Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Stavanger
#121 PostWysłany: 22 Lis 2017 23:59 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Przez kumpla czy przez nas ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Stavanger
#122 PostWysłany: 23 Lis 2017 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak w kwestii formalnej - Hinna jest raczej dzielnicą Stavanger z punktu widzenia administracyjnego, a nie osobnym miasteczkiem. Do centrum dobre polaczenie pociągiem lub autobusami. Ale wieczorem pusto, w przeciwieństwie do centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#123 PostWysłany: 23 Lis 2017 09:13 

Rejestracja: 12 Lut 2017
Posty: 6
brzemia napisał(a):
Przez kumpla czy przez nas ?


Wy potwierdziliście to, co kilka godzin wcześniej powiedział mi kumpel. Cóż pozostaje w styczniu zobaczyć samo Stavanger i okolice i pomorsować w Norwegii, a za jakiś czas wrócić do najciekawszego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#124 PostWysłany: 23 Lis 2017 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
Dzisiaj zostałem uświadomiony przez kumpla, że na Preikestolem nawet nie mam się napalać, bo w tym okresie nie ma tam wstępu :( Muszę znaleźć jakąś alternatywę i polować na bilety na cieplejsze miesiące.


Uwaga alternatywa ;)

Cytuj:
Charakterystyczna formacja skalna nazwana Trollpikken, czyli „penis trolla”, znajduje się nieopodal miejscowości Kjervall w okręgu Ragoland w południowo-zachodniej części kraju. Nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi, który wywołuje nieprzyzwoite skojarzenia.


Image

Cytuj:
Tak jak wszystkie twory natury o fallicznych kształtach na świecie cieszy się od lat dużą popularnością wśród odwiedzających te strony. Co prawda 12-metrowy skalny monument "stoi" tu prawdopodobnie od czasów ostatniej epoki lodowcowej, jednak dopiero rozwój portali społecznościowych uczynił go lokalnym celebrytą i wypromował modę na selfie z filuterną skałą.


Na skałę z parkingu prowadzi ok. 2 km szlak - sprawdzane w ostatni weekend.Będąc w pobliżu warto zobaczyć wodospad Manafossen, a przenocować np. na Gardscamping w Veen.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#125 PostWysłany: 21 Gru 2017 11:51 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 5
Halo halo, bywa ktoś w Stavanger w styczniu? Co warto tą porą tam zobaczyć?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#126 PostWysłany: 21 Gru 2017 12:21 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Ja byłem 4-5 lutego tego roku, więc prawie w styczniu. :-)
Całe miasto można zwiedzić w trakcie jednego dnia.
Polecam też spacer nad morzem po świetnej plaży przy lotnisku Sola. Nawet udało mi się zamoczyć nogi, chociaż widziałem norweskie rodziny z dziećmi, które normalnie się kąpały :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#127 PostWysłany: 21 Gru 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja bywam w styczniu. A zobaczyć można dużo rzeczy, kwestia czego konkretnie szukasz, czy samo Stavanger czy okolice i jak z mobilnością. Generalnie - jak już wyżej pisano, są statystycznie lepsze miesiące na odwiedziny, ale jak ktoś chce to zagospodaruje każdy czas. W najgorszym przypadku - jeśli pogoda naprawdę nawali, można dobrze zjeść i sie napić (zwracam uwagę że napisałem dobrze, a nie dobrze i tanio ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#128 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:12 

Rejestracja: 12 Lut 2017
Posty: 6
Preikestolen okazało się do zdobycia! Sam szlak był dość łatwy, oczywiście mieliśmy kolce na buty, ale świeży śnieg również był sporym ułatwieniem. Na półce byliśmy tego dnia jako pierwsi. Prom na trasie Stavanger-Tau kursuje przez cały rok, z Tau jeździ miejski autobus do Jorpeland, a stamtąd już trzeba kombinować (około 8-9km) mi się udało zgadać z pewnym polakiem który mieszka w Jorpeland i nas podwiózł na parking a potem po nas przyjechał.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#129 PostWysłany: 22 Sty 2018 18:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Tomo_bnvl napisał(a):
Preikestolen okazało się do zdobycia! Sam szlak był dość łatwy, oczywiście mieliśmy kolce na buty, ale świeży śnieg również był sporym ułatwieniem. Na półce byliśmy tego dnia jako pierwsi. Prom na trasie Stavanger-Tau kursuje przez cały rok, z Tau jeździ miejski autobus do Jorpeland, a stamtąd już trzeba kombinować (około 8-9km) mi się udało zgadać z pewnym polakiem który mieszka w Jorpeland i nas podwiózł na parking a potem po nas przyjechał.

