Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#321 PostWysłany: 26 Lis 2019 14:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Idź do prywatnej kliniki - od razu będziesz miał decyzję lekarza i szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Szczepienia
#322 PostWysłany: 02 Gru 2019 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
@neverstopexploring ja się szczepię w normalnej przychodni, wzw a plus be, w styczniu mam zamiar na dur brzuszny, tężec i błonica. Nie wiem rzeczywiście jak byłoby to z żółtą febrą, może musiałabym jechać do Trójmiasta do poradni chorób tropikalnych.
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#323 PostWysłany: 05 Sty 2020 02:25 

Rejestracja: 28 Gru 2019
Posty: 3
Najlepiej jak piszecie zapytać się lekarza, chociaż w sieci jest teraz sporo informacji również na oficjalnych stronach ambasad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#324 PostWysłany: 20 Sty 2022 03:15 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Czy szczepiliście się profilaktycznie przeciwko wściekliźnie podróżując do Afryki Zachodniej ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#325 PostWysłany: 20 Sty 2022 10:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Tak, szczepiłem się
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#326 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:38 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
A co ile lat przyjmujecie utrwalającego boostera, po podstawowych 3 szczepieniach przeciwko wściekliźnie ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#327 PostWysłany: 22 Sty 2022 19:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Według obecnego stanu wiedzy booster nie jest potrzebny w przypadku osób szczepiących się przed podróżą do obszarów z ryzykiem wścieklizny, wystarczy podstawowy cykl szczepień.
https://www.cdc.gov/rabies/specific_gro ... tions.html
https://www.who.int/rabies/PEP_Prophyla ... 2_2014.pdf (2 ostatnie slajdy)

Ja się szczepiłem wcześniej, kiedy jeszcze zalecano booster po roku, a potem kolejne co 5 lat. Zdążyłem wziąć ten po roku i pierwszy po 5 latach, przed wybraniem się po kolejny sprawdziłem sytuację i doszedłem do wniosku, że nie jest potrzebny.

Trzeba pamiętać, że szczepienie profilaktyczne (pre-exposure) przeciwko wściekliźnie nie daje pełnej ochrony i w razie ugryzienia w dalszym ciągu trzeba się poddać uproszczonemu schematowi szczepień "post-exposure". Uproszczony jest o tyle, że potrzebne jest mniej dawek szczepionki i nie trzeba wraz z nią aplikować immunoglobuliny, a z nią są problemy w biedniejszych krajach. Dość przejrzyście jest to przedstawione w tej prezentacji ze strony WHO pod linkiem powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#328 PostWysłany: 22 Sty 2022 19:53 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
meczko napisał(a):

Ja się szczepiłem wcześniej, kiedy jeszcze zalecano booster po roku, a potem kolejne co 5 lat. Zdążyłem wziąć ten po roku i pierwszy po 5 latach, przed wybraniem się po kolejny sprawdziłem sytuację i doszedłem do wniosku, że nie jest potrzebny.


Wielkie dzięki, ale czy dobrze zrozumiałam, jesli tylko profilaktyczne, podstawowe 3 szczepienia przeciwko wściekliźnie były w 2016, czyli ponad 5 lat temu, to przypominający booster przed wyjazdem do Afryki Zachodniej, ani teraz ani później nie będzie potrzebny, także w przypadku innych podróży, szczególnie do krajów o bardzo słabej infrastrukturze medycznej ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#329 PostWysłany: 22 Sty 2022 22:47 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Tak wynika z informacji na stronie CDC i WHO. Ale oczywiście piszę to z zastrzeżeniem, że nie jestem lekarzem ani farmaceutą, więc dla pewności lepiej się skonsultować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#330 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:26 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Nie wiem jak teraz w Polsce, ale w Niemczech oficjalnie obowiązuje ten schemat profilaktyczny:

Szczepienie zapobiegawcze składa się z trzech wstrzyknięć w mięsień ramienia w dniach 0, 7 i 21 (lub 28) u dorosłych i dzieci oraz zastrzyk przypominający po roku. Ochrona przed szczepieniem musi być odświeżana co dwa do pięciu lat, jeśli ryzyko się utrzymuje.

https://tropeninstitut.de/impfungen-a-z ... en/tollwut

To potwierdziła lekarka rok temu, ale znów muszę udać się do lekarza i zapytać o zalecania WHO.

