Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Lis 2016 01:10 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 593
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Opal to ogólnie dziwna sprawa bo ostatnie dni w Sydney mieszkamy na przedmieściach, ponad godzina pociągiem. Opal za całą trasę do samego centrum pobiera ok 4 dolary. Za osobny przejazd dwóch stacji w centrum ponad 3 dolary. Czasami wolimy iść pieszo bo krótkie trasy w centrum kosztują słono. Zwłaszcza, że większość atrakcji jest kolo siebie.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#62 PostWysłany: 20 Lis 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Oddam w dobre ręce dwie karty OPAL. Na każdej jest 4,5 AUD.
Do odbioru w Poznaniu lub mogę wysłać listem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 18 Sty 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Witam.

Czy każda osoba musi mieć swoją kartę OPAL czy może kilka osób jechać na jednej?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Sty 2017 22:18 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mio napisał(a):
Witam.

Czy każda osoba musi mieć swoją kartę OPAL czy może kilka osób jechać na jednej?

Niestety każda. Troche to upierdliwe przy wydawaniu środków na przejazdy, bo trzeba sie trochę nagimnastykować by nic na karcie nie zostało. Przy większej ilości osób potencjalna strata się zwiększa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Lut 2017 23:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
bruce09lili napisał(a):
Opal to ogólnie dziwna sprawa bo ostatnie dni w Sydney mieszkamy na przedmieściach, ponad godzina pociągiem. Opal za całą trasę do samego centrum pobiera ok 4 dolary. Za osobny przejazd dwóch stacji w centrum ponad 3 dolary. Czasami wolimy iść pieszo bo krótkie trasy w centrum kosztują słono. Zwłaszcza, że większość atrakcji jest kolo siebie.

Oczywiście że tak. Dla mnie zawsze takie elektroniczne wynalazki i takie chore taryfy są czymś dziwnym. W transporcie publicznym chodzi o to, żeby ludź korzystał jak najwięcej i nie musiał mieć samochodu. Taryfa ma być korzystna, promująca szwedzki stół i przesiadki, a korzystanie wygodne - zapłaciłem to jeżdżę do woli, bez głupiego przytykania kart. A tu w praktyce wychodzi tak, że człowiek kombinuje, jak by tu jeździć jak najmniej. No ale może oni są bogaci i nie mają psychozy smogu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Lut 2017 01:30 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
trudno przekonac ludzi do transportu publicznego, kiedy litr paliwa kosztuje dolara, a zarabiasz min. 18 na godzine. trudno tez powaznie z toba dyskutowac, bo nie wiesz jak w praktyce dziala OPAL. jeden przystanek jest drogi, ale juz przesiadajac sie z autobusu na inny autobus w ciagu godziny nie zaplacisz nic. masz dzienny max. limit, a w niedziele zaplacisz max. AUD 2.50, chocbys nawet jezdzil caly dzien i zrobil 1000 km. transport nie jest tu doskonaly, bo w Hong Kongu jest lepiej, ale jest jednak na swiatowym poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 04 Lut 2017 11:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
To że przy przesiadaniu się nic nie zapłacisz, to się pojawiło po tym, jak im to wytknęła jakaś tam wysoka komisja regulacji cen. Żenada. To że przy przejechaniu iluś podróży kolejne są gratis to też kupa śmiechu, bo wystarczy przeczytać ten wątek i już widać, że większość turystów zaczyna kalkulować - tu się podejdzie pieszo, tu wysiądzie przystanek wcześniej itd. Mało kto wyjeździ dziennie 15. 60 tygodniowo już prędzej, ale ja na przykład będę od soboty do czwartku, to się na tygodniówkę nie załapię. A czy do komunikacji nie da się przekonać gdy paliwo jest tanie? Myślę, że się da. W Europie Zachodniej to naturalne, a Australia to też cywilizowany kraj. To tylko w takich krajach jak Polska, gdzie za komuny mało kto mógł marzyć, że będzie miał samochód, gablota staje się teraz dla większości sensem życia.
Zresztą podstawowe elementy tego systemu, czyli różnicowanie ceny od odległości i odbijanie przy każdym przejeździe to patologia. I co gorsza, teraz Ateny coś kombinują w tym kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 04 Lut 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌obibok‌
niekoniecznie mało kto wyjeździ 15 dziennie. Będąc w Sydney celowo jednego dnia zaplanowałem sobie Manly i Bondi, bo płynięcie na Malny jest dość drogie ok 7 w jedną stronę. Wg mnie system jest dość sensowny i nie narzekam. Tak samo w niedzielę jechałem na Blue Mountains bo było to śmiesznie tanie.
Jedyne zdzierstwo to dojazd na lotnisko, ale na szczęście póki co można to sensownie ominąć autobusem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benny82 lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 04 Lut 2017 12:25 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No cóż, te dopłaty do lotniskowych to norma w większości krajów, choć chyba tylko tu są tak drastyczne. Z reguły da się to obejść, bo to jest nastawione na łupienie turystów, a przecież miejscowi też tam muszą regularnie dojeżdżać. Zawsze mi się chce śmiać z Nicei, gdzie drogi autobus dla lemingów stoi na "pierwszym planie" a przystanek zwykłego 23 ukryty z tyłu.
@dziabulek - ja pewnie 15 wyjeżdżę, choć może nie każdego dnia (bo dla mnie jeżdżenie to atrakcja sama w sobie), ale przejrzałem ten wątek od deski do deski i większość jednak zakłada że nie. A tu chodzi o samą psychologię - wiem po sobie, że inaczej postępuje w miastach, gdzie mam szwedzki stół, a inaczej, gdy za każdy kurs muszę płacić. Człowiek zaczyna kombinować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 04 Lut 2017 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
To fakt. Ja trochę jestem przyzwyczajony do takiego systemu bo dość podobny obowiązuje w Poznaniu. Oczywiście inna skala itd, ale również wsiadasz do pojazdu i przykładasz kartę, pobiera stałą opłatę na przystanki (im więcej tym taniej kosztuje przejechanie przystanku) do tego również jest maksymalna dzienna opłata powyżej której nie pobiera już ani złotówki.
Wg mnie największym minusem system jest fakt doładowań. Nie można tego robić na dowolne kwoty, a te narzucone nie są małe.
Ale prawda jest też taka, że jeśli mieszkasz w centrum Sydney i tam masz hotel, to tak naprawdę nie musisz korzystać z komunikacji, bo dużo atrakcji jest w zasięgu spaceru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Lut 2017 13:23 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mi ten system w ogole nie pasowal. Taryfy sa malo przejrzyste (absurdem dla mnie jest to, ze czesto taniej bylo podjechac kilka stacji pociagiem i przesiasc sie na autobus niz zrobic cala trase pociagiem lub autobusem -> premiowanie przesiadki z pociagu na busa za 10 centow). Przejazd z centrum bezposrednio na Bondi Beach autobusem kosztuje poza szczytem dolara drozej niz przejazd T4 do Bondi Junction i przesiadka w busa. A czasowo tak samo a nawet moze szybciej. Glupota.
Jak wsiadalismy do busa/pociagu nigdy nie bylem absolutnie pewien ile za ten przejazd zaplace (taryfy uzaleznione od odleglosci, srodka transportu i przesiadek).

