Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:00 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 3
Witam wszystkich !

Tak jak w temacie wybieram się na przełomie lipca i sierpnia br. na 3 tygodniową wycieczkę do Szanghaju. Wyjazd we dwie osoby (obie niedoświadczone w podróżach po Azji)

Czy ktoś jest w stanie udzielić rad jak nie zginąć ? :) Szczerze to ogarniają mnie lekkie wątpliwości czy damy rade wszystko ogarnąć

Podsumowując czy raczej odradzacie taką podróż osobom bez doświadczenia, czy uważacie, ze spokojnie można jechać ?

Proszę o wyrozumiałość bo jest to chyba mój pierwszy post w życiu na jakimkolwiek forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:08 

Uważam, że spokojnie można jechać.

Jak nie zginąć? Ale to chyba wiesz, że potrzebujesz hoteli, wizy do Chin, planu podróży, itd.? I o pieniądzach nie zapomnij.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Szanghaj to ogromne azjatyckie miasto z bardzo dobrą komunikacją (metro) ogólnie przyjazne. Nie zginiesz tam raczej ;) . My wylądowaliśmy tam w 2008r zupełnie bez planu i kilka dni mineło nam bardzo przyjemnie i bez problemów. Polecam jednak trzy tygodnie w Szanghaju to dużo nawet biorąc pod uwagę (bardzo interesującą) okolicę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lut 2016 18:45 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Szanghaju nie ma się co bać. Jest duży, ale bardzo dobrze skomunikowany. Metro jest wydajne i stosunkowo dobrze oznaczone, nawet bez znajomości chińskiego. To raz.

Dwa, byłem kilka lat temu, więc może coś się zmieniło, ale w Chinach taksówki były dość tanie. Więc najlepiej wziąć z hotelu wizytówkę i wtedy nawet gdy się zgubicie taksówka odwiezie Was do hotelu. Wystarczy pokazać dokąd.

A trzy - policja. W Chinach jest kapitalizm, ale to państwo policyjne. Obserwują Cię nawet wtedy, gdy Ci się wydaje, że tak nie jest. To z jednej strony sprawia, że czujesz się tam bezpieczniej. Z drugiej, w razie problemów potrafią się pojawić i pomóc. Myśmy mieli tak z metrem. Coś automat nie działał. Zanim do tego doszliśmy znikąd pojawiła się pani policjantka (pewnie w kamerkach widzieli, że mamy problemy).

No i wbrew pozorom to miasto jest dużo bardziej europejskie niż niektóre w Europie :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lut 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
gooralsky napisał(a):
Tak jak w temacie wybieram się na przełomie lipca i sierpnia br. na 3 tygodniową wycieczkę do Szanghaju.

3 tygodnie w samym Szanghaju? :shock:

Cytuj:
Czy ktoś jest w stanie udzielić rad jak nie zginąć ?

mało skromnie, ale się polecę :
http://www.chiny-info.pl/przewodnik/faq/

smieci napisał(a):
My wylądowaliśmy tam w 2008r zupełnie bez planu i kilka dni mineło nam bardzo przyjemnie i bez problemów.

Z roku na rok jest coraz lepiej. te kilka lat to jak na zachodzie x5.
Koniec końców- odrobić pracę domową i można jechać!
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
gooralsky uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Lut 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2011
Posty: 152
Dasz radę, zawsze ktoś z miejscowych pomoże
Przekonałem się o tym jadąc z lotniska metrem do centrum, w trakcie była przesiadka z jednej linii na drugą (chociaż do tej chwili sam nie wiem o co chodziło) ale najważniejsze było to że Chinczycy z metra sami na migi pokazali nam ze trzeba wysiąść i przejść na inną linię
I najdziwniejsze sprawa w prawdzie z Pekinu gdzie zaczepil nas (4osoby) chińczyk i zaczął mówić o Warszawie i Polsce
Wg znajomej to był nasz tajny agent???, byliśmy pod ciągłym dozorem/nadzorem
Osobiście uważam że trzy tyg to zdecydowanie za dużo na Szanghaj, pomysł o jakimś wypadzie za miasto a nawet np do Pekinu...
Miłego wyjazdu
Polecam Chiny
Góra
 Profil Relacje PM off
gooralsky lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Lut 2016 20:30 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 3
Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z wiz hosteli itp.

