Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Maastricht
#1 PostWysłany: 22 Sie 2012 00:46 

Rejestracja: 04 Lip 2010
Posty: 61
Witam mam pytanie czy ktoś może jechał do Maastricht w taki sposób, że najpierw dolot do Brussel Charleroi/ Duseldorf ?? i potem czymś no właśnie pytanie czym pociąg autobus?? Bo próbuje coś znaleźć i mi nie wychodiz. może ktoś z forum robił podobną kombinacje i podpowie jak najlepiej i jak wygląda to kosztowo ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
 Temat postu: Re: Maastricht
#2 PostWysłany: 28 Sie 2012 17:44 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Można także pociągiem do Liege i tam się przesiąść na pociąg do Maastricht. Bilet bus+pociąg w dowolne miejsce w Belgii (np. do granicy) kosztuje ok. 20 euro jeśli korzysta się z oferty łączonej z lotniska (ta oferta ma swoją nazwę na stronach kolei belgijskich, tam można sprawdzić cenę). Natomiast bilet z granicy do Maastricht kosztuje ok. 4 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#3 PostWysłany: 13 Lip 2014 22:01 

Rejestracja: 27 Maj 2014
Posty: 4
Witam! Jak wygląda sprawa strefy airside na lotnisku w Maastricht? Planuję inaugurację KTW-MST-KTW jednego dnia i zastanawiam się czy 30 minut starczy mi na przesiadkę, czy strefa ta łączy w sobie zarówno przyloty jak i odloty?

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#4 PostWysłany: 27 Paź 2014 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Ma ktoś jakieś doświadczenie w podróżowaniu z Maastricht do:
1) Liege
2) Aachen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#5 PostWysłany: 28 Paź 2014 01:42 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Może coś takiego - Euregio.
Chcesz zrobić Maastricht - Liège - Maastricht i potem Maastricht - Aachen - Maastricht czy np. Maastricht - Liège - Aachen - Maastricht?

Bilet Maastricht - Liège [czas jazdy 32 min] w specjalnej taryfie kosztuje 5,2€ OW - dowolny dzień; RT za 7,6€ - tylko weekendy - wyjazd po 19.00 w piątek i powrót do końca niedzieli ["Outward and return travel to be made between Friday after 7 pm and Sunday"].
Do kupienia na belgianrail.be lub b-europe.com.
Podobnie z Liège - Aachen [przesiadka w Welkenraedt; czas podrózy 53 min]: 9,1€ OW; 11,8€ RT w weekendy.

Natomiast Maastricht - Aachen [przesiadka w Heerlen; czas podróży 59 min]: 9,8€ OW - to jest normalna cena.
Do kupienia na b-europe.com i bahn.de.

Jeżeli będziesz kupował bilet na niemieckiej wersji strony - b-europe.de - możesz dodatkowo zaoszczędzić 10% z kodem AARABATT10, ważnym do 09.11 na podróże także w późniejszym czasie.

Stan na 28.10.2014; czasy przejazdu w jedną stronę [tam], powrotne mogą się różnić; ceny dla osób 26-59.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#6 PostWysłany: 28 Paź 2014 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Wielkie dzięki.
Jestem w Maastricht 3 dni i każdy z nich chce przeznaczyć na jedno z tych miast.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#7 PostWysłany: 13 Lis 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 925
Zbanowany
Wróciłem i chciałbym się podzielić spostrzeżeniami, które mogą się przydać w locie do Maastricht.

1) z lotniska autobus nr 59, bilet u kierowcy, koszt 4,5eur; czas jazdy 25-30min, dowiezie nas na dworzec, peron G, stamtąd tez wraca. Jeździ co 15 minut a w weekendy co 30 min.

Tutaj trochę handlu, gdyby ktoś szukał mapy Maastricht to mam do sprzedania taką: http://www.scanmaps.dk/0244083?___store ... site_dansk
Przydała się ale nie zniszczyła a sam już się nie wybieram więc może komuś posłuży. Info na PW.


