Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
1. KK Mastercard World z Deutsche Bank
2. Poland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 20 Wrz 2016 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Pytanie tylko czy ten gold będzie coś warty, ponieważ już 23.09 nastapi oficjalne połączenie Marriott i Starwood :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Wrz 2016 16:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Według mnie Gold nic nie daje - marne 250 punktów dodatkowych za pobyt. Dopiero Platinum jest coś warte - daje dostęp do saloników i pozwala wybrać śniadanie zamiast punktów bonusowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
skrzat napisał(a):
Pytanie tylko czy ten gold będzie coś warty, ponieważ już 23.09 nastapi oficjalne połączenie Marriott i Starwood :)


Z tego poniżej wynika, że aż do 2018 r. oba programy mają działać równolegle...

http://www.marriott.com/marriott-rewards/member-benefits/starwood-merger/letter.mi

@darekd
zgadzam się, że jakiś szczególnie atrakcyjnych przywilejów ten status nie daje. Kusi jednak wizja ewentualnego zmatchowania się przy użyciu Golda SPG do innych równorzędnych statusów, dających być może lepsze bonusy. Może znacie jakąś stronę, gdzie byłoby porównanie równorzędnych dla Gold SPG statusów w innych programach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:37 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
[quote="tropikey"]

Niełatwo jest zdobyć wysoki status członkowski w wybranym programie lojalnościowym, nie mówiąc już o posiadaniu takiego statusu w kilku różnych programach na raz. Przynajmniej standardową drogą, czyli nocując nawet kilkadziesiąt razy w danej hotelowej sieci w przeciągu jednego roku.

Można łatwo zrobić i golda w HH i za voucher nocować w sieci Mariotta
TEKST NIE JEST MÓJ TYLKO Z BLOGA O HOTELACH GDYBY KTOŚ BYŁ ZAINTERESOWANY
KONTAKTEM Z AUTOREM PROSZĘ NA PRIV ,BO NIE WIEM JAK ADMINI NA TAKĄ
REKLAMĘ ZAREAGUJĄ. :roll:

Niestandardowo, czyli przez różnego rodzaju promocje - zdecydowanie łatwiej.
Śledząc naszego bloga miałeś (czasem wielokrotną) okazję do darmowego zdobycia następujących statusów:
Platinum w Le Club Accorhotels
Platinum w GHA
Gold w Hilton HHonors
Gold w Club Carlson
Co jeśli interesuje Cię status w jakimś innym programie lub nie załapałeś się na Golda w Club Carlson lub Hilton HHonors, a nie pogardzisz dwoma noclegami w cenie jednego czy darmowym śniadaniem/salonikiem w Hiltonie? ;)

Jest na to sposób:

Status match, czyli wyrównanie statusu

Wiele programów lojalnościowych oferuje wyrównanie statusu, czyli tzw. status match.
Jeśli posiadasz np. status Gold w programie X to masz szansę otrzymać podobny status od konkurencyjnego programu Y.

Jak to zrobić?
Zakładasz konto w programie Y, jeśli jeszcze takiego nie posiadasz.
Robisz skan karty lojalnościowej lub zrzut ekranu pokazujący Twój status w programie X.
Wysyłasz maila do programu Y z prośbą o wyrównanie statusu załączając informację o tym jaki masz status w programie X, dowód jego posiadania oraz podając swój numer członkowski w programie Y.
Status otrzymuje się na okres około jednego roku (w IHG podobno tylko do końca roku kalendarzowego). Z wyrównania statusu można skorzystać wyłącznie jeden raz dla danego konta.


Przykłady hotelowych programów lojalnościowych, które robią status match:

Best Western Rewards (link)
Niektóre z możliwości:
Club Carlson Gold -> Best Western Rewards Diamond
Le Club Accorhotels Platinum -> Best Western Rewards Diamond
Hilton HHonors Gold -> Best Western Rewards Diamond
IHG Rewards Club (Priority Club) Platinum -> Best Western Rewards Diamond
Starwood Preferred Guest Gold -> Best Western Rewards Diamond

Adres email: bwr.service@bestwestern.com lub bwr.rewards@bestwestern.com lub StatusMatch@bestwestern.com

Club Carlson
Najwyższym statusem do jakiego można otrzymać wyrównanie jest Gold, nie ma możliwości uzyskania w ten sposób statusu Concierge.

