Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lip 2016 08:00 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Cześć

W Turcji coraz więcej "atrakcji". Przełknęliśmy zamach na Ataturku, ale powoli robi się tam naprawdę nieciekawie, a za 3 tygodnie mamy lecieć z przesiadką w IST. Pytanie do doświadczonych - czy zamach stanu jest argumentem za tym, aby linia lotnicza Turkish Airlines uznała zwroty biletów (oczywiście w najtańszej taryfie)?

Nie ukrywam, że po prostu boimy się tam lecieć, a nie o to przecież chodzi w wakacje. Bilety kupione prawie rok temu, więc trudno było przewidzieć takie zawirowania.

Pozdrawiam,
Michał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Lip 2016 08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
Zamach stanu 3 tygodnie przed lotem raczej nie. Doradzam cierpliwość i wyczekiwanie. Dziś za wcześnie nikt nie przewidzi rozwoju wypadków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2016 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@ Michał86 ja także bym na Twoim miejscu poczekał. Zauważ, że mimo tych sytuacji, nie było żadnego zagrożenia bezpośrednio na lotnisku. Tym bardziej, że lecąc TK nie wychodzicie w ogóle poza airside, a tam o ewentualne niebezpieczeństwa znacznie trudniej niż w przypadku przebywania w części ogólnodostępnej. Ja mimo wszystko bym poleciał (sam w tej chwili planuję projekt w Stambule na listopad). Zagrożeń nie wyeliminujemy z naszego życia, ale chyba bardziej trzeba się aktualnie obawiać w Francji czy krajów sąsiadujących.

Weź głęboki oddech, spokojnie poczekaj i jeśli nic więcej się nie wydarzy - lećcie. Loty Turkishem są fajne a w razie czego możecie sobie jeszcze dokupić salonik (kolejne ograniczenie wejścia dla "wszystkich").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lip 2016 12:13 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Dzięki za słowa otuchy :) Lecieć chcemy bardzo i też staramy się myśleć zdroworozsądkowo, ale nagromadzenie tych wypadków w Turcji trochę dobija. Z IST lecimy do CGK dalej, więc domyślacie się, że ewentualna strata biletów dla 5 osób uderzyłaby po kieszeni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lip 2016 13:27 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja też lecę przez Ataturka we wrześniu, ale jestem spokojny. Jeśli obawiasz się zamachów to pamiętaj, że:
- skoro się przesiadasz, to nie wychodzisz po za strefę tranzytową, a tam znacznie trudniej dotrzeć zamachowcom
- rzadkie są przypadki, iż terroryści dokonywali zamachów dwukrotnie w tym samym miejscu.
Niestabilna sytuacja polityczna niewiele nas obchodzi - lotnisko będzie funkcjonowało, bez względu na to, kto będzie rządził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lip 2016 13:40 

Myślę podobnie jak koledzy wyżej. Bezpieczniej mieć przesiadkę lotniczą w Stambule, niż zmieniać peron na stacji kolejowej w Paryżu.
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:59 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rowniez lece Turkishem we wrzesniu, ale mam dluga przesiadke i zapewniony hotel, wiec sytuacja nieco sie rozni. Natomiast wieksze obawy czulem w Brazylii, tam pospolite przestepstwa czesciej wystepuja niz zamachy. Jak z wypadkami samolotowymi zawsze naglosnionie, a w wypadkach drogowych ginie wiecej osob. Nie mozna dac sie w domu, a wiecznie i tak zyc nie bedziemy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lip 2016 21:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Wole byc przyjety w paryskim szpitalu niz w Istambule, zwloki tez taniej przytransportowac z Paryza. No comments ;).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Lip 2016 08:41, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mikerus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:34 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
To ja tylko tak profilaktycznie nadmienię, że zamach =/= zamach stanu. To jakby dwie różne rzeczy- zdaje się (ale może się tylko zdaje), że niektórzy forumowicze tych dwóch pojęć do końca nie rozróżniają.

O ile tylko sytuacja polityczna nie spowoduje znów tego, że odwołane zostaną loty/lotniska zamknięte dla ruchu lotniczego, to absolutnie nie macie się czego obawiać.

Zresztą z obecnym nieudanym zamachem stanu jest już "po ptokach".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
@Gadu-777 Mylisz się w obu kwestiach. Widzę że na szczęście nie miałeś okazji korzystać. W Stambule (Turcji) opieka medyczna jest jedna z lepszych (i droższych). Transport zwłok na dziś w 3 sprawdzonych przeze mnie firmach jest ze Stambułu (nie całej Turcji) tańsza niż z Paryża.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
john_doe napisał(a):
To ja tylko tak profilaktycznie nadmienię, że zamach =/= zamach stanu. To jakby dwie różne rzeczy- zdaje się (ale może się tylko zdaje), że niektórzy forumowicze tych dwóch pojęć do końca nie rozróżniają.

