Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Substancje zakazane
#1 PostWysłany: 15 Mar 2017 12:30 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Czy można gdzieś znaleźć listę zakazanych substancji w Sri Lance?
Planuję zabrać ze sobą różne zioła, ekstrakty itp. w najbliższej podróży.
Pytałem o to jak na razie ambasadę Sri Lanki, ale nie dostałem odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 15 Mar 2017 13:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
A moze tutaj? http://www.iatatravelcentre.com/LK-Sri- ... etails.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2017 15:17 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Byłem na tej stronie, nie mogłem tam znaleźć wypisu konkretnych substancji, ale tym razem pomysłem dlaczego by nie napisać maila do strony wspomnianej na omawianej stronie, także jeszcze tam napiszę.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 15 Mar 2017 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2017 16:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@‌davis89‌ - ten dokument tez widziales? http://www.customs.gov.lk/public/files/ ... eduleB.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2017 16:57 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
@‌lataczuk‌ Tak, nie ma tam tego o co pytałem.
W Polsce, jest np. coś takiego(100+ stron): http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20160000224
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2017 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@davis89
Najlepiej napisz do: http://www.customs.gov.lk/home/contacts i zapytaj o liste zakazanych substancji. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2017 08:21 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
@‌cccc‌
Ich właśnie miałem na myśli we wcześniejszym jeszcze poście, także czekam na odpowiedź i tu również.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Listę zakazanych substancji masz w tym załączniku:
http://www.customs.gov.lk/public/files/ ... eduleB.pdf
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2017 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌krasnal‌

Ten link umiescil juz wczesniej kolega @lataczuk. ;)
Wydaje mi sie, ze koledze @‌davis89‌ chodzi o dokladny wykaz z nazwami zakazanych ziol, czy lekow.

@‌davis89‌
A o jakie ziola i ekstrakty chodzi, moze bedzie latwiej, niz szukac kompletnej listy zakazanych substancji?

Przypuszczam, ze jakbys mial dokument z podpisem i pieczatka lekarza, jak np.

http://www.indro-online.de/englishgerman.pdf

gdzie beda wymienione te ziola i ekstrakty, to nie powinno byc problemu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2017 12:51 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
@‌cccc‌
Właśnie nie mam żadnych recept ani paragonów nawet, większość rzeczy to ekstrakty itp. ze sklepów internetowych + część zapakowana w kapsułki ręcznie w miksy.
Tego jest tak dużo różnych substancji, że ciężko byłoby to wypisać i sprawdzać wszystko. Może sprawdzę po prostu najbardziej podejrzane chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌davis89‌
Z reguly, "normalne" medykamenty mozesz spokojnie przewiezc przez granice, pod warunkiem ze to nie beda ilosci, odbiegajace od wskazanego spozycia na czas Twojego pobytu i powinno sie zabrac rowniez oryginalne opakowania z ulotka.
Problem mozesz miec wtedy, gdy np. znajda jakies opiaty i nie bedziesz posiadal zaswiadczenia od lekarza. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:05 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 23
Po obdzwonieniu lotniska, urzędu cywilnego, celnego i innych, finalnie od Pana z kontroli na lotnisku otrzymałem odpowiedź, że powinno być ok, jednak wiadomo, że nie ma gwarancji.
Co do tego dokumentu, tak jeszcze sobie zostawiłem na potem pewne frazy, z którymi miałem, mam problem z zinterpretowaniem znaczenia, z tłumaczeniem i ktoś z was może miałby jakieś sugestie odnośnie np takiej frazy:
Parts of articles, viz., Any distinct or separate part of any article not accompanied by the other part of all the other parts of such article, so as to be completed or perfect, if such articles be subject to duty according to the value thereof. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group