Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2019 10:45 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Właśnie czytam że z Koh Samui uciekło ponad 50 tysięcy turystów, tajfun uderzył. Poważnie rozważam zmiane kierunku plażowania- na dniach mam kupować bilety z BKK do Surat Thani, ale nie wiem czy jest sens. Wylot około 08.02, więc niby miesiąc czasu ale wiadomo jak może być. W poprzednim temacie dostałem info że środek lutego to nienajlepsza pora na rejon Samui. Koh Chang odpada- tam byłem. Koh Rong Samloem w Kambodży? Wyspy w Malezji? Poradźcie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 07 Sty 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak się składa, że mieszkam w okolicy (co prawda nie na Samui,ale ze swojej plaży widzę tę wyspę) i mogę Cię zapewnić, że wszelkie pogłoski o katastrofalnych zniszczeniach potajfunowych są zdecydowanie przesadzone.

Owszem, powiało trochę i spadło trochę deszczu, turyści pouciekali, lokalsi pochowali się na śródlądziu, ale poza zaśmieconymi plażami paroma nieco podmytymi strukturami przy plaży (w mojej wiosce zawaliło się kilka tzw. sea walls - ale to ze względu na kiepskie wykonanie a nie moc tajfunu).

Spokojnie możesz jechać. A luty-marzec to de facto najlepszy okres, żeby się tu pojawić. Zimowy monsun kończy się gdzieś pod koniec stycznia i zaczyna się bardzo łagodna i przyjemna pogoda.


Ostatnio edytowany przez michzak, 07 Sty 2019 11:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2019 12:52 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
uff juz sie przestraszylem, to super bo my tam się pojawimy 28lutego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2019 15:37 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
shadowofacloud napisał(a):
Tak się składa, że mieszkam w okolicy (co prawda nie na Samui,ale ze swojej plaży widzę tę wyspę) i mogę Cię zapewnić, że wszelkie pogłoski o katastrofalnych zniszczeniach potajfunowych są zdecydowanie przesadzone.

Owszem, powiało trochę i spadło trochę deszczu, turyści pouciekali, lokalsi pochowali się na śródlądziu, ale poza zaśmieconymi plażami paroma nieco podmytymi strukturami przy plaży (w mojej wiosce zawaliło się kilka tzw. sea walls - ale to ze względu na kiepskie wykonanie a nie moc tajfunu).

Spokojnie możesz jechać. A luty-marzec to de facto najlepszy okres, żeby się tu pojawić. Zimowy monsun kończy się gdzieś pod koniec stycznia i zaczyna się bardzo łagodna i przyjemna pogoda.


Korzystając z okazji, że przebywasz na miejscu chciałbym się zapytać o realne zagrożenie ze strony meduz i os morskich, które ponoć coraz częściej pojawiają się u wybrzezy Tajlandii szczególnie właśnie w okolicach Phanghan i Samui? Orientujesz sie moze jak to wyglada w okresie luty/marzec? Bo słyszalem, ze cos ze duzo tego wystepuje w okolicach sierpnia i w porze monsunu bo jednak to nie żarty i troche wprowadza dyskomfort podczas spokojnej kąpieli w morzu lub snorkelingu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Zgadza się, najwięcej przypadków poparzeń było właśnie w na Koh Samui i Koh Phangan (wynika to również z tego, że są to BARDZO turystyczne miejsca, więc prawdopodobieństwo, że ktoś trafi na meduzę jest siłą rzeczy większe). Pamiętam, że jakoś w lipcu/sierpniu br było na temat głośno, chyba nawet ktoś zginął. Z tego, co wtedy czytałem, sezon meduzowy jest podczas letniego monsunu właśnie (czyli gdzieś od czerwca do października, ze szczytem w sierpniu). Teraz powinno być OK, ale, biorąc uwagę coraz bardziej rozchwiany klimat, warto zapytać kogoś na miejscu - są tam bazy nurkowe etc., które będą miały najświeższe info.

Warto też pamiętać, że było kilkanaście udokumentowanych przypadków poparzeń na przestrzeni kilku lat... Biorąc pod uwagę, że rejon w tym czasie odwiedziły setki tysięcy albo nawet miliony turystów, prawdopodobieństwo poparzenia jest nikłe nawet w sezonie. Czyli trzeba mieć na uwadze takie ryzyko i jeśli lokalnie będą ostrzeżenia, to pływać w piance, kupić butelkę octu do przemycia ewntualnych poparzeń i przede wszystkim (!) mieć ubezpieczenie. Natomiast na pewno nie powinna to być czarna chmura, która wisi na całym wyjazdem. Statystycznie jest większa szansa, że potrąci nas pijany lokals w pick-upie. :-)

Temat jest bardzo ładnie rozwinięty tutaj: https://www.thethailandlife.com/box-jellyfish-thailand
Góra
 Profil Relacje PM off
Piotrek77 lubi ten post.
Piotrek77 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2019 13:25 

Rejestracja: 11 Paź 2018
Posty: 39
Dzięki za link :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group