Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lut 2015 22:46 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 5
Witam serdecznie,

Zacznę od tego, że chce z narzeczona emigrować do Australii, pewnie na początek wiza turystyczna potem na miejscu zmiana wizy, abyśmy mogli znaleść legalnie pracę.

Ponieważ jesteśmy w stanie położyć wszystko na jedną kartę i spełnić nasze marzenia pojawia sie problem ponieważ mam wyrok w zawieszeniu:

Zakres zasądzonej wyrokiem kary to sześć lat pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres lat dwóch
Z tego co wiem jeszcze to:
Zgodnie z przepisem art. 76 kodeksu karnego skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. Oznacza to, że termin do zatarcia skazania będzie biegł po upływie dwóch lat okresu próby. Okres próby z kolei rozpoczyna się od dnia uprawomocnienia się wyroku, czyli od dnia ogłoszenia wyroku sądu apelacyjnego, tj. od dnia 12 września 2014 roku.

Czy związku z moim wyrokiem mam teraz szanse na dostanie sie do Australi?Na wize turystyczna a potem na zmiane wizy i staranie sie o rezydenta?

Jeśli nie to czy za 2 lata będę miał większe szanse niż teraz?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, może są jakieś szanse :(

Dziekuje z góry za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 23 Lut 2015 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
To się zdecyduj Australia czy Kanada?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lut 2015 23:10 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź.
Założyłem dwa wątki w różnych działach, aby łatwiej rozdzielić opis emigracji do danego kraju.
Wyjedziemy tam gdzie będę miał szanse na wjazd...

-- 23 Lut 2015 22:20 --

...w tej sprawie której się broniłem przez 4 lata to ja zostałem oskarzony... jednak Sąd nie dał wiary w żadne argumenty, które zostały przedstawione, a wersje "poszkodowanego" były niespójne...dodatkowo...sam prawnik poszkodowanego po sprawie mnie przeprosił i powiedział,ze "poszkodowany" założył sprawę, bo chciał zarobić pieniądze i jest mu przykro, ze tak to wyszło...
Więc prosze mnie nie oceniać skoro nie zna sie tej sytuacji.

Polskie sądownictwo nie raz pokazało,że SAD dał źle wiare...co zrobić...taki mamy kraj.

Będę wdzięczny za merytoryczna odpowiedź na moje pytanie a nie złośliwe wypowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2015 00:02 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
JEŚLI się nie mylę, to nie można aplikować o kolejną wizę będąc już na innej w Australii. Po zakończeniu wizy turystycznej/pobycie wracacie do kraju i wtedy występujecie o następną. Niestety emigracja do Australii nie jest taka łatwa, potrzeba sporo czasu i pieniędzy na to.
Co do wyroku to może być przeszkodą - ale nie musi. Trzeba po prostu wszystko wyjaśnić/opisać we wniosku (choć nie pamiętam czy tam jest pytanie o przeszłość kryminalną). Urzędnik imigracyjny podejmie decyzję o wpuszczeniu was do kraju.
I radziłabym dokładnie przeczytać informacje na temat emigracji do Australii na ich rządowej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2015 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
mozna wyjechac na turystycznej i na miejscu zmienic na studencka, ale to moze trwac nawet wiele tygodni, jesli jestes przygotowany na to finansowo to czemu nie.

jak juz dostaniesz turystyczna i nie bede sie czepiali wyroku to WYDAJE mi sie, ze potem przy zmianie na studencka nie powinni tego w ogole sprawdzac.

A droga do rezydenta to dlugi i ciezki proces, jesli nei masz jakiegos dobrego fachu w reku to tym bardziej, ale nie niemozliwy oczywiscie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2015 02:00 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
6 lat to powazny wyrok. nawet nie probowalbym niczego zaczynac z czyms takim na koncie. To powazny kraj i nikt nie da wiary tlumaczeniom, ze skazano, bo sad nie zrozumial etc. MUSISZ poczekac na zatarcie wyroku. Jesli naprawde myslisz powaznie o AU, sugerowalbym kontakt z jakims prawnikiem od prawa immi - razem powinniscie znalesc najlepsza droge do waszego wyjazdu. Moge kogos polecic, jesli cchesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2015 05:37 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
W jakim jestes wieku?
Jak poniżej 31 r.ż. to kwalifikujesz się na Working Holiday wizę jak zrobisz wczesniej certyfikat językowy.
Aplikacje chyba w sierpniu czy wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
riddler uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:08 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
w 6 etnim wyrokiem obleje character test, a jak sie nie przyzna, a to wyjdzie, to mu od razu wize cofaja, jakokolwiek by mial. obywatelstwo potrafia cofnac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 11
Loty: 2
Kilometry: 2 749
Sąd może warunkowo zawiesić wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności jeśli orzeczona kara nie przekracza 2 lat pozbawienia wolności.
Szczególną odmianę warunkowego zawieszenia przewiduje art. 60 § 5 k.k., który pozwala na warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności orzeczonej w granicach do lat 5.
coś źle piszesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2015 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
australia ma w tej chwili najbardziej restrykcyjne prawo imigracyjne na swiecie
jesli cokolwiek tam planujesz dobrze zapoznaj sie z tym prawem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:08 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
a tam najbardziej... sprobuj dostac sie do Indii, Birmy czy innej Kambodzy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:11 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak Wam to pomoże w dalszych dywagacjach, to z tego co widzę autor wątku stracił nim zainteresowanie mniej więcej tego samego dnia, w którym się zarejestrował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mmis4167 napisał(a):
a tam najbardziej... sprobuj dostac sie do Indii, Birmy czy innej Kambodzy...

nie słyszałem/widziałem o tłumie chętnych do zamieszkania w tych krajach
natomiast chętnych do zamieszkania w Australii nawet znam, wliczając w to mnie

ciacho_majonez napisał(a):
Jak Wam to pomoże w dalszych dywagacjach, to z tego co widzę autor wątku stracił nim zainteresowanie mniej więcej tego samego dnia, w którym się zarejestrował.

może mu zawiasy odwiesili?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:21 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
becek napisał(a):
nie słyszałem/widziałem o tłumie chętnych do zamieszkania w tych krajach
natomiast chętnych do zamieszkania w Australii nawet znam, wliczając w to mnie


a mowisz o restrykcyjnosci prawa czy liczbie chetnych, bo odnioslem wrazenie, ze o tym pierwszym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
o tym ze kogo obchodzą restrykcje w jakimś śmiesznym kraju? pewnie w Korei płn jeszcze trudniej ale temat dotyczy Australii
nr 1 na świecie kraju do życia

ale,ale możesz się wykazać i pokazać różnice, bo ja dalej swoje podtrzymuje...
obalisz to?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:29 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
obale. jestem obywatelem AU, ktory chcial przeprowadzic sie do na stale do Indii albo Tajlandii. Nie udalo sie. Jedyne co moglem zalatwic, to wiza biznesowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2015 13:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No to przegrałeś ;)

Pociesz się, że większość osób (zwłaszcza pochodzących z krajów, do których chciałbyś się przeprowadzić) chciałoby być w odwrotnej sytuacji - czyli jechać do Australii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group