Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2018 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Witam. Czy ktoś próbował pokonać trasę z The Divide (początek szlaku Routeburn Track) do Glenorchy 55 km? Nie jestem w stanie zarezerwować noclegu na polu namiotowym bo nie wiem kiedy tam dotrę a bez rezerwacji mogą być problemy. Coś ktoś w temacie :?:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2018 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Ja się przymierzam do takiego przejścia i znalazłem pomocną informację, że wychodząc po południu z The Divide można skorzystać z darmowego campingu niedaleko Lake Howden (po południowej stronie) ten camping jest już na Greenstone Track i ponoć można z niego skorzystać za free i następnego dnia wrócić na Routeburn. Zostaje wtedy mniej do przejścia na raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Ruszając z Lake Holden (rzeczywiście jest na mapie ten camping) czy z The Divide to jest zbliżona odległość do campingu Routeburn Flats - około 23 km. Dlatego ja spróbuje zrobić tak: Pierwszy nocleg przy jeziorze Lake Holden na tym darmowym. Następnego dnia spokojnie dojść do Routeburn Flats (płatny 40 dolarów od osoby) - około 24 km . Tylko problem w tym czy będą miejsca na campingu ? Następny dzień to 10 km,śpimy na Sylvan Campsite - jest płatny ale tylko 13 dolarów, a nie 40. Z Sylvan camp. mamy 22 km do Glenorchy, a tam to już gdzieś nocka na dziko. Zobaczymy , Rzeczywistość zweryfikuje plany ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2018 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Tak, tylko Routeburn Flats jest campingiem wymagającym wcześniejszej rezerwacji (w sezonie) i nie ma opcji, żeby tam spać bez wcześniejszej rezerwacji. Ja planuje przejście w ciągu 1 dnia z Lake Howden właśnie do Sylvan Campsite. Nurtuje mnie tylko, czy nie będzie problemów z wejściem po południu na szlak w The Divide. Tam są jakieś bramki, sprawdzają każdemu rezerwację, czy nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Wrz 2018 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Po lekturze naszego forumowicza @dawidchyl chyba też to zrobię za darmo . Poczytaj bo warto https://chyllout.com/2018/04/15/routebu ... -za-darmo/. :D A rezerwacji żadnych raczej nie sprawdzają bo ludzie chodzą na jednodniowe trekkingi do pewnego momentu i wracają tą sama drogą .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Wrz 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Pozwolę sobie uzupełnić informację.
Jeśli chodzi o wschodnią część trasy Routeburn Track to zdecydowanie odradzam nocleg przy Routeburn Flats Hut. Jak już tam uda Wam się dojść to do końca trasy jest już rzut beretem. Oczywiście jeśli chcecie wydać pieniądze i pochillować to ok, jeśli chcecie zrobić to budżetowo to polecam nie zatrzymywać się i iść do końca. Do wyboru macie wspomniany tutaj Sylvan Campsite albo na dziko chwilę wcześniej na Weka Flat. Przy samej drodze rozbicie się jest nielegalne, ale jak odejdzie kawałek od drogi to nie powinno być żadnych problemów (tak nawet wynika z notki DoC https://www.doc.govt.nz/globalassets/do ... a-flat.pdf ). Poza Weka Flat nie ma zbytnio miejsc na dzikie rozbicie się. Wszędzie płoty i prywatne tereny.

Jeśli chodzi o zachodnią część trasy to zdecydowanie odradzam nocleg w Lake Howden hut (drogo). Jeśli już chcecie spać tam a nie w pobliżu drogi to oczywiście albo Lake Howden Campsite (ale nie mogę potwierdzić czy nadal funkcjonuje. Jak ja tam byłem to widziałem miejsce, ale nie było tam żadnego namiotu). Jako alternatywę polecam McKellar Hut. McKellar znajduje się na trasie Greenstone na południe od Lake Howden. Nocleg wewnątrz kosztuje tam 15$. Z McKellar do Lake Howden można dojść w godzinę po płaskim i spokojnie zacząć stamtąd Routeburn Track. Dodatkowym atutem jest niesamowity las, przez który się przechodzi.

