Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:02 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Tak to przejscie z SPG Gold na Marriott Gold jes z pewnoscia atrakcyjne bo macie wtedy sniadania w sieci Marriott czego nie maja jako Gold w SPG ale nie wiem jak bardzo roznia sie stawki za pokoje z sniadaniem a bez sniadania - w SPG sa to roznice 30-40EUR/doba wiec sie oplacalo byc Platynowym aby miec sniadanie i na dodatek to przewaznie byly sniadania bufetowe plus punkty powitalne a w Marriott jest chyba contynentalne sniadanie lub w lozy jesli jest ona w hotelu.

Z przejscie Marriot Platyny jest atrakcyjne do Platyny SPG bo wtedy macie upgrady lacznie z pula suit a nie tylko lepsze pietro czy narozny pokoj, w druga strone przejscie juz nie jest takie atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 25 Wrz 2016 13:55 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
W SPG platyna nie daje z automatu śniadania tylko mozna wybrać śniadanie w ramach bonusu zamiast punktów.. W regulaminie jest to śniadanie kontynentalne. To ze często w hotelach dają pełny bufet to jest ich dobra wola. Pod względem śniadań i wejść do saloniku moim ulubionym programem jest program Hyatta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Wrz 2016 16:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@darekd : w regulaminie jest ze mozesz wybrac sniadanie lub punkty powitalne, nic tam nie ma o tym czy to jest bufet sniadaniowy ale na ponad moje 500 pobytow jeszcze nikt mi nie zaproponowal kontynentalnego sniadania lub al'carte zawsze to byl bufet a Marriott dwa razy dostalem al'carte albo obowiaek sniadania w lozy. W wiekszosci hoteli SPG daja punkty powitalne 500pkt (co jest guzik warte przy cenach za pokoj w punktach 12000pkt ile tego trzeba zbierac ??) i sniadanie - to jest dobra wola hotelu ze daja oba przywileje. Nikomu nie oplaca sie wydzielac osobnej czesci dla platinium aby dawac im osobno kontynentalne sniadanie za malo odwiedzajacych z statusem platyny. Osobiscie jesli mi sie trafia w SPG zadanie wyboru sniadanie lub punkty to bez problemu rezygnuje z punktow powitalnych szkoda tego zbierac w takich ilosciach.

Sniadania w Hyatt sa dobre, bo dotycza wszystkich co sa z toba i mozna zamowic sniadanie do pokoju, problemem jest tylko za mala siec hoteli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Wrz 2016 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Patrząc po tym co John pisze to może być super deal...

SPG Gold = Marriott Gold
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
No dobra, koniec z cackaniem... Wszedłem w ten "deal" i zobaczymy, czy zadziała. Udało mi się wynegocjować w Le Meridien Cyberport w Hongkongu stawkę przeznaczoną dla rezydentów HK i Macao (tzw. Sunday Getaway Package), dzięki czemu za nocleg zapłacę tylko (oczywiście, jak na tamtejsze uwarunkowania) niecałe 1200 HKD (ze śniadaniem). W przeliczeniu na PLN jest to ok. 200 zł. więcej, niż koszt 1 noclegu w The Perkin, w którym miałem pierwotnie 3 noclegi (a teraz mam 2, bo jeden zamieniłem na Le Meridien). Wychodzi zatem na to, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, Golda w SPG, a potem w programie Mariotta będę miał za dodatkowy koszt w wysokości 200 zł ;-)
Czy się uda, przekonam się już na przełomie października i listopada. Oczywiście, dam znać...
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 17 Paź 2016 13:45 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Czy dla nich Gruzja to już Azja? :D
Nie mogę znaleźć krajów jakie uznawane są za azjatyckie
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez michzak, 17 Paź 2016 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Paź 2016 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Nie sądzę. Gdzieś widziałam listę krajów z poszczególnych regionów. Jak znajdę, dam linka...

Edit: O, jest
http://m.starwoodhotels.com/corporate/d ... etail.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Lis 2016 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Cześć,

odbyłem już nocleg w HKG (30/31.10), który powinien dać mi status Gold w SPG, ale na razie cisza. W sumie, minęło mało czasu, ale zastanawiam się, kiedy powinienem ich w tej sprawie nachodzić? Jak długo normalnie trwa takie podwyższenie statusu, po spełnieniu wymagań (abstrahując od tego, że "spełnienie wymagań" to określenie w moim przypadku naciągane ;-) ). O ile pamiętam, np. w BA status Silver pojawił się na koncie chyba z tydzień po spełnieniu warunków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 02 Lis 2016 10:36 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Gdzieś było w warunkach ze do 1 miesiąca.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 02 Lis 2016 17:41 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@tropikey: sprawdz w internecie swoje konto czy hotel zaraportowal Two pobyt do systemu SPG, w SPG czesto niestety nie sa raportowane przez hotele zameldowania/noclegi mimo ze ilosc punktow jest raportowana do systemu. Tez mi sie wydaje ze do miesiaca to powinno potrwac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 02 Lis 2016 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Sprawdziłem - jest już wskazany :-)

-- 13 Lis 2016 11:22 --

aktualizacja - zalogowałem się dziś na konto SPG i znalazłem miłą niespodziankę, czyli podwyższony status (gold). Zaraz potem połączyłem konto z kontem Marriott Rewards i tam również status został automatycznie podwyższony do gold :-D

Reasumując, przeprowadzka na 1 noc do Le Meridien opłaciła się ;-)

Na razie, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 15 Lis 2016 16:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@tropikey : Przynajmniej jakies dwa zjecia z Cyberportu i czy podobal sie hotel ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Lis 2016 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
zapraszam do relacji :-)

https://www.fly4free.pl/forum/erzac-prozacu-na-lezaco-przez-swiat-25-10-12-11-2016,219,102448?start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 16 Lis 2016 03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Trzymałem kciuki i cieszę się, że jednak nie zrezygnowałeś z tej jednej nocki w SPG,
bo Gold w Marriott drogą nie chodzi, a sporo daje. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 16 Lis 2016 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziękuję za kciuki. Może to one pomogły? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
W M, Gold daje tylko sniadanie nic wiecej nie widze innego wartosciowego w tym statusie.
Ale z pewnoscia warto go zdobyc taka droga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:25 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
@‌Gadu-777‌
A upgrade?

-- 17 Lis 2016 17:25 --

@‌Gadu-777‌
A upgrade?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 17 Lis 2016 19:22 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
śniadanie, upgrade, lounge to mało ;) a czego tu jeszcze brakuje do szczęścia??
Góra
 Profil Relacje PM off
nowhere lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
ze tak sie wyraze gow... upgrade w sieci Marriott nawet top tier maja upgrade jeden poziom wyzej (zwylky pokoj na pokoj na wyzszym pietzre lub narozny), nie ma porownania z SPG.
Lounge zamkniete w weekendy to dla mnie jako turysty a nie podrozy biznesowych zadna zaleta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Lis 2016 22:59 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Tyle, że Ty zdaję się masz bardzo wysoki status w SPG, a tu piszemy o Goldzie po raptem jednym noclegu.
Nie trybie, sprzedają pokoje z dostępem do lounge, które są na weekend zamknięte?
Gdzie takie kwiatki są??
Góra
 Profil Relacje PM off
medkorki lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group