Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Nie widzę podobnego tematu, więc napiszę tu kilka wskazówek jak po taniości dostać się do tych miejsc.

Surakhani:
- ze stacji metra Koroglu marszrutką numer 184 - cena 20 albo 25 kapik. Dojeżdżamy do ostatniego przystanku, pod stację kolejową, przechodzimy przez tory i jesteśmy pod świątynią ognia. Otwarte do 18, my byliśmy ok. 17:45 i wpuścili nas za free, bo kasy już były nieczynne (wstęp bodajże 5 manatów)

Yanar Dag:
- również z metra Koroglu, ale tym razem marszrutką 217 - cena 25 kapik, dojeżdżamy do ostatniego przystanku (trochę długo się jedzie), po drugiej stronie ulicy płonące wzgórza - wstęp 2 manaty

Gobustan:
- tu mieliśmy największy problem, bo w necie znaleźliśmy informację o marszrutce startującej z przystanku "20. Sahe". Dotarliśmy na ten przystanek, ale tam nikt nie kojarzył naszej marszrutki. W końcu jeden z Azerów wykonał telefon i dowiedział się, że ta marszrutka rusza z innego miejsca - z okolic "Binə Ticarət Mərkəzi" (bazar już poza granicami Baku). Z centrum można się tam dostać autobusem numer 125 (wysiąść na ostatnim przystanku). I faktycznie marszrutka nr 195 już tam na nas czekała - kosz przejażdżki do Gobustanu to 1 manat. A w Gobustanie przywitają nas taksiarze gotowi do negocjacji w sprawie wycieczki po wulkanach błotnych i petroglifach. Bilet wstępu do muzeum to bodajże 4 manaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Ile czasu zajmują poszczególne wycieczki? Da się zrobić Surakhani i Yanar Dag jednego dnia z Baku?

Jak ogólnie Ci się podobało? Wybieram się niedługo, a opinie co do obu tych atrakcji są w internecie mieszane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2017 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
My właśnie zrobiliśmy to jednego dnia, a nawet jednego popołudnia. Całość zajęła ok. 6 godzin.
Yanar Dag to raczej na zasadzie: przyjechać, zobaczyć, odjechać - nie ma się nad czym rozwodzić, ewentualnie można trochę po tym terenie pochodzić, ale skupisko płonących skał jest zaraz przy wejściu.
Surakhani ciężko mi opisać, bo w związku z tym że byliśmy późno, to część muzeum była już zamknięta. Z jednej strony nie ukrywam, że spodziewaliśmy się czegoś lepszego, ale z drugiej jak się już dotarło do Baku, to żal by było gdyby się nie odwiedziło Surakhani.
W każdym razie obie atrakcje dobrze komponują się w jednodniową wyprawę, tym bardziej że do obu ruszasz z tej samej stacji metra.
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2017 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
Do Yanar Dag można się też dostać z "Autovaksalu", ja wziąłem taksówkę za którą zapłaciłem 2 manaty + 1 manat za transfer wyjazdu z dworca, taksówkarze się o mnie dosłownie pobili ! Bo wiadomo każdy chciał zarobić a ja nie miałem zamiaru przepłacać.
Tak jak wspomniałeś przyjechać zobaczyć i odjechać, ja wybrałem się dalej w głąb tej pustyni, ale nic ciekawego tam nie było. Ogólnie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2017 16:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Dopowiem trochę:

-przejazd do Yanar Dag to ok. 45 minut w jedną stronę, marszrutki jeżdżą często, co kilka minut. Koszt to 0,25 AZN. Płacimy wysiadając i zawsze wysiadamy pierwszymi drzwiami (obok kierowcy)

-do Surakhani jedzie się krócej, ok. 30 minut, koszt podobny (0,20 albo 0,25 AZN, nie pamiętam)

-do Gobustanu na przejazd w jedną stronę należy liczyć ok. 1,5-2 godzin. W autobus miejski 125 możemy wsiąść np. obok teatru lalek "Kukla Teatri" (trasę z listą przystanków znajdziemy na http://www.bakubus.az. Tutaj płacimy wsiadając poprzez przyłożenie Baku Kart do czytnika obok kierowcy (pierwsze drzwi). Cena 0,20 AZN

Marszrutka 195 kosztuje 0,80 AZN.

Negocjacje z taksiarzami zaczynają się od 60 AZN za Muzeum + Petroglify + Wulkany błotne. Spokojnie można stargować to 25. Cena za cały samochód, nie osobę (nie dać sobie wmówić, że jest inaczej).

Bilet z muzeum trzeba też pokazać jadąc na petroglify, więc go nie wyrzucajcie ;)

Zwiedzanie wszystkich atrakcji w Gobustanie to ok. 1,5 godziny. Przejazd na wulkany jest bardzo czasochłonny, bo droga (a właściwie bezdroże) jest w fatalnym stanie i jedzie się bardzo powoli.

