Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#21 PostWysłany: 14 Wrz 2014 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
A ja mam pytanie. Lecąc do Maroka, na prawdę trzeba robić takie szczepienia jak przeciwko wsklielznie lub durowi brzusznemu? JAk sadzicie- jak będę pic wyłącznie wode z butelki i unikac dzikich zwierzat to oplaca się je robic? Rozumiem ze inne szczepienia typu Wzw sa zalecane. Tak samo jak ubezpieczenie podróżne aby nie placic za lekarza. Ale oplaca się tobic te dwie szczepionki jak się leci na kilka dni? Jakie są Wasze opinie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Odp: Szczepienia
#22 PostWysłany: 14 Wrz 2014 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Jak bylem w Maroku w 2011 na kilka dni to przed wyjazdem nawet nie pomyslalem o szczepieniach. Ale moze teraz sytuacja sie pogorszyla. Nie wiem.

Wysłane z telefonu. Przepraszam za brak polskich znaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#23 PostWysłany: 14 Wrz 2014 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Ja byłam w Maroku w zeszłym roku i o żadnych szczepieniach nawet nie pomyślałam.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#24 PostWysłany: 14 Wrz 2014 18:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Dur brzuszny i WZW A, nigdy nie zaszkodzą ;) Ale o wściekliźnie, to raczej nie martw się, raczej niepotrzebna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#25 PostWysłany: 14 Wrz 2014 19:00 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Wściekliznę często "polecają", ale nie warto kupować. Będziesz się martwić jak coś Cię pogryzie ; ) Jak w ubiegłym roku jechałem do Brazylii to w przychodni medycyny podróży lekarz zaproponował takową ale bez jakiegoś przymusu.

A co do Dur brzuszny i WZW A, tak jak Zeus napisał. WZW A wg mnie to jednak podstawa podczas podróży poza "kraje pierwszego świata".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#26 PostWysłany: 14 Wrz 2014 19:13 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 34
Witam,

Zgadzam się z oedippus - Lekarz mi tłumaczył, że nieważne czy jesteś zaszczepiony na wściekliznę czy nie - jak Cię coś pogryzie to bez zastrzyków i tak się nie obejdzie. Jedyny plus po zaszczepieniu to to że masz więcej czasu na przyjęcie tych zastrzyków.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#27 PostWysłany: 14 Wrz 2014 19:35 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Po ostatnich "rewelacjach" na temat szczepień trzymam się od tego typu wynalazków z daleka :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#28 PostWysłany: 14 Wrz 2014 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Dzięki za wszystkie wypowiedzi :) Ale jak to jest w praktyce- pytanie do osob, ktore byly np. w Maroko. Łatwo złapać dur brzuszny albo czymś się zatruć? Jak wygląda stan wody/ jedzenia na ulicach, w kanjpkach... Miał ktoś przypadek zarażenia się czymś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#29 PostWysłany: 14 Wrz 2014 20:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Co do zatruć. Wyobraź, ze w moich podróżach jem wszystko z ulicy prawie (tak zwane street food), nawet w krajach 2 i 3 świata i nigdy się nie zatrułem. Przyleciałem do Polski, kupiłem pizzę i się zatrułem w kraju pierwszego świata, tam gdzie sanepid jest najważniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#30 PostWysłany: 14 Wrz 2014 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
A co z opisywanym gdzieniegdzie zwyczajem 50ml czystej przed spaniem w takich krajach? Mit?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#31 PostWysłany: 14 Wrz 2014 22:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Tak, busted ;)

Tak samo jak gin i tonic na malarie ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#32 PostWysłany: 14 Wrz 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 7
Wściekliznę szczepi się w schemacie 0-7-21 dni i generalnie w krajach o stosunkowo częstym występowaniu tej choroby i planowane zwiedzanie 'poza trasami' to ja bym zaleciła szczepienie (nie wiem jak to się ma do Maroka...), choć nie należy ono do najtańszych, bo jakies 450 zl...

Najgorsze w tej chorobie jest to, że jak się trafi to w 99,9 % jest śmiertelna... :(
Szczepienie przed wyjazdem znacznie zmniejsza to prawdopodobieństwo i poekspozycyjnie podaje się tylko 2 szczepionki i nie ma potrzeby podawania immunoglobuliny. Czyli ewentualne koszty za granicą są mniejsze.
Normalne poekspozycyjne szczepienie u osoby narażonej to wg naszych standardów 5 szczepionek plus immunoglobulina...