A czy przed wyjazdami do słabo rozwiniętych krajów nadal przyjmujecie przypominające szczepionki przeciwko wściekliźnie, co kilka lat ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#331 PostWysłany: 27 Sty 2022 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 26
Kilometry: 49 494
LuxMed ma pakiet "Bezpieczne podróże" za 160 zł, w cenie konsultacja z lekarzem medycyny podróży i 15% zniżki na zalecone szczepienia, ważne pół roku od aktywacji. Przed Gwatemalą biorę Typhim VI (dur brzuszny), Boostrix Polio (błonica, tężec, krztusiec, polio) i Havrix Adult (WZW-A). Żółta książeczka szczepień darmo, ale musiałam się upomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#332 PostWysłany: 31 Mar 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
ALAB - Bezpłatna diagnostyka w kierunku wirusowego zapalenia WZW typu C.
https://www.pepper.pl/promocje/bezplatn ... lab-519184
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#333 PostWysłany: 08 Sie 2022 10:35 

Rejestracja: 08 Sie 2022
Posty: 1
Gdzie wykonać zestaw szczepień, przed wyjazdem do RPA? Oczywiście na cito
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#334 PostWysłany: 08 Sie 2022 10:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
W lokalnej przychodni medycyny tropikalnej lub w jakims enelmedzie etc
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#335 PostWysłany: 08 Sie 2022 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 46
W Warszawie oprócz wspomnianych dużych prywatnych przychodzi, warto sprawdzić szpital zakaźny przy Wolskiej — Medycyna Podróży lub konsultacje u Pani dr Jolanty Bogdańskiej-Paterkiewicz na Dembowskiego. Ceny są rozsądniejsze niż w luxmedach.
_________________
https://totutotam.eu/
https://www.instagram.com/totutotam_eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#336 PostWysłany: 22 Gru 2022 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
szczepiłem się na żółtą febrę w 2011 roku i w książeczce mam wpisane 10 lat. W Internecie aktualnie są informację że zmieliło się podejście i jest dożywotnia. \
W styczniu lecę do Ugandy gdzie jest wymagane zdjęcie ze szczepieniem we wniosku wizowym. I teraz pytanie jak to jest aktualnie interpretowane.
- to że miałem szczepienie 11 lat temu jest ok czy jednak muszę się szczepić ponownie

Jeśli tak to gdzie polecacie na cito w dobrej cenie w WAW?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#337 PostWysłany: 22 Gru 2022 10:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Po prostu idź do lekarza medycyny tropikalnej, i wbije Ci pieczątkę: Life time. Tak ja mam
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#338 PostWysłany: 16 Sty 2023 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Macie doświadczenia ze szczepieniami, lekarzem medycyny podróży w Poznaniu?
Możecie polecić przychodnię lub lekarza?
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#339 PostWysłany: 17 Sty 2023 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@Placko my się szczepiliśmy na zółtą febrę tutaj: https://www.szczepieniadlapodroznych.pl/kontakt
Obdzwoniłam wszystkie punkty w Poznaniu i okolicy i tu było najtaniej :D wszystko było ok
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#340 PostWysłany: 29 Sty 2023 13:14 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Szukam okładki na Międzynarodową Książeczkę Szczepień (żółtą). Plastikowa. Ktoś coś?

Ewentualnie jak nie będzie gotowych to może na wymiar? Ale to w Krakowie by się przydało...

(Kiedyś to się samemu robiło okładki na książki z papieru ;))
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group