Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2018 15:32 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
Witam :) Napotkałem pewien problem. Otóż we wrześniu miałem się wybrać z druga osobą do Lizbony lotem z Wrocławia Ryanairem. Lot zarezerwowany bez problemów (400 zł za obie strony nie wiem czy to dużo, ale chciałem mieć pewność - teraz ceny są droższe a rezerwacja była tydz temu). Pobyt przewidziany był na tydzień bo tak się opłacało cenowo i takie były plany, tylko, że tydzień to za dużo na jedno miasta i w między czasie mieliśmy polecieć do Porto na 2-3 dni. Ceny między Lizbona a Porto (Ryanair) opłacalne bo 20 euro w dwie strony za osobę. Chciałem zrobić wywiad i ustalić ile dni potrzebujemy na zobaczenie Porto i resztę zostawić Lizbonie. W tym czasie codziennie cena rosła. Z 10 euro do 10,8, kolejnego do 11,03. Takie małe skoki które mi nie przeszkadzały. Nie wszystkie dni stały się też dostępne na powrót i przylot przez wzrost cen, ale zachowało się parę dat za te 11 euro więc przed wczoraj w nocy próbowałem dokonać zakupu na te parę dni.
I tu pojawił się mój problem. Gdy chciałem zakończyć transakcję wyskakiwał komunikat "Oj pojawił się problem. Niestety nie możemy obsłużyć rezerwacji w tym momencie. Czytając wpisy na forach, które nie znalazły jakiegoś konkretnego powodu u innych ludzi postanowiłem próbować swoich sił i używałem różnych kart, różnych urządzeń z telefonem włącznie, usuwałem cookies. Nie dawało to żadnego efektu a z pomocy otrzymanej na czacie dowiedziałem się tylko, że mam zadzwonić na płatną infolinie i tam spróbować (nie powiedziano mi czy opłata za rezerwację w tej sytuacji będzie potrącona).
Stąd moje pytanie czy znalazło się jakieś rozwiązanie na ten problem czy zostaje mi na przyszłość infolinia? :P

Druga część problemu, która wynikła z tej pierwszej to to, że nagle wczorajszej nocy loty cenowo wzrosły do 20 euro w jedną stronę za osobę, a dziś to już 27 w większości. Dodam, że bardzo często wchodziłem sprawdzać ewentualne zmiany w cenach, a czytałem o tym, że ceny rosną wraz z ilością wejść na dany lot (nie wiem czy to teoria spiskowa :P). Przeczytałem wpisy tutaj o tym kiedy rezerwować loty ryanairem i czy tanieje ona wraz z upływem czasu. I wyszło, że tak średnio (chociaż wiem, że tego się nie da przewidzieć) 1-1,5 miesiąca przed. Ja jestem 1 miesiąc przed planowanym lotem do Lizbony i ceny wzrosły do tego stopnia, że nie będę mógł sobie na nie pozwolić. Nie mam też metody na zapłacenie za lot, ale to nie wydaje się teraz problemem na 1 planie :/ Rezerwacja na lot Wrocław - Lizbona nie sprawiła żadnych problemów. Śmieszne jest też to, że ten wzrost jest największy w momencie w którym jestem w tej Lizbonie.
Dlatego chciałem się zapytać czy jest możliwość, że na ten miesiąc przed tym lotem jest szansa na spadek cen? Nie wiem czy naprawdę tyle ludzi kupiło czy oni sami je podwyższają i tego też jestem ciekaw.
Z góry dziękuję na odpowiedź i wszelką pomoc, bo na pewno przyda mi się na przyszłość :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 04 Sie 2018 16:31 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
jest wygodny pociąg, są komfortowe autobusy, uwierz nie jesteś skazany na FR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
SecondEspada napisał(a):
Ja jestem 1 miesiąc przed planowanym lotem do Lizbony i ceny wzrosły do tego stopnia, że nie będę mógł sobie na nie pozwolić.
To trzeba było kupować kiedy były w cenie jaką możesz zaakceptować. Żal Ci było wydać 10 E bo to było za dużo to teraz pozostaje lament na forum. Zachłanny traci 2 razy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:13 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
-- 04 Sie 2018 17:10 --

No właśnie dziś wpadłe na autobusy (pociąg jeszcze droższy jest). Cztery godziny podróży zamiast jednej nie jest źle byle na temperatura zelżała :P Samolotowo było najprościej i tanio (wcześniej), ale teraz te autobusy bardziej kuszą. Co do tego błędu przez który nie mogłem zapłacić to da się coś z nim zrobić?