Do tego bardzo drogi przejazd na lotnisko i sztywne kwoty doladowan. Jak wracaliśmy do domu to mielismy okolo 4 dolarow na karcie. By dojechac z centrum na lotnisko musialbym doladowac za 20 dolarow z czego zeszloby mi ok 17. Zmarnowalbym 7 dolcow. Kombinowalem wiec z wysiadka z pociagu na Mascot i przesiadka na busa. W ten sposob nie musialem doladowywac ale najwygodniejsze to nie bylo. Gdybym mogl doladowac kwota jaka jest mi potrzebna to bym nawet i byc moze wydal te 17 dolcow ze wzgledu na czas i wygode.

W wielu miejscach na swiecie podrozowalem i uwazam że tu jest najmniej przejrzyscie. O ile siec transportu jest niezle rozwinieta i punktualna to cennik jest zakrecony jak swinski ogon:)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lut 2017 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 04 Lut 2017 16:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
No właśnie o to mi chodzi. Wbrew pozorom (tylko nie mówcie, że sam sobie przeczę) idea cappingu mi się podoba, bo nie muszę z góry decydować, czy muszę mieć dobówkdąży jednorazowe i wiem, że na nich nie przepłacę. Rzekłbym nawet, po analizie systemów europejskich, że to jedyna bajer w bileta elektronicznych, który wnosi coś pozytywnego, choć możnaby się bez tego obyć. Tak czy inaczej, ten system jest zaprzeczeniem tego, do czego zawsze się dąży przy kształtowaniu transportu publicznego, czyli głównie by zachęcać pasażera do korzystania z szybkich połączeń, głównie szynowych, a ponadto do pokazania, że jak sobie kupi miesięczny do pracy, to na zakupy i do kina będzie jeździł gratis (w Europie może czasem jeszcze zabrać żonę i dzieci). A te absurdz przy przesiadkach to efekt tego, że wprowadzając te narzucone preferencje próbowali wyważyć otwarte drzwi i nie mogą znaleźć zawiasów.
Chociaż paradoksalnie taka promocyjną cena na jazdę z przesiadką byłaby dajmyn sposobem na te nasze starowinki, co terroryzują organizatorów żądaniami bezpośrednich połączeń do córki, synowej, szpitala, przychodni i na cmentarz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 23 Mar 2017 13:37 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 561
Loty: 169
Kilometry: 441 450
niebieski
Oddam w dobre ręce 2 karty Opal. Na każdej po około 7$. Odbiór w Łodzi lub wysyłka. Koszt wysyłki kurierem 13 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Gru 2017 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Ja również mam do oddania 2 karty Opal, na każdej 2,50 AUD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 28 Gru 2017 20:23 

Rejestracja: 08 Maj 2014
Posty: 6
Cześć, też mam dwie karty. Jedna 18,18 AUD, druga 21,40 AUD. Pw lub do znalezienia na allegro jak ktoś chętny:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Sty 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Rok temu już ktoś wspominał ale przypomnę - w Katoombie można płacić "Opalem". Przejazd z okolic stacji kolejowej do przystanku Scenic World kosztował dzisiaj (niedziela) 2,15 AUD. Powrót z "Trzech Sióstr" (przystanek bliżej centrum) po ok. 6h - 0,45 AUD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
monroe napisał(a):
Powrót z "Trzech Sióstr" (przystanek bliżej centrum) po ok. 6h - 0,45 AUD.

Ale to dlatego, że bilet dzienny w niedzielę kosztuje 2.60 AUD.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 10 Sty 2018 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Racja.
Na urlopie dni tygodnia trochę mi się rozmywają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:20 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
1.Zasilenie opala jest możliwe gotówką na mieście lub lotnisku?
2.Rozumiem, że mimo bycia studentem nic innego jak opal adult mi nie przysługuje niestety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 04 Cze 2018 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Tak zasilisz opala gotówką w kiosku na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group