
mnie nawet nie chodziło o oszczędność na wizycie u lekarza, ale były różnice w cenach szczepionek (tj. w aptece były tańsze i jak się te szczepionki pozbierało to wychodziła niezła kwota oszczędności)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#60 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:29 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 135
Aarek, nie dostales zoltej ksiazeczki, bo nie szczepiles sie na zolta febre. Inne szczepienia sa tylko zalecane i nikt nie bedzie Cie prosil o okazanie dowodu szczepienia na wzw A czy dur brzuszny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group