Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
W te wakacje, sekwencja moich weekendów to albo weekend z dziećmi albo Tatry. Z Tatr to chyba nie ma co pisać relacji, zwłaszcza że ostatnio jeżdżę z innymi ludźmi. No to zostają weekendy z dziećmi. Do tego robię zdjęcia kiepskim telefonem, więc są takie sobie.
Obiecałam wpaść do Świdnicy, gdzie dzieci mieszkają. Dojazd z Krakowa PB za 2 zł (ale jakby nie to, że upolowałam bilet to polecam raczej Neobusa, albo uwaga! pociąg IC kursujący przez Częstochowę w 3h10min). Potem bus z placu Dawida i już po 4,5h jestem w piątek wieczorem w Świdnicy. (tu jeszcze mała uwaga, jeździłam jako opiekun osoby niewidomej, więc komunikacje miejską miałam za free, a busy prawie za free)

A w sobotę- Autobusem numer 30 z pl. Drzymały do Lubachowa. Krótkie podejście i możemy się cieszyć widokiem z Zapory. Zbudowana w czasie Pierwszej Wojny Światowej, po ej wybudowaniu powstało Jezioro Lubachowskie i małą elektrownia wodna.
Załącznik:
a.jpg
a.jpg [ 203.79 KiB | Obejrzany 8781 razy ]
Załącznik:
b.jpg
b.jpg [ 176.01 KiB | Obejrzany 8781 razy ]


Po przejściu zapory, wybraliśmy się ścieżką w lewo wzdłuż stromych brzegów jeziora w stronę mostu wiszącego. Most malowniczy, ale wymagający remontu. Przejść nim można na drugą stronę jeziora za dwa złote. Dodatkowa atrakcja dla dzieci- łatwo go rozchybotać ;) Nad jeziorem buduje się duży ośrodek wypoczynkowy (chyba jest już na ukończeniu). Dla dzieci park linowy i tyrolka, z drzewa na drugi brzeg jeziora. Przy brzegu dostępne łódki i rowerki wodne.
Załącznik:
c.jpg
c.jpg [ 212.73 KiB | Obejrzany 8781 razy ]


Spacer wykorzystany głownie na wybieganie dzieci z ADHD, ale sama trasa przyciąga również sporo emerytów ;) Stojąc tyłem do mostu w lewo prowadzi ścieżka to rezerwatu przyrody Góra Chojno, na szczycie której stoi sobie dostojnie zamek Grodno. I znowu okazja żeby trochę zmęczyć dzieciarnie, bo jest kawałek podejścia. Polecam trafić na pełną godzinę, wtedy przewodnik oprowadza w cenie biletu. Normalny, na zamek Grodno + Sztolnie Walimskie kosztuje 18 zł. Zamek ładnie obfotografowany w relacji: zamek-grodno-i-swidnica,221,52144 stąd ja pozwolę sobie wrzucić tylko jedno zdjęcie, dla odmiany w słońcu. Okoliczna ludność zrabowała właściwie wszystko, co udało się z zamku wynieść, stąd najcenniejsze są zdobione ściany.

Załącznik:
d.jpg
d.jpg [ 216.24 KiB | Obejrzany 8781 razy ]

W zamku trzeba koniecznie wejść na wierzę(180 schodów), widok na Jezioro, Świdnicę i pagórki Gór Sowich. W oczekiwaniu na busa do Wolimia pełnoletnia część wycieczki wypiła piwo (5zł) a dzieci dostały lody. Zeszliśmy do Zagórza i zjedliśmy po zupie w barze na przeciwko nieczynnego Hotelu. Nic specjalnego, ale tanie, przyzwoite domowe jedzenie. Tu o dziwo mieli dobry wybór ukraińskiego Obolona (6-8zł).Z Zagórza bus do Walimia (mogę zrobić zdjęcie rozkładu) i 3 km spacerku do Sztolni. Na miejscu mnie najbardziej ucieszył Most Baileya:
Załącznik:
e.jpg
e.jpg [ 222.85 KiB | Obejrzany 8781 razy ]


Sztolnie warte odwiedzenia nie tylko kompleks Olbrzym w Walimiu, ale i sąsiednie. Nie ukończono żadnego z projektów na tyle żeby móc wnioskować co miało się w nich znajdować. Zdjęcia oczywiście ze środka są do bani, więc polecam stronę internetową kompleksu: http://www.sztolnie.pl/. Ze sztolni wróciliśmy autobusem komunikacji Wałbrzyskiej nr 5 do Zagórza aby zjeść w upatrzonej po drodze smażalni pstrąga. Hałastra była zadowolona.

Z Zagórza pojechaliśmy busem do Świdnicy, a że dzieciaki nie miały jeszcze dość, to zabraliśmy je do parku Centralnego, gdzie jest całkiem przyzwoity plac zabaw. Udało się jeszcze pospacerować po rynku i okolicach.

Niedziele rano miałam na szczęście wolną od dzieci i powłóczyłam się po mieście. Zgadzam się z opinią z relacji poprzedniczki. Z rzezy które mi się nie podobały, otworzyła się pierwsza knajpka w stylu hipster (palety przerobione na ławki). Ale to moja opinia.
Gorzej wypadła katedra, która jest naprawdę piękna. Ale pod nią jest rozstawiona wystawka antyaborcyjna. To mi bardzo psuje odbiór miejsca.
Załącznik:
f.jpg
f.jpg [ 226.7 KiB | Obejrzany 8781 razy ]


A potem grill, rzeka i wszystkie place zabaw zaliczone z dziećmi. Ogółem, jak ktoś się wybiera w góry Sowie, zwiedzać Sztolnie czy kopalnie, warto wpaść do Świdnicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#2 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:31 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
fajnie że na 12 krajowych relacji 2 są ze Świdnicy :)
Czyżby to efekt promocji

?:))
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Raczej znajomych.
Żeby zrobić ciekawą i nietypową relacje po moim Krakowie musiałabym się nagimnastykować. A właściwie zabrać kogoś z aparatem kto umie robić zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group