Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2015 21:41 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Cześć!
Mam pytanie, otóż w piątek wylatuję do Norwegii (pierwszy trip za granicę) z Katowic, poprzez Wizzair. Posiadam jedynie śpiwór, który jest wykorzystywany w pododdziałach specjalnych a dokładnie model 729/MON. W bilecie mam tylko mały bagaż podręczny, pakuję się w plecak 40l. Myślałam, że śpiwór uda mi się wnieść na pokład jako "kocyk", ale on jest chyba za duży... niestety nie mogę pozwolić sobie na inny model, gdyż strasznie odczuwam niskie temperatury... Jak do plecaka go spakuje to niestety zajmuje mi go praktycznie całego.
Jak myślicie, da rade wnieść go jako "koc" czy raczej mam sobie to odpuścić? Nie wiem już jak z nim kombinować... :/ lecę od 11wrz do 22września. Większość noclegów będę miała pod chmurką. ;) Jak wygląda sprawa z odprawą, przywiązują do tego wagę w KTW?

Załączniki:
Komentarz do pliku: tak wygląda wyciągnięty spiwór z osłony :p
20150908_212424.jpg
20150908_212424.jpg [ 210.98 KiB | Obejrzany 21425 razy ]


Ostatnio edytowany przez anuulka, 08 Wrz 2015 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2015 21:46 

Przed kontrolą bezpieczeństwa na Lotnisku Katowice Pyrzowice kontrolują czy posiadasz tylko jeden bagaż podręczny z przyklejeniem na bagaż naklejki z opisem wykupionego bagażu podręcznego.
Nie wiem jaki jest wymiar namiotu, ale może jakimś wyjściem jest wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład za 13 zł/lot z dodatkowym bagażem podręcznym (niezbyt dużym, ale zawsze)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2015 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Możesz udać "Krula Sosnowca" i wejść na pokład w pelerynie z śpiwora!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2015 21:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Zrobiłabym wszystko, żeby tylko wejść :lol: nawet mogę być "krulem sosnowca"!
Ale nie no, na poważnie. Czy to będzie jakiś problem ? :D
Czy jeżeli wykupię pierwszeństwo, to będę mogła chociaż go na legalu dodatkowo wnieść? Jak ten wizzair mnie irytuje. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Ogolnie plecakow raczej nie mierza (podrozowalem nie raz z 70l z wyjetym stelazem, oczywiscie nie wypchanym calkowicie, ale zdecydowanie za duzym) wiec bym wzial na Twoim miejscu wiekszy plecak i spiwor do srodka, w razie problemu spiwor na siebie a plecak normalnie

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:01 

Anonymous napisał(a):
Nie wiem jaki jest wymiar namiotu, ale może jakimś wyjściem jest wykupienie pierwszeństwa wejścia na pokład za 13 zł/lot z dodatkowym bagażem podręcznym (niezbyt dużym, ale zawsze)



Nie namiotu a śpiwora :P .
Opcja pierwszeństwa jak najbardziej ma sens.

@anuulka - Na łut szczęścia bym nie liczyła, bardzo sprawdzają w KTW bagaże podręczne w WIZZ.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:12 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Spoko, to bym wykupiła te pierwszeństwo, ale niestety nie posiadam karty kredytowej i lipa z płaceniem... kurde, co za pech. co by tu wykombinować, żeby wpuścili.. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zwykła karta debetowa też przechodzi często, nie szkodzi spróbować.

