Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Gru 2021 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Cześć,

Koniec grudnia i początek stycznia spędzam na Sycylii.
Będę chciał poruszać się transportem publicznym (wynajem auta w ostateczności).
Mam więc do Was kilka pytań i będę wdzięczny za Wasze rady:

1. Czy strona viaggiatreno zawiera wszystkie aktualne informacje odnośnie połączeń kolejowych? Nie muszę się martwić, że w okresie świąteczno-noworocznym niektóre z połączeń, które są na tej stronie z zasady nie będą realizowane?
http://www.viaggiatreno.it/viaggiatreno ... a-oraria=2

2. Czy znacie jakąś dobrą stronę z aktualnymi informacjami odnośnie komunikacji autobusowej na Sycylii?

3. Jaki jest najlepszy (najszybszy) sposób aby dostać się z Agrygentu do Trapani? Tylko przez Palermo?

Pozdrawiam,
Marcin.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Gru 2021 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Gru 2021 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
1. Spróbuj po prostu wybrać połączenie na interesujący termin (zakładka "Acquista biglietto"), zobaczysz wtedy dostępne tego dnia pociągi.
2. Nie wiem, czy jest jakaś strona z zebranymi wszystkimi przewoźnikami, trzeba poszukać lokalnych, w okolicy Katanii przykładowo jeździ:
https://www.etnatrasporti.it
https://www.interbus.it
Inne:
https://www.saisautolinee.it
https://saistrasporti.it
3. Wg internetów z Agrigento do Trapani jeździ:
http://www.autolineelumia.it/orari.php? ... to#ricerca
Rozkład obowiązuje do 22.12.2021
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 20 Gru 2021 00:24 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Polecam Interbus, punktualnie, sprawnie, czysto i wygodnie, a cenowo tez atrakcyjnie.
Komunikacja miejska za to leży i kwiczy, nie sugeruj się ani trasami autobusów ani rozkładem jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Placko lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Będę na Sycylii przez tydzień czasu we wrześniu.
Chciałbym wynająć hostel na cały tydzień w jednym mieście. Każdego dnia chciałbym jeździć pociągiem, lub autobusem ,w inne miejsce na wyspie.
Na noce chciałbym wracać do hostelu.

Które miasto będzie lepsze jako baza wypadowa do zwiedzania wyspy za pomocą pociągów lub autobusów ?
Katania czy Palermo ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To zależy jakie miejsca konkretnie planujesz zobaczyć ale Katania wydaje mi się lepszym pomysłem jako baza wypadowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@miriam dlaczego Katania będzie lepsza ?

Będę chciał dotrzeć w przeróżne miejsca na całej Sycylii na wschodzie, zachodzie, północy i południu.
Najchętniej zjeździłbym całą wyspę dookoła.
Potrzebuję porady czy jako bazę lepiej wybrać Katanię czy Palermo.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Cze 2022 15:55 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Będzie problem z objazdem całej wyspy. Wbrew pozorom, jest spora. I tak np. pociąg z Palermo do Katanii jedzie ok 4 h. Owszem, krajobrazy wnętrza wyspy piekne, ale
raczej nie wyrobisz sie czasowo chcąc wysiąść, zwiedzać. Może zdecyduj się na bazę w Katanii i z niej podróżuj po części wschodniej (jest dużo do zwiedzania) albo na Palermo i część zachodnią i trochę północną. Sycylia warta kilkukrotnych podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:08 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Sycylia jest duża, plan jeżdżenia po całej wyspie transportem publicznym z jednej bazy przez tydzień to moim zdaniem pomyłka.
Tydzień to akurat w sam raz na zobaczenie jakiegoś fragmentu wyspy - wschodu z bazą w Katanii albo Syrakuzach, północy z bazą w Palermo albo zachodu z bazą w Trapani.
Ewentualnie, jak chcesz podejść bardziej selektywnie do sprawy i lubisz szybkie tempo zwiedzania, to warto zaplanować noclegi w dwóch różnych miejscach, np. w Syrakuzach i Palermo.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Na twoim miejscu rozbiłbym nocleg na po 3-4 noclegi na wschodzie (Katania) i zachodzie (Palermo).
Sycylia jest spora i możesz tracić sporo czasu na przemieszczanie się.
A czy lądujesz i odlatujesz z tego samego lotniska ?
I które to będzie ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
@ELBE poprzednicy dobrze radzą. Podziel pobyt na 2 miejsca noclegowe... i tak spędzisz sporo czasu na przemieszczaniu się... Przy 2 bazach wypadkowych objechałbym połowę wyspy, a drugą połowę zwiedził przy kolejnym wyjeździe..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Cze 2022 16:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
ELBE napisał(a):
@miriam dlaczego Katania będzie lepsza ?


Zdecydowanie przychylam się do opinii poprzedników,że tydzień na całą Sycylię(zwłaszcza transportem publicznym
) to zbyt mało.Z Katani bliżej np na Etnę do Taorminy,Syrakuz,Noto i innych urokliwych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Cze 2022 17:50 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
@ELBE
Zrealizowałem mój pobyt 7 dniowy transportem publicznym dzieląc noclegi jak niżej:
Katania - 3x (1 dzień na Etnę obowiązkowo)
rano Syrakuzy- noc 1x i po południu przejazd pociągiem do Palermo.
Palermo-3x (KONIECZNIE)
Powrót pociągiem bezpośrednio na lotnisko Catania Fontanarossa i wylot.
ps.
adresy noclegów w Temacie Sycylia - noclegi post #78
w innych tematach powiązanych o transporcie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Cze 2022 23:24 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Ja polecam transport taki:
Palermo - Trapani ( Erice ) - autobus Segesta, punktualnie, wygodnie, świetna jakość autobusów i szybko
Palermo - Cefalu - Pociąg, nowoczesne składy Rock na liniach regionalnych Trenitalia, bardzo dobre szybkie połączenie
Catania - Taormina - wybrałem Interbus ze względu że końcowy przystanek jest już w mieście i można sobie na spokojnie zrobić wspinaczkę do Castelmola itd
Catania - Ragusa i Modica - tu też wybrałem Interbus ze względu na szybsze bezpośrednie połączenie, wygodne nowoczesne autobusy, piękne widoki po drodze
Catania - Syrakuzy - Interbus ponieważ były jakieś informacje z Trenitalia o problemie na tej trasie i co ciekawe znajomi byli tydzień temu i podobna sytuacja
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Lip 2022 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@miriam
@ewaolivka
@meczko
@Tomo14
@tarman
@friend
@Marcin Bartoszewski

