Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Lip 2014 17:24 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Najtansze oferty w Starwoods sa bez sniadan, internetu czyli najtanszy pokoj przedplacony z gory bez mozliwosci zwrotu kasy czy zmiany rezerwacji (mozna kontaktowac sie bezposrednio z hotelem aby probowac cos wynegocjowac).

Sniadania najczesciej 25EUR od osoby platne dodatkowo jesli nie mieliscie jakiejs rezerwacji z oferta sniadania w rezerwacji. Niestety sniadania zostaly potraktowane jako marchewka razem z WiFi dla czlonkow statusowych. Jak sie z tego programu w EU zrobi takie g... jak w USA nie bedzie sensu w nim uczestniczyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#82 PostWysłany: 21 Lip 2014 04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Turndown napisał(a):
Najtansze oferty w Starwoods sa bez sniadan, internetu czyli najtanszy pokoj przedplacony z gory bez mozliwosci zwrotu kasy czy zmiany rezerwacji (mozna kontaktowac sie bezposrednio z hotelem aby probowac cos wynegocjowac).

Jak sie z tego programu w EU zrobi takie g... jak w USA nie bedzie sensu w nim uczestniczyc.

To prawda w większości hoteli, ale np. wszystkie Elements mają śniadanie standardowo w cenie. Śniadanie też standardowo jest w cenie w niektórych krajach azjatyckich. Nie wiem skąd Twoje założenie, że z SPG robi się w USA "kicha". Po mega dewaluacji Hiltona, uważam go za doskonały program - tuż obok HGP.

Osobiście, jesli nie dostaję podwyższenia klasy pokoju (75-80% pobytów) to do śniadania używam status amenity (w przeciwnym razie wybieram punkty). Na dodatek na 16 noclegów, które mam obecnie zarezerwowane do końca listopada, 11 jest jako BRG - więc to 22 000 *punktów na późniejsze przyjemności! :)

Wszystkie programy się obecnie dewaluują, ale w SPG nie jest najgorzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lip 2014 14:56 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Siec Elements jest dla Europejczykow raczej 'egzotyczna' w sumie chyba 29 hoteli na calym swiecie a raczej dokladnie na amerykanskim kontynencie nie liczac nowego hotelu w Frankfurcie od wrzesnia i dwoch w chinach chyba jesli sie nie myle. Tutaj masz racje co do sniadan, ale nie spotkalem sie z oferta azjatycka SPG gdzie rezerwacja jest bez sniadania a hotel sam z dobrej woli dolozyl by mi sniadanie do pobytu gratis (nie mowimy tutaj o statusach ktore umozliwiaja dodatkowo otrzymanie sniadania).

Czytajac wypowiedzi czlonkow programu SPG na forach internetowych co do sieci znajdujacej sie na terenie amerykanskim mam takie wrazenie ze ilosc czlonkow programu Gold, Platinium i wyzej zaowocowala tym ze sam program sie dusi i oferta upgradu pokoju czy dostepu do saloniku spotyka sie z odmowa z powodu nadmiaru chetnych na taki upgrade/dostep. Stad tez ostatnie nowe poziomy czlonkostwa Platinium50, *75, *100 czy LP.

Punkty w SPG tez zdewaluowaly sie bardzo, jesli nie uzbierasz 40000 lub 80000 aby zaplacic nimi za 4noce+1darmowa to nie maja jakiegos wiekszego znaczenia, bo czesto obecnie przy ograniczonej dostepnosci uzycia tych punktow w hotelach masz mozliwosc zaplacenia taniej placac pieniedzmi niz uzywajac swoich punktow jako zaplaty za pokoj (przy kalkulacji ponizej 2.3centa za punkt to nie ma sensu) lepiej juz te punkty przetransferowac do lini lotniczej.

Jesli milabym traktowac przywilej sniadan w hotelu jako kryterium wyboru programu to Hilton i Hyatt sa tym co bym wybieral dla siebie. Jak narazie SPG jest jako CALOSC programu dosc atrakcyjny ale wlasnie ta CALOSC zaczyna zgrzytac z powodu nadmiaru chetnych na te przywileje.
Góra
 Profil Relacje PM off
bobo77 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 21 Lip 2014 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
W Indiach większość hoteli (poza Luxury Collection, Westinem w ND i może paroma innymi) ma śniadanie wliczone.

