Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wszystkie wrzutki wynikające z promocji "Szalona Środa" proszę umieszczać w tym zbiorczym temacie i nie tworzyć nowych dotyczących każdego kierunku w danym tygodniu.

POSTY Z PROŚBAMI O KODY ZNIŻKOWE ORAZ Z PYTANIAMI "CO BĘDZIE?" LECĄ DO KOSZA UJEMNEGO


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 177  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:25 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Moi drodzy,

Mam kolejne pytanie dotyczące mojego polowania na lipcowe loty do Singapuru. Sprawdzając dzisiaj cenę, mocno się zdziwiłam, kiedy okazało się, że na lot powrotny "niedostępne" są bilety w taryfie Economy Standard. Kupić można tylko bilety w taryfie Economy Semi Flex (cena podskoczyła o 100 zł). Zaskoczyło mnie to, ponieważ obie taryfy dotyczą tak naprawdę dokładnie tych samych miejsc w samolocie, które - jak widać - nadal są dostępne. Sem Flex pozwala jedynie na płatny zwrot biletów. Czy jest to normalna sytuacja dla LOT-u? Czy oznacza to, że taryfa Economy Standard na ten lot nie będzie już zupełnie dostępna? Spotkaliście się może z taką sytuacją?

Z góry dziękuję za pomoc!

Załączniki:
lot.JPG
lot.JPG [ 23.15 KiB | Obejrzany 3202 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#442 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:31 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
To normalna sytuacja. Nikt Ci nie powie, co się stanie w przyszłości, bo nikt tego nie wie. LOT też tego nie wie. Zależy to od przyszłych bookingów między innymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
mmalla napisał(a):
obie taryfy dotyczą tak naprawdę dokładnie tych samych miejsc w samolocie, które - jak widać - nadal są dostępne. Sem Flex pozwala jedynie na płatny zwrot biletów.
To "jedynie" to może w pewnych sytuacja być dość dużym plusem - płacisz więcej, więcej dostajesz.

Zwróć uwagę, że bilety np w taryfie economy też różnią się ceną, co wynika z ich różnych klas rezerwacyjnych/taryf:
Załącznik:
lot.PNG
lot.PNG [ 21.21 KiB | Obejrzany 3117 razy ]
Konkretna taryfa może być np dostępna do kupienia na "x" dni przed lotem albo mieć jakieś inne specjalne wymagania, np długość pobytu, tzw Saturday-night stay rule, itp, itd. Różne taryfy mogą też przekładać się na różne ilości mil otrzymanych za lot. Więcej, jeśli w danej taryfie są np dwa bilety, a Ty chcesz kupić trzy, to system nie pokaże dwóch biletów w tańszej taryfie i jednego w droższej, ale wszystkie w droższej.

Generalnie to chyba można powiedzieć, że najtańsze taryfy znikają, tzn są wykupowane, najszybciej. Czy wracają? Oto jest pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#444 PostWysłany: 16 Sty 2019 20:03 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 16
WaldekK napisał(a):
mmalla napisał(a):
obie taryfy dotyczą tak naprawdę dokładnie tych samych miejsc w samolocie, które - jak widać - nadal są dostępne. Sem Flex pozwala jedynie na płatny zwrot biletów.
To "jedynie" to może w pewnych sytuacja być dość dużym plusem - płacisz więcej, więcej dostajesz.

Zwróć uwagę, że bilety np w taryfie economy też różnią się ceną, co wynika z ich różnych klas rezerwacyjnych/taryf:
Załącznik:
lot.PNG
Konkretna taryfa może być np dostępna do kupienia na "x" dni przed lotem albo mieć jakieś inne specjalne wymagania, np długość pobytu, tzw Saturday-night stay rule, itp, itd. Różne taryfy mogą też przekładać się na różne ilości mil otrzymanych za lot. Więcej, jeśli w danej taryfie są np dwa bilety, a Ty chcesz kupić trzy, to system nie pokaże dwóch biletów w tańszej taryfie i jednego w droższej, ale wszystkie w droższej.

Generalnie to chyba można powiedzieć, że najtańsze taryfy znikają, tzn są wykupowane, najszybciej. Czy wracają? Oto jest pytanie.