Niby tak, ale czy robi ci różnicę, czy zginiesz w zamachu, czy w zamachu stanu? Bo i tu i tu było co najmniej kilkadziesiąt ofiar cywilnych.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:55 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 42
Loty: 169
Kilometry: 304 903
jak opisują wszyscy powyżej , sytuacja w TR dla ciebie nie ma żadnego znaczenia , THY mają za dużo do stracenia aby niebezpieczeństwo pasażerów było zagrożone mimo zamieszania w TR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lip 2016 00:16 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@horacy19 : nie sprowadzales zwlok spoza unii to nie masz prawdopodobnie pojecia o calej papierkologi i kosztach.
Po prostu nie wierze temu co mowisz.
Nieważne dla mnie od jakiego rodzaju zamachu bede poszkodowany - czy trafi mnie kula czy spadnie samolot czy stratuje spanikowany tlum. Ale jak widac sa tutaj bohaterowie pelna geba.
Co mi tam jedzcie tylko pozniej nie obciazajcie polskich podatnikow jak bedzie problem. Nawet nasz powolny MSZ przestawil wajche na 'nie podrozuj' ale co tam na forum wiedza lepiej.

@horacy19: taaa, oczywiscie turecka izba przyjec jest lepsza a o doswiadzczeniu na bloku operacyjnym nie wspomne
akurat mam rodzine w DE szkolaca lekarzy i cos wiem na ten temat jak wyglada emigracja tureckiego medycznego narybku z powrotem do ojczyzny.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Lip 2016 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lip 2016 03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
Szansa na to że coś się komuś stanie w Turcji, na Ukrainie, lub we Francji w konsekwencji zamachu stanu lub ataku terrorystycznym jest prawdopodobnie co najmniej 100 razy mniejsza niż szansa na to że się zatrujesz, utopisz, lub złapiesz chorobę podczas podróży... tak więc unikałbym wpadania w panikę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lip 2016 06:39 

Gadu-777 napisał(a):
Nawet nasz powolny MSZ przestawil wajche na 'nie podrozuj' ale co tam na forum wiedza lepiej.

Leciales Ty kiedys samolotem z przesiadka (nie pytam o taka z Ryanair w Wizzair na CRL)?
My tu nie odradzamy lotow z transferem w Turcji, a nie zachecamy do podrozowania do Turcji. Nacisnij ctrl+f na tej stronie i wpisze "airside", a caly mechanizm bezpiecznej przesiadki zostanie Ci wyjasniony.
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lip 2016 09:40 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Gadu-777 napisał(a):
(...)
@horacy19: taaa, oczywiscie turecka jest lepsza izba przyjec a o doswiadzczeniu na bloku operacyjnym nie wspomne akurat mam rodzine w DE szkolaca lekarzy i cos wiem a ten temat jak wyglada emigracja tureckiego medycznego narybku spowrotem do ojczyzny.

Nie wiesz, o czym piszesz. W Stambule jest kilkanaście szpitali uniwersyteckich i/lub międzynarodowych/amerykańskich/brytyjskich, które wyposażone są tak jak w Polsce może dwie-trzy kliniki. Niektórych narzędzi, np. radiologicznych, które tam są, w Polsce w ogóle nie ma. Spora część oddziałów prowadzona jest przez profesorów ze Stanów, Niemiec, Wielkiej Brytanii itd. ....
BTW, w Stambule żyje kilkaset tysięcy ekspatów plus turecka klasa wyższa i średnia, gdzieś oni się leczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lip 2016 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@GRK @Gadu-777
Na pewno w obu miejscach są super wypasione szpitale, przychodne i izby przyjęć, z których nie chce się wychodzić. Pytanie tylko czy tam trafia zwykły obywatel albo turysta. Po za tym, przypadki transportu zwłok czy chorego pewnie są bardzo specyficzne więc nie ma co się licytować gdzie fajniej zaliczyć zgona.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Lip 2016 10:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jeśli lecisz do USA przed wrześniem to raczej na bank zwrot. USA zakazało bezposrednich lotow z Turcji do USA
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:11 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
namteH napisał(a):
@GRK @Gadu-777
Na pewno w obu miejscach są super wypasione szpitale, przychodne i izby przyjęć, z których nie chce się wychodzić. Pytanie tylko czy tam trafia zwykły obywatel albo turysta.(...)

W trakcie naprawdę zwykłej choroby w Turcji obydwaj ubezpieczyciele, z którymi się kontaktowałem skierowali mnie właśnie do takich szpitali/przychodni (jeden do brytyjskiego, drugi do uniwersyteckiego). A ubezpieczenie miałem najtańsze (karty Euro26 i ISIC). "Zwykły obywatel" - jeśli zapłacił, to też trafiał do takiego, ale stawki są horrendalne.

W przypadku wydarzenia typu zamach każdy szpital wchodzi w (oby!) kontrolowany chaos. Tyle, że Turcy mają to przećwiczone od 40 lat, a w Paryżu (podobno) w niektórych szpitalach nie można było ściągnąć średniego personelu, bo nie muszą odbierać telefonów poza godzinami pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:22 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@GRK: przeczytaj co napisalem w moim poscie nie ma nic na temat sprzetu.
Masz przyklad w Polsce z powstajacymi 'klinikami' od implantow gdzie stomatolodzy po jednym lub dwoch kursach u producentow implantow dumnie rozpoczynaja uslugi wszczepiania implantow i dyplomy z ukonczenia szkolenia wisza na scianach. Ich gabinety sa wyposazone w najnowsze bajery (tomograf 3d, scanner 3d) ale to nie wszystko co jest wymagane do tej pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group