Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Surat Thani - Khao Sok
#1 PostWysłany: 09 Sty 2015 01:55 

Rejestracja: 11 Paź 2014
Posty: 16
jak dostać się do Parku narodowego ? z tego co wiem to jeździ tylko jeden autobus, jakieś taxi ? ew ile mogą policzyć za odcinek ok 120 km ?
chciałbym się zatrzymac w our jungle house, ale nie odpisują w ogóle na maila.. jak tam zarezerwować nocleg ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 03 Lut 2015 22:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 15
A skąd informacja, że jeździ tylko jeden autobus? My co prawda wybieramy się dopiero za dwa tygodnie, ale informacje o większej liczbie autobusów można znaleźć np. tutaj:
http://wikitravel.org/en/Khao_Sok_National_Park
http://www.khaosok.com/transport-bus.htm

Noclegi w Our jungle house rezerwowaliśmy ok. 3 miesięcy temu, na maila odpowiedzieli po kilkunastu godzinach, musieliśmy zrobić przedpłatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2016 09:24 

Rejestracja: 18 Cze 2015
Posty: 44
Loty: 55
Kilometry: 115 153
pakaga napisał(a):
... informacje o większej liczbie autobusów można znaleźć np. tutaj:
http://wikitravel.org/en/Khao_Sok_National_Park
http://www.khaosok.com/transport-bus.htm


Szukam wlasnie informacji odnosnie transportu do Khao Sok. Na jednej ze stron jest info, ze autobusy sa co godzine do 14, na innej ze ostatni o 17:30, ale moze byc anulowany. Ogolnie przez Khao Sok przejezdzaja autobusy jezdzace do Takua Pa/Phuket wiec takich trzeba szukac. Informacji jest w necie niewiele i sa zdawkowe. Gdzies tam bylo napisane ze jak nie uda sie zalapac na busa to pozostaja jeszcze minivany, ktore jezdza o pozniejszych godzinach.
pakaga - masz moze jakies najnowsze info, fotke timetable czy cokolwiek odnosnie odjazdow autobusow z Surat Thani do Khao Sok? Czy busy zawsze zatrzymuja sie tez przy Surat Thani railway station? Przylatuje do Surat Thani o 15:05 i zastanawiam sie, czy uda mi sie zalapac na jakiegos busa do Khao Sok. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Cze 2017 18:30 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
Do Khao Sok jeździ firma Phantip Travel:
http://www.phantiptravel.com/

Korzystałem w marcu.
Ja kupiłem bilet online przed wylotem do Tajlandii, ale spokojnie można kupić na lotnisku w Surat Thani lub w samym mieście Surat Thani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2017 17:40 

Rejestracja: 04 Lip 2014
Posty: 8
Chce się dostać do parku Khao Sok.
Wylot mam z Chiang Mai, lepiej lecieć na lotnisko do Surat Thani czy Phuket?
Druga sprawa to gdzie autobusy dojeżdżają?
Czytając tematy wnioskuję dwie lokalizację, pierwsza okolice Tamy (Khao Phang) a druga to miasteczko Khlong Sok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2017 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Busy w Tajlandii najlepiej rezerwowac przez 12go.asia albo na stronie przewoznika, po wczesniejszymorownianiu cen :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
6788 lubi ten post.
6788 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Gru 2018 03:01 

