Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2022 22:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Bardzo proszę o przybliżenie jak wygląda opuszczanie samolotu w postpandemicznych czasach w Stavanger. Lotnisko jest wymienione w temacie ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,15,8025&hilit=stavanger, jednak ostatnie wpisy na jego temat są sprzed 9 lat, więc ciężko na nich polegać. Czy wysiadka z samolotu następuje na airside bezpośrednio przy bramkach? Czy jest jakiś preboarding do oddzielnego pomieszczenia, gdzie czekałoby się aż pasażerowie przylatujący opuszczą maszynę?

Interesuje mnie przesiadka:
SZZ-SVG [W6] przylot 21:35
SVG-KRK [W6] odlot 22:10

Oba loty obsługuje ten sam samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 30 Mar 2022 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W tym przypadku wychodzisz bramką którą będziesz wsiadał, więc nie ma żadnego stresu, jak się zakręcisz to zdążysz kupić flaszkę w bezcłowym, albo - z racji świąt - marcepanowe zajączki.
Gdyby był to inny samolot to trochę na zapałkę, przy tym samym odpadają wszelkie dylematy związane ze spóźnieniami.

Natomiast ogólniej, dla potomnych - warto wiedzieć, że nie ma przejścia z terminalu międzynarodowego do krajowego (jak np w Oslo, gdzie mamy ścieżkę "domestic transfer"). Gdyby ktoś miał przesiadkę na kolejny lot wewnątrz Norwegii to musi wyjść i przejść jeszcze raz kontrolę. Lotnisko jest kompaktowe, więc jest to do zrobienia w 10 minut. Wchodzi się domyślnie na terminal krajowy z którego można przejść bez dalszej kontroli na międzynarodowy.

PS. Swoją drogą sprytne połączenie, i chyba szybciej niż jakimś pendolino (a przy odrobinie szczęścia to i taniej).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
J29 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lip 2022 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
Czy ktoś może potwierdzić, że w Stavanger nadal jest możliwa przesiadka (dwa loty międzynarodowe) bez opuszczania airside i przechodzenia powtórnie przez security?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2022 19:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@kubus95
Dwa miesiące temu była możliwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lis 2022 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Czy mając 4 godziny i 10 minut w SVG pomiędzy planowanym przylotem a wylotem, warto wybrać się na przebieżkę fotograficzną po centrum miasta? Powiedzmy, minus dojazd pozostaje półtorej godziny tam.

I jeszcze pytanie - co, jeśli kupię bilet online na 13:00 (ląduję 12:40), a nie zdążę - wpuszczą na kolejny bus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:16 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Mysle ze w 4h z dojazdem w 2 strony to za malo czasu. Teraz pod Stavanger sa nowe tunele i nie jechalem nimi autobusem - ale ostatnio jest straszny sajgon pod lotniskiem. Stoi wszystko: buspas, samochody, taksowki. Ostatno na parking wjezdzalem 45minut. Jakis czas temu spalil sie garazowiec i teraz buduja nowy.

Dworzec jest blisko turystycznego centrum, ale gamle stavanger (zabytkowe biale domki do fotografii) to sa gdzies ze 20min pieszo od dworca gdzie podjezdza flybus.
Na 99,9% Cie wpuszcza na kolejny autobus, gorzej jakby to byl np inny dzien - ale wtedy ja bym i tak problowal ;)

Jakies 2,5km od lotniska sa bardzo ladne plaze, dobre na spacer zamiast siedzenia na lotnisku. Jest tam tez taki stary kosciolek, nie pamietam tak z glowy nazwy ale na 100% znajdziesz na google maps, zaraz obok plazy.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Swiderrr dzięki. Ta plaża była właśnie alternatywą, w razie czego tam się przejdę. Z dojazdem byłoby na styk, tak jak piszesz, ale z drugiej strony nigdy nie byłem w Stavanger, więc byłaby to jedyna opcja "odznaczenia" tam swojej obecności. W takim razie zostanę raczej w okolicy samego lotniska, pieszo zawsze bezpieczniej (brak korków).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lis 2022 10:53 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Wizzaira do Stavanger kupisz za grosze w lepszym terminie. Teraz jest albo taki wicher ze kosci zamarzaja, albo deszcz.
Sprawdz sobie kiedy jest Gladmat - festiwal jedzenia - wtedy zaliczysz 2 atrakcje za 1 razem. Ceny tych degustacyjnych menu sa akceptowalne dla ludzi pracujacych poza Norge.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2022 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z tą pogodą to tak dość stereotypowo pojechałeś. Bo akurat od dobrego tygodnia nie spadła kropla deszczu, do tego jest/było czyste niebo. Zahaczyło przez chwilę o -4st, i rano skrobanie szyb. A w zeszłym roku właśnie leżał piewszy śnieg już. Wiać zaczęło dopiero wczoraj, ale ciągle jest w miarę pogodnie, +6. Przy czym przy takim wietrze to tutaj wszystko lata, przy mocniejszym zresztą też, najwyżej bokiem lądują, a pasażerowie popuszczają ;-) Kości zamarzają jak ktoś nie potrafi się ubrać odpowiednio, względem wiatru i względem zimna ;-) Kolega jeśli planuje taki wypad, to może sobie zabrać coś do podręcznego.

