Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#101 PostWysłany: 07 Maj 2020 11:24 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Ta Hama wygląda mocno tak sobie. Powinien być stabilny, bo ma zatrzaski i 3 sekcje, jest lekki ale więcej zalet nie widzę. Jest krótki po rozłożeniu, 117 cm to nie jest pełnej wysokości statyw. W transporcie ma 46 cm i to wygląda b. słabo jak na pakowanie do podręcznego, choć dzięki temu powinien zyskiwać na stabilności. Słabo wygląda też głowica, bez szybkozłączki, ogólnie całość wygląda jak klasyczny market, może oczko wyżej od tych dodawanych czasem "za darmo" w zestawach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#102 PostWysłany: 07 Maj 2020 12:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja nie twierdzę, że to idealny statyw podróżny (zwłaszcza, że go nie używałem), ale z założenia w statywie podróżnym godzimy się na pewne kompromisy. Każdy sam się zastanowi jakie ma wymagania, budżet i zdecyduje. Podałem to jako jedną z opcji, obecnie dostępną w niższej cenie - może ktoś uzna, że taki statyw mu wystarczy. A 46 cm wejdzie po przekątnej nawet w mały podręczny Wizza czy Ryanaira ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#103 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:43 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
No niestety w tej cenie nie ma co wymagać cudów. Jak ktoś nie ma ciężkiego i drogiego sprzętu, a statyw potrzebuje okazjonalnie, to może się pokusić na tę ofertę. Ja już wcześniej polecałem i dalej polecam Benro iTrip IT15. 39,5 cm po złożeniu i normalna wysokość po rozłożeniu w cenie ok. 350 zł.

@Kashpir włożenie statywu po przekątnej do małego podręcznego dość mocno ograniczy jego i tak już niewielką pojemność ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#104 PostWysłany: 02 Sty 2023 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Odgrzebie trochę temat.

A6400+sigma 18-50 2.8 całość wagi ok 700g. Czy ktoś ma podobny zestaw i mógłby się podzielić jakimś statywem? Oczywiście do używania na wyjazdach ale i w domowych warunkach do rodzinnych zdjęć. Będę wdzięczny za jakąś sprawdzoną polecajke.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#105 PostWysłany: 02 Sty 2023 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
chyba niewiele się zmieniło w temacie. Te same statywy co kilka lat temu, obawiam się, że również te same ceny.
Ja obecnie używam BeFree One, ale to dlatego, że trafiłem za grosze kiedyś. Chociaż widzę, że obecnie cena nie jest jakaś szalona, są też nowsze/lepsze modele. Sprawdza się z ciut cięższym niż podano, ale ciągle relatywnie lekkim sprzętu. Mechanika nie wzbudza zaufania, ale przez kilka lat nic na razie nie odpadło, a używany w dość ciężkich warunkach (brud, temperatury).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fluu lubi ten post.
fluu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#106 PostWysłany: 04 Sty 2023 13:04 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Poleci ktoś dobry statyw do robienia zdjęć, filmików dla samsung s20?
Kwota? Nie za miliony monet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#107 PostWysłany: 04 Sty 2023 13:25 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Statyw to do stacjonarnych ujęć, jak kręcisz np. vloga w studio. W podróż to raczej gimbal przyda się bardziej.
Góra
 Profil Relacje PM off
classy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Statyw a podróż?
#108 PostWysłany: 05 Sty 2023 05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
classy napisał(a):
Poleci ktoś dobry statyw do robienia zdjęć, filmików dla samsung s20?
Kwota? Nie za miliony monet ;)


Polece Ci bardzo poreczny gadżet, nie jest to typowy statyw, ale genialnie sprawdza sie w podróżach (osobny przycisk do zrobienia zdjecia)

https://www.atumtek.com/products/selfie ... ection_1.1

Wysokosc 150cm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group