Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lis 2019 11:19 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 30
cześć!

szczerze - szukałem, ale nie znalazłem
jeśli niepotrzebnie zakładam nowy wątek - przepraszam i proszę o przeniesienie posta do właściwego


chciałem zapytać jak "od kuchni" funkcjonują duże biura podróży
na konkretnym przykładzie

jestem tym szczęśliwcem, który nigdy nie spotkał się z przykrą sytuacją, jaką niewątpliwie jest zamiana hotelu na inny
wiadomo - poświęcamy temu wiele czasu, skrupulatnie wybieramy ten wymarzony, idealny
a zdarza się, że ludzie w internetach się skarżą, że po wylądowaniu okazało się, że zostaną zameldowani w innym (na ogół gorszym)
im więcej wycieczek na koncie tym bardziej czuję, że taka sytuacja jest coraz bliżej (to wynika wprost ze statystyki)

w związku z powyższym mam pytanie:
czy jeśli biuro podróży ma ofertę typu: zapłać teraz zaliczkę, a resztę np. 40 dni przed terminem
to czy czas mojej wpłaty ma realne znaczenie na prawdopodobieństwo rezerwacji w tym właśnie hotelu?

czyli czy jeśli zapłacę od razu całość to teoretycznie duże i poważne biuro podróży od razu zapłaci za mnie hotelowi i sprawa jest jasna?
czy prawdopodobnie i tak bez względu na termin wpłynięcia pieniędzy ode mnie (czy 0,5 roku przed, czy 40 dni przed podróżą), zrobi to np. 30 dni przed pobytem, bo ma taką możliwość, więc płaci "w ostatniej chwili" niezależnie od tego kiedy otrzymali pieniądze ode mnie?
albo może płacą za mnie jeszcze później? wręcz dzień przed pobytem lub może biura mają otwarte linie kredytowe i płacą za klientów "z dołu"?

proszę o info, bo teoretycznie mógłbym opłacić całość od razu
ale jeśli nie ma takiej konieczności to nie widzę takiej potrzeby
jeśli jednak miałoby mi to "bardziej zagwarantować" wybrany hotel to mogę to zrobić
ale nie wiem czy ma to realne znaczenie

może ktoś z Was pracował kiedyś w biurze podróży i wie jakie są praktyki?
nie chcę reklamować, więc wymieniać z nazw, ale generalnie mam na myśli praktyki stosowane przez poważne, duże biura, największych graczy na polskim rynku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 28 Lis 2019 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Praktycznie większość jak nie wszystkie biura opłacają Twój pobyt na sam koniec. Przeważnie pieniądze które Ty wpłacisz np pół roku przed wycieczką pójdą na uregulowanie innych wycieczek. Dlatego właśnie jak upada biuro podróży to są takie cuda wianki i ludzie płacąc za swoje wczasy dowiadują się, że ich pieniądze nie trafiły do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Nie płać wcześniej bo to nie zmienia nic jeśli chodzi o pewność otrzymania hotelu/pokoju, który sobie wybrałeś.
Ja ze swojej drogi mam miłe wspomnienia, nie zabrakło dla nas pokoi w standardzie, który zamówiliśmy ale ze względu na to, że mogło zabraknąć dla klientów kolejnych wycieczek, więc zaproponowano nam gratisowe przeniesienie w ramach kompleksu do pokoju do najwyższym możliwym standardzie oraz za te "niedogodności" zmianę opcji z HB na all. Oczywiście skorzystaliśmy z tej opcji i sprawdzeniu cen wyszło nam, że za 1400zł od osoby dostaliśmy opcje która kosztowała 4000zł :)
Podsumowując, raczej zalecam korzystanie dużych i renomowanych hoteli oraz z bardzo dobrymi opiniami, bo tam nic złego nie powinno się nas spotkać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group