Niektóre z możliwości:
Le Club Accorhotels Platinum -> Club Carlson Gold
Hilton HHonors Gold -> Club Carlson Gold
Marriott Rewards Platinum -> Club Carlson Gold
IHG Rewards Club (Priority Club) Platinum -> Club Carlson Gold
Starwood Preferred Guest Platinum -> Club Carlson Gold

Hilton HHonors
Aktualizacja (25.04.2016): Hilton znów zaczął oferować status match. Z najwyższych statusów w innych programach można otrzymać nawet najwyższy status HHonors Diamond! Należy najpóźniej do 30 czerwca 2016 r. wysłać wniosek. Jeśli zostanie zaakceptowany, to status będzie obowiązywał do końca marca 2018 r.
Należy skorzystać z formularza online i przesłać im jakiś dowód posiadania wysokiego statusu w konkurencyjnym programie oraz historię pobytów z ostatnich 12 miesięcy.

Aktualizacja (08.2016): Obecnie Hilton wyrównuje status na 90 dni z opcją na jego przedłużenie do 31 marca 2018 r. Jeśli za status match otrzymało się status Gold, to należy w ciągu tych 90 dni odbyć co najmniej 4 pobyty, a jeśli Diamond, to 8 pobytów, aby odpowiedni status w HHonors został nam na dłużej.

Dostałem informację, że dzięki statusowi IHG Spire otrzymuje się HHonors Diamond, podobnie powinno być ze statusami: SPG Platinum, Marriott Platinum, Hyatt Diamond, może też Le Club Accorhotels Platinum. O stopień niższe statusy gwarantują pewnie HHonors Gold. Ciekawe jak z IHG Platinum. Jakby ktoś próbował robić ten status match, to może dać znać jak poszło. :)

HHonors ogłosiło, że robi status match z:
Marriott Rewards
Starwood Preferred Guest
IHG Rewards Club
Hyatt Gold Passport
Choice Privileges
Podobno też za: IHG Platinum/Spire i Le Club Accorhotels Platinum dostaje się HHonors Diamond.

Niektóre z możliwości: (te na szaro mogą nie być aktualne)
Le Club Accorhotels Platinum -> Hilton HHonors Gold
Club Carlson Gold -> Hilton HHonors Gold
IHG Rewards Club Spire Elite -> Hilton HHonors Diamond
IHG Rewards Club Platinum Ambassador -> Hilton HHonors Diamond

IHG Rewards Club (Priority Club)
Wyrównanie statusu możliwe jest już tylko z następujących programów:
- Best Western Rewards
- Club Ramada
- Hilton HHonors
- Hyatt Gold Passport
- Marriott Rewards
- Starwood Preferred Guest
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 20 Wrz 2016 21:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Budowa statusow w SPG jesli dobrze pamietam :

Preferred Guest
Preferred Guest Plus
Gold Preferred Guest
Platinium Preferred Guest
Platinium 50 Preferred Guest
Platinium 75 Preferred Guest
Platinium 100 Preferred Guest

Jesli spojrzycie gdzie lezy ten Gold to tez takie przywileje beda papier papierem a realia juz sobie same hotele pisza.
WiFi to macie juz w standardzie jesli rezerwacja byla przez strony SPG, upgrady mozecie sobie darowac z takim statusem ew. z widoku na miasto na widok na wode, jedynie co warto to pozne opuszczenie pokoju o 16 moze sie niektorym przydac.

T&C tej promocji mowi cos takiego : 'This program is only eligible for World and World Elite MasterCard’s issued in Asia Pacific. Members will have to do a test transaction of MYR 1 to verify their eligibility. Members account will not be charged for the test transaction. ' wiec niekoniecznie musi sie udac z polska karta World, dotyczy hoteli :
http://www.starwoodhotels.com/preferredguest/directory/hotels/asia-pacific/list.html?sortType=region co za problem tanio znalesc hotel w BKK ??

