Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:43 

Mugga roll-on działa tylko w przypadku zaaplikowania na skórę. Jest też wersja w sprayu, którą można spryskać ubranie, ale nie wiem na ile jest skuteczna. Roll-on wypróbowałem, komary rzeczywiście trzymały się z daleka
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 30 Wrz 2019 21:08 

niebieski
@tomczas jak juz jestes zarazony malaria to jestes chory.
Nie ma leku na malarie. Sa leki łagodzące jej przebieg.
Podobno jest jakiś mocny lek chiński ale niezatwierdzony przez badania kliniczne w Europie. Nie pamiętam jak sie nazywa ale znajomi z misji w Zambii go używali jak już nic innego nie pomagało.
Malarone może miec skutki uboczne.
Ja mialem nudności i bole głowy które przechodzily po jakimś czasie. Znam przypadek gdy miał skutki uboczne w postaci jakby to nazwać hmmm mocnego zdenerwowania.
Pełną listę skutków znajdziesz pewnie w ulotce.
Z malarii wyleczyć sie nie możesz, mozna ja zaleczyc. Ataki sie powtarzają co jakis czas.
Poza tym masz 4 rodzaje malarii. Najgorsza to malaria mózgowa. Widziałem ją raz w Zambii, człowiek wyglądał jak zombii. Koszmar.
Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie ukaszenia. Długie ubrania, środki odstraszajace komary, spanie pod moskitiera i malarone aby mieć słabe objawy ataku malarii.

Wysłane z V30
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 04 Lis 2019 22:56 

Czy ktoś z Was wie może gdzie w Amsterdamie mogę kupić mugga?
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Gru 2019 22:35 

Loty: 18
Kilometry: 49 848
Stosowałem Muggę deet 50 w Singapurze, Malezji, Tajlandii i Wietnamie. Mimo to komary gryzą i to nie mało, głównie w kostki i doły podkolanowe.
Następnym razem tylko i wyłącznie ubrania z długimi rękawami i nogawkami. W miejscach występowania malarii leki (np. malarone), ubrania i moskitiera według mnie to konieczność. Zbyt duże ryzyko ;)

nasz pamiętnik z podróży :)
 Relacje PM off  

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości