Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2011 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Witam,

Z racji tego, że Ryanair przylatuje bardzo późno na lotnisko Trapani (ok 23, jeżeli nie będzie opóźnienia)
mam pytanie: co dalej?

Paczka 4 osób, chcemy wypożyczyć auto i przez tydzień pozwiedzać Sycylię oraz trochę odpocząć.

Czy lepiej jakąś najtańszą miejscówkę na noclegi znaleźć, czy wypożyczyć auto i ruszyć przed siebie? pytając po drodze czy ktoś nas tanio nie przenocuje?

Założmy ze 23.00-0.00 jesteśmy na lotnisku, co teraz? Gdzie sie udać? Jak dojechać?

Szukam jakiś mega tanich noclegów na północy Sycyli, niedaleko od Trapani, tak żeby 4 osoby mogły przespać się i umyć, bez luksósów i na razie kupa.... nic nie widzę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast Lato w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2707 PLN. Wyloty z 6 miast
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
#2 PostWysłany: 02 Lip 2011 20:59 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 34
W czasie mojego przylotu do Trapani, po północy, stanowiska wypożyczania samochodów były jeszcze czynne, więc jeśli chcecie wypożyczyć to powinniście dać radę.

Gdzieś tu (chyba tu) na forum ktoś pisał o gościu, który w Trapani użycza mieszkania turystom po jakichś niskich kwotach, przekop tematy sycylijskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lip 2011 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
No właśnie przekopuję, ale coś średnio to mi idzie. Jak jest z wypożyczaniem w tak póżnych godzinach?
Skoro wypożyczalnia pisze ze pracuje np. do północy, to czy wypożyczając auto o 23:30-0.00 kasują cię ekstra? za późne godziny, czy "po za godzinami" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2011 22:03 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@Viktor44 - wszystko o co pytasz, zostało już dokładnie i wiele razy powiedziane, również w wątku, w którym pisałeś. Np. viewtopic.php?f=23&t=342&p=19649&hilit=Trapani#p19649
Tak - za wypożyczanie po godzinach wypożyczalnie słono sobie doliczają. Jeśli więc jesteście bardzo budżetowi i hard-core'owi, to pewnie będziecie kimać do rana na krzesełkach przed terminalem (z którego, jak wieść niesie, w nocy wypraszają), a potem rano sobie pożyczycie auto "w normalnych godzinach pracy". Ewentualnie możecie jechać autobusem (Terravision) - ten powinien być do uchwycenia nawet po przylocie Ryanaira. Cel - Palermo lub Trapani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lip 2011 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
@man4business

Gdyby było juz powiedziane/napisane to bym nie pytał znowu, po za tym nie pytam tylko o auta, a o noclegi też.

Ty:
"Każda pozostała, mimo tego, że może być otwarta (tylko gdy ktoś zamówił w niej auto na taką porę!), to dolicza sporą opłatę za wypożyczenie auta poza godzinami otwarcia - i niestety jest to spory minus przylatywania Ryanairem o późnej porze"

Teraz ja:
"Skoro wypożyczalnia pisze ze pracuje np. do północy, to czy wypożyczając auto o 23:30-0.00 kasują cię ekstra? za późne godziny, czy "po za godzinami" ?"

Jak wypożyczalnia może pobierać dopłatę, za wypożyczenie po za godzinami otwarcia, skoro pisze że normalnie jest wtedy otwarta? Rozumiesz?

Jak lata Ryanair na tej trasie? w miarę punktualnie czy należy liczyć się z opóznienianimi?
Jak przylecimy planowo, czyli samoloty wyląduje chwilę przed 23, to ile czasu zajmuje wygramolenie sie z niego i przejscie przez procedury na lotnisku?
W skrócie, jak wyląduję np o 22.50 to o której będę w wypożyczalni, te 300m od terminala? i ile zajmuje proces wypożyczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lip 2011 22:53 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Skoro pracuje normalnie to czemu mialaby pobierac dodatkowe oplaty?:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2011 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Uczniu,

To rozwiń temat, bo podążając za twoim linkiem, znalazłem takie cos:
7 nocy, 1 pokój , 4 osoby/osób - Ogólna suma: PLN 2428.29 € 616.00
Co daje ok 22€/dobę od osoby, a nie 15€ jak napisales.

Do tego dochodzi opłata za parking - 20€/dobę.