P.S. Polecam zabrać "szpitalne" ochraniacze na buty
Góra
 Profil Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.
t13092109 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Kwi 2018 08:41 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Na połowę kwietnia 2018 r. wszystkie informacje dotyczące dojazdu do Surakhani, Yanar Dag i Gobustanu są aktualne jak w poście wyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2018 16:54 

Rejestracja: 07 Wrz 2018
Posty: 1
Wrzesień 2018 - aktualizacja:

Marszrutka 184 - 30 kapików
Marszrutka 217 - 40 kapików
Marszrutka 195 - 80 kapików

Na przystanku marszrutek z Baku do Gobustanu już atakują taksówkarze, schodzą z ceną do 40 manatów za dojazd do Gobustanu, muzeum, petroglify i wulkan (nie skorzystaliśmy).

Dojechaliśmy do Gobustanu marszrutką i zaczęliśmy negocjacje. Przed wejściem do taksówki ustaliliśmy kwotę na 30 manatów. Dwukrotnie powtórzyliśmy kwotę i obiekty (muzeum, petroglify, wulkany). Było bardzo miło, na koniec taksówkarz zawiózł nas do swojego domu (chyba okolice Gobustanu - nie zapytał nas czy chcemy), poznaliśmy jego rodzinę, poczęstowano nas herbatą, a w głowie już pisałem podsumowanie tego świetnego dnia. Przy płaceniu taksówkarz stwierdził, że wręczona kwota to za mało i za wulkany mamy dopłacić dopłacić dodatkowo (10 manatów). Nie zgodziłem się, powiedziałem, że umówiliśmy się inaczej. Zrobiło się nerwowo, twierdził, że normalnie bierze 70 ale od nas weźmie tylko 50 (!), chciał żebym rozmawiał przez telefon z jego znajomym taksówkarzem znającym angielski. W międzyczasie cena wzrosła do 60 z dowozem do Baku. Odmówiłem dopłaty i powiedziałem, że jedziemy marszrutką. Kierowca zdawał się odpuścić, przytaknął i stwierdził, że w takim razie jedziemy (na marszrutkę). Po przejechaniu kawałka zapytałem czy na pewno wiezie nas na marszrutkę, stwierdził, że to bez sensu bo on i tak jedzie do Baku. Powiedziałem po raz kolejny, że nie damy więcej pieniędzy. Przytaknął, ale nie wysadził nas. (Tutaj powinienem chyba kategorycznie zażądać wysadzenia). Kiedy dotarło wreszcie do mnie, że niebardzo wiemy dokąd nas wiezie i co będzie dalej, poprosiłem, żeby nad wysadził. Zrobił to przy Bibi Heybat i zażądał jeszcze wyższej opłaty. Wraz ze swoim telefonicznym konsultantem byli nieubłagani. Ma być 70 manatów - w końcu zawiózł nas do Baku (wbrew woli, ale jednak). Nie zgadzali się na żadne inne kwoty. Argumenty były za każdym razem inne: że wulkany, że dwie osoby, że poświęcił nam dużo czasu, ze zła droga. Po kilkuminutowej nieprzyjemnej dyskusji uwzględniłem to, że wysadził nas w Baku (w oparciu o wcześniejsze negocjacje w Baku). Dołożyłem 10 manatów (nie zaakceptował tej kwoty), opuściliśmy samochód, obrażony kierowca odjechał. Niestety niesmak pozostał.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxy26 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2019 11:22 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 23
Loty: 56
Kilometry: 75 640
Gobustan:

Trasa 125:
https://wikiroutes.info/en/baku?routes=39218
Trasa 195:
https://wikiroutes.info/en/baku?routes=24480

Naganianie na taksówkę zaczyna się już przy przesiadce z 125 na 195. Na początku miejscowości Gobustan taksówkarze zaczną was wypatrywać w autobusie, ale należy jechać dalej ;)

Najlepiej wysiąść tutaj, przy ślimaku drogowym:
https://goo.gl/maps/ZZP7LxiWRQLYnW8v5

W obrębie ślimaka drogowego w Gobustanie oraz na rondzie za nim znajduje się najwięcej taksówek, dość duża oferta pojawi się już od wysiadki ze 195.

Na wulkany błotne warto poświęcić trochę czasu i dogadać tę kwestię przed przyjęciem oferty od taksówkarza, gdyż potem będzie was pospieszać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2019 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Czy do Gobustanu warto jechać pod koniec grudnia?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
No to odpowiem sobie sam - pewnie że warto! Byliśmy dzisiaj , ładna pogoda 10 stopni na plusie i słoneczko . Turystów bardzo mało . Wstęp do muzeum i na petroglify 10 manatów od osoby . Polecam wszystkim :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group