A oprócz Szangahju planujemy zwiedzić jeszcze : Suzhou, Hanshou, Chengu, Zhangjiajie, Shaolin Yangsuo do tego prowincje Hunan.

Więc może źle sformułowałem moje pytanie, chodziło mi ogólnie o chiny, sposób dogadania się z miejscowymi , komunikację, hostele z pokojami wieloosobowymi etc.

Dzięki za pomoc, trochę mnie uspokoiliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lut 2016 22:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
gooralsky napisał(a):
chodziło mi ogólnie o chiny, sposób dogadania się z miejscowymi , komunikację, hostele z pokojami wieloosobowymi etc.

Dzięki za pomoc, trochę mnie uspokoiliście.


skoro tak, to ja jednak zburze nieco twoj spokoj ;)

Szanghaj ok, zgodze sie z tym co napisano powyzej, natomiast Chiny same w sobie nie sa juz tak "latwym" krajem, poza Szanghajem i Pekinem ilosc informacji pisanych czy mowionych po angielsku drastycznie spada i podrozowanie robi sie nieco trudniejsze. osobiscie nie polecilbym Chin na "pierwszy ogien" w Azji. oczywiscie nie demonizuje, ale czasem prosto nie jest :shock: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
gooralsky lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 24 Lut 2016 23:32 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 3
Tego się własnie obawiam. mamy jednak tą przewagę, że jedno z nas mówi po mandaryńsku (może nie jakoś świetnie ale zawsze coś)

Mam nadzieję, że damy jakoś rade
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lut 2016 01:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Szanghaj to najbardziej europejskie miasto w Chinach. Jest tam bardzo dużo białych i bez problemu znajdziecie osoby mówiące po Angielsku. Poza Szanghajem jest już zdecydowanie gorzej.
Jeśli jedno z was mówi po mandaryńsku to w ogóle nie macie się o co obawiać ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lut 2016 21:33 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
gooralsky napisał(a):
Tego się własnie obawiam. mamy jednak tą przewagę, że jedno z nas mówi po mandaryńsku (może nie jakoś świetnie ale zawsze coś)

Mam nadzieję, że damy jakoś rade

a od czego masz translator google? dajesz komus mowi tlumaczy na polski i w odwrotna strone sie tak komunikujesz :) masz tlumacza osobistego caly czas przy sobie :) u mnie z hiszpanskim tak sobie poradzil za miesiac sie okaze jak z chinskim :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Kwi 2016 12:27 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 3
gooralsky napisał(a):
Oczywiście, że zdaję sobie sprawę z wiz hosteli itp.

A oprócz Szangahju planujemy zwiedzić jeszcze : Suzhou, Hanshou, Chengu, Zhangjiajie, Shaolin Yangsuo do tego prowincje Hunan.

Więc może źle sformułowałem moje pytanie, chodziło mi ogólnie o chiny, sposób dogadania się z miejscowymi , komunikację, hostele z pokojami wieloosobowymi etc.

Dzięki za pomoc, trochę mnie uspokoiliście.


W Szanghaju nawet bez znajomości chińskiego nie ma się co martwić. Im dalej na zachód tym znajomość chińskiego bardziej się przydaje.

