Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lis 2012 08:53 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 1
Witajcie,

Chciałam się poradzić co zrobić z kupionym biletem Wizzaira na pierwszy lot z BUD do TLV. Bilet kupiłam go w opcji bez możliwości zmian. W związku z wiszącą w powietrzu wojną mogę go np. zwrócić czy anulować? Jakie mam prawa i gdzie do Wizzaira pisać w tej sprawie? Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 16 Lis 2012 09:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7941
HON fly4free
Dopóki nie będzie ograniczeń w ruchu lotniczym do/z Izraela i związanej z tym np. zmiany rozkładu czy odwołań nie masz żadnych formalnych podstaw do żądania od przewoźnika zwrotu nalezności za bilet jeśli sama ryzygnujesz z wyjazdu. Taką podstawą nie są nawet ostrzeżenia ogłaszane przez MSZ, bo mają one charakter instrukcyjny. W takim przypadkach można liczyć tylko na dobrą wolę linii lotniczych, które zwykle ogłaszają na jakich warunkach i trasach przyjmują zwroty bietów lub dokonuja zmian rezerwacji w sytuacji wybuchu wojny czy powstania innych zagrożeń w miejscu docelowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lis 2012 15:13 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy w LOCie jest podobna sytuacja ? Nasz MZS średnio w tej chwili zaleca podróż do Izreala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2014 18:27 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Pytanie jest narazie raczej hipotetyczne, ze wzgledu na to ze lot do Tel-Awiwu mam dopiero we wrzesniu (wszystko sie moze jeszcze zdarzyc). Biorac jednak pod uwage ostatnie wydarzenia, zaczynam sie coraz bardziej zastanawiac nad planem B dla tego wypadu. Co w przypadku jezeli sytuacja sie rozwinie, nastapi powstanie palestynczykow lub wojna? Bedzie mozna zadac zwrotu pieniedzy za bilety, lub chociaz przebukowania lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
w tym rejonie świata takie wydarzenia, to niestety "norma" i ciężko spodziewać się, że tym razem zostaną potraktowane w wyjątkowy sposób. Prędzej można spodziewać się...obniżek cen, jeżeli nie skończy się na standardowej wymianie: kilka rakiet domowej produkcji vs F16
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2014 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Watpie ze wizzair bedzie sklonny zwrocic pieniadze na Twoje żadanie. Ewentualnie sam zawiesi loty i zacznie zwracac pieniadze jesli zrobi sie niebezpiecznie ale na pewno nie zaakceptuje tego ze powiesz ze nie lecisz bo jest strach...

Wysłane z telefonu. Przepraszam za brak polskich znaków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2014 19:52 

Kończymy to gdybanie, co ewentualnie może się wydarzyć możesz poczytać po kliknięciu na szukaj zapytanie kijów wizzair itp na teraz raczej straszenie jesli chodzi o tą część świata
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2015 18:09 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
Nie wiem czy w dobrym dziale, proszę o przeniesienie ewentualnie.

Coraz bardziej zaognia się sytuacja na Ukrainie, a mamy bilety na lot w październiku z Kijowa do Dubaju.
Pytanie (wcale nie retoryczne)- Co się stanie z biletami gdyby
wybuchł stan wojenny? Czy istnieje szansa na zwrot pieniędzy?

Proszę o odpowiedź


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sie 2015 21:20, edytowano w sumie 1 raz
Poprawki ort, styl, przecinek ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:09 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
jeśli się tak zaogni, że nie będą latali albo coś to nie dostaniesz zwrotu kasy....

ale nie wygląda cała sytuacja jakoś strasznie żeby nie mieli latać z powodu wojny... raczej wcześniej zbankrutują...
ja na Twoim miejscu raczej bym się martwił, co jak będę w Dubaju a zbankrutują... czym wrócę itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Lali się w zeszłym roku jak lecieliśmy przez KBP do Dubaju i nic się nie działo na kijowskim lotnisku. Także nie sądzę żeby i teraz coś się zmieniło. Jeżeli linia będzie wykonywać regularne rejsy to nawet stan wojenny nic nie zmieni. No może będą większe i bardziej skrupulatne kontrole...

