Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Lut 2018 13:54 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
Planuje wyjazd pod koniec marca do Katanii i chcialabym zwiedzic okolice, mam na to 4 pelne dni.
1 na pewno przeznacze na Etne, drugi na Taormine. Chcialabym tez pojechac do Syrakuz i zobaczyc Noto i Modice i w zwiazku z tym moje pytanie
Czy da sie to wszystko zrobic nie wypozyczajac auta tylko komunikacja publiczna?
Jest jakis dojazd bezposredni z Katanii do Noto czy Modici? Dam rade w 1 dzien zobaczyc Syrakuzy, Noto i Modice nie majac auta, chyba troche nierealne?

Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki, jak sie dostac do Noto i Modici jak najszybciej
z Katanii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 09 Lut 2018 14:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 09 Lut 2018 14:02 --

Z Katanii do Syrakuz jechałem zarówno pociągiem jak i busem. Czas jazdy mniej więcej taki sam. Podobnie bilety. W jeden dzień spokojnie ogarniesz to miasto . :P

-- 09 Lut 2018 14:04 --

Do Taorminy polecam bardziej bus gdyż dowiezie Ciebie na ,,górę" miasteczka. Jak wybierzesz pociąg to albo bus spod stacji kolejowej albo...na kamasz mocno pod góre. Your choice :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lut 2018 14:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
thesilentenigma napisał(a):
Bede wdzieczna za wszystkie wskazowki, jak sie dostac do Noto i Modici jak najszybciej z Katani.

Z Katanii jedź do Syrakuz i wieczorem pociągiem do Noto ,tam nocleg pół dnia zwiedzania dalej transport do Modici i powrót do Katanii lub nocleg i pół dnia w Modici potem w drodze powrotnej Noto i stamtąd pociąg lub autobus do Katanii.Jak dobrze poplanujesz połączenia jest to wykonalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lut 2018 14:19 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
Dziekuje za wskazowki. A znajde gdzies w sieci rozklad jazdy pociagow z katanii?
Czy ktos sie orientuje czy sa jakies polaczenia Katani z Noto, Modica? Chcialabym tez zobaczyc te miasteczka poza Syrakuzami w tym rejonie.
Dodam jeszcze, ze bedziemy podrozowac z roczna coreczka. Czy da sie z nia zobaczyc Etne? (mam na mysli podjechanie kolejka) i potem wjesc na Torre del Filosofo. Mala bylaby w nosidle. Ewentualnie moze lepiej wykupic cala wycieczke w jakims biurze wtedy na Torre del Filosofo wwoza jeepami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2018 14:32 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wskocz na stronę ,,Trenitalia" ale większość pociągów to regionale więc ich w tabelach raczej nie znajdziesz. Na każdej stacji na Sycylii masz dokładnie podawane rozkłady jazdy i są także oprócz kas automaty do kupna biletów. Nie zapomnij przed wejściem do pociągu skasować w ,,skrzynce,, na dworcach biletów na Regionale bo inaczej bilecik staje się nieważny i kara za to jak pamiętam 100ojro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2018 18:44 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
@thesilentenigma Jak na cztery dni komunikacją publiczną to chyba planujesz trochę za dużo.
W zeszłym roku uszyliśmy sobie taki plan na cztery wiosenne dni (fajnie wyszło, wiec daję pod rozwagę).
1. przylot rano do Katanii, prosto z lotniska autobusem do Syrakuz, cała reszta dnia na spokojne poszwendanie się po Ortygii;
2. przed południem zwiedzanie parku archeologicznego Neapolis, dodatkowo jeszcze udało nam się załapać na wycieczkę z przewodnikiem po katakumbach San Giovanni (są w tej samej części miasta; warto), ok 14tej przejazd autobusem do Noto (odjazd z przystanku przy szpitalu Umberto I, więc niedaleko od strefy archeologicznej i katakumb); popołudnie i wieczór w Noto; powrót ostatnim autobusem do hotelu w Syrakuzach;
3. rano pociągiem do Taorminy (jazda trwa ok. 2 h), zwiedzanie Taorminy (w tym spacer pod Castello di Taormina, na Castelmola zabrakło już czasu), późnym popołudniem przejazd autobusem do Katanii;
4. Katania (b. przyjemny dzień na wałęsanie się trochę bez planu, chętnie bym wrócił i to powtórzył - alternatywnie, przy dobrej pogodzie, można dodatkowo wybrać sie na Etnę.
5. z samego rana wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Lut 2018 19:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Katania sama w sobie jest świetna więc szkoda poswiecic na to miasto zbyt krótki czas. Samo pesche mercato jest rodzynkiem na który warto poświecić kilka nawet godzin. Katedra, piękne Giardini , targowiska uliczne także warto zobaczyć i poczuć sycylijskie zycie. Samo zaliczenie tylko obecności w takich miejscach jest wg mnie bezsensowne. Fakt.. jestem zauroczony Włochami od dawna wieć i może rozumuję zbyt ,,drastycznie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Lut 2018 19:46 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
-- 09 Lut 2018 19:41 --

A wiecie o ktorej sa ostatnie autobusy/pociagi z Noto do Syrakuz i z Syrakuz do Katanii? Moze udaloby sie bez Modici ale Syrakuzy i Noto w 1 dzien z Katanii (jak najwczesniej wyjazd i pozny powrot). Syrakuzy chyba tylko Ortiga bez parku archeologicznego.
Sprawdzalam pociagi na Trenitalia i tam ostatni pociag z noto jest ok. 17 troche wczesnie.

