Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Strach przed chorobami
#1 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:00 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 2
Wybieram się we wrześniu do Afryki ( m in. RPA) a potem zaraz do Azji. Jednak zacząłem ostatnio czytać o rożnych chorobach tropikalnych, na które nie ma szczepienia i zacząłem się obawiać, że coś mogę złapać. Mimo iż rejon RPA gdzie się wybieram, jest podobno wolny od większości z nich, mam jednak przesiadkę w Kenii gdzie te choroby wystepują i obawiam się że podczas tej przesiadki ( 8 h w Nairobi ) mogę coś złapać. Czy to realne zagrożenie?


Ostatnio edytowany przez gawrit1, 17 Sie 2016 18:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#2 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:05 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tak, to realne zagrozenie. Sa jeszcze mniej tropikalne choroby np HIV, syfilis itd. Takze wez to pod uwage takze.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Jeśli podczas tej 8 godzinnej przesiadki w Kenii (pamiętasz o wizie) zamierzasz wybrać się na miasto i pić wodę z niewiadomego źródła, odwiedzić jakiś szpital zakaźny, jeść jedzenie z ulicy i uprawiać seks bez zabezpieczenia lub brać narkotyki z z nieznajomymi, to tak, masz szanse coś złapać. :P
A na poważnie, to raczej większego zagrożenia nie ma zachowując podstawowe normy bezpieczeństwa i higieny w podroży.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:22 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 2
@Japonka76 Podczas przesiadki tez jest potrzebna wiza? Na miasto nie mam zamiaru sie wybierać :)

Po prostu wkręciłem sobie że ugryzie mnie komar i coś złapię ( malaria, denga ) albo złapię coś na lotnisku od kogoś kto akurat jest chory(nawet załączyłem się obawiać eboli )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ciekawe co piszesz :shock: bo patrząc na ten problem w ten sposób, złapać coś i zachorować możesz wszędzie, nawet na lotnisku w Warszawie czy Rzeszowie.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
weź największy worek na śmieci i wejdź do niego w Kenii na ten czas
powinno pomoc

a generalnie zalecam wizytę u lekarza specjalisty lub farmaceuty
takie rzeczy sie leczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
BooBooZB uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@becek i @Japonka76 zaraz powiedzcie, ze szczepienia czy jakieś tabletki na malarię to wymysły koncernów farmaceutycznych i wystarczy zjeść 1 jabłko dziennie i zmówić różaniec a będziesz zdrowy. :roll:

Gość po prostu się pyta, bo ma obawy; ludzie im starsi tym bardziej dumają przed wyjazdem w nieznane. Ja, z wiekiem też, to dostrzegam...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sie 2016 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
jak się boisz to nie lecisz
prosta zasada która się zawsze sprawdza
a ryzyko tam złapania czegokolwiek nieporównywalnie większe niż gdzie indziej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Sie 2016 19:39 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
poszukaj w google ile osob odwiedzilo z europy np. Kenie
ile wrocilo chorych

wylicz prawdopodobienstwo ze spotka to Ciebie

jak tak tlumacze zonie mozliwe katastrofy i zamachy :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sie 2016 20:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ogolnie szansa na zakazenie podczas przesiadki na lotnisku sa minimalne - w zasadzie tylko zakazenie droga kropelkowa jest mozliwe a nia generalnie nie przenosza sie choroby tropikalne (wiekszosc tropikalnych chorob jest przenoszona przez odpowiedni nosnik zwierzecy, a tych nie ma na lotnisku). Natomiast strach nie zawsze poddaje sie logice.