Dziękuję wam moi drodzy za wszystkie odpowiedzi i porady. Bardzo mi pomagacie ! :)
Jadę na Sycylię na 8 dni. Macie rację, że najlepszym wyjściem będzie zrobić połowę noclegów w Katanii, a drugą połowę w Palermo !

Zrobię tak, że przylecę na lotnisko w Katanii i wynajmę w nim hostel na 4 dni. Katania będzie moją bazą wypadową do jeżdżenia pociągami lub autobusami po wschodzie wyspy. Następnie pojadę pociągiem z Katanii do Palermo. Wynajmę w nim hostel na kolejne 4 dni i będzie to moja baza wypadowa do jeżdżenia po zachodzie Sycylii. Odlecę z lotniska w Palermo. Biletów na samoloty jeszcze nie kupiłem

Chyba nie ma znaczenia czy przez pierwsze cztery dni zrobię bazę w Katanii, a drugie cztery dni w Palermo, a nie na odwrót ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lip 2022 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To jeszcze spójrz na ceny biletów - czy opłaca się lecieć 2 x OW, czy może lepiej 1 x RT
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Lip 2022 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W 8 dni to nawet jakbyś miał auto to nie zwiedzisz całej wyspy a ledwie ją liźniesz. Baza 4 dni w Palermo i 4 w Katanii to dobry pomysł.
W Italii a na Sycylii to już w ogóle "byle wiocha" i miasteczko jest warte odwiedzenia, zatrzymania się, wypić espresso, spritza, zjeść lody, pogapić się na nieśpieszne i leniwe życie sycylijczyków. Popływać w turkusowej wodzie w jednej z wielu przepięknych zatoczek w Rezerwacie Zingaro, zeżreć doskonałą caponate na bazarze Ballaro itd. ...
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Lip 2022 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@Tomo14
@cypel

To co piszecie jest bardzo cenne :) Dziękówa !!!!!!!!!

1. POCIĄGI NA SYCYLII:
trenitalia.com – rozkład jazdy sprawdzać tylko na stronie Trenitalii ?

2. AUTOBUSY NA SYCYLII:
czy możecie podać mi adresy stron, na których mam wyszukiwać dojazdów autobusami ?
Czy dobrze myślę, że jest kilka firm autobusowych jeżdżących po wyspie ?

3. LOCKDOWN COVIDOWY WE WRZEŚNIU NA SYCYLII:
będę na Sycylii pod koniec września. Czy waszym zdaniem w tym okresie nie będzie jeszcze lockdownu na Sycylii związanego z Covidem ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lip 2022 12:46 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Dlaczego przypuszczasz że będzie lockdown na Sycylii jeśli w szczycie pandemii w 2021 nie było ?
Ja korzystałem w Palermo z SEGESTA, a w Katanii z INTERBUS, rozkłady masz na ich stronach, zakup biletu też na stronie albo w ich punktach, a nawet w wielu sklepikach oznaczonych tradycyjnie T.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Gru 2022 21:04 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Kilka informacji z ostatniego wyjazdu do Catanii, może będzie to przydatne:

Podstawowi przewoźnicy autobusowi - Interbus / Etna, AST, Sais.

Można zrobić wypad jednodniowy: Enna, Piazza Armerina.
Do Enny pojechałem z lotniska pociągiem, ten zatrzymuje się "na dole" a sama Enna jest znacznie wyżej na wzniesieniu, więc ostatecznie lepszy powinien być autobus, który dowiezie nas na samą górę. Wczesnym popołudniem pojechałem do miasta Piazza Armerina, o 16:45 z tego miasta był dogodny kurs powrotny do Catanii autobusem Interbus / Etna.

Wybierając się do Taorminy warto sprawdzić kursy Interbusa na trasie Taormina - Castelmola. Dzięki temu możemy zacząć zwiedzanie od tego pięknego miasteczka bez konieczności wspinania się tam (autobus kursuje również w niedziele). Interbusem dojechałem do Taorminy, skąd 10 minut później odjeżdżał autobusik do Castelmoli. Dworzec autobusowy w Taorminie leży ok. 230 mnpm, podczas gdy przystanek w Castelmoli to już ponad 500 mnpm.

Do Gole Alcantara jeżdżą autobusy Interbus / Etna z Taorminy, Giardini Naxos. Jeżdzą także z Giarre, gdzie dojeżdża Trenitalia a także kolej Circumetnea. Ja wykorzystałem okazję do wizyty w kolejnym miejscu przesiadając się w Villa di Giarre z pociągu circumetnea na autobus.


Warto zwrócić uwagę, że przystanki wyglądają mniej więcej tak:
https://goo.gl/maps/MkbdiMSFRu842rgQ9
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
Astarloa12 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2023 23:17 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Czy można kupić bilet na pociąg u konduktora? Jestem na zadupiu gdzie automat biletowy nie działa, a stacja straszy duchami. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group