Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Sie 2015 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Poza jeziorem są też posągi Buddy wykute w skałach i malownicze świątynie. W Nankin nie byłem więc nie mogę porównać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#22 PostWysłany: 30 Sie 2015 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Wrz 2014
Posty: 36
Dziękuję za wszystkie rady :) suma sumarum wylądowałam prosto w Szanghaju, ale tu mam kilka wolnych dni więc na pewno pojadę albo do Suzhou lub do Hangzou (albo i tu i tu ;)).
_________________
Zapiski z podróży http://kranceswiata.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Lis 2015 04:00 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
lia napisał(a):
Proponuję uwzględnić 1-dniową wyprawę w Hua-Shan w pobliżu Xian. Z Szanghaju leciałam samolotem do Xian, a z Xian do Pekinu pociągiem. Góry Hua-Shan zrobiły na mnie większe wrażenie niż Mur Chiński i Zakazane Miasto razem wzięte. Naprawdę warto!

Czy z Xi'an wystarczy 1 pełny dzień na góry Hua-Shan czy rezerwować 2 noclegi? Ląduję w Szanghaju w sobotę z samego rano. Z tego też miasta wylatuję w sobotę za 2 tygodnie. Mam zatem 14 dni w Chinach. Chciałbym zobaczyć jak najwięcej. Pewnie nieprędko zawitam do Państwa Środka po raz kolejny. Raczej natura niż aglomeracje poza tymi oczywistymi jak Pekin, Szanghaj czy innymi ważnymi (których nie wymieniam). Obok natury stawiam na kulturę, ważne miejsca dla Chińczyków. Jestem przyzwyczajony do dynamicznego podróżowania. Także nocne pociągi, spanie na lotniskach wchodzi w grę jak najbardziej. Parafrazując: czas droższy od pieniędzy. ;) Wstępnie planowałem następująco.

Na bank:
Szanghaj
Pekin + Wielki Mur
Xi'an + Hua-Shan (Huangshan zatem raczej odpuszczam)

Dodatkowo do zestawu:
Wulinguyan
Longji
Hangzhou
Zhouzhuang


Myślałem też o kolorowych górach, parku Zhangye Danxia, ale nie wiem jak dużo z powyższego planu musiałbym odpuścić, żeby się udało.

Hong Kong raczej zostawiam na kiedy indziej. Nie zmieszczę się w czasie i wolę zobaczyć środek kraju. No chyba, że w ramach drogi powrotnej do Szanghaju wstąpienie do HK miałoby sens. Wtedy poświęciłbym 1 dzień na to miasto.

Coś ważnego pominąłem? A może waszym zdaniem warto coś dodać, odjąć? Jaka jest "wykonalność" tego planu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Mar 2016 15:11 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Masz już jakiś dokładniejszy plan Arekkk?
Też mam 2 tygodnie w Szanghaju i zastanawiam się czy je spędzić w Szanghaju i okolicach czy jednak bardziej intensywnie z Pekinem i Xi'an. Druga opcja bardziej kusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Mar 2016 17:45 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Cześć, do tej pory nie myślałem nad niczym więcej, co napisałem wyżej. Nastawiam się na intensywne zwiedzenie.

Z czasem jednak coraz bardziej zastanawiam się nad 1-2 dniami w Hong Kongu. Gdybym znalazł jakieś tańsze loty to czemu nie? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group