Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2020 21:09 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 23
Czesc
W lutym kupilismy bilety na Sycylie, wypozyczamy samochód i planuje ogarnac gdzie nocowac.
Chcemy objechac wyspe mniej wiecej dookoła.
Ladujemy rano w Katani i mysle ze ok 11 rano bedziemy juz wyrobieni i w trasie.
Myslałam żeby zobaczyc Taormine, Mesyne, Cefalu, Palermo, Trapani, Marsala, Enna, Ragusa, Modica, Sarakuzy.
Trasa wyjdzie ok 1100km wiec przy rozlozeniu na 8 dni da sie to objechac.
Ale da sie to jakos konkretnie zwiedzic?
zaznacze ze nie przesiadujemy w restauracjach, miasteczka ziwedzamy spacerując, kościoły wg nas najfajniejsze są z zewnatrz...

Jak myslicie przy takim planie gdzie nocować?
Zakładam, ze każdy dzien bedzie w innym mieście.

No i może coś wyrzucic a w zamian zobaczyc cos innego?

bede wdzieczna za każda pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 06 Sty 2020 14:36 

Rejestracja: 02 Sty 2020
Posty: 21
rozważ Etne, szczególnie że będziesz w okolicy :) Niekoniecznie musisz wchodzić na sam szczyt, ale jak wyjedziesz kolejką na górną stacje (tudzież wyjdziesz pieszo) to bazaltowa kraina z morzem w tle robi naprawdę spore wrażenie ;)
_________________
mój blog o górach i podróżach - https://hasajacezajace.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Gru 2021 14:41 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Podepnę się pod pytanie, a w właściwie zadam swoje (żeby nie tworzyć nowego wątku):
na Sycylię (zwiedzanie) przeznaczyć 7 czy 11 dni?
Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale czy 11 dni to nie za długo czy raczej w sam raz - bez pośpiechu?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jak dla mnie zdecydowanie nie za długo, byłem 2 razy po 2 tygodnie i raz 3 dni i czuję niedosyt. Koleżanka z pracy była tez 2 tygodnie i stwierdziła ze o tydzień za długo ( ale to był AI)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2021 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Tydzień powinien wystarczyć, zależnie oczywiście od tempa.
Koniecznie Etna, pod stację kolejki na południu chociaż. Można tu zobaczyć okoliczne kratery. Jak nie będzie chmur to podjechać kolejką.
Rozważcie także Wyspy Liparyjskie na 1 dzień. Vulcano obecnie zamknięte z powodu aktywności wulkanu, ale Lipari otwarte i punkty widokowe na Vulcano i ostańce są mega.
Katedra w Monreale też jest mega. Jak generalnie nie przepadam za kościołami to tu naprawdę warto wydać kasę.
Ja jeszcze planuję Agrigento i Pantalica.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Gru 2021 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@beata333. Przy parkingu pod Etną powinny być rozpięte hamaki. Spało się całkiem, całkiem. Także polecam też wejście na nią.
Na Sycylii nocowałem w hamaku ale to był sierpień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Gru 2021 18:58 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
Ja uważam, że tydzień to stanowczo za mało, ja byłem raz 7 dni (intensywnie) i raz 3 dni i dalej mam sporo do zobaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Gru 2021 12:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Również wybieram się na Sycylię w dniach 12-16 stycznia 2022 ale mam obawy w związku z wprowadzonym nakazem wykonywania testów nawet dla zaszczepionych Jestem już po dwóch dawkach i czy mimo tego muszę robić test? Jeśli tak, to jaki? Czy ten najtańszy antygenowy wystarczy?
Proszę, poradźcie
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@Fafikdog w tydzień nie da się zobaczyć/zwiedzić Sycylii nawet w ekspresowym tempie, posiadając własne auto.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2021 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Popieram poprzedników. Właśnie jestem w trakcie zwiedzania Sycylii, rozpisałem ją na 13 dni (Katania, Taormina, Etna, Syrakuzy, Noto, Ragusa, Agrygent, Trapani, Erice, Palermo) i nadal wszystko co chciałem się nie zmieściło. Aczkolwiek podróż bez samochodu co sporo utrudnia z tym, że w 7 dni jak dla mnie nie do zrobienia.

Udanego pobytu!
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Placko@
Jaką masz pogodę na Sycylii?
Czy musiałeś wykonywac test na Covid przed wjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Gru 2021 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
W dzień 16-18 stopni. Raczej więcej słońca niż chmur ale czasem dość mocno wieje. Noce to min. 9 stopni.
Test musiałem robić i był on sprawdzany na lotnisku przed wylotem. Po przylocie już tylko certyfikat covidowy, ale jest on sprawdzany w bardzo wielu miejscach. Do tego maseczki, koniecznie FFP2.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Gru 2021 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Bez samochodu zwiedza się co najmniej 2x wolniej i na pewno nie taniej doliczając dodatkowe noclegi i jedzenie. Ja wziąłem samochód na 5 dni za 190 zł. Miałem 140 darmowego kredytu u brokera, więc wyszło mnie 50 ;). Paliwo natomiast drogie po 1.7 i można się naciąć, bo na wielu stacjach jeśli nie bierzesz samoobsługi to doliczają 20-25 centów do litra :0

Zamknięta jest Pantalica, i to chyba na długo, bo coś wspominali o uszkodzonych ścieżkach i spadających skałach.
Zamknięte są też katakumby w Palermo.