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2016 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Fobie też się nieraz da przepracować. ;-)

Moim zdaniem, warto wiedzieć, jakie nowe "stworzenia" mogą się do nas dorwać i czym to się będzie objawiać. Pamiętać o szczegółach typu klimat sprzyjający rozwojowi nie tylko zieleni, odległości do najbliższego szpitala czy numerze (w przypadku np. Tajlandii - raczej rozszerzonej) polisy (bo prywatna służba zdrowia tamże ma ceny na poziomie zachodnioeuropejskim - cf http://www.thaiwebsites.com/bumrungrad-prices.asp). Nie zrzucać też bezrefleksyjnie niczego na jetlag, odwodnienie czy udar cieplny. I grypę. :-D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Wrz 2019 11:45 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy macie doświadczenia z automatycznymi testami antymalarycznymi?
https://www.praxisdienst.pl/pl/Medyczny/Laboratorium/Testy+diagnostyczne/Szybkie+testy+diagnostyczne/Szybki+test+na+malarie+20+sztuk.html?cur=6&speed=1&gclid=Cj0KCQjwrMHsBRCIARIsAFgSeI1L-nPB9iWvIe0QaV9bb_Gevs-2z-W8pALdiGq_nXGKHwA5ZT7qzCEaAu-AEALw_wcB

Czy macie wiedzę, w którym dniu od zarażenia (od ugryzienia komara, który przeniósł chorobę) można wykryć tym testem? Na necie piszą, że skuteczność testu jest na poziomie 90%.
Zawsze przy wyjazdach w strefę zagrożoną przyjmowałem profilaktycznie Malarone albo Doksycyklinę. Zastanawiam się nad zmianą podejścia. Aby nie truć się niepotrzebnie, a zamiast tego wykonać taki test. Gdy test wskaże wynik pozytywny, to szybko do lekarza i wtedy przyjmowanie dużej dawki antybiotyku zanim się choroba rozwinie. Co sądzicie o takim podejściu?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Wrz 2019 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a to nie jest tak ze jak pokażę wynik pozytywny to już pozamiatane?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 29 Wrz 2019 15:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Jak ty pokażesz to na 100% pozamiatane :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 30 Wrz 2019 08:05 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
No właśnie nie... z tego co mi wiadomo choroba rozwija się dobrych kilka tygodni. Jeżeli zareagujesz kilka dni po zarażeniu, to dużo łatwiej jest wyleczyć. Podaję wtedy końską dawkę antybiotyku np. doksycyklinę.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2019 09:12 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Parę miesięcy temu media informowały o polskiej podróżniczce, która w Ghanie zmarła na malarię, pomimo wdrożenia leczenia szpitalnego.

Osobiście obawiałbym się takich wynalazków jak "testy automatyczne". Skąd pewność, że nie będzie już za późno na skuteczne leczenie?
Zresztą ... zamierzasz codziennie się badać i pozostawać w stresie przez cały wyjazd? Zachoruję czy nie zachoruję? Bez sensu


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Wrz 2019 15:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Wrz 2019 12:38 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
A który lek stosowany jako profilaktyka antymalaryczna jest najmniej szkodliwy dla organizmu i wątroby?
atovaquone/proguanil (Malarone), chlorochina, doksycyklina czy meflochina?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
najmniej szkodliwe sa pewnie repelenty i dodatkowa profilaktyka, czyli po zmierzchu w hotelu z moskitiera itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:26 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
-- 30 Wrz 2019 13:21 --

O to najlepiej zapytać lekarza. Najpopularniejszym lekiem, przynajmniej jeśli chodzi o wyjazdy do Afryki, jest obecnie Malarone. Nie odnotowałem w trakcie jego stosowania absolutnie żadnych efektów ubocznych.

-- 30 Wrz 2019 13:26 --

Repelenty też stosuję. Ale czy rzeczywiście są one najmniej szkodliwe? Szczerze wątpię. Przykładowo taka mugga - silny środek, który trzeba wcierać w skórę. Nie bez powodu ni zalecany dla dzieci poniżej 12 lat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Wrz 2019 13:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
mugga najzdrowsza na pewno nie jest, ale nic nie trzeba wcierac, mozna spryskac ubranie (i oczywiscie lepiej miec dlugie rekawy, nie t-shirt itd). sa tez inne srodki bez deetu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group