Być może patrzę na to inaczej, bo w hotelach w których zazwyczaj nocuję łatwo znaleźć BRG w ten sposób, że na stronie spg cena jest właśnie bez śniadania, a na OTA jest ta sama ale z wliczonym więc mogę ją przyrównać do najniższej ceny na SPG ze śniadaniem, a taką jest zazwyczaj flex.

Oczywiście widzę dewaluację punktów, ale bardzo polubiłam w ciągu ostatnich 2 lat C&P (chociaż często słabo z dostępnością).
Oprócz hoteli dużo punktów przynosi mi karta kredytowa (niedostępna w PL niestety).

Jedno czego się nauczyłam to, że nie ma sensu chomikować punktów, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie kolejna dewaluacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Lip 2014 09:10 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
Pytałem o śniadanie w moim poprzednim poście bo jak ostatnio nocowalem (platnoac karta, nie pkt) w Westinie w Wawie to dostałem sniadanie, internet i pokoj na 15 piętrze za darmo. I zastanawiałem się czy za pkt tez to dostanę...ale widze ze mam nikłe szanse.
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 29 Lip 2014 23:23 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
billabong: AMEX UK czy US ?
Niestety duze prowizje za przewalutowania powstrzymuja mnie od zamowienia tej karty.
Ciekawe ze przechodz Ci BRG na porownanie dwoch roznych ofert czyli pokoju bez sniadania do pokoju z sniadaniem a tanszego niz na SPG, mnie odrzucali takie porownania.
Moim zdaniem C&P kompletnie sie nie oplaca, chba ze masz 150k punktow rocznie z samej karty kredytowej dla nie tylko pelna platnosc punktami ma racje bytu w opcji z piata noca gratis.

futrzak: Westin W-wa, jest dosc elastyczny jesli chodzi traktowanie klientow ;). Sniadanie najprawdopodobniej dostales bo byles chyba na poziomie pokoi clubowych ktorym sie nalezy sniadanie. Jesli zrobia Ci upgrade do danego pokoju to jesli w ofercie hotelu pisze ze taki pokoj ma wliczone w cene sniadanie, darmowy internet lub np. dowoz na lotnisko to po otrzymaniu takiego upgradu powinenies otrzymac te wszystkie bonusy zgodnie z T&C Starwoods. Sniadanie jest tylko dodawane jesli miales rezerwacje z sniadaniem, otrzymales upgrade do pokoju gdzie w ofercie jest sniadanie, masz status Platinium lub sobie zaplacisz sam dodatkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 30 Lip 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Turndown napisał(a):
billabong: AMEX UK czy US ?
Niestety duze prowizje za przewalutowania powstrzymuja mnie od zamowienia tej karty.
Ciekawe ze przechodz Ci BRG na porownanie dwoch roznych ofert czyli pokoju bez sniadania do pokoju z sniadaniem a tanszego niz na SPG, mnie odrzucali takie porownania.
Moim zdaniem C&P kompletnie sie nie oplaca, chba ze masz 150k punktow rocznie z samej karty kredytowej dla nie tylko pelna platnosc punktami ma racje bytu w opcji z piata noca gratis.

US - niestety masz rację z przewalutwywaniem. To, że większość moich pobytów jest na rachunek firmowy gdzie mam zwracane wszystkie koszty pomaga przymknąć mi na to oko. :)
Żebyśmy się rozumieli: znajduję ofertę konkurencyjną ze śniadaniem, która na OTA kosztuje tyle samo (lub mniej) co oferta bez śniadania na SPG, ale wysyłając formularz BRG porównuję ofertę z OTA do ceny na SPG ze śniadaniem, która jest zwykle dużo wyższa. Nie porównuję więc dwóch różnych ofert.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Najtańszy pokój ze śniadaniem na SPG - cena flex. SGD 480 (USD 385 netto) - do tej ceny robię BRG bo nie ma innej możliwości bez śniadania.
A2.png
A2.png [ 89.01 KiB | Obejrzany 3441 razy ]
Komentarz do pliku: SGD 337.50 (USD 271.10) netto. Z podatkiem wychodzi USD 320 za pokój, ale BRG na to nie przejdzie bo to dwie różne oferty pokojów.
A1.png
A1.png [ 83.02 KiB | Obejrzany 3441 razy ]
Komentarz do pliku: Gala Hotels - USD 300 (SGD 373) ze śniadaniem i wliczonym podatkiem. Tak więc cena przed podatkami (10% i 7.70%) to USD 254.88 (SGD 316.90)
ACS.png
ACS.png [ 83.27 KiB | Obejrzany 3441 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 11 Sie 2014 20:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Czy ktoś rezerwował już może bezpłatne noce za ostatnie promocje dla nowych członków? Faktycznie nie ma ograniczeń terminów i kategorii (mam od 1 do 6)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Sie 2014 20:58 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Nie ma ograniczeń co do kategorii (1-6). Ograniczeniem co do terminu jest możliwość wzięcia noclegu za punkty spg, jeśli jest dostępność za punkty, można rezerwować free night. Rozmowa po Polsku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Sie 2014 21:16 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dzięki. Może ktoś poleci fajny hotel w Londynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Sie 2014 03:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Jeżeli lubisz modernizm i taki specyficzny futuryzm to "W" Leicester Square - http://www.starwoodhotels.com/preferred ... rtyID=3464 (ja bym go wybrała)