Bilet można zawsze kupić u kierowcy (drożej?), wtedy nie ma dylematu. Z tym wpuszczaniem na inna godzinę to wcale nie byłbym taki pewny. Jeśli będzie pustawo to pewnie tak, ale jeśli autobus będzie pełen, to wejdą Ci którzy mają na godzinę kupione. Przy czym będziesz wracał w godzinach szczytu a wtedy całe miasto potrafi ślimaczyć i jechać zauważalnie dłużej.

Alternatywą do jechania do centrum jest autobus 42 i pojechanie do Tananger (ok 15 minut w jedną stronę), klimacik norweski jest, stary port, białe domki, widoczki na morze. Nie jest to to samo co centrum Stavanger oczywiście. Potencjalnie ciut mniejsze korki w obie strony. Raczej ograniczone możliwości jedzenia (chociaż w "centrum" jest piekarnia i kilka marketów spożywczych). Wydaje mi się, że fotograficznie ciekawsza opcja niż 'zwykła' plaża. Ale jakieś tam ryzyko dojazdu jest.
Przy czym tutaj z kolei nie da sie kupić biletu u kierowcy, najlepiej przez apkę chyba.

Przy lotnisku nigdy nie utknąłem ani nie widziałem takich korków jak opisane, przejeżdżając obok codziennie, ale być może w konkretnych godzinach coś się dzieje, albo akurat coś dłubali przy budowie parkingu (konstrukcja praktycznie już stoi). Plus ludzie sami blokują dojazd na K&F, kombinując jak zmieścić się w darmowym parkowaniu. Od czasu jak powiększyli plac i przebudowali wyjazd, to jest zauważalnie lepiej.

Generalnie te 4h to dużo i mało. W teoriii na szybką przebieżkę po mieście powinno wystarczyć. Może w jedną stronę chociaż (do miasta) warto pojechać taksówką. Będzie na bogato, ale można podjechać np od tyłu do Gamle i przejść w stronę portu i na autobus, bez chodzenia w tę i z powrotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Lis 2022 06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@BrunoJ lecę dziś i bardzo Ci dziękuję za to Tananger. Zaraz ogarnę apkę i o ile pogoda będzie ok, to z wielką chęcią tam właśnie się wybiorę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lis 2022 21:29 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
@BrunoJ
Nie wiem czy stereotypem, fakt w Stavanger ze 2 tygodnie nie bylem, ale u mnie pod Haugesundem ostatnie kilka dni to codziennie wstajac rano sprawdzam, czy to dzis jest ten dzien, w ktorym dom odleci razem z fundsmentem :) niby jest 7-8 stopni a duzo cieplej wspominam wyjazd na Spitsbergen jak bylo -18.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Lis 2022 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
-- 24 Lis 2022 22:08 --

hehe, no to się wykrakało. Mogę mieć tylko nadzieję, że wycieczka się udała, a kolega nigdzie nie utknął. Dziś jak na złość pół dnia padało, a teraz jest już znowu gwieździste niebo. Rano na dodatek auto zdechło na autostradzie wyjeżdzającej z centrum. Ludziska pospóźniali się do biura nawet godzinę. Ot, pogoda jest taka jak się trafi. Albo na jaką kto zasłużył ;-)

-- 24 Lis 2022 22:15 --

Swiderrr napisał(a):
@BrunoJ
Nie wiem czy stereotypem, fakt w Stavanger ze 2 tygodnie nie bylem, ale u mnie pod Haugesundem ostatnie kilka dni to codziennie wstajac rano sprawdzam, czy to dzis jest ten dzien, w ktorym dom odleci razem z fundsmentem :) niby jest 7-8 stopni a duzo cieplej wspominam wyjazd na Spitsbergen jak bylo -18.

To mogło się trafić, że akurat przegapiłeś całkiem ładną pogodę, przy czym tylko do pierwszej linii gór, więc już ciut za miastem było różnie. Haugesund to jednak trochę wyżej, i na tyle daleko że pogoda może już się ciut różnić. Ale fakt, były tez ostatnio dni że dmuchało srogo. Fundament na skale, więc zostanie, co innego deseczki powyżej. Potrafi stękać i jęczeć niepokojąco ;-) W porównaniu do domu w PL różnica jest pod tym kątem kosmiczna. Ale to już jakby poboczny wątek.