Co do samej trasy, potwierdzam, że nikt nie sprawdza czy macie rezerwacje. Możecie wejść kiedy chcecie i jak chcecie. Jeśli zaplanujecie sobie przejść w ciągu jednego dnia, a stwierdzicie, że się zmęczyliście to powinni Was przyjąć w każdym Hucie, ale bez rezerwacji to wszystko kosztuje x2 i prawdopodbnie będzie spali w kuchni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Przeszliśmy w jeden dzień około 33 km i było warto
Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 190.89 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 182.43 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 207.86 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 195.67 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 176.51 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 162.22 KiB | Obejrzany 1422 razy ]

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 174.28 KiB | Obejrzany 1422 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Lut 2019 22:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@dawidchyl @mmaratonczyk

jak jest z dojazdem na poczatek szlaku z queenstown i noclegiem gdzies pod, zakladajac ze bez samochodu i namiotowania, da sie to zrobic jednego dnia + nocleg gdzies na zakonczeniu szlaku? (i moze wrocic kolejnego dnia ta sama droga albo zacumowac w te anau i wrocic busem do queenstown)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lut 2019 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
@ibartek ja za bardzo Ci nie pomogę bo po całej wyspie przemieszczałem się stopem. Na początku szlaku od strony Queenstown masz kemping Sylvan Campsite a pod koniec Lake Howden Hut. Na Lake Howden wymagana jest wcześniejsza rezerwacja i śpisz w chacie a Sylvan Campsite to płatne pole namiotowe gdzie nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja, ale trzeba mieć namiot. Wiem że jest możliwość wypożyczenia auta z relokacją. Jedziesz na początek szlaku i po przejściu masz auto na parkingu po drugiej stronie. Ale co do kosztów takiej opcji musisz się dowiedzieć w wypożyczalni.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
MikeyZulu uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Lut 2019 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
@ibartek
Jest kilka możliwości. Bez samochodu możesz albo pojechać autostopem albo autobusem. Niestety przy trasie nie ma prawie noclegów. Ciężko wyrobić wszystko jednego dnia bez namiotu.

1) Możesz podjechać autostopem z Queenstown na wschodni początek trasy do Routeburn Shelter i zacząć trasę. Niestety z autostopem nie przejdziesz całej trasy i nie wrócisz. Dlatego opcją byłby nocleg gdzieś na środku trasy, najlepiej w Routeburn Flats Hut (niestety drogo 130 NZD). Drugiego dnia ruszasz dalej. Dojdziesz do Divide i bez problemu złapiesz stopa do Te Anau.

2) Jeśli nie chcesz autostopem to możesz zrobić tak samo, ale pojechać autobusem (https://www.infotrack.co.nz/track-info/ ... transport/). Ale w takim przypadku też musisz przespać się na środku trasy. Powyższy wariant możesz zrobić też w drugą stroną.

3) Jeśli chcesz tani nocleg to godzinę na południe od Lake Howden (zachodni początek trasy) stoi McKellar Hut. Tam nocleg kosztuje 15 NZD. Możesz zacząć w Te Anau i stopem lub jakimś busem pojechać do Divide. Przespać się w McKellar Hut. W ciągu dnia przejść Routeburn track i wieczorem pojechać stopem z Routeburn Shelter do Queenstown. Dużo osób wraca z trasy, więc nie powinno być problemu. Ewentualnie o 18.30 jedzie autobus z Routeburn Shelter do Queenstown (45 NZD). Tylko trzeba wstać bardzo wcześnie żeby się na niego wyrobić.

4. Jeśli chcesz zrobić to najtaniej jak się da i w miarę bezpiecznie to ja bym zrobił to tak: z Queenstown skoro świt łapiesz stopa do Routburn Shelter (wschodni początek trasy). Możesz też pojechać autobusem. Na powższej stronie jest info, że autobus jest o 8 rano (myślę, że o 10 na miejscu). Ruszasz w trasę i idziesz ostrym tempem. Dochodzisz do McKellar Hut (śpisz wtedy za 15 NZD). W tym przypadku koniecznie musicie posiadać czołówki, jest ryzyko, że do McKellar dojdziecie już po zachodzie słońca (na dole już nie jest stromo, więc to nie jest bardzo niebezpieczne). Jeśli chcecie ugrać dodatkową godzinę to ruszcie z Glenorchy. Następnego dnia rano dostaniesz się do Te Anau albo Queenstown (z McKellar do drogi dojdziesz w 2 godziny - z głównej drogi stopem albo autobusem).

Warto zaznaczyć, że Routeburn to jest jakieś 30 km. Żeby przejść to w jeden dzień to trzeba niezłej kondycji. Jeśli nie jesteście pewni siebie to opcja 1 lub 2. Jeśli jesteście w stanie dużo chodzić to 3 albo 4. Z tym, że 4 jest bezpieczniejsze. Jak na 3 się spóźnicie to do noclegów np. w Glenorchy macie kawał drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group