Już rok temu jak była promocja na składaka do Dubaju za 98e, niektórzy tutaj mówili że padną i nie polecimy, potem były kolejne promocje, także te na Bangkok i dalej latają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4478
srebrny
Tzw. "kryzys na Ukrainie" jest faktem (Donbasczyzna, Ługiańszczyzna), natomiast reszta kraju żyje normalnie. Lwów, Kijów, Zakarpacie itd itd żyją "jakby z dala do tej wojny". Spotkane w polskim pociągu pod Katowicami Ukrainki z rejonu Lwowa dziwiły się, że w Polsce tyle mówi się o tej wojnie. Wg ich relacji na Ukrainie mówi się o tej tragedii znacznie mniej.
Oczywiście na każdym kroku spotyka się aktywistów przypominających o Krymie, Donbasie, czy wsparciu dla armii lub "niezależnych batalionów".
Ale życie toczy się całkowicie normalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
To jeszcze niech się wypowie Yuri Miroshnikov - prezes UIA:
Załącznik:
IMG_20150501_160335.jpg
IMG_20150501_160335.jpg [ 178.93 KiB | Obejrzany 7456 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Sie 2015 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Właśnie kolega scomin najlepiej to podsumował, jest bezpiecznie, cool, ogólnie zapraszamy. Prawda jest taka, że Ukraina jakoś funkcjonuje chociaż naprawdę stacza się przede wszystkim gospodarczo (zbliża się zima i znowu zobaczymy jak będzie z gazem). Byłem 2 razy na Ukraine w ciągu ostatnich 9 miesięcy i w zasadzie życie na Zachodzie toczy się normalnie nie licząc wzmożonej ochrony np. posterunków. Mimo wszystko ceny zachęcają więc do każdego należy decyzja czy rezerwować czy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sie 2015 20:38 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
Joel mnie nawet załamał ceną 98E ,ale ogólnie dzięki za podtrzymanie na duchu.
Na razie sam się denerwuję ,próbując minimalizować strach 2 połowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sie 2015 22:19 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Jeśli zapłacisz kartą, a lot będzie anulowany, to dostaniesz zwrot drogą reklamacji w banku (być może dopiero po dacie nie-lotu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sie 2015 06:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jestem teraz we Lwowie, w maju byłem w Kijowie i gdybym nie oglądał TV to bym nawet nie pomyślał, że ten kraj toczy jakąś wojnę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sie 2015 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja mimo swojego optymistycznego podejścia do sprawy i nie czytania opinii "życzliwych" na tym forum poleciałem, nowym samolotem a nie szrotem (Boeing miał bodaj 3 lata z kawałkiem). Na wszystko trzeba brać poprawkę.

A co do ceny niestety nie udało mi się kupić za te 98e, wtedy na poważnie zacząłem rozważać lot UIA przez Kijów do Dubaju (w końcu kupiłem jak cena skoczyła do 153e (dla przypomnienia multicity VNO-KBP-DXB i powrót DXB-KBP-WAW)
Góra
 Profil Relacje PM off
TrąbałaGd lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Sie 2015 09:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Co do zbankrutowania.

Ile razy Alitalia miała zbankrutować w ostatnich parę lat ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sie 2015 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Byłem w weekend w Kijowie, spokojnie cieplutko, bezpiecznie, mili ludzie, a przy obecnym kursie hrywny kierunek bardzo przyjemny:) Co do bankructwa UIA to raczej nie wróżę tego, na lotnisku miejscami tłocznie, samoloty do WAW zarówno w klasie ekonomicznej jak i "biznesie" zapełnione po brzegi. A na mieście pomijając standardowe niemieckie i japońskie marki samochodów w topowych wersjach, które pachną świeżością, uwagę przykuwają Rolls Royce i Ferrari :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Sie 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@panprofesor82

Być może lecieliśmy tym samym samolotem B735 (ja byłem UIA 14-16 sierpnia).
Tak jak piszesz, obłożenie prawie 100%
A Kijów bezpieczny i tani.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group