Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Aż dziw bierze, że w żadnym opisie na forum nie pojawiła się informacja o rezerwacie Stendörren.

Słów kilka: Stendörren to mały archipelag skalnych wysepek znajdujący się 30 km na wschód od Nykoping. Jest to idealne miejscae na krótką wycieczkę do Szwecji. W kilka godzin można obejść wszystkie dostępne wysepki. Jest to miejsce bardzo urokliwe. Ponoć latem jest tam całkiem tłoczno, ja byłem zimą i w ciągu całego dnia spotkałem kilka osób. Wysepki połączone są drewnianymi mostkami. Trasy są świetnie oznaczone i nie ma możliwości zgubienia się. Trasy po których się chodzi to trasy typowo spacerowe i osiągalne dla każdego (uważać trzeba jedynie jeśli jest mokro, kamienie potrafią być bardzo śliskie). Na całej trasie można znaleźć dużo punktów w których można sobie usiąść, miejsca na rozpalenie ogniska (z przygotowanym drewnem i siekierą), czyste toalety, punkty z pitną wodą. Poniższych kilka zdjęć oddaje klimat tego miejsca.

Wstęp: Darmowy

Dojazd: Stendörren znajduje się jakieś 30 km od Nykoping, kilka kilometrów od drogi 219. Mając samochód, można podjechać na parking pod samym rezerwatem. Można wypożyczyć rower z Nykoping i dojechać rowerem. Trasa jest bardzo urokliwa i spokojna. Autostopem będzie raczej ciężko, na drodze koło rezerwatu ruch jest praktycznie zerowy. Można dojechać do skrzyżowania z drogą 219, ale pozostaje nam jeszcze kilka kilometrów na piechotę. Najłatwiejszy będzie transport autobusem miejskim. Do zaplanowanie polecam aplikację Sörmland. Można wyszukać w niej rozkład autobusów, zaplanować trasę a także wygodnie kupić bilet. Szukamy przystanku Stendörren. Dojechać tam możemy tam autobusem 554 z terminala autobusowego. Bilet kosztuje 24 SEK. Z racji, że w Nykoping kupuje się bilet na poruszanie się wewnątrz strefy, możemy na lotnisku kupić bilet do Stendorren z przesiadką na terminalu głównym. Bilet taki nadal będzie kosztował 24 SEK, ale jest ważny 1h i 10 min od kupienia (przynajmniej w aplikacji). Przy dobrej synchronizacji połączeń da się to zrobić bez problemu. Bilet można kupić również w autobusie u kierowcy (płatność tylko kartą) i wtedy kosztuje 30 SEK. Wracamy z tego samego przystanku. Z przystanku do rezerwatu idzie się jakieś 30 minut w głąb lasu. O ile w tygodniu autobusów jeździ całkiem dużo, tak w weekendy i święta liczba jest mocno ograniczona. Polecam wcześniej sobie sprawdzić.

Nocleg: Jest to rezerwat, więc teoretycznie jest tam zakaz rozbijania się i latem bym tego nie robił. Z racji jednak, że ja byłem tam na sylwestra, rozbiłem się na zachodniej wysepce w okolicach szałasu. Tak jak pisałem, pod ręką było drewno, siekiera, palenisko, czysta toaleta z papierem i daszek przed deszczem. Jeśli ktoś nie chce ryzykować to można wyjść kawałek poza park i rozbić się legalnie.

Poruszanie się: Poniżej mapka z zaznaczonymi miejscami na ognisko / domkami chroniącymi przed wiatrem i deszczem / toaletami / punktami ujęcia wody
Image

Załączniki:
11.jpg
11.jpg [ 256.41 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 246.28 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 335.24 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 378.08 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 308.75 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 214.87 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 261.1 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 281.72 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 408.19 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 277.44 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 357.51 KiB | Obejrzany 5394 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
J29 uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group