2) Maastricht - Aachen: z dworca, peron pierwszy nie zadaszony od prawej (chyba E) autobusem 59. bilet RT kosztował 8eur; zawiezie nas pod dworzec w Aachen i stamtad też sie odjeżdza, na dworcu jest MCD, niedaleko jest polski kościół, misja pw. św Wojciecha (msze 11:15 oraz 16). Bardzo fajne miasto.

3) Maastricht - Liege: korzystając z porady kolegi skorzystałem z pociągu rezerwując na niemieckiej wersji b-europe.com. Pociąg jechał jakieś pół godziny, udało mi się załapać na bilet weekendowy i oszczędzić 50%. Samo miasto nie takie ładne ale wita mega dworcem. Warto zauważyć że nieopodal jest Primark, tylko jedno piętro i akurat w tym czasie co byliśmy było mega dużo ludzi i słaby towar. W tym samym centrum handlowym Sportsdirect jest.

Tutaj zebrałem swoje najważniejsze notatki, mapki itp, niektóre w wersji bardzo roboczej bo robione na ostatnią chwilę ale warto było sobie wydrukować bo później się przydało. W paczce m.in: mapka Aachen i Liege, opisy co warto zwiedzić.

http://images.juvepoland.com/tabo89/maastrichtf4f.zip

W razie pytań chętnie służe na PW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#8 PostWysłany: 08 Gru 2014 22:56 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
Maastricht - Valkenburg
Bedac w Maastricht polecam udac sie do tego uroczego miasteczka. Dojazd okolo 25 min.z dworca autobusem nr 51. Autobusy kursuja co pol godz. Koszt biletu w dwie strony to 5.5 euro.- jest to bilet calodzienny. Mozna rowniez dojechac 8 osobowym minibusem, zatrzymuje sie na dworcu oraz m.in.w centrum miasta niedaleko ratusza- przy ul.Boschotraat. Bus jest tylko 8 osoby- takze trzeba miec na uwadze, ze moze nas nie zabrac. Gdy my dzisiaj jechalismy w 1 strone byl komplet pasazerow, z powrotem jechalismy tylko my :) Wysiasc mozemy na pierwszym przystanku w Valkenburg - cofajac sie 200m. zobaczymy pierwsza grote do zwiedzania ( ale my akurat w niej nie bylismy). Zwiedzilismy za to nastepna, ktora jest 600m.dalej - Fluwelengrot, ktora znajduje sie pod ruinami zamku oraz Gameentegrot. Wstep do obu po 5 euro. Mozna kupic bilet combo za 9 euro. W obu jaskiniach jest jarmark bozonarodzeniowy , na ktorym mozna kupic chyba wszystko ;) M.in.czapki, paski, kurtki, slodycze, nalewki, amerykanskie napisy na sciane, sadzonki roslin (w tym egzotyczne), pudry egipskie, pamiatki, obrusy, bizuterie, zegarki, buty... doslownie wszystko i nic ;) Ogolnie fajna atmosfera jarmarku, groty ladnie przystrojone, byl oczywiscie Jezusek, Myszka Miki i inni ;) Spotkalismy rowniez zywego sw.Mikolaja w jednej z grot, na pewno warto wybrac sie tam z dziecmi. Zwiedzilismy takze ruiny zamku - bilet 5 euro- fajny widok na miasteczko z gory. Zaraz przy rzece w centrum miasta jest rowniez mini jarmark bozonarodzeniowy z grzanym winem za 3 euro. Ogolnie polecam wybrac sie do tego uroczego miasteczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Maastricht
#9 PostWysłany: 03 Lut 2015 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Dzięki za informacje o Valkenburg. Akurat też się tam wybieram.
Jedziemy w pięć osób i nadal interesują mnie adresy noclegów w dobrej cenie. Może to być samo Masstricht ale również okolice jak i Aachen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group