Rejestracja: 21 Gru 2018
Posty: 5
My przyjechaliśmy nocnym pociągiem z Bangkoku około 7.30 w Surat Thani. Na wyjściu z pociągu wielu pomocników w organizacji transportu i wycieczek. Jeden poszedł za nami aż do sklepu 7 eleven ale odpuścił po chwili. Jeżeli chcecie tanio dostać się do Khao Sok to autobusy odjeżdżają po lewo od wejścia na dworzec kolejowy z kasami. Jeździ również do innych miejscowości. Koszt do Khao Sok przy autobusie to koszt 120B od osoby. Naganiacze też załatwiają ten transport ale podejrzewam, że z prowizją. Kursuje często i miejsc wolnych jest sporo
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2019 13:40 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Ktoś posiada aktualne informacje w jakich godzinach jeździ transport w Surat Thani do Khao Sok? Jest szansa po 14:00 i na spontanie, bez wcześniejszej rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sie 2019 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Nie mam co prawda aktualnych informacji, bo w Khao Sok byłem ładnych kilka(naście) lat temu, ale z Suratthani jeździły dość regularnie publiczne autobusy (te czerwone, 2-giej klasy), a w Khao Sok na przystanku czekały pickupy właścicieli guesthouseów, którzy jednocześnie organizowali spływy itp atrakcje. Zdaję sobie sprawę, że teraz wiele osób lubi mieć wszystko klepnięte przez internet dużo wcześniej, nawet pociągi w Indiach, ale przecież na miejscu komunikacja funkcjonuje normalnie czyli po staremu i spokojnie da się to zrobić na spontanie.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś dworzec autobusowy był w północnej części miasta. Z centrum odjeżdżały tylko kolorowe autokary i busy jeżdżące dla agencji turystycznych, które często są bardzo tanie i same Cię znajdą, ale unikałem ich jak ognia nie chcąc być traktowany jak przesyłka kurierska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2019 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
3 lata temu publiczne busy do przystanku Khao Sok odjeżdżały niemalże sprzed dworca kolejowego:
Załącznik:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 27.6 KiB | Obejrzany 1959 razy ]


Oczywiście za 1/100 ceny agencji. W samym Khao Sok polecam spacer :)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sty 2023 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej,

Czy lądując w Surat Thani o godz. 16.30 (tj. wyjście z lotniska realnie 17.10/15) jestem w stanie dotrzeć jeszcze do Khao Sok tego samego dnia?

Jeśli tak, to jakie są opcje?
Jeśli nie, to czy przyjeżdżając tam rano tj. pewnie koło 10 najwcześniej, znajdę tam zajęcie czy trzeba jednak dzień wcześniej wszystko rezerwować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mery333 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Lut 2024 16:48 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 136
Podbijam - ktoś wie co z transportem w godzinach popołudniowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2024 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
Informacyjnie podam że z lotniska jechaliśmy taxi za 1000thb wynegocjowane z 1200thb. Z miasta będzie pewnie trochę drożej. Jechaliśmy na wschodnie wejście do khao sok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pink_Nightmare uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Lut 2024 13:23 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 59
Loty: 61
Kilometry: 115 579
@Smrodek to świetna wiadomość. Ja mam w planie dołączyć się lub dokoptować do siebie 2 inne osoby i pojechać "na spółkę" - myślisz, że jest to wykonalne? Gdzieś czytałam, że na lotnisku Surat Thani duuużo osób do Khao Sok poszukujących transportu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lut 2024 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
My przelecieliśmy około 20 i były z 2-3 taxi przy samym lotnisku. Na bolcie za lotniskiem stało parę aut, tam pokazywało cenę około 600b, kierowcy akceptowali ale prosili o anulację. Nie wiem czy chodziło o cenę czy mieli jakiś zakaz takich dłuższych tras.

Pojechaliśmy w końcu tym standardowym taxi z lotniska, cennik był wystawiony na jakichś bilbordach. Trzeba wziąć pod uwagę że w Khao Sok są 2 wejścia - wschodnie i zachodnie. Większość autobusów i turystów jedzie na te zachodnie które jest dalej.

Jak masz przylot trochę wcześniej niż 20 to są chyba minibusy za 350b/osoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Lut 2024 09:09 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 59
Loty: 61
Kilometry: 115 579
Tak, w okolicach 15 mam tam być. Super, same świetne informacje - dziękuję! :)
Za parę dni dam update jak sprawa wygląda i powstawiam zdjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group