Na zwiedzanie Szanghaju nie poświęcałbym więcej niż 3-4 dni, a resztę czasu przeznaczyłbym na wyjazd wgłąb kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
konradzik napisał(a):
gooralsky napisał(a):
Tego się własnie obawiam. mamy jednak tą przewagę, że jedno z nas mówi po mandaryńsku (może nie jakoś świetnie ale zawsze coś)

Mam nadzieję, że damy jakoś rade

a od czego masz translator google? dajesz komus mowi tlumaczy na polski i w odwrotna strone sie tak komunikujesz :) masz tlumacza osobistego caly czas przy sobie :) u mnie z hiszpanskim tak sobie poradzil za miesiac sie okaze jak z chinskim :P


Aplikacja działa na zasadzie słucha i mówi po polsku(angielsku?) i na odwrót?
Podejrzewam, że wymaga połączenia z internetem a jeśli tak, to jak je w miarę tanio osiągnąć (gdyż z polską SIM internet w Chinach to pewnie bankructwo za transfer o ile w ogóle działa)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Maj 2016 12:18 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
@rdw
mowienie wymaga neta pisanie nie bo mozna sciagnac ofline. Bez tego przez miesiac w chinach bym mial ciezka przeprawe a tak w miare gladko poszlo. Mozesz kupic wiele kart sim, salony komorkowe na kazdej ulicy wiec nie ma z tym problemu. China mobile chyba najtaniej wychodzi. ja niestety nie mialem bo mialem simlocka :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:46 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
rdw napisał(a):
konradzik napisał(a):
gooralsky napisał(a):
Tego się własnie obawiam. mamy jednak tą przewagę, że jedno z nas mówi po mandaryńsku (może nie jakoś świetnie ale zawsze coś)

Mam nadzieję, że damy jakoś rade

a od czego masz translator google? dajesz komus mowi tlumaczy na polski i w odwrotna strone sie tak komunikujesz :) masz tlumacza osobistego caly czas przy sobie :) u mnie z hiszpanskim tak sobie poradzil za miesiac sie okaze jak z chinskim :P


Aplikacja działa na zasadzie słucha i mówi po polsku(angielsku?) i na odwrót?
Podejrzewam, że wymaga połączenia z internetem a jeśli tak, to jak je w miarę tanio osiągnąć (gdyż z polską SIM internet w Chinach to pewnie bankructwo za transfer o ile w ogóle działa)?


Co do aplikacji to polecam jeszcze Written Chinese Dictionary. Oprócz słownika jest też możliwość, że takim wizjerem, który przykładasz do chińskich znaków i od razu wyszukuje Ci tłumaczenie na angielski i to offline.

Tu masz link do aplikacji:

https://dictionary.writtenchinese.com

A co do samego zwiedzania okolic Shangai'u, to oprócz wymienionego Suzhou (piękne ogrody!!), to jeszcze polecam Luzhi, taką miejscowość nad kanałami, gdzie można płynąć taką małą łódeczką po kanałach tego miasta i przy okazji je pozwiedzać. Łódeczką steruje Chinka, który podczas podróży śpiewa po chińsku, nam np. śpiewała chińską wersję "Panie Janie" :D
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Chiny na pierwszy raz mogą bardzo zrazić. Polecam bardzo dokładnie przygotować się merytorycznie do takiego wyjazdu. Szanghaj będzie najłatwiejszym punktem programu, chociaż spotkałem tam wielu naciągaczy/oszustów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2016 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
My właśnie wróciliśmy i podróżowało nam się dobrze. Zdecydowanie polecam Chiny! Faktycznie Chińczycy nie mówią po angielsku, ale przez całą podróż nie mieliśmy żadnych problemów. Google translate ze słownikem offline jest przydatne.

Bardzo pomocne były dla nas aplikacje z mapkami metra dla Szanghaju i Pekinu:

https://play.google.com/store/apps/deta ... remetro.sh

https://play.google.com/store/apps/deta ... remetro.bj

Wynika to z tego, że to był pierwszy kraj w którym nie było łatwo dostępnych mapek metra opisanych alfabetem łacińskim (nawet w informacji turystycznej). Co więcej aplikacja pozwala na wyszukanie połączenia między dowolnymi dwoma stacjami i podaje od razu koszt przejazdu (to jest ważne, bo cena biletu na metro zależna jest od odległości).
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group