Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lis 2019 20:59 

Loty: 48
Kilometry: 70 122
Hej, takie pytanie:
Jest sobie rezerwacja w Ibisie, zagwarantowana kartą. Z doświadczenia wiem, że jak się przyjeżdża późno, to Ibis w miedzyczasie robi na karcie blokadę na kwotę za nocleg. Co się stanie, jesli na karcie (debetówka) nie ma środków? Hotel anuluje rezerwację?
Nigdzie na stronie ibisa nie znalazłam mozliwości zmiany karty, która gwarantuje rezerwację.
Na tej karcie, której dane (dawno temu) podałam przy rezerwacji, nie ma środków i nie bedzie (osobna historia).

#2 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:03 
Awatar użytkownika

złoty
Nie analują Ci (chyba, że się pojawisz w hotelu późną porą).
Mogą co najwyżej zadzwonić i poprosić o dane innej karty.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:29 

No właśnie - pojawię się późnym wieczorem, stąd obawy, że anulują i zostanę na lodzie..

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 20 Lis 2019 22:31, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:32 

platynowy
Zadzwoń do hotelu i podaj dane innej karty.

#5 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:33 

Pytanie moze dziwne (nigdy tego nie załatwiałam w ten sposób) - mam podać przez tel dane karty przypadkowej, jakby nie patrzec, osobie? A ona te dane sobie zapisze na karteczce ... i potem moze z tym zrobić wszystko..?

Ostatnio edytowany przez dmirstek, 20 Lis 2019 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:39 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
srebrny
Pana powyżej nigdy się nie słuchaj, a danych z karty oczywiście nikomu przez telefon nie podawaj.
Krzysztof76 lubi ten post.

#7 PostWysłany: 20 Lis 2019 21:45 

platynowy
Pan powyżej gada bzdury, możesz bezpiecznie podać dane z karty, z wyjątkiem CVV.

#8 PostWysłany: 20 Lis 2019 22:02 

Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Często rezerwuje pokoje w sieci Accorhotels na wyjazdy służbowe. Podczas rezerwacji podaje dane karty prepaid z minimalna ilością środków. W komentarzu natomiast piszę o zapłacie na miejscu w hotelu gotówka i proszę o nie pobieranie środków z karty.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 20 Lis 2019 22:20 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 106 177
srebrny
boots napisał(a):
Pan powyżej gada bzdury, możesz bezpiecznie podać dane z karty, z wyjątkiem CVV.

Pan wyżej zreflektował się i potwierdził żeby jednak nie podawać 8-)

#10 PostWysłany: 20 Lis 2019 22:22 

platynowy
Trolluj sobie dalej...

#11 PostWysłany: 20 Lis 2019 22:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Napisz przy check-in online (lub osobnym mailem do hotelu) informację, że będziesz późno i nikt Ci rezerwacji nie odwoła, nawet przy późnym przyjeździe :)

#12 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:35 

boots napisał(a):

No nie do końca - na Amazonie (UK) możesz zapłacić kartą bez podawania CVV. Własnie przed chwilą to zrobiłam. Tak więc podawanie komukolwiek numeru karty, nawet bez CVV, nie jest zbyt rozsądne..

#13 PostWysłany: 20 Lis 2019 23:53 

platynowy
Każdą tego typu transakcję, której nie dokonałaś, możesz skutecznie zakwestionować i wystawca karty odda Ci pieniądze.
Przy dzisiejszym stanie techniki dane Twojej kk może uzyskać bez problemu każdy, któremu dokonujesz nią płatności. Obawa przed podaniem danych karty (CVV to kod zabezpieczający transakcję, a nie dane karty) jest tak samo sensowna jak przekonanie, że bez Twojej zgody nikt Ci nie zrobi zdjęcia na ulicy.

#14 PostWysłany: 21 Lis 2019 00:11 

złoty
Ja tu dorzucę swoje trzy grosze.
Każdy zakup biletów przez infolinię jakiejkolwiek linii lotniczej, czy nawet opłata za bilet wystawiany za mile, kończy się podaniem, przez telefon, danych KK, nawet z CVV.
Robiąc rezerwacje na booking.com dane z karty trafiają też w ręce nieznajomych na końcu świata.
 Relacje PM off  

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości