Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Paź 2016 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Przekalkuluj sobie też czy taki trzydniowy bilet Ci sie opłaca. Jeśli będziesz mieszkał gdzieś w centrum, to możliwe, że nie (nam się bardziej opłaciło jeździć na jednorazowych).
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 12 Paź 2016 10:42 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Maglev kosztuje 50 Yuanów , po okazaniu biletu na dany dzień dostaje się 20% zniżki (RT jest ważny tydzień)

Jechałem w jedną stronę, o 10 rano kiedy osiąga największą prędkość.(jeżdzi tak tylko w tych godzinach 9.00-10.45 , 15.00-15.45) ,a wracałem metrem. Różnica to 40 minut, więc jak komuś zależy na czasie to te 20-25 złotych nie jest jakimś strasznym wydatkiem, zresztą ile jest takich pociągów na świecie? Jeden w Szanghaju, a drugi w Japonii.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
cześć,

mam pytanie dot. obu lotnisk: PVG i SHA.

W trakcie pobytu w Szanghaju, w celu zrobienia lotu międzynarodowego wymaganego do darmowej wizy tranzytowej przymierzamy się do lotu do HKG (CX). Do wyboru są loty zarówno z/do SHA, jak i PVG. Możemy też zrobić mix - wylot z jednego i powrót na drugie.
Jakie rozwiązanie wybrać? Które z tych 2 lotnisk zapewnia szybszy dojazd do szeroko rozumianego centrum? Zakładam, że hotel w Szanghaju będziemy mieć raczej w "śródmieściu".
Maglevem przejedziemy się po przylocie z DOH, albo przed powrotem do DOH (na początku lub końcu całego wyjazdu), więc ten element - jako jedna z atrakcji Szanghaju - nie jest istotny z punktu widzenia dotarcia na lot do HKG lub po przylocie z HKG.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:11 

@‌tropikey‌, dojazd na PVG bez Magleva też jest prosty, a do tego tańszy, chociaż nieco dłuższy. Jedziesz metrem, a potem przesiadasz się (pozostając ciągle na tej samej linii) w inny skład, który dojeżdża na lotnisko. Na tym drugim lotnisku akurat nie byłem, więc nie pomogę.
A, bym zapomniał - jeszcze sprawdź kiedy Maglev rozwija maksymalną prędkość, bo niestety nie na wszystkich kursach daje z siebie wszystko :)
Góra
 PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 10 Sty 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki :-)

Prawdopodobnie przynajmniej lot do HKG zrobimy z PVG, bo doczytałem, że w ciągu dnia CX ma nawet kilkanaście (!) połączeń na tej trasie i chętnie pozwalają zabrać się jakimś wcześniejszym, niż wykupiony. Tymczasem z SHA jest tylko jedno połączenie, więc w razie jakiegoś problemu, przy tak krótkim czasie, jaki mamy do dyspozycji, byłoby to kłopotliwe. A powrót nie ma już takiego znaczenia - obojętne, czy przylecimy z do PVG, czy SHA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Sty 2017 16:58 

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 54
Hej,

Przylot do PVG mam o 22.20 terminal 2, czy długo schodzi się przejście do wyjścia z lotniska (do autobusu 5) ?
(Czytalem ze metro przestaje kursowac przed 22 a autobusy 23)

Zakładając, że taxi do centrum za drogie, można przebiwakować na lotnisku?

Edit. Dopatrzyłem, że jest nocny.. ktoś jechał nim? kursuje rzeczywiscie co 45min? (trasa prawie jak 5)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Sty 2017 00:08 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Byl ktos na Tym lotnisku ? Da rade sie przesiąść na kolejny lot gdzie przyot o 14:15 a nastepny wylot o 16:45 ? z tym,że jest to na osobnych biletach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Sty 2017 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Jeśli wylądujecie o czasie to powinno być OK ale ryzyko jest ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Sty 2017 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
toudik86 napisał(a):
Byl ktos na Tym lotnisku ? Da rade sie przesiąść na kolejny lot gdzie przyot o 14:15 a nastepny wylot o 16:45 ? z tym,że jest to na osobnych biletach

Nie ryzykowałbym. Lotnisko duże i dobrze oznaczone lecz występują znaczne opóźnienia szczególnie na PVG. Byłem już kilka razy i kilka znacznych opóźnień. W moim przypadku najdłuższe ok. 5 godz. Słyszałem, że prawie cała przestrzeń powietrzna nad Chinami to przestrzeń wojskowa i zdarzały się przypadki, że ludzie, którzy siedzieli już w samolocie, byli z powrotem transportowani do terminalu gdzie spędzali dłuższy czas w oczekiwaniu na lot.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Mar 2017 18:53 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Pewnie wielu, którzy kupili bilety FINNAIR będzie miało ten problem. Jak dostać się transportem publicznym na PVG na lot PEACH AIRLINES do Osaki? Lot jest o 6 15 rano. Więc na lotnisku trzeba zameldować się około 4 30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 19 Mar 2017 19:43 

@‌JONASZ‌, ja bym pojechał metrem wieczorem i przekimał na lotnisku. Sam tak robiłem.
Góra
 PM off  
      
#32 PostWysłany: 19 Mar 2017 19:46 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
I chyba tak zrobię. Masz jakąś fajną miejscówkę na PVG do spania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Mar 2017 19:50 

Przeczytaj ten post:
szanghaj-przesiadka,1003,82682&p=872411&hilit#p872411
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Kwi 2017 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
Aktualna cena biletu całodniowego na metro to 18 CNY, bardzo wygodna opcja. W kasie oczywiście nikt nie mówił po angielsku, ale na hasło "one day ticket" otrzymałem to co potrzebowałem.
Co do przesiadki w metrze linii 2 która jeździ do/z lotniska to trzeba zmienić skład na stacji Guanglang Road. Skład odjeżdża z tego samego peronu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 05 Maj 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@‌JONASZ‌ i co rozwiązałeś jakoś zagadkę porannego dojazdu na lotnisko ?
Mam ten sam problemu. Choć akurat lot AirAsia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Maj 2017 19:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Fajnie się spi na odlotach między sektorami A i B. Koła toalet jest tam jakiś bar z wygodnymi sofami. Bar około 21-22 jest zamykany , a sofy pozostają do dyspozycji. Tylko uwaga -trzeba się spieszyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:26 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Spałem na lotnisku. W restauracji na pierwszym piętrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Maj 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Odkryłem, że na samym lotnisku jest hotel, który oferuje noclegi nie rujnujące budżetu (oczywiście kwestia subiektywna).
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... nghai.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Lip 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Czy na autobus nr 5 kupuje się bilet u kierowcy? Mam hotel przy głównej stacji kolejowej i chyba najwygodniej będzie po prostu pojechać autobusem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Lip 2017 22:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
U kierowcy nie - wchodzisz, siadasz i w trakcie jazdy podchodzi do Ciebie "bileter" i płacisz 22 CNY.
BTW - jaki hotel?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group