Po za tym samolot ląduje na lotnisku w okolicy Trapanii, więc do Palermo się trzeba jeszcze jakoś dostać w nocy w 4 osoby, a to znowu i koszt i problem (coś pisaliście o autobusie terravision czy jakos tak, sprawdze go jeszcze)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2011 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Miałem nagraną po znajomosci miejscowke za 21€ od osoby z bezpłatnym parkingiem i bezplatnym transferem z lotniska i na lotnisko, ale niestety gosciowi popieprzyly sie terminy i okazało się, że tydzien po naszym przylocie ma dopiero wolne :(

Jak jest z meldunkiem w tak późnych godzinach??
Gdzies na booking.com czytajac opisy, znalazłem kilka, że np do 22, czy do 23..
Skoro samolot przyleci ok 23 i lotnisko opusci się ok północy lub pozniej, to nawet w poblizu lotniska jak sie cos znajdzie, to przyjdzie przenocowac na schodach do rana? tfu... jakiego rana, niektorzy meldują od poznego popoludnia o.0

Przykład:
Dostępne rodzaje pokoi Cena dla 7 noce
1 × Dwa połączone Pokoje Dwuosobowe (4 osoby dorosłe) - Ogólne PLN 2897.39
Zameldowanie od 17:00 do 23:30
Wymeldowanie od 08:30 do 10:00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2011 07:35 

Rejestracja: 07 Mar 2011
Posty: 13
Ja byłem w Trapani w kwietniu tego roku. Zobacz sobie http://www.hostelworld.com/hosteldetail ... pani/30386 ja tam byłem 3 noce ze znajomymi (cztery osoby) i za ten okres zapłaciliśmy za wszystkich 140 euro. Jest to domek z 2 pokojami kuchnią i łazienką. Przyjeżdżając właściciel czekał na nas, dodatkowo przygotował dla nas pastę i rybki smażone:) Bardzo miły pan. Domek jak za tą cenę bardzo ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lip 2011 09:46 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
@Viktor44 - odnoszę się do twojego postu z 21:56 - tylko nt wypożyczania aut.
Zamiast czytać to co już zostało napisane, zaczynasz się wdawać w akademickie i niepotrzebne dyskusje. Ja tam byłem, auto pożyczałem, i parę innych osób też to zrobiło. Zanim auto pożyczyłem, przekopałem 10x wszystkie dostępne serwisy i wypożyczalnie. Moja konkluzja jest taka, jak napisałem. Natomiast jeśli ty uważasz, że jest inaczej - to po co się w ogóle tutaj pytasz? Znalazłeś coś taniego? Napisz nam. Na razie generujesz bezsensowny ruch na forum, kwestionując bezpośrednie doświadczenia osób, które auto w Trapani pożyczały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lip 2011 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
@man4business1
Zadałem pare pytan i nie na wszyzstkie uzyskałem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi lub wogóle nie uzyskałem.
Dobra nieważne, od ciebie nic się więcej nie dowiem, napisałes ogólnikami i teraz sie bedziesz tylko ciskał, a ja chce konkretnych informacji.
Nie trać tu czasu i przeglądaj sobie inne tematy.

@Robin
16 sierpnia ok 23.00
Znalazłem na booking.com i innych hostelworldach pare fajnych propozycji ale na ogól wlasnie pozajmowane juz w tym terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lip 2011 16:19 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Rzeczywiście nie ma co ci odpisywać, skoro jesteś [---], że ci się nawet innych wątków z dokładnym opisem nie chce czytać.
Czego się chcesz dowiedzieć pytaniem:

Viktor44 napisał(a):
wypożyczalnia pisze ze pracuje np. do północy, to czy wypożyczając auto o 23:30-0.00 kasują cię ekstra? za późne godziny, czy "po za godzinami"?"


Jakie to ma znaczenie?? Poza SIXT wszystkie wypożyczalnie miały otwarte swoje stanowiska o 23:30 i wszystkie kasują ekstra za wynajem o tak późnej porze. Odnoszę wrażenie, że w ogóle nie chodzi ci o informację tylko o jakieś paranoiczne ustalenia czy dodatkowa opłata to z powodu "poza godzinami", czy też z powodu "za późne godziny". Tak się składa, że każdą z tych wypożyczalni da się zbadać przez internet i możesz sobie sprawdzić, czym różni się w nich pożyczenie auta "w godzinach pracy", a czym "w późnych / poza godzinami". No ale widzę, że tego też ci się nie chce sprawdzić samemu.
A 28 maja Ryanair przyleciał do Trapani dopiero przed 1-wszą w nocy. Te z wypożyczalni, które nie miały nagranych klientów, na pewno nie czekały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lip 2011 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Czytam, naprawdę sporo, tylko nie uzysuję pełnych informacji o czym już pisałem.
Nie lubię niedomówień i kruczków.