Dzięki za obszerną odpowiedź! Myślę, że sporo na rzeczy ma tutaj fakt, że jest to lot sobotni, bo widzę, że właśnie na lotach sobotnich w okresie +/- 2 tygodnie się to wydarzyło. Po prostu zdziwił mnie fakt, że znika taryfa jako taka, bo sądziłam, że może się to wydarzyć tylko w przypadku (ogólnie) całej klasy lotu, tj. kiedy fizycznie skończą się miejsca np. w klasie ekonomicznej (a to jaką taryfę w tej klasie wybierze pasażer to już dodatkowa kwestia). Do lotu jest jeszcze ponad pół roku, co jeszcze bardziej wpłynęło na moje zaskoczenie. Polujemy tak już dobry miesiąc, czekając na "cudowną" promocję, bo - jak pisałam już wcześniej w tym wątku - elastyczność mamy w zasadzie na poziomie 0 (co zdecydowanie nie pomaga) i interesują nas tylko loty na daty 18.07-03.08. Intuicja mi podpowiada, że cena może tylko wzrastać im bliżej jest daty wylotu, ale ciągle liczę na to, że pojawi się jakaś promocja - okaże się. Wszędzie w internecie wyczytać można, że na Azją najlepiej się czaić ok. pół roku przed wylotem, więc chyba dłużej niż do lutego nie będziemy czekali...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 16 Sty 2019 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
mmalla napisał(a):
kiedy fizycznie skończą się miejsca np. w klasie ekonomicznej
bilety w klasie ekonomicznej ciągle mogą być sprzedawane. Ale to już inna bajka, a w zasadzie overbooking.
Góra
 Profil Relacje PM off
mmalla lubi ten post.
 
      
#446 PostWysłany: 23 Sty 2019 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Najnowsza SzŚ podciągnięta pod Walentynki i poszerzona o 2 dni, kierunków również więcej niż podczas standardowego wydania SzŚ ale jeśli chodzi o ceny to niestety już niemal tradycyjnie nie ma tam raczej niczego szczególnie porywającego...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#447 PostWysłany: 23 Sty 2019 10:20 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Przegapiłem trochę bilety do LA na termin okolomajowkowy, były w ok 2k, teraz cena w różnych taryfach klasy ekonomicznej zaczyna sie conajmniej od 3k w górę. Tracę powoli nadzieje ze jeszcze obniża cenę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 23 Sty 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
@mmalla a to musi być koniecznie LOT? Bo wydaje mi się że bez problemu pewnie byś znalazł coś tańszego u innych a wcale nie gorszych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10964
HON fly4free
BTW Spojrzałem z ciekawości na Denpasar w dzisiejszej SzŚ i widzę, że przesiadka jest, jak przypuszczałem w Singapurze, a dalszy lot jest Jetstarem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
LOT ma umowę z Jetstarem na parę kierunków mimo iż jest to lowcost :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
To ciekawe. A z norwegianem nie moga sie dogadac ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:44 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
co najmniej od grudnia widziałem już te loty w rozkładzie, były chyba nawet w jednej z ostatnich SzŚ w grudniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 23 Sty 2019 15:02 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Kierunki z umowy interline z Jetstarem są w sprzedaży bodaj od stycznia-lutego (2018) i jest ich sporo, zarówno w regionie, jak i np. Australia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 30 Sty 2019 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Załącznik:
Screenshot_2019-01-30 Szalona Środa LOT.jpg
Screenshot_2019-01-30 Szalona Środa LOT.jpg [ 455.54 KiB | Obejrzany 1718 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#455 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
Penang?! Lotem?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 30 Sty 2019 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Z przesiadką w SIN (tak ja wiele innych miast w Azji i nie tylko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 05 Lut 2019 22:13 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Czy w tej promocji można spodziewać się czegoś tańszego niż plus minus 350zł rt między Wrocławiem a Warszawą?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 05 Lut 2019 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Ta, jakieś Wilno czy inne Kowno ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#459 PostWysłany: 06 Lut 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
@neverstopexploring
W sensie coś takiego? Wypad na weekend z Wro do Waw (sob-ndz):
Załącznik:
bez nazwy.png
bez nazwy.png [ 71.2 KiB | Obejrzany 1010 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
flyfox lubi ten post.
 
      
#460 PostWysłany: 06 Lut 2019 00:28 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dokładnie, nie musi być w okolicach stówki, ale nawet 200 a nie 350. To z szalonej środy?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 177  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: travellista, Trendiction [Bot] oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group