Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2017 21:01 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Na końcówkę maja planuję wyjazd (2 os) na Sycylię na ok 6-7 dni. Będę wdzięczny za sugestie co warto przez ten czas zobaczyć i gdzie najlepiej zrobić sobie bazę wypadową. Planuję wypożyczyć samochód na cały czas pobytu. Wstępnie na liście mam Erice, Etne i Favignanę. Co jeszcze? Jesteśmy nastawieni na "umiarkowane zwiedzanie", czyli nie plażing non stop, ale też bez gonitwy po zabytkach. Byłem kiedyś na Sycylii, ale to było z 15 lat temu i z Rodzicami, więc poza pozytywną wizją Katanii z tyłu głowy za wiele nie pamiętam.
Z góry dziękuję,
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2017 21:31 

Jak już masz w planach Erice to poświęć 40 minut na dojazd do San Vito lo Capo - tamtejsza plaża jest tego warta. A jak poszukujesz odrobiny romantyzmu - pierwsza od północnej strony plaża w parku Zingaro.
Będąc pod Etną do Taorminy masz rzut kamieniem - przereklamowane miasteczko, które jednak coś tam w sobie ma.
Góra
 PM off
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2017 21:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
Mając auto warto zajrzeć do Syrakuz.
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2017 10:25 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 3 396
QbaqBA napisał(a):
gdzie najlepiej zrobić sobie bazę wypadową.


Odnosnie miejsca wypadowego to wedlug mnie dobry jest z Katanii.Stamtad mozna pojechac do Taorminy,Syrakuz i na Etne oczywiscie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Lut 2017 11:54 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Ja lecę na weekend majowy na tydzień(Katania) i trasę mam taką: Taormina( 2 noce), Cefalu (2 noce) i Syrakuzy ( 3 noce). Myślę, że optymalnie bez gonitwy na wschodnią Sycylię.
Góra
 Profil Relacje PM off
Lipiniorz25 lubi ten post.
QbaqBA uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2017 18:42 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 3 396
Proponuje jeden dzien poswiecic na Etne.Autokarem z centrum mozna dojechac az na 2 tys m. n.p.m .Widoki rewelacyjne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lut 2017 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@‌QbaqBA‌ a gdzie lądujesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Mar 2017 10:56 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
W Trapani możesz wjechać na prom i popłynąć na Favignanę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Mar 2017 12:25 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
I wypożyczyć rower za kilka euro (rowery w stanie mocno srednim).
Wycieczka rowerowa w poszukiwaniu plaż i widoków warta odbycia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Mar 2017 12:10 

Rejestracja: 09 Mar 2017
Posty: 4
Byłam na Sycylii w październiku 2017. Miałam dwie bazy wypadowe. Pierwsze 2 noce spędziłam w Katani, a reszta noclegów w Mondello. Zdecydowanie polecam. Wynajętym autem z lotniska Trapani pojechaliśmy do Katani. Tam zwiedziliśmy: Katanie, Etne, Taormine, Syrakuzy. Następnie z bazy wypadowej w Mondello (klika minut od plaży) zwiedziliśmy Palermo, Segeste, San Vito Lo Capo, Cefalu. Taki plan sprawdził się idealnie. Część tych atrakcji to pół dnia zwiedzania, a drugi pół pozostaje na plażowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2017 22:02 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
kwiecien 2016 Byłem 4 dni w Trapani, wycieczka na Erice i Favigne no i zwiedzone wzdłuż i w szerz Trapani - polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Kwi 2017 11:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Monte Cofano - ktoś kiedyś tam poszedł? Szukam wskazówek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 105
Loty: 154
Kilometry: 350 317
Nie ominął bym :

-- katakumb w Palermo
-- Cefalu
-- katedry w Monreale

o wschodniej Sycylii nie wspominam bo chyba nie chcesz jechać tak daleko ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Kwi 2017 19:39 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Ok, więc plan się trochę skonkretyzował. Lądujemy w Katanii 28.05 z samego rana i planujemy zostać tam na 2 noce, następnie do Trapani i tam nocować prawie do końca wyjazdu, tj. 04.06. Ostatnia noc w Palermo, bo stamtąd wylatujemy rano.
Samochód wypożyczymy (albo i nie, zobaczymy jak będzie z wiatrem) dopiero w Trapani, żeby nie płacić ekstra za inne miejsce zwrotu niż wypożyczenia.
W związku z tym - 29.05 planujemy pojechać na Etnę. Ile kosztuje autobus z Katanii do dolnej stacji kolejki? Może wypożyczyć skuter na 1 dzień? Może taniej wyjdzie zorganizowana wycieczka z Katanii? [EDIT - już wiem, bilet to 6.80 EUR return, a na skuter za daleko ;) ]Planujemy wjechać na górę kolejką. Ile czasu zarezerwować na tę atrakcję?
Jaki najsensowniejszy transport z Katanii do Trapani? Na trenitalia pokazuje że najszybsza opcja i tak zajmuje ~8h i jest z 2 przesiadkami.


Ostatnio edytowany przez QbaqBA, 07 Kwi 2017 22:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Kwi 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@‌Maciek78‌ - http://italia-by-natalia.pl/sycylia-eks ... no-z-psem/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Kwi 2017 09:09 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@‌gosiagosia‌
Dziękuję, znalazłem właśnie ten opis po napisaniu posta. W zupełności mnie przekonał do zdobycia Monte Cofano :)
Więc jak ktoś miałby pytania to za tydzień pewnie będę w stanie odpowiedzieć co i jak.

Nasz plan: rower w Trapani, 18km do rezerwatu i brykamy na szczyt. Rowery kosztują 8e za godzinę, jest kilka wypożyczalni. Pytanie czy w niedzielę wielkanocną będą otwarte.

-- 10 Kwi 2017 09:10 --

QbaqBA napisał(a):
Jaki najsensowniejszy transport z Katanii do Trapani? Na trenitalia pokazuje że najszybsza opcja i tak zajmuje ~8h i jest z 2 przesiadkami.

Katania - Cagliari - Trapani. Ceny od 15e total, Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Kwi 2017 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Też by mnie przekonał :)
A odpowiedz bez pytań bo jestem ciekawa jak faktycznie jest ze skalą trudności.
Kiedyś bym pewno nie uwierzyła ale włoskie góry już mi nie raz dały popalić :) A opisy były, że "średnio trudne" :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Kwi 2017 16:34 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Ok, jeszcze jedno pytanko. W zachodniej części wyspy lepszą bazą wypadową (samochodem) Marsala, czy Trapani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group