Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:47 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Wczoraj wróciłem nieco zdziwiony , że udało mi się zrealizować założony plan zwiedzania a co więcej rezultatem 1430km w 4 dni, i mimo wszystko nie okazało się jakoś specjalnie męczące ( oczywiście na kogoś kto lubi jeździć samochodem). To teraz się podzielę uwagami związanymi tylko z podróżą autem:
Auto Samochód wynajęty za pomocą Rentalcars ( ubezpieczeni Rentalcars , depozyt ). Ze względu na planowaną ilość km desel (polecam lub auto z większą mocą dużo gór) o dziwo tylko jedna wypożyczalnia miała takie ECOVIA , zarezerwowany RENAULT CLIO. Na miejscu dostałem 130KM Forda kombi z navi po polsku więc bardzo zadowolony :D (przy zwrocie trochę mnie wqrzyli opłatą za brudne auto 9.9EUR reszta pozytywnie ... )

AUTOSTRADY ( które przejechałem) Odcinki płatne od Katanii do Taorminy 1 EUR ( przy czym włączyłem się po zjeździe z Etny gdzieś w połowie drogi) , Taormina - Mesyna 1 EUR, Mesyna - Cefalu 10 EUR, Cefalu - Palermo 0,90 cent. Pozostałe autostrady którymi się poruszałem niepłatne Palermo Trapani, Palermo- Syracuze przez "środek" Sycyli Syracuze - do zjazdu na Noto są bramki ale nieczynne.
Autostrada Z Katanii do Palermo to bajka pod względem widoków, bajka pod względem ruchu - praktycznie nikogo, ograniczenie zazwyczaj 130 km/h. Pozostałe trochę gorzej ale ruch mały trochę więcej ograniczeń.
Co do radarów nie wiem -- się okaże ;)
Normalne drogi należy dwa razy sprawdzić, w dzień przez góry wspaniałe widok jednak przejazd nimi zajmuje co najmniej 2-3 razy dłużej. W nocy odradzam mój skrót z Ragusty do Syracuze ledwie 65 km zajął mi 3h :cry:

PARKINGI PARKOWANIE: Taormina 56, Viale S. Pancrazio, 54, najbliżej centrum 2,5h ok 5EUR. Via Vittorio Veneto, 227, 96100 Siracusa (Ortiga) płatne przy wyjeździe 10EUR 24H.
Generalnie oznaczenie
*żółte linie tylko dla mieszkańców (nie radzę parkować nawet poza sezonem lawety jeżdżą cały czas)
*niebieskie linie płatny bilety w sklepikach lub parkomat
* biały tu różnie raz płatne raz nie ....
*bez lini to freee :)
W wielu miejscach parkowanie płatne od marca do listopada i z wyłączeniem godzin np od 13-16. W Palermo jest bardzo ciężko można wypatrywać Pana Murzyna coś znajdzie ja mu dałem 2EUR za 3h i mimo , że jak wróciłem lało, to pilnował.

Ruch między miastami i w małych miastach mały nie ma się czego obawiać może za wyjątkiem bardzo wąskich uliczek.
Wyjątkiem jest Palermo - jeździłem w Paryżu, Istambule i Moskwie ale w Palermo jest .... :D :D :D nie polecam osobom o słabych nerwach...pamiętać ubezpieczenie FULL .

Drogi widokowe (Best Driving Road) pewnie wszędzie ale The Best:
1. Cała autostrada od Katanii do Palermo ... wiadukty !!!, tunele widoki :) wyjazd do Taorminy wisienka :)
2. Przejazd przez Etnę od północy drogą SP92
3. Wyjazd do Erice od północy Strada Provinciale 3 mega !!! jeden zakręt musiałem robić na dwa :) ( niestety droga ma zakaz ruchu nie wiem dlaczego jest przejezdna) zjazd Via Erice też niczego sobie ale już bardziej ucywilizowany
4. Droga z Monreale do Partynico SS186
5. Takie krótkie ale wisienki ..
*w Modnicy kierujemy się na przeciwległe wzgórze skręt na Belweder dwa piękne punkty widokowe.
* Ragusta obowiązkowo zjeżdżamy Corso Mazzini ... cudowny widok.

Benzyna średnio 1,5EUR ON średnio 1,4EUR. Uwaga na w miare renomowanej stacji i tak mnie zrobili na 5EUR ... do dzisiaj nie wiem jak :) może jakieś koperto :)
Zapomnijcie o oponach zimowych ;) za to łańcuchy są obowiązkowe w bagażniku.

to tyle na szybko może się przyda zmotoryzowanym turystom
audik


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lut 2018 23:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group