Dlaczego mam płacić za wypożyczenie "po za godzinami otwarcia", skoro jest napisane, że w tych godzinach jest otwarte?
Czepiam się i będę się czepiał bo dla mnie to zawsze skur***ństwo, warunki maja być jasno określone, na ogól zawsze pomija się istotne informacje a podaje ogólniki i śmieci.

Jak mają otwarte do 0.00 a przyjdę po auto o 1.00 to ok, mogę zapłacić, bo biedne ciecie musiały siedzieć godzine po godzinach pracy.
Ale skoro mają otwarte do północy, a ja przyjdę o 23:30 załatwię wszystko i do pólnocy wyjade autem, to o co chodzi?
Lub niech napiszą, że mają np "drugą taryfę" od powiedzmy 20:00 - 0:00.

Zastanawiam się ile trwa średnio, czy na ogół procedura od lądowania w Trapani na płycie lotniska do rozpoczęcia wypożyczania w wypożyczalni,
czy jest to 15,30,60 minut czy więcej. Wiadomo, że każdy samolot może przylecieć inaczej, z innym opóznieniem, ale statystycznie dobrze wiedzieć jak jest na ogół.

PS.
Piszesz, że wszystkie kasują ekstra, ile to jest ekstra? procent od całej kwoty, czy ustalona stawka np 20€, 80 €? Czy wszystkie mniej więcej podobnie, czy pan Gienek 100€ a pani Wiesia 10€...

Czy wpisując na porównywarkach że pożyczam o godzinnie 23:30 czy 23:45, i pokazują się możliwe do pożyczenia auta z info ze jest czynne do 0:00, i kwota np 323 €, to ona jest już z tą "dopłatą" czy nie?
W warunakch szczególowych pisze, cena nie zawiera dopłaty za wypożyczenie "PO ZA godzinami", a nie w "późnych godzinach".
Jak mam to rozumieć? Mimo to że jest cena 323€ i że są godziny pracy i jest regulamin, to i tak mnie dziabną na xxx €? bo tak musi być?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lip 2011 21:37 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 34
Dżizys krajst, a co tu jest, infolinia Hertza? :roll:



Cytuj:
Zastanawiam się ile trwa średnio, czy na ogół procedura od lądowania w Trapani na płycie lotniska do rozpoczęcia wypożyczania w wypożyczalni,
czy jest to 15,30,60 minut czy więcej. Wiadomo, że każdy samolot może przylecieć inaczej, z innym opóznieniem, ale statystycznie dobrze wiedzieć jak jest na ogół.

Od wyjścia z samolotu przejście przez płytę i te parę metrów terminala aż do lotniskowych (jeśli będą czynne) wypożyczalni zajmie Ci dosłownie parę minut. Ile zajmie dobieg, kołowanie i oczekiwanie na otwarcie drzwi samolotu to Ci chyba mało kto policzy...

A odnośnie punktualności lądowań Ryanaira w Trapani to ja mam doświadczenia takie, że się spóźniają. Na lotnisku trwają operacje wojskowe, więc przynajmniej obecnie przewidywania punktualności to raczej wróżenie z fusów.
Jeśli polecicie bez opóźnień, będziecie ok. pół godziny przed planowanym czasem lądowania. Czy tak się stanie, nikt Ci nie powie.

Późny checkin w hotelu, rzecz jasna, musisz sobie dogadać z właścicielem/recepcją. W Trapani ludzie są przyzwyczajeni do późnych przylotów i miasto nie kima jak zabite o północy, więc jak się dogadasz, to pewnie są spore szanse, że nie będziecie jednak spać na schodach :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2011 22:16 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Cytuj:
Dlaczego mam płacić za wypożyczenie "po za godzinami otwarcia", skoro jest napisane, że w tych godzinach jest otwarte?


