Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:41 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 13
Witajcie,
w niedzielę lecę z żoną i małym dzieckiem (8 miesięcy) na Sycylię. Zatrzymamy się w hotelu Citta Del Mare, chcielibyśmy wybrać się na własną rękę, wypożyczonym autem na Etnę.

Najkrótsza trasa na google maps pokazuje 284km - 3,5h jazdy, trasa wzdłuż wybrzeża 360km - 4,2h. To duża odległość jak na jazdę z tak małym dzieckiem, dlatego jesteśmy pełni obaw i tu prośba do Was o pomoc w zaplanowaniu takiej podróży. Którędy najlepiej pojechać, gdzie po drodze warto się zatrzymać, czy warto wracać dłuższą trasą (w dużej mierze wzdłuż wybrzeża, to daje nadzieje na ciekawe widoki), na wulkan wchodzić z wózkiem czy w chuście - jaką trasą, gdzie zostawić auto, jak wyglądają opłaty itd.

I przede wszystkim, czy jest sens pchać się w taką trasę, w jeden dzień z małym dzieckiem?

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Z wózkiem to nie ma sensu - chyba, że pojeździć po parkingu. W chuście i wjechać kolejką, a potem busem. A ten hotel to w jakim mieście?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2017 10:53 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 13
Hotel jest 40km za Palermo w kierunku Trapani
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Cztery godziny w jedną stronę, cztery w drugą, dodatkowo po drodze coś trzeba pewnie przekąsic itp. Na miejscu też kilka godzin zejdzie - sami musicie odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest sens. Jeśli to jedyny raz jak będziecie przy Etnie to można - jest warta zobaczenia. Ja bym na spokojnie pojechał wolniej, po drodze popluskał się w Cefalu i zanocował 1 noc w okolicy Etny, ale moje dzieci zaczynają już wchodzić w pełnoletność, niestety ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2017 12:00 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Nie ma najmniejszego sensu wg mojej oceny. I wątpię żebyś zrobił tą trasę tak jak pokazuje wujek google. Plus do tego wbicie się samochodem na parking pod Etną to też kawałek drogi. Później masz opcje w górę albo pieszo (co z maluchem odpada) albo wyciągiem i później pieszo ewentualnie terenówkami albo też od parkingu prosto terenówką.

Mam córę 7 miesięczną i nie wyobrażam sobie jej w tych okolicach a byłem tam tylko w tym roku 2 razy ;)

Jak ktoś napisał, podjedź do Cefalu, zobacz Erice (nawet wjedź kolejką z Trapani), Saliny w Marsali, jak szukasz miast to Mazzara del Valo, może popłyń z Trapani lub Marsali na Wyspy Egadzkie....

Z tamtego punktu wypadowego to masz ewentualnie w zasięgu z małym dzieckiem

A na Etnę kup loty do Catanii ;)

Pozdr
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Wrz 2017 15:59 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 13
Dziękuję bardzo za pomoc, obawiałem się tego i przekonaliście mnie, że słusznie. Jeśli polecicie jeszcze inne miejsca w pobliżu, to chętnie skorzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Wrz 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jak napisał @piopen, - w tamtej okolicy masz - Palermo, Erice, Mazzara del Varo, fajna plaża jest w San Vito Lo Capo, ewentualnie trochę dalej Cefalu. A faktycznie na Etne to lepiej polecieć do Katanii, ewentualnie zrobić objazdówkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Wrz 2017 21:28 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Jeszcze jedna rzecz: jazda wieczorem po normalnych sycylijskich drogach (nie autostradach) jest dosyć wymagająca, bo drogi są wąskie, kręte i w wielu miejscach słabo oświetlone.

Trzeba to wziąć pod uwagę planując trasę całodniową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group