-- 09 Lut 2018 19:42 --

@smirek twoj plan mi sie podoba, tylko wolalabym nocleg w 1 miejscu, bo inaczej trzeba przemieszczac sie, zwiedzac z walizkami. Walizki, wozek, roczniak nie damy rady :)

-- 09 Lut 2018 19:46 --

Moj plan wstepnie wygladalby tak. Przylot rano do Katanii, zameldowanie sie, pozbycie sie walizek i zwiedzanie Katanii. Nastepny dzien Etna,( jesli pogoda pozwoli, jesli nie to nastepny punkt programu a Etna pozniej). Trzeci dzien Syrakuzy + Noto i ostatni dzien Taormina. Piatego dnia rano wylot. Wiec w sumie mam pelne 4 dni na zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lut 2018 23:07 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
z Katanii do Syrakuz i Noto jeżdżą autobusy firm AST i Interbus.
rozkłady jazdy można sprawdzić tu (o ile te strony będą działać):
http://www.interbus.it/Home.aspx
i tu: http://www.aziendasicilianatrasporti.it/

podróż koleją do Noto nie jest optymalna, bo stacja jest dość daleko od miasta (to samo dotyczy Taorminy).

Jednodniowa wycieczka z Katanii do Syrakuz jest OK, ale już przedłużanie jej do Noto (zwłaszcza z małym dzieckiem) to chyba zbyt ambitny program na jeden dzień, zwłaszcza, że Syrakuzy są bardzo przyjemne (inne niż Katania) i jest w nich co robić przez cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Lut 2018 00:29 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
@smirek dziekuje ci bardzo za te strony z rozkladami :))) jestem ci bardzo wdzieczna za pomoc :)
Sprawdzilam polaczenia i o 8 30 jest bus AST Katanii do Noto tam jestem od 10-15, o 15 z Noto do Syrakuz i od 16-20 mam czas w Syrakuzach na Ortige i ostatnim polaczeniem o 20 do Katanii.
Wiem, ze troche malo czasu ale moze na Ortige starczy, do parku archeologicznego i tak nie planowalismy raczej isc.
Alternatywa sa tez 2 noclegi w Syrakuzach, wtedy 1 caly dzien na syrakuzy i drugi na Noto. Trzeciego wczesnie rano powrot do Katanii i tam 2 noclegi. Tylko wtedy nie starczy czasu na Taormine, Etne i Katanie echh jeden extra dzien by sie przydal, szkoda :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Lut 2018 13:38 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przy każdej podróży dobrze jest pozostawić sobie pewien niedosyt czego nie zobaczyłam tak żeby był ,,powód" do powtórnych odwiedzin. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2018 22:20 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
Coraz blizej do wyjazdu i patrzac na snieg na Etnie, zastanawiam sie czy nie zrezygnowac ze wzgledu na Mala. Kusi mnie zamiast tego Agrigento (swiatynie) i schody Turkow. Czy komunikacja da rade tam dojechac z Katanii i zobaczyc schody i swiatynie w 1 dzien? Czym tam dojade? Pociag znalazlam z kilkoma przesiadkami, AST tam nie jezdzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Mar 2018 18:24 

Rejestracja: 09 Lut 2018
Posty: 25
Wlasnie wrocilismy. Dziekuje wszystkim za dobre rady i pomoc, dzieki temu udalo nam sie sporo zobaczyc. Po przylocie poszwedalismy sie do wieczora po Katanii. Nastepnego dnia pojechalismy autobusem do Taorminy. Chcielismy tez podjechac do Castelmola ale zwyciezylo leniuchowanie na plazy przy Isola Bela. Na dol zeszlismy, z powrotem juz wjazd kolejka.
3 i 4 dzien juz byly bardziej intensywne. Trzeciego dnia odwiedzilismy Noto i Syrakuzy a czwartego Modice i Raguse. Musimy jeszcze wrocic, zeby wejsc na Etne, bo tym razem warunki pogodowe byly bardzo niesprzyjajace niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Lut 2020 13:21 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 2
Witam, mam pytanko czy do Modice i Raguce dojadę autobusem z Syrakuz?. Też planuję wyjazd na Sycylię i też bez wypożyczania auta na miejscu. Jadę w kwietniu, więc jeszcze jest trochę czasu, ale chcę dobrze zaplanować podróż


:) :) :)


Ostatnio edytowany przez J29, 04 Lut 2020 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group