Zobaczymy, kolega pewnie napisze jak poszło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lis 2022 22:17 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
A korkow na lotnisko juz nie ma? Nie wiem o co tam chodzi, ale ja stalem 2x, zona raz. Korek zaczyna sie na wysokosci parkingu P10 (przy stacji benzynowej) i zablokowane jest wtedy wszystko az do terminala helikopterowego (lacznie z tym rondem w strone Sola Strand). Wjechanie na p7 zajelo 45min (a powinno max 3-4 dla niezorientowanych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lis 2022 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Nie było korków (nawet jakiegoś spowilnienia) zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Kupiłem sobie bilet całodobowy (60) i podjechałem do Tananger gdzieś tam prawie pod koniec miejscowości (przystanek szkoła?). Zszedłem w dół kręcąc się po uliczkach, kilka zdjęć zrobiłem. Ogólnie pogoda super, trochę lekkiego deszczu, słońce przebijające się przez chmury i później powrót na lotnisko - jeszcze półtorej godziny czekałem na lot. Dzięki za to polecenie @BrunoJ . Zastanawiałem się natomiast jak ludzie szli do tej plaży. Dojeżdżając na lotnisko nie widziałem żadnego chodnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2022 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
z boku jest ścieżka rowerowa, która robi również za chodnik (albo odwrotnie). Po prostu nie jest przy samej drodze, tylko odsunięta kawałek. Na plażę idzie się w przeciwną stronę niż jedzie autobus.
Z przystanków to pewnie najoptymalniejszy byłby przy porcie Hummeren, bo tam jest starsza część miejscowości. Na samym końcu trasy już nowsze domy, chociaż można wtedy wyjść na most i zobaczyć kawałek fiordu (jeśli wiatr nie urwie głowy). Wszędzie blisko do morza, a jeśłi pogoda nie jest zupełnie paskudna to praktycznie zawsze ładne widoczki. A bilet calodobowy opłaca się praktycznie zawsze, jeśli nie jedziemy jednorazowo w jedną stronę.
Nie wiedziałem że jedziesz następnego dnia, bo bym napisał wcześniej.
Ale dobrze że się wszystko udało.

Z tym parkingiem to naprawdę coś musiało się dziać wtedy. Albo jakieś szczególne dni/godziny. To już nie wiem, ja nigdy nie utknąłem, a troche latam. Ale nigdy nie wiadomo. Dziś już znowu deszcz, tym razem no stop praktycznie, i zero widoków.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Sty 2023 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Uzupełnienie w temacie dojazdu do lotniska w Stavanger i ewentualnych korków. Wychodzi na to, że są godziny gdy w ciągu 10-15 minut korek potrafi się wygenerować aż do trasy szybkiego ruchu. Trafiłem kilka razy, dziwnym trafem było to w okolicach przylotów kilku Wizz z PL, ale w tym samym czasie ląduje najczęściej kilka(naście samolotów). Korkuje się dojazd na parking kiss&Fly, ale jeśli ktoś musiałby oddać auto, to niestety też musi kawałek odstać, ewentualnie ciąć bus-pasem bezczelnie.
Wygląda na to że jak ma się pecha to faktycznie można się wpakować. Ja miałem trochę szczęścia, bo albo zdążyłem tuż przed formowaniem się korka, albo dojeżdzałem autobusem lub transportem z zewnętrznego parkingu. Autobus (42 lub Flybussen) zasadniczo nie stoi w korku, dotyczy to tylko dojazdu autem na parkingi w pobliżu terminali żeby wysadzić lub odebrać pasażerów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Sty 2023 15:03 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Mowilem. ;)
Ale tez nie jestem w stanie powiedziec skad to sie bierze. Odkad zmienili to kiss&fly na parking a nie podjezdzanie pod terminal (na dlugo przed pozarem tego garazowca) to jest gorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Sty 2023 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No właśnie nie bardzo, gorzej jest dopiero w ostatnich tygodniach (miesiącach?). Bywam na lotnisku kilka razy w miesiącu, a w okolicy praktycznie codziennie. I takie cuda tylko w bardzo określonych momentach, więc raczej rzadko. Dodatkowo przejazd jest utrudniony przez parkujące przy drodze auta (czekające na telefon od przyjaciela, żeby nie zapłacić kilku nok za parkowanie). Może jakoś inaczej loty są ułożone i jakaś kumulacja jest, bo to trochę tak wygląda, jakby nagle 500 aut przyjechało kogoś odebrać. Ostatnio podjechałem bez problemu i zatkania, odprowadziłem pasażera, co zajęło może 15 minut. A gdy wracałem, to korek był już na dwa kilometry, tak z niczego. Czasem mam wrażenie że ludziska bardzo ślimaczą na samym wjeździe na parking, jakby patrzyli czy trzeba bilet pobrać czy coś, zamiast po prostu jechać. Nie mniej, można się zdziwić.
Jak gdzieś lecę i muszę zostawić auto, to zostawiam na zewnętrznym parkingu za lotniskiem, z dowozem, cena podobna lub lepsza jak na lotniskowych P, a szansa większa, że mi kolejne auto z dymem nie pójdzie ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2023 10:30 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Kolejne? To zalapales sie na pierwszy pozar? Wyplacili odszkodowanie czy krecili nosem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2023 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Stara historia, nawet chyba fotki tutaj wrzucałem gdzieś, ale nie wiem czy przetrwały ;-)
Wszystko załatwonie pozytywnie i bez żadnego kręcenia, chociaż zajęło relatywnie sporo czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group