Bardzo polecam Villa Romana del Casale - wspaniałe mozaiki z IV wieku!

Pogoda jest wspaniała, dziś pięknie widać było Etnę z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Własny pokój z łazienką B&B po 22-30 euro. Aż szkoda mi jutro wyjeżdżać.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Gru 2021 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Dwie ceny za paliwo na stacjach to normalna praktyka w całych Włoszech. Dystrybutory są oznaczone: servito i senza servizio. Coraz więcej jest jednak stacji samoobsługowych, nieco tańszych przy okazji.
Co do zwiedzania to polecam normańską katedrę Monreale pod Palermo. Z kolei w wymienionym już Agrygencie oprócz greckich ruin warto zobaczyć ciekawy klif zwany Scala dei Turchi.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Gru 2021 09:52 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Placko @ dziękuję :-)
A powiesz jeszcze jaki test robiłeś? Antygenowy czy PCR? Na lotnisku czy wcześniej w miejscu zamieszkania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Sty 2022 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Robiłem antygenowy w miejscu zamieszkania tak z 12h przed wylotem. Wynik dostałem po ok. 5h. Na lotnisku w Berlinie były informacje ze wynik testu można mieć już po 15 min ale nie próbowałem.
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2022 09:49 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Bardzo Ci dziękuję Packo :-(
Super, ze masz słoneczna pogodę, bo na nasz wyjazd 12-16 stycznia pokazuje deszcz :-(
Przeraża mnie tez ten test - tez myślałam o antygenowym - jego ważność to 24 czy 48 godzin? Jestem z północy Polski i sam dojazd na lotnisko do Warszawy, parking i obowiązek tych 2 h ba lotnisku przed wylotem sprawia ze pojawia się stres czy wyrobie się w tych 24 h :-(
Ile płaciłeś za test?
Da się zwiedzić co nieco bez auta?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2022 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
Ważność antygenowej to 24h, można zrobić tez PCR z ważnością 48h. W Poznaniu zapłaciłem 80 zł. Z PCR miesiąc wcześniej płaciłem 250 zł przy okazji innego wyjazdu. Antygenowy jest też mniej bolesny :).

Bez auta da się zwiedzić naprawdę dużo - wymaga to jednak większego wysiłku i zawzięcia :D Transport publiczny międzymiastowy jest bardzo dobrze zorganizowany w większości przypadków. Wyjątkiem jak narazie była Ragusa i brak żadnych pociągów czy autobusie z tego miasta w niedziele.
Transport miejski tez bardzo spoko aczkolwiek raczej nie należy brać na poważnie godzin przyjazdu :)

Tak jak ktoś wcześniej napisał transport publiczny na Sycylii nie jest w całe tani wiec jeśli ktoś chce autem to warto sobie sprawdzić co mu się bardziej opłaca. Ceny pociągów są podane na trenitalia wiec w miarę łatwo można to sobie skalkulować.

A pogoda.. raczej loteria. Tak czy inaczej będzie lepsza niż o tej porze roku w Polsce :)

Powodzenia!
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2022 18:09 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Bez auta trzeba po prostu podejść bardziej selektywnie i skoncentrować się na miastach, a przyrodę i mniejsze miejscowości zostawić sobie na kolejny wyjazd już z autem. Na pewno bez auta super jest Palermo, w którym auto bardziej przeszkadza niż pomaga.

Kilka lat temu bylem na Sycylii prawie 3 tygodnie, plus minus połowę czasu z autem, połowę bez.

Bez auta:
- Palermo - mieszkanie kilka dni w mieście, zakupy na niesamowitych targach, szwendanie się częściowo od zabytku do zabytku (bez ciśnienia, ale jest tam co zobaczyć!), a częściowo bez celu.
- wycieczki z Palermo do Cefalu (pociągiem) i Monreale (autobusem miejskim)
- Katania (w tym przejazdy między Katanią a Palermo)
- Siracusa, w tym wycieczka do Noto

Z autem:
- Trapani i okolice. W samym Trapani auto niepotrzebne, ale mieszkaliśmy tam kilka dni i korzystając z auta robiliśmy sobie wycieczki - Riserva dello Zingaro, San Vito lo Capo, Monte Cofano, Erice, Marsala, Mazzara del Valle.
- Sciacca, z wycieczkami do Agrigento i Caltabellotta.

@yaris21, nie piszesz dokąd lecisz, ale jeżeli masz 4 dni, to jest sens po prostu zostać w mieście, do którego przylatujesz albo okolicy (Palermo albo Siracusa w przypadku lądowania w Katanii) i robić sobie wycieczki transportem publicznym po okolicy. Np. na 4 dni Palermo z wycieczkami w jeden dzień do Cefalu, a w drugi do Monreale to akurat w sam raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Placko lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Sty 2022 14:19 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 1
Cześć,
Widze, że sporo osób było niedawno lub też planuje lecieć w najbliższym czasie na Sycylie. Czy możecie polecić jakaś dobrą wypożyczalnie samochodów w Palermo?
Chcielibyśmy zrobić 2 tygodniową objazdówke w terminie 15 - 29 I tylko nie wiem gdzie wypożyczyć samochód.
"Duże" wypożyczalnie - wiadomo drogie
"Lokalne/mniejsze" mają bardzo złe opinie w googlach/tripadvisor

Dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group