Najważniejsze pytanie jest jak się planuje podróż. Jeśli w hotelu, w mieście, na plaży, względnie bezpiecznie to raczej nie ma potrzeby, ale już przy zapuszczaniu się w głąb kraju, zwiedzaniu buszów, lasów, dzikich wiosek, gdzie narażenie na kontakt z dzikimi zwierzętami jest wysokie to szczepienie jest jak najbardziej na miejscu. W Polsce zresztą też się takie przypadki...
_________________
Nasz wolontariat na Jamajce: http://www.jamaica-pmm.blogspot.com :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#33 PostWysłany: 14 Wrz 2014 23:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Śmiertelna jest jak się nie zaszczepi :)

A szczepienia się daje 0-7-21/28-365 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#34 PostWysłany: 14 Wrz 2014 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 7
Zeus napisał(a):
Śmiertelna jest jak się nie zaszczepi :)

A szczepienia się daje 0-7-21/28-365 :)

Przypadki nie-śmiertelne wścieklizny były u osób uprzednio szczepionych, stąd ten ułamek.

no można podać w 28 dniu. Ale skąd informacja o 365? :)

W wysokim ryzyku laboranci pracujący z wirusem powinni być badani co 6m i ew. doszczepiani, weterynarze, pracownicy leśni, inni o podwyższonym ryzyku styczności- badania co 2 lata, ew. doszczepienie. Pozostali standardowo nie są badani na obecność przeciwciał ani też doszczepiani. Takie są zalecenia who.
_________________
Nasz wolontariat na Jamajce: http://www.jamaica-pmm.blogspot.com :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#35 PostWysłany: 14 Wrz 2014 23:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
4 dawki są do wścieklizny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#36 PostWysłany: 15 Wrz 2014 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 7
Offtopujemy? :P przedekspozycyjne są 3. (kropka;)
Skąd Ci się wzieły 4? Mógłbyś mi podać źródło tych informacji?

Trochę w tym siedzę, ale chętnie się jeszcze doszkolę jeśli pojawiły się nowe zalecenia w temacie szczepienia p/wściekliźnie.
Btw w razie czego odsyłam do zaleceń WHO (które mimo iż z 2013 wg moich informacji wciąż obowiązują w schemacie wyżej przeze mnie opisanym).
_________________
Nasz wolontariat na Jamajce: http://www.jamaica-pmm.blogspot.com :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#37 PostWysłany: 15 Wrz 2014 01:11 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Ja, jak i moi znajomi, pracujemy w działce ochrony przyrody, w sensie tej terenowej, nie biurowej. Nigdy nie mieliśmy przypadku że któregoś z nas coś pogryzło tudzież atakowało. A kontakt z potencjalnie zarażonymi zwierzętami jak lisy, nietoperze, to codzienność.

Więc wydaje mi się, że standardowy turysta nie ma powodu aby się szczepić. Trzeba mieć po prostu głowę na karku w przypadku napotkania niepewnego osobnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#38 PostWysłany: 19 Wrz 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
juliaka napisał(a):
To ja może jeszcze dodam coś od siebie, bo akurat dziś byłam w warszawskim sanepidzie (przy Żelaznej) u lekarza i na szczepieniu.


Też wybieramy się do Sanepidu na Żelaznej. Zrobiliśmy badania krwi na przeciwciała (WZW B) i ja mam 24, a żona ponad 200 (ostatnie szczepienie odpowiednio 99r. i 05r.).

W takim razie nam by zostało WZW A i ewentualne przypomnienie na teżec i błonicę + pewnie dur. Można je wszystkie zrobić jednego dnia? Jak rozumiem nie płaci się za lekarza, jeśli robi się u nich szczepienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#39 PostWysłany: 19 Wrz 2014 11:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Tak można zrobić wszystkie w jednym dniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#40 PostWysłany: 29 Wrz 2014 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Byliśmy w Sanepidzie na Żelaznej. Wszystko załatwione w pół godziny. Kupiliśmy trzy szczepionki: WZW A, dur brzuszny i mix: tężec, błonica, krztusiec, polio. Za całość coś około 620 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 377 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group