Natomiast jeśli wolisz coś bardziej konserwatywnego to The Park Tower Knightsbridge - http://www.starwoodhotels.com/preferred ... ertyID=412
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 12 Sie 2014 09:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Dzięki! czy futuryzm polega również na tym, że drzwi w pokojowym WC są szklane lub nie ma ich wcale? :) takich staram się unikać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Sie 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Polega. :P

Drzwi do WC z mlecznego szkła - nie przejrzyste, ale za to łazienka to był "open plan". Tu możesz pooglądać zdjęcia z tego hotelu na tripadvisorze http://goo.gl/Wm7q4p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:07 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Mam mały dylemat. Właśnie sobie przypomniałem, że zostałem wytypowany do promocji, pobyt = noc gratis. Niestety, link w którym deklarowało się chęć przystąpienia do promocji wygasł a ja nie pamiętam czy wcześnie cokolwiek z tym robiłem. Jest możliwość sprawdzenia czy zostałem zapisany do tej promocji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Powinieneś mieć drugiego maila z informacją, że "z sukcesem zapisałeś się do promocji" - coś w tym stylu. Jak nie znajdziesz napisz do helpdesk'u. Mnie sprawdzili i potwierdzili, bo też wolałem się upewnić przed rezerwacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:23 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Dziwna sprawa. Niby mam potwierdzenie na mailu, ale zadzwoniłem. Pan stwierdził, że nie jestem zapisany do promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:34 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Odszukałem mojego maila z potwierdzeniem rejestracji.

Cytuj:
Let the earning begin
Success! You're registered. Get ready to earn your new-member exclusive bonus. Book through the SPG® Apps for iPad®, iPhone® and Android™ for stays between May 1 and August 31, 2014, to earn:

• One Free Night Award when your first stay is complete.
• A second Free Night Award when your second stay is complete.

That's two Free Night Awards redeemable at any of our Category 1–6 hotels or resorts through December 31, 2014. Now there's only one question: Where to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:45 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 890
niebieski
Cytuj:
Let the earning begin
Success! You're registered. Get ready to earn your new-member exclusive bonus. Stay between May 1 and August 31, 2014, to earn:

• One Free Night Award when your first stay is complete.
• A second Free Night Award when your second stay is complete.

That's two Free Night Awards redeemable at any of our Category 1–6 hotels or resorts through December 31, 2014. Now all you have to decide is, where to?

i
Cytuj:
It's go time.
your new-member exclusive bonus IS JUST A STAY AWAY.
You're registered. Now book and complete a stay by August 31, 2014, at any of our more than 1,100 Starwood hotels and resorts worldwide, to earn one Free Night Award. Do it all again and you'll earn another Free Night Award.

Both Free Nights can be redeemed for standard rooms through December 31, 2014, at your choice of our luxurious Category 1–6 hotels and resorts, such as The Westin Paris – Vendôme or The Sheraton Kona Resort & Spa, Hawaii, USA.


Pobyt lekko wymuszony, ale zarezerwuję. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wszystko powinno grać a Pan na infolinii się lekko zakręcił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 12 Sie 2014 12:50 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Niestety nie widać promocji, do których jesteś zapisany, na ich stronie ani w aplikacji mobilnej. Za to po sobotnim noclegu darmowa nocka pojawiła się już w poniedziałek. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 07 Lis 2014 21:34 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Mam pytanko - czy w SPG są też cykliczne promocje typu - 10/20/50% na noclegi? Nie liczę tej rewelacyjnej promki, co dawali po jednej nocy voucher do wykorzystania na dowolny hotel, bądź też środowych wyprzedaży. Czaję się na W Barcelona, ale nie wiem czy jest szansa, bo po obecnej cenie niestety nie podołam :)

Pozdro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group