Zreflektuj się nad tym, co właściwie chcesz osiągnąć? Przecież jeśli chcesz wynająć auto w Trapani, to jesteś skazany na ofertę tych kilku wypożyczalni, które tam funkcjonują. Musisz sobie przede wszystkim uświadomić, że lotnisko Trapani-Birgi jest zasadniczo lotniskiem wojskowym i że tak w ogóle to jest lotnisko-dziura. Gdyby nie Ryanair to praktycznie to lotnisko by nie istniało (inni przewoźnicy są marginalni). To nie jest Heathrow, Paryż CDG czy Frankfurt. To lotnisko w nocy nie istnieje. Włosi zatrudnieni w wypożyczalniach są w najwyższym stopniu nieszczęśliwi, że muszą siedzieć do tak późna, bo "znowu przylatują późno z Polski" (i innych kierunków). Zmykają z biur najszybciej jak tylko mogą. Nie radzę ci jechać "na żywioł", bez uprzedniej rezerwacji auta z odbiorem o określonej godzinie (zwykle podaje się numer lotu, więc w przypadku opóźnienia w biurze wiedzą...). I nie ma znaczenia, czy biuro A dodaje sobie 20 euro, a biuro B 100 euro - szukasz przecież najtańszej oferty, tak? Biuro A może mieć takie samo auto za 60 euro, a biuro B za 40 euro - dywagacje o dopłatach są bez sensu, jeśli sumaryczna cena i tak jest wyższa w firmie, która "bierze mniejszą dopłatę po godzinach". Wypożyczenie auta w Trapani późno wieczorem jest zaskakująco drogie, niestety. Musisz sam przejrzeć oferty wszystkich biur z lotniska, ustaw sobie godziny dzienne, godziny wieczorne (manipulowanie w stylu odbiór o 23:00 czy o 0:00 nic nie zmienia - przynajmniej ja nie zauważyłem)... tyle się dowiesz z tego forum, resztę jeśli ci pasuje - w szczegółach odkryjesz sam. Jedyne co możesz zrobić żeby zaoszczędzić, to przekimać do rana i pożyczyć w takiej porze, w której liczą sobie taniej. Nie radzę ci awanturować się przed biurem, ani nawet za długo przynudzać. Niespodziewanie szybko pojawiają się wtedy carabinieri, grzecznie zabierają twój dowód do kontroli... a po co tracić czas? (nie robię sobie jaj, byłem świadkiem takich scen, i w Trapani, i w Catanii - i było to wręcz zaskakująco skorelowane z uciążliwym zachowaniem pewnych osób)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2011 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
@Rosenzweigova
Dżizys krajst, a co tu jest, infolinia Hertza?
Nie, po za tym na infoliniach też cięzko się dogadać i na ogól ściemniają, lub kałmuki szukają na kartakach co mają mówić,
ale podobno można tu znaleźć ludzi oblatanych, którzy z niejednej wypożyczalni chleb jedli ;)

@man4business
Dzięki za odpowiedzi i cierpliwość
Wiem, że mam trudny charakter, ale lubię wiedzieć maks na dany temat, a w szczególności jak mnie coś drażni :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Gru 2012 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Może ktoś potwierdzić, że lotnisko Trapani jest zamykane na noc? Jeśli tak, czy w promieniu 100-200 metrów jest jakieś wolne miejsce do rozłożenia się z namiotem, ewentualnie jakieś krzesełka do przekimania te 3-4 nocne godziny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Gru 2012 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
jacob94 napisał(a):
Może ktoś potwierdzić, że lotnisko Trapani jest zamykane na noc? Jeśli tak, czy w promieniu 100-200 metrów jest jakieś wolne miejsce do rozłożenia się z namiotem, ewentualnie jakieś krzesełka do przekimania te 3-4 nocne godziny?

ja w bodajże lutym 2011 spałem w środku i było ok. Nie wiem czy sie cos zmienilo od tej pory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sty 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Podepne sie pod ten temat, chodzi mi o pogode jakamoge zastac w kwietniu?
Wybieram sie i zastanawiam czy to dobry termin? oczywiscie kapanie odpada ale czy juz jest w miare cieplo?
Wiem ze nikt nie jest pogodynka ale z doswiadczenia jezeli ktos byl w kwietniu moglby sie podzielic jakie byly warunki pogodowe?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Sty 2013 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
http://www.holidaycheck.pl/climate-wett ... 15598.html
http://www.travelplanet.pl/przewodnik/w ... mperatury/
http://www.temperatureweather.com/medit ... rapani.htm

wg itaka.pl:

Średnia temperatura
kwiecień 23°C
maj 27°C
czerwiec 30°C

Nie ma reguły, jedni trafią na spokojnie ponad 20-22 st.C inni na 15-18.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group