-- 04 Sie 2018 17:13 --

zulu napisał(a):
SecondEspada napisał(a):
Ja jestem 1 miesiąc przed planowanym lotem do Lizbony i ceny wzrosły do tego stopnia, że nie będę mógł sobie na nie pozwolić.
To trzeba było kupować kiedy były w cenie jaką możesz zaakceptować. Żal Ci było wydać 10 E bo to było za dużo to teraz pozostaje lament na forum. Zachłanny traci 2 razy.


Wiem, że napisałem dużo, ale naprawdę złośliwości swojej nie musisz wylewać na mnie... Nie przycebulaczyłem jeśli o to ci chodzi tylko tak jak pisałem chciałem się zorientować ile dni przeznaczyc na Porto 2,3 a może 4?
Chciałem kupić bilety które były już 2 razy droższe co jest druga oznaką, że to nie zachłanność, ale wyskoczył mi ów błąd, który istnieje co najmniej pół roku i ryanair nie wie co z nim zrobić gdy usuwanie cookies nie pomaga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
SecondEspada napisał(a):
Wiem, że napisałem dużo, ale naprawdę złośliwości swojej nie musisz wylewać na mnie... .
W tym że napisałem że czekałeś zamiast kupować złości nie ma żadnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:34 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
zulu napisał(a):
SecondEspada napisał(a):
Wiem, że napisałem dużo, ale naprawdę złośliwości swojej nie musisz wylewać na mnie... .
W tym że napisałem że czekałeś zamiast kupować złości nie ma żadnej.

Co nie zmienia faktu, że kupić bym i tak nie mógł, a nie czekałem ze względu na bycie skąpym :P
No nic to już się nie zmieni, a ja pragnę tylko zrozumieć jak ta strona może działać w ten sposób :P I czy ceny rzeczywiście rosną przez kupujących ludzi czy są sztucznie podbijane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:48 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Im bliżej do wylotu i jak bilety się wyprzedają, to ceny rosną.
W tym wątku ludzie pisali, że były problemy z zakupem biletów ryanair-zakup-biletow-odprawa,225,42195&start=1840
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Sie 2018 17:55 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Sprawdź pociągi na cp.pt. Ostatnio zarezerwowałem w promocji z wyprzedzeniem 60-dniowym za 9,50 EUR/os. na trasie Porto-Lizbona. Jedzie się dość krótko bo 3 godziny. Ryanairem jak zliczysz dojazdy z/do lotnisk + sam lot itp. to wyjdzie Ci podobnie. (a może jeszcze Ci lot odwołają :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Sie 2018 18:02 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
-- 04 Sie 2018 18:01 --

Z płatnością na stronie Ryanaira miałam problemy jesli chciałam zapłacić kartami . Zalogowałam sie na PayPal tu bez problemów płatności.
Co do transportu Lizbona-Porto to doliczając czasy dotarcia do i z lotnisk, kolejki, odprawy, transport naziemny wcale nie jest złym rozwiązaniem :)
A jeszcze po drodze popatrzysz na piękno Portugalii.
Porto jest wspaniałe! Jeden dzień na szybko starczy, ale żeby podelektować się nim, to za mało. Stanowczo.
Dla mnie ciekawsze niż Lizbona (którą też b. lubię :) )
Kup bilet na autobus lub pociąg i ciesz się podróżą :) Odkrywaj ten naprawdę urokliwy kraj...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2018 14:02 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
@chris0o ooo no wlasnie patrze na to :) A pamietasz jaka to byla znizka? Bo dla mlodych mam 25%, a jest cos jak promo ticket to zmniejsza cene nawet o 65% w zaleznosci od tego z jakim wyprzedzeniem kupuje sie :)
@ewaolivka no wlasnie probowalem zasiegnac opinii, ktore miasto ladniejsze i koniec koncow rownowaze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sie 2018 16:52 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
To było po prostu Promo Ticket jak wyszukasz to ta cena co w wynikach wyszukiwania jest z gwiazdką :) Ale 9,50 EUR miałem cenę przez pierwszy tydzień gdzieś od kiedy dało się rezerwować (60 dni do przodu), teraz już kosztują 12,50 lub 15,00 - zależnie od godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Sie 2018 17:50 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
@chris0o do tego Promo Ticket na pewno nie potrzebuje dodatkowych dokumentow? :p nie ma niby nic o tym napisane, ale wole sie upewnic bo zaskoczyla mnie tak duza znizka za nic :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sie 2018 19:50 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Nie potrzeba. To po prostu działa jak np. w Intercity. Kupujesz w wyprzedzeniem i masz rabat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2018 16:13 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 17
Loty: 2
Kilometry: 4 886
Dobra dzieki wielkie :) teraz podroz bedzie przyjemniejsza i latwiejsza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group