Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2015 01:34 

Rejestracja: 29 Sie 2013
Posty: 6
Czesc,

mam nastepujacy problem. 30.05 mielismy wylot do USA przez trase: Stavanger-Frankfurt-Montreal-Nowy Jork, wszystko na jednym bilecie. Jednak we Frankfurcie okazalo sie, ze nie moglem zostac wpuszczony na poklad samolotu, poniewaz nie posiadam biometrycznego paszportu ktory jest niezbedny do wjazdu na teren Kanady. Z tego powodu musialem przebookowac bilet, na taki z ominieciem Kanady co kosztowalo mnie 400e. Lot na tym odcinku obslugiwala Air Canada, a caly Lufthansa. Przy okazji przebookowania dowiedzialem sie, ze byc moze bede mogl sie starac o odszkodowanie od Lufthansy, poniewaz w ogole nie powinni mnie wpuscic na poklad samolotu juz w Stavanger (przechodzilismy odprawe self check-in, skanowalem tam paszport). Czy ktos z Was wie jak to ugryzc i czy w ogole sa szanse na jakikolwiek zwrot? I czy nie jest juz za pozno (ponad 1 miesiac?)

Pozdrawiam,
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Lip 2015 01:55 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Moim zdaniem z tego tytułu nie masz szans na odszkodowanie, bo w warunkach przewozu jest mowa jedynie o prawie odmowy wykonania przewozu.
W zasadzie to zgodnie z warunkami przewozu mieli prawo anulować całą rezerwację zarówno we Frankfurcie jak i w Stavanger, tak, że zgadzając się na przebookowanie poszli Tobie na rękę.
Z drugiej strony bardzo prawdopodobne , że Lufthansa powinna zapłacić karę , za sam fakt wpuszczenia na pokład osoby bez ważnych dokumentów upoważniających do tranzytu przez Kanadę.

Prawo odmowy wykonania przewozu
7.1.W przypadkach uzasadnionych ostrożnością działania, mamy prawo odmówić przewozu lub dalszego przewozu pasażera, jeżeli pasażer został pisemnie powiadomiony przed dokonaniem rezerwacji, iż od chwili otrzymania tego powiadomienia nie będzie on przewożony żadnymi obsługiwanymi przez nas rejsami. Może to nastąpić w wyniku naruszenia przez pasażera, podczas jego wcześniejszej podróży naszym samolotem, zasad zachowania określonych w par. 7 i 11, w następstwie czego nie wyrazimy zgody na jego przewóz naszymi rejsami. Ponadto możemy odmówić realizacji przewozu lub realizacji dalszego przewozu pasażera lub też anulować jego rezerwację, jeśli
....
7.1.7. nie posiadają Państwo ważnych dokumentów upoważniających do podróży, chcą Państwo wjechać do kraju, przez który mogą Państwo jedynie przejeżdżać tranzytem lub do wjazdu do którego nie posiadają ważnych dokumentów, zniszczyli Państwo podczas lotu własne dokumenty podróży lub odmawiają Państwo przekazania załodze za pokwitowaniem wyżej wymienionych dokumentów pomimo wezwania;



Sprawdziłem w TIMATIC i niestety Polacy bez paszportu biometrycznego nie podlegają programowi "The Transit Without Visa program (TWOV)" i muszą posiadać wizę tranzytową , zatem decyzja o nie wpuszczeniu Cię na pokład była niestety słuszna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hopek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Lip 2015 08:21 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Do Kanady jak najbardziej można się dostać bez paszportu biometrycznego, lecz trzeba mieć w tej sytuacji wizę. Zatem pytanie kto zawalił. Ja stawiam, że to Ty rezerwując kliknąłeś gdzieś okienko "mam paszport biometryczny" albo po prostu "nie dostarczyłeś dokumentów niezbędnych do wjazdu do danego kraju".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2015 08:55 

Dokładnie jak pisze shiver, trudno żeby linia sprawdzała jaki dokument tożsamości powinien mieć pasażer.
To, że autor przeszedł bez problemu odprawę w SVG wcale nie oznacza winy przewoźnika, przecież zawsze się mógł nie stawić na lot do Kanady.
Dziwi mnie, że ktoś się wybiera na drugi koniec świata i nie sprawdza tak podstawowych informacji jak wiza czy paszport a potem jest lament i wszyscy dokoła winni tylko nie pasażer ;) .
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:44 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Otóż to. Nie chciałem tego bezczelnie pisać. Jest to ignorancja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale on nie pisał ze jest niewinny tylko pytał czy moze dostac odszkodowanie. To jakby różnica. Jakos jak w Wwie czy Gda sie checkinuje do US no to mi sprawdzają czy mam Wize i bez wizy nie zostałbym wpuszczony. A do takiej Turcji trzeba zaznaczyć w systemie (online lub przy checkin pytanie od obsługi) czy wizę mam czy kupie na miejscu.
Dla mnie to jasno oznacza ze "system" nie powinien go przepuścić juz w Stavanger (pytanie czy to system LH czy lotniska bo tam chyba sa uniwersalne wszystko-mające self-Checkiny).
Poza tym jesli to miał byc tranzyt to system mogl sie nie połapać.
Użytkownik powinien wiedziec ale system powinien byc mądrzejszy i wyfiltrowac użytkownika bez ważnych papierów. Ma szczęście ze nie wywalili go w Kanadzie juz po przylocie (tutaj chwała Niemcom, oni sa w miare dokładni).


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:26 

Rejestracja: 29 Sie 2013
Posty: 6
Oczywiscie ze jest to moja wina. Sam zdziwilem sie, gdy obsluga lotniska poinformowala mnie ze byc moze bede mogl starac sie o odszkodowanie- dlatego w miare dokladnie opisalem problem, liczac na to ze ktos spotkal sie z podobna sytuacja. Wydaje mi sie, ze bez zbednego lamentu i obwiniania wszystkich dookola ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lip 2015 18:33 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Na zdrowy rozsądek odszkodowanie za własne gapiostwo się nie należy, ale UE coraz bliżej do USA, wiec spróbować nie zaszkodzi. Dopóki nie trzeba dodatkowo płacić, wysyłanie e-maili z opisem sytuacji i prośbą o odszkodowanie/częściowy zwrot za bilet nic nie kosztuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group