Albo ktoś znajomy musi mieć jakąś kartę, może założy 13 zl? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:17 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
A próbowałaś "normalną" kartą? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:18 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
To nie o to chodzi. Taką kartę oczywiście posiadam, debetowa nie przechodzi - niestety. :D
czyli pozostaje mi włożenie śpiworu do plecaka (posiadam tylko 45l) z namiotem... no nic, nie da się chyba inaczej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:32 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
A nie możesz go jakoś założyć na siebie? W najgorszym razie wejść w niego i skakać w śpiworze. Powiesz, że jesteś bardzo przeziębiona :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:41 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Kurcze, no dziwacznie bym w nim wyglądała :lol: jakbym chciała się nim owinąć to w sumie bym nie wyglądała na swoje 55kg tylko na 150kg :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Wrz 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Teraz zupełnie poważnie.
Przełóż go przez rękę i w razie pytań oświadcz, iż jest to twój kocyk. Jeśli będą mieć "ale", to pół żartem, pół serio powiedz, że twój kocyk to "2 in1" i zrób z niego szalik. Na podstawie tego co widziałem daję 95% szans powodzenia przy takim manewrze. Jeśli kiepsko trafisz to niestety, ale w mojej ocenie mogą odmówić Ci wstępu na pokład, o ile nie wykupisz bagażu rejestrowanego.

Pamiętaj... do odważnych świat należy!
Kto nie ryzykuje, ten nie zarabia!

Wszystko powyżej traktuj pół żartem, pół serio z naciskiem na serio! :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Wrz 2015 23:18 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Chyba rzeczywiście trzeba udawać osobę niekumatą, może się uda. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2015 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
refiko napisał(a):
Teraz zupełnie poważnie.
Przełóż go przez rękę i w razie pytań oświadcz, iż jest to twój kocyk. Jeśli będą mieć "ale", to pół żartem, pół serio powiedz, że twój kocyk to "2 in1" i zrób z niego szalik. Na podstawie tego co widziałem daję 95% szans powodzenia przy takim manewrze. Jeśli kiepsko trafisz to niestety, ale w mojej ocenie mogą odmówić Ci wstępu na pokład, o ile nie wykupisz bagażu rejestrowanego.

Pamiętaj... do odważnych świat należy!
Kto nie ryzykuje, ten nie zarabia!

Wszystko powyżej traktuj pół żartem, pół serio z naciskiem na serio! :lol:

@refiko, Twoja przeszłość "przelotowa" ma ma się nijak do rzeczywistości i doświadczenia więc byłoby super gdybyś się wstrzymał od swoich "błyskotliwych" wypowiedzi, które mogą sprawić, że ów osoba może zrobić z siebie klauna lub osła na lotnisku.

P.S. Witamy w TS, mam nadzieję, że tym razem nie dasz ciała i nie zaczniesz "zarabiać" na okazjach które tutaj ujrzysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Doczu lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2015 06:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A tak serio, znajomi nie maja karty, ktora by przeszła? 13 zl to nie majątek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Wrz 2015 16:19 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 7
Niestety, ale nikt mi ze znajomych nie może pomóc. Pytałam się. No trudno, jakoś to przeżyję :) może przejdę. ;) dzięki za odpowiedzi. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Wrz 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Dokupienie priorytetu na lotnisku to 26 zł, więc też nie majątek. O ile to coś pomoże w Twojej sytuacji, bo śpiwór wygląda na ogromny, a do priorytetu dostajesz tylko niewielki bagaż dodatkowy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2015 16:47 

Turban sobie z niego zrob...
A tak na powaznie to kup dobry worek kompresyjny i wnies jako drugi bagaz. Swoja droga to nie wiem co to za wypelnienie ma ten model ale ja swoj spiwor na -2C wkladam RAZEM z namiotem do tego Forclaza :) Do tego oczywiscie zarcie, ciuchy i aparat. Rozsadnie sie pakuj.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Wrz 2015 19:42 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
@Don_Bartoss"
Stary to jest syntetyk i nawet wór kompresyjny niewiele tu pomoże.
Ja bym spróbował kupić jakiś drobiazg na bezcłówce i poprosić o taką większą reklamówkę i do niego wrzucić śpiwór.
Nie raz w KTW przechodziłem z podręcznym i reklamówką z Baltony
P.S.
No i nie zapomnij dać znać jak Ci poszło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group