Image
Gratulacje

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#130 PostWysłany: 04 Cze 2018 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
"Dar Młodzieży" przy nabrzeżu w Stavanger, 04.06. online...
http://www.aftenbladet.no/trafikk/i/mqE ... aer#100092
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#131 PostWysłany: 27 Gru 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Tomo_bnvl napisał(a):
Preikestolen okazało się do zdobycia! Sam szlak był dość łatwy, oczywiście mieliśmy kolce na buty, ale świeży śnieg również był sporym ułatwieniem. Na półce byliśmy tego dnia jako pierwsi. Prom na trasie Stavanger-Tau kursuje przez cały rok, z Tau jeździ miejski autobus do Jorpeland, a stamtąd już trzeba kombinować (około 8-9km) mi się udało zgadać z pewnym polakiem który mieszka w Jorpeland i nas podwiózł na parking a potem po nas przyjechał.

Image


Miałeś raki, czy raczki wystarczyły? Co to znaczy, że szlak jest zamknięty - ktoś stoi i pilnuje, czy po prostu nie poleca się wchodzić ludziom nieprzygotowanym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#132 PostWysłany: 27 Gru 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jest „zagrodzony” łańcuchem. I zamknięty formalnie, co może mieć znaczenie przy jakichś kwestiach ubezpieczeniowych czy kosztów akcji ratunkowej w razie W. Plus trzeba się liczyć z naprawdę ciężkimi warunkami. Teraz jest kilka st na plus na dole i ok zera na górze. I do tego mżawka. Wcześniej było na minusie wiec kamienie zmarzniete i pokrywają się gładkim lodem.
Ćwiczyłem w zeszłym roku kilka krótszych tras i momentami walka o życie. Dla lubiących adrenalinkę - czemu nie :)
Widoki bezsprzecznie piękne
Image
Image
Image

I wspomniany wcześniej Dar Młodzieży na początku czerwca.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#133 PostWysłany: 27 Gru 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@BrunoJ Druga fotka to nie czasem Magma Geopark??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#134 PostWysłany: 27 Gru 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Gloppedalsura.
Magma Geopark to raczej określenie ogólne dla grupy tego typu atrakcji w okolicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#135 PostWysłany: 27 Gru 2018 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
piszemy o tym samym https://www.google.com/maps/place/Glopp ... 4d6.278519 fajna miejscówka :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#136 PostWysłany: 27 Gru 2018 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Fajna.
Co do nazwy - jak wpiszesz Magma Geopark to niekoniecznie trafisz na to konkretne miejsce.
Coś jak szukanie Giewontu wpisując Tatrzański Park Narodowy ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#137 PostWysłany: 29 Gru 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Adrenalinkę lubię i góry zdecydowanie wolę zimą niż latem. Z drugiej strony fjordy już widziałam i latem i zimą, a zabić się nie chce, zwłaszcza że będę sama. A czy w samym Stavanger są jakieś ciekawe szlaki piesze? Bez jechania kilkoma autobusami i promami? Nie musi to być najbardziej spektakularny widok na góry w kraju, raczej tak żeby nie siedzieć cały dzień w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#138 PostWysłany: 29 Gru 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W samym mieście chyba średnio. Oczywiście jest gdzie pochodzić a i spore różnice wzniesień się znajdą. Są ładne parki i dość długie trasy (raczej płaskie) wzdłuż wody - jest kilka jezior. Plus praktycznie całe miasto ma ścieżki pieszo-rowerowe (warto mieć kamizelkę odblaskową, z uwagi na jeżdżących z nieprzyzwoitą prędkością kolarzy). Ale żeby zahaczyć o prawdziwsze góry to trzeba kawałek odjechać, albo przeprawić się przez wodę. Tyle że wtedy wracamy do punktu wyjścia - tutejsze szlaki są dość... surowe, żeby nie napisać siermiężne. Ten na Preikestolen jest uznawany za dość łatwy, a momentami trzeba jak kozica śmigać po 40cm "schodach" z kamlotów, po których radośnie płynie woda, itp. Mało gdzie szlaki mają formę regularnych ścieżek czy ulic, jak w Tatrach czy nawet w Aplach.
Z takich bliższych i "łatwych" miejsc to może Dalsnuten i dalej maszt na Hommersåk, ale to cały czas trzeba czymś dojechać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#139 PostWysłany: 02 Sty 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2018
Posty: 53
Że nie ma wygodnych, wydeptanych ścieżek to wiem, wchodziłam i na Trolltunge i na Kjerag. To nie było specjalnie trudne, no ale jednak był wrzesień a nie marzec. W każdym razie dziękuje za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#140 PostWysłany: 02 Sty 2019 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Nie napiszę specjalnie nic odkrywczego, ale IMO najlepiej poszperaj sobie na ut.no okolice Stavanger, jest kilka fajnych, mało uczęszczanych szlaków i scieżek przez lasy, jeziora i fiordy i zdecyduj czy nie są aby zbyt daleko.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group