Program dziala do konca 2017 jak narazie tyle wiadomo, ale zawsze moga zostac zmienione warunki w dowolnej chwili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 20 Wrz 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przy obecnej tendencji i chęci do wymiany danych między systemami/sieciami Janusz z Grażyną nocujący przez tydzień w roku w Turcji raczej nie mają szans na jakieś sensowne przywileje 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Wrz 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Po przemyśleniach napiszę, do jakich wniosków dochodzę.

Na początek sprostowanie - ten hotel w SYD kosztowałby 950 zl. za noc, a nie 700, więc różnica w stosunku do tego, co już mam zarezerwowane (Hotel 57) jest zbyt duża, bym się na nią szarpnął tylko po to, by uzyskać Gold w SPG.



Druga rzecz - znalazłem w interesującym mnie okresie hotel za cenę, którą mógłbym przełknąć (ok. 600 zl. za Le Meridien Cyberport w Hongkongu, ale bez śniadania i w słabej lokalizacji), ale i tak raczej się nie zdecyduję. Jak zostało to już tu napisane, Gold w SPG nie daje aż takich benefitów, by wart był jakiś nadprogramowych wydatków. W zasadzie, pozostaje atut w postaci potencjalnego matcha do innego programu, ale jest spora szansa, że uda mi się w tym roku uzyskać golda w Le Club, więc będę mógł próbować wykorzystać do matchy ten status (choć niewykluczone, że budzi on mniejszy respekt, niż SPG).

Wreszcie, jest jeszcze kwestia bardzo długiego okresu na ewentualne zrobienie noclegu (połowa lipca 2017), więc niewykluczone, że uda mi się w tym czasie wyjechać gdzieś, gdzie noc w hotelu SPG bedzie na tyle niedroga, że upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu.

Póki co, sprawa po mojej stronie cichnie :-)



Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Wrz 2016 14:38 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
nick napisał(a):
Przy obecnej tendencji i chęci do wymiany danych między systemami/sieciami Janusz z Grażyną nocujący przez tydzień w roku w Turcji raczej nie mają szans na jakieś sensowne przywileje 8-)


nick--- Błąd ,ja nocowałam w kilku hotelach w Turcji przy zmianie z Club na Ambasador.W sieci Mariotta za voucher
Crowne Plaza za punkty z Acelerate 2015 roku ,dzięki facetowi który zna się na programach lojalnościowych
i wie jak tę znajomość wykorzystać.Programami lojalnościowymi zajmuję się od grudnia 2014
i nie jestem jakąś specjalistką w nich ,czy bardzo dużo podróżuję.
W chwili obecnej mam Golda w IHG a w HH na razie też Gold
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Wrz 2016 14:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@gdanszczanka76 : nick sie nie zabardzo myli, dotyczy to podstawowych statusow niezaleznie ile razy nocowales w danej sieci, to jak w liniach lotniczych statusy nie znacza juz to co kiedys.
Topowe statusy tez maja problemy z uzyskaniem swoich przywilejow bo poprostu czlonkow za duzo juz jest i to bedzie wlasnie tragedia po polaczeniu SPG z Mariott. Bedzie sie trzeba pozegnac z suitami w hotelach lub odpuscic sobie lojalnosc do sieci i wybierac portfelem co w danym miejscu jest atrakcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Wrz 2016 09:34 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
Gadu-777 napisał(a):
Bedzie sie trzeba pozegnac z suitami w hotelach lub odpuscic sobie lojalnosc do sieci i wybierac portfelem co w danym miejscu jest atrakcyjne.


Na pewno masz rację jezeli chodzi o Europę .
W Azji i Stanach tak ,źle nie jest.
Do tych 2 programów nie startuję bo zapłacenie za hotel
SPG 500zł w Polsce jest dla mnie stratą kasy.
Popsuł si ę też IHG ,ale jeszcze bardzo przyjazny został HH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Wrz 2016 09:46 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
O czym wy gadacie... Odbyłem w tym roku juz z 20 noclegów w HH, Marriot i Accor w Polsce i za granica. Nigdzie nie odmówiono mi upgradu do apartamentu, mimo ze w niektórych z tych sieci mam tylko Gołda. Wystarczy tylko chcieć aby uzyskać cos od hotelu :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 23 Wrz 2016 16:03 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
@gruby_inversia : fajnie ze Ci sie udaje, ale fora zagraniczne nie sa takie optymistyczne co do upgradow dla Platinium do suit w obecnym programie SPG, moze Goldy maja lepiej jako zacheta do nocowania ? Jakos nie mam sily upominac sie i prosic na recepcji o swoje przywileje, o azji nie wspominam bo to inny rynek jest.

@gdanszczanka76: IHG beznadziejny jest a faktycznie jeszcze pozostanie HH jesli cos nie pomajstruja przy nim (zwlaszcza bardzo mily trojmiejski hotelik Hiltona), jak mnie odrzuci od nowego SPG-Mariott to zostane przy HH i wchodze w Hyatt'a jako opcja na wakacje.

A obecnie mamy uruchomiony jest match Mariott<>SPG po kolorach, wiec z Golda SPG mozna zrobic Golda Mariott.

https://www.starwoodhotels.com/preferredguest/account/benefits/marriott/index.html?language=en_US&EM=VTY_SPG_LINKMARRIOTT
http://www.members.marriott.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 23 Wrz 2016 22:13 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Można już łączyć konta SPG i Marriott-a. Status przenosi się natychmiast - mam w SPG "Golda for life" i po połączeniu kont pojawił się na moim koncie w Marriocie status Gold.
Mozliwy jest też natychmiastowy transfer punktów: 1 SPG to 3 Marriotta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Wrz 2016 01:12 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
darekd : jest wyzej ta wiadomosc w moim poscie, a co do LT to pozegnaja sie z tym czlonkowie Mariott i SPG jak powstanie nowy program.
Pewnie bedzie warunek jak ostatnie 5 lat byles Platinium100 i masz LT Platiunium to LT przejdzie na nowy program ale wszyscy ponizej beda odrabiac straty w nowym programie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Wrz 2016 03:04 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A'propos programow lojalnosciowych dzisiaj przytrafilo mi sie cos czego nie mialem od dawna. Mimo, ze pokoj zarezerwowany przez OTA, nie tylko dostalem upgrade, ale tez 2x free drink, moglem sobie wybrac podloge w pokoju (drewno czy dywan), ale tez od razu mnie zapytali czy chce late check out. Jezeli chodzi o rezerwacje przez OTA to chyba pierwszy raz mi sie przytrafilo, ze wszystkie statusowe benefity zostaly zrealizowane a nawet wiecej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Wrz 2016 18:32 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
O jakim programie lojalnościowym w tym przypadku mowa?
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 24 Wrz 2016 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
po przeczytaniu tego artykułu: http://www.milesandevenmore.com/2016/09/spg-marriott-combine-benefits.html zaczynam znowu się zastanawiać, że może jednak warto...
Ten status match z goldem Marriotta (który daje więcej bonusów, niż gold SPG) brzmi kusząco.
W interesujących mnie miejscach i datach znalazłem nieco tańszą opcję na zrobienie noclegu wymaganego do uzyskania golda - Sheraton w Makau. Nadal nie jest to groszowa sprawa, ale jest mniej uciążliwa dla portfela, niż cokolwiek w Tokio, Melbourne, Sydney, czy na Fidżi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 24 Wrz 2016 19:26 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Gold z Marriotta to już dużo lepiej (glownie chodzi mi o śniadanie i wejścia do saloników) więc teraz to według mnie warto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 24 Wrz 2016 20:23 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja bym sie nie zastanawiał ani chwili jesli robią match do Marriotta!
Szkoda ze tylko